 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2011 12:19 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | System prodemograficzny
7 na 7 | Witam! Wątek powstał jako kontynuacja rozmowy z mbieleckim. Od problemów aborcyjnych przeszliśmy do kwestii, jak dbać o przyrost naturalny. W końcu głupio rozmawiać o aborcji, gdy dla dorosłych ludzi nie ma pracy, nie mówiąc o tym, że nie ma pieniędzy na domy dziecka, czy dożywianie biedniejszych. Jeśli chcemy zachęcać do rodzenia dzieci, to powinny one przychodzić na świat, w którym godnie będą mogły żyć i gdzie będzie dla nich miejsce. Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy zależny od dochodu liczonego na członka rodziny. Zapraszam do dyskusji, czy warto coś zmieniać w kierunku prodemograficznym. Może nie warto? Jeśli warto, to co należałoby zrobić.
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Zaś oczywistym jest, szczególnie dla chrześcijan, że niektóre prawa są niezmienne> Niby jakie to prawa dla chrześcijan są niezmienne i dla których chrześcijan  Dekalog
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#377 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >>Zaś oczywistym jest, szczególnie dla chrześcijan, że niektóre prawa są niezmienne> >Niby jakie to prawa dla chrześcijan są niezmienne i dla których chrześcijan  > DekalogTo to co uczy nie zabijaj , nie kradnij , nie rób rzeżb i obrazków itd? A to od kiedy chrześcijanie się do tych zasad stosują i którzy . Czytając historie chrześcijan jakoś trudno mi przyjąć , że są to dla nich prawa ,, niezmienne ,  |
#378 3 na 3 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: System prodemograficzny | W Polsce nie ma pracy. Nie zanosi sie, zeby sie to zmienilo w najblizszych latach. Zamiast inwestowac w nowych obywateli (macierzynskie,,darmowa opieka lekarska dla dziecka i matki, zasilki, becikowe,matka nie placi podatkow/Zusu, itp) trzeba zainwestowac w maksymalne wyksztalcenie dzieci juz istniejacych. Zeby mialy jakas przyszlosc. Bo kazdy nastepny obywatel to tylko koszty, ktore sie nie zwroca. Tj, bedzie robil na emeryture, ale Dunczyka czy Holendra. Jasniej chyba nie moge- panstwo powinno wspierac edukacje, a nie samo posiadanie dzieci. |
#379 3 na 3 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: System prodemograficzny | A jak zabraknie rak do pracy- zawsze bedzie mase chetnych. Bez ponoszenia kosztow. W kazdej chwili mozna ich odeslac. Moze to nie calkiem uczciwe, ale tak to dziala w praktyce. Te rece beda glownie niewykwalifikowane. Podobnie zreszta, jak wiekszosc dzieci z rodzin wielodzietnych. Nawet, jak bedzie jakis Chinczyk po studiach, to bez jezyka moze tylko kamienie lupac. Ale takich prac jest coraz mniej. Dlatego tez zapotrzebowanie na prace Polakow w Unii sie kurczy... |
#380 8 na 8 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: System prodemograficzny | . > >>>Niby jakie to prawa dla chrześcijan są niezmienne i dla których chrześcijan  > DekalogBzdura. Może warto zapoznać się z historią zmian w dekalogu. Cytat z biblijnej stronki: Od ok. IV po Chr. nastąpiły pewne zmiany. Część chrześcijan święciła niedziele w miejsce soboty i zaczęła czcić obrazy i rzeźby. Potem praktyki te przejęła większość chrześcijan. Powodów tych wydarzeń można doszukiwać się w decyzji Konstantyna Wielkiego, oraz w próbach odizolowania się chrześcijan od żydów, np. ze względu na prześladowania.
I tak w większości kościołów został zaakceptowana zmieniona wersja dekalogu, która dzisiaj nazywana jest również "dekalogiem katechizmowym" lub "przykazaniami katechizmowymi".
Zmiany te dotyczą:
trzeciego przykazania dotyczącego zakazu kultu obrazów i rzeź (wizerunków), które w wersji katechizmowej zostało usunięte. czwartego przykazania (biblijnego), które w wersji katechizmowej występuje pod numerem trzecim, ze względu na usunięcie drugiego przykazania. Jego treść z świecenia dnia sobotniego (szabatu), została zmieniona na świecenia "dnia świętego". przykazań 5 - 9 (biblijnych) - które w wersji katechizmowej mają zmniejszoną numerację o 1 ze względu na usunięcie przykazania drugiego (biblijnego). dziesiątego przykazania, które zostało rozdzielona na dwa oddzielne, aby wypełnić lukę w liczbie przykazań, powstałą przez usunięcie drugiego przykazania. Dlatego w wersji katechizmowej dziesiąte przykazanie brzmi dziwnie, "ani żadnej rzeczy, która jego jest", i nie może być rozpatrywane oddzielnie od dziewiątego, gdyż wtedy traci sens.
Ważne w tym wszystkim jest to, iż zmiany te powstały w wyniku praktykowania przez ludzi pewnych zwyczajów (niebiblijnych), a nie w wyniku poznania właściwego stanowiska biblii co do dekalogu. Więc zmieniona wersja dekalogu (katechizmowa) znajduje potwierdzenie jedynie w zasadach wiary większości kościołów, a w stosunku do Słowa Bożego - biblii pozostaje sprzeczna. ______________________________________ Dekalog żydowski i inne: www.dekalog.pl/Wierzyć można w każdą głupotę, ale wiedza naukowa wymaga znajomości faktów. Miłego dnia. @@@ . |
#381 2 na 2 | Bartek Górecki (1514 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Czemu teiści nie chcą/nie potrafią zrozumieć że religia to szaleństwo z doklejoną dobrotliwą buźką? - to pytanie intryguje mnie od dawna.> Bo Hitler, Stalin, Pol Pot, Kim Ir Sen, Che Gevar, Mao itd.Aaa ... drażnimy się!  Poważnie pytałem!
"Świadomość jest jak wiatr, o którym można powiedzieć, iż wieje, ale nie ma sensu pytać, gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje" S. Lem |
#382 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >>>Zaś oczywistym jest, szczególnie dla chrześcijan, że niektóre prawa są niezmienne> >>Niby jakie to prawa dla chrześcijan są niezmienne i dla których chrześcijan  > >Dekalog> To to co uczy nie zabijaj , nie kradnij , nie rób rzeżb i obrazków itd?> A to od kiedy chrześcijanie się do tych zasad stosują i którzy .> Czytając historie chrześcijan jakoś trudno mi przyjąć , że są to dla nich prawa ,, niezmienne ,  Nikt nie powiedział że chrześcijanie są aniołami i nie grzeszą.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > W Polsce nie ma pracy. Nie zanosi sie, zeby sie to zmienilo w najblizszych latach.> Zamiast inwestowac w nowych obywateli (macierzynskie,,darmowa opieka lekarska dla dziecka i matki, zasilki, becikowe,matka nie placi podatkow/Zusu, itp) trzeba zainwestowac w maksymalne wyksztalcenie dzieci juz istniejacych. Zeby mialy jakas przyszlosc. Bo kazdy nastepny obywatel to tylko koszty, ktore sie nie zwroca. Tj, bedzie robil na emeryture, ale Dunczyka czy Holendra.> Jasniej chyba nie moge- panstwo powinno wspierac edukacje, a nie samo posiadanie dzieci.To jest totalna bzdura. Właśnie to nas spotkało że najbardziej wykształceni wyjechali. Czyli daliśmy zagranicy za darmo wykształconych ludzi. Trzeba dać ludziom pracować i się bogacić a nie planować jakąś inżynierię społeczną i w imię tego podnosić podatki.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > A jak zabraknie rak do pracy- zawsze bedzie mase chetnych. Bez ponoszenia kosztow.Tu się zgodzę. Choć wątpię czy jest to możliwe w UE gdzie jest cała masa bzdurnych przepisów o emigrantach których trzeba przestrzegać i w Polsce. Zobacz co sie działo ostatnio - deportacje Rumunów, czy łamanie ukladu Schengen. > W kazdej chwili mozna ich odeslac.A to już pobożne życzenie. > Moze to nie calkiem uczciwe, ale tak to dziala w praktyce.Powinno się tak działać. Jak widać po muzułmanach we francji i Niemczech nie jest to takie oczywiste. > Te rece beda glownie niewykwalifikowane. Podobnie zreszta, jak wiekszosc dzieci z rodzin wielodzietnych. Nawet, jak bedzie jakis Chinczyk po studiach, to bez jezyka moze tylko kamienie lupac.Chinczycy szybko się języków uczą > Ale takich prac jest coraz mniej. Dlatego tez zapotrzebowanie na prace Polakow w Unii sie kurczy...Niby gdzie? W niemczech do opieki nad starszymi ludzmi potrzeba coraz więcej bo młodych niemców już nie ma a muzułmanie mają swoje rodziny.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#385 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >>Czemu teiści nie chcą/nie potrafią zrozumieć że religia to szaleństwo z doklejoną dobrotliwą buźką? - to pytanie intryguje mnie od dawna.> >Bo Hitler, Stalin, Pol Pot, Kim Ir Sen, Che Gevar, Mao itd.> Aaa ... drażnimy się!  > Poważnie pytałem!Bo taką samą buźkę mają wszystkie inne światopoglądy, zaś w przeciwieństwie do religii gdzie teoretycznie są jakieś poglądy niezmienne ateistyczne światopoglądy można podpierać jakimi się chce prawami, co powyżsi panowie wybitnie udowodnili.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#386 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Nikt nie powiedział że chrześcijanie są aniołami i nie grzeszą.Ale ktoś powiedział , że te niezmienne niby prawa dekalogu są zmienne . Lepiej ode mnie wyjaśnił to Pan Andrzej Bogusławski |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Nikt nie powiedział że chrześcijanie są aniołami i nie grzeszą.> Ale ktoś powiedział , że te niezmienne niby prawa dekalogu są zmienne . Lepiej ode mnie wyjaśnił to Pan Andrzej BogusławskiNie czytam tekstów tego pana więc nie mogę się do nich odnieść. Pan zaś myli interpretacje od prawa. Oczywiście że były są i będą próby traktowania instrumentalnie religii, przeinaczania sensu itp. itd. i są to oczywiste fakty, zaś zapisów z Biblii się nie głosuje.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#388 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Nikt nie powiedział że chrześcijanie są aniołami i nie grzeszą.Oczywiście. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Ale ja nie czuję się powołana do pokazywania chrześcijanom, co jest moralne, a co nie i nakazywania im żyć według mego widzimisię, jeśli sama swoich norm nie przestrzegam. Tymczasem chrześcijanie (sprawiedliwie oddaję, że nie wszyscy, tylko ci najgorliwsi) wymagają ode mnie, bym się stosowała do ich przykazań, których sami nie przestrzegają. Gdybym zobaczyła, że ci wszyscy gorliwcy rzeczywiście szanują swego ojca i swą matkę ("matka, przyniósł listonosz rentę? To daj na piwo"), nie pożądają mienia sąsiada ("Kowalski znów se kupił nowego mercedesa, skąd on na to wziął, pewnie ukradł"), nie cudzołożą ("kochanie, znów dziś musiałem zostać dłużej w pracy") i nie kradną ("oj, te trochę papieru ksero..."), to pewnie bym uznała ich wyższość moralną. A tak, to niestety, ale nie.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
| maruda (5550 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Właśnie to nas spotkało że najbardziej wykształceni wyjechali.Czyli zgodzisz się samo-opodatkować na jakieś słuszne według ciebie cele? Jasno widać że w dzisiejszym rozwiązaniu nie ma możliwości zwiększenia finansowania nauki, czy zgadzasz się żeby te konkretne 20 złotych z twojej pensji szło na naukę, czy niech samo państwo się martwi?
Księża są satanistami bo ubierają się na czarno. |
#390 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Moim zdaniem źle podchodzisz do sprawy. Jedna sprawa to światopogląd i to jest prywatna sprawa. Zaś czym innym jest system prawny obowiązujący w danym kraju. Jest on wypadkową wielu rzeczy, również światopoglądu uznawanego przez większość obywateli. Tu oczywiście w imię standardów cywilizacyjnych prawo od przekonań może się różnić, ale nie możesz wymagać żeby dla Twojej wygody większość społeczeństwa rezygnowała ze swoich przekonań. Oczywiście niektóre prawa mogą uwierać, no ale chyba lepiej żeby uwierały 3% społeczeństwa niż np. 60%.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|