Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-03-2013 14:51Hotbit (1772 punktów)
(zablokowany)
Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
Ocena 20 na 22
Środowiska chrześcijańskie bardzo często podnoszą w mediach potrzebę ochrony wartości chrześcijańskich. Czymże jednak są owe wartości chrześcijańskie?
Postanowiłem sporządzić krótką listę wybranych wartości chrześcijańskich, czyli wartości, jakimi chrześcijanie kierowali się od grubo ponad tysiąca lat.

wartości chrześcijańskie:

1. Nietolerancja
2. Brak szacunku do państwa
3. Przemoc psychiczna i fizyczna
4. Nienawiść do wiedzy i nauki
5. Torturowanie i mordowanie ludzi wiedzy i nauki oraz ludzi o innych wierzeniach lub światopoglądzie
6. Niszczenie, palenie książek
7. Traktowanie kobiet jako podludzi
8. Obłuda i hipokryzja
9. Zamiłowanie wyższego kleru do przepychu i bogactwa
10. Wiara w mity, magię i cuda

Dla kontrastu wybrane wartości niechrześcijańskie, którymi kieruje się na codzień wielu ludzi:

1. Tolerancja
2. Szacunek do państwa
3. Wiara w rozum i wiedzę, nauka
4. Akademie i Uniwersytety
5. Teatr, muzyka, sztuka
6. Przysięga Hipokratesa
7. Równość ludzi bez względu na rasę
8. Równość ludzi bez względu na płeć
9. Biblioteki
10. Harmonijny rozwój ciała i umysłu - sport, edukacja

Wybrane technologie chrześcijanskie:

1. odgromnik: świeca gromnica
2. komunikacja: kazanie z ambony, list duszpasterski

Wybrane technologie ateistyczne:

1. odgromnik: piorunochron
2. komunikacja: gazety, książki, radio, telewizja, Internet
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
szarley (54906 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi XYZPawel

>A może zabijanie niewiernych, jak to powiedział Jezus i opisano w biblii ? To też wartość chrześcijańska
>
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com


Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?

worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi nobodylikeyou
> Ale tych akurat (zazwyczaj) nie usłyszymy od księdza z ambony...

Fajnie, że się tak napracowałeś z tymi cytatami i w ogóle, no ale mam jedną wątpliwość - skoro prawdziwymi wartościami chrześcijańskimi miałyby być te wymienione przez ciebie, to czemu do jasnej ciasnej "nie usłyszymy o nich od księdza z ambony", a zamiast tego coś o kochaniu bliźniego i pokoju na świecie?

bembergiem w berg

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi worek kości
>>>KK płaci podatki, coś ci się pokićkało.
>>jakie ?
>Tzw. podatek zryczałtowany np. z działalności duszpasterskiej, coś na zasadzie prowadzenia działalności gospodarczej.

znacznie niższy niż płaci cała reszta, a KK nie płaci podatku od nieruchomości, podatków osobistych też nie płacą.


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#49
29-03-2013 21:49
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi szarley
>Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?

Ej, odbierasz mi fuchę - znajdź sobie własny wątek do dokuczania racjonalistom

bembergiem w berg

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi worek kości
>>Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?
>Ej, odbierasz mi fuchę - znajdź sobie własny wątek do dokuczania racjonalistom

chciałbyś Na razie jesteś workiem... treningowym


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi XYZPawel
>znacznie niższy niż płaci cała reszta

Nie znam się na podatkach, ale przynajmniej udało nam się ustalić, że jednak jakieś KK podatki płaci.

bembergiem w berg

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi szarley
>>A może zabijanie niewiernych, jak to powiedział Jezus i opisano w biblii ? To też wartość chrześcijańska
>Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?

najwyraźniej
www.atheis(*)mmands-christians-to-kill.html


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#53
29-03-2013 21:59
 Ocena 1 na 1
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi worek kości
>>znacznie niższy niż płaci cała reszta
>Nie znam się na podatkach, ale przynajmniej udało nam się ustalić, że jednak jakieś >KK podatki płaci.

Jakieś, to dobre słowo. Też chciałbym płacić takie "jakieś" podatki. Grosze, mówiąc wprost.

Jak się na czymś nie znam, to się nie wypowiadam... I tym bardziej by mi się nie wydawało, że komuś dokuczam


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

szarley (54906 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi worek kości
>>Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?
>Ej, odbierasz mi fuchę - znajdź sobie własny wątek do dokuczania racjonalistom
>
bembergiem w berg


Nikomu nie lubię dokuczać. Kłócę się z poglądami choć częściej szukam zgody

#55
29-03-2013 22:00
 Ocena-1 na 3
worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi XYZPawel
>sprawdzać teorię można na różne sposoby. Mało Ci tych 5 dowodów ?

Te dowody, które wkleiłeś, mówią o pewnych zaistniałych już faktach, które poddaje się interpretacji. Ewolucjonizm jest pewną opowieścią o tym, jak gatunki się zmieniały na przestrzeni czasu, ale niemożliwe jest laboratoryjne przeprowadzenie takiej symulacji, żeby, nie wiem, z materii nieożywionej wyprodukować psa. Lub nawet kurczaka.

>Co do wielkiego wybuchu to nie doczytałeś co napisałem

Doczytałem. I chociaż odkrywa się nowe zjawiska, które wzmacniają teorię, to mowa w tej wątkowej odnodze jest o sprawdzeniu teorii. Rozumiem, że empirycznym sprawdzeniu. Nie sądzę, żebyśmy w najbliższym czasie, o ile w ogóle, byli w stanie odtworzyć "wielki wybuch" w warunkach laboratoryjnych.

bembergiem w berg

szarley (54906 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi XYZPawel
>>>A może zabijanie niewiernych, jak to powiedział Jezus i opisano w biblii ? To też wartość chrześcijańska
>>Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?
>najwyraźniej
>www.atheis(*)mmands-christians-to-kill.html
>
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

>
Ta strona się nie otwiera. Napisz po prostu która Ewangelia, rozdział, wiersz, sam znajdę.

#57
29-03-2013 22:04
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi XYZPawel
>>>A może zabijanie niewiernych, jak to powiedział Jezus i opisano w biblii ? To też wartość chrześcijańska
>>Chyba za słabo znam Biblię, podasz mi gdzie to znajdę?
>najwyraźniej
>www.atheis(*)mmands-christians-to-kill.html

Księga Powtórzonego Prawa to Stary Testament, Jezus grasował w Nowym. Katolicy opierają się na nauce Chrystusa, który prawo starotestamentowe skwitował słynnym "kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem".

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi szarley
>Ta strona się nie otwiera. Napisz po prostu która Ewangelia, rozdział, wiersz, sam znajdę.

Chodziło mu o Księgę Mojżeszową:
www.biblia-internetowa.pl/5Moj/17/5.html

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi Adrian K.
>A tuż przed wylotem bombowców na Nagasaki i Hiroszimę amerykański ksiądz George Zabelka udziela im dyspensy.

Amerykanie mieli do rozgryzienia twardy dylemat - wiedzieli, że Japończycy będą bili się do ostatniego żołnierza, ponieważ w japońskim społeczeństwie poddanie się wrogowi jest czymś hańbiącym. Zrzucenie bomby atomowej byłoby pokazaniem beznadziejności dalszej walki. To dobre pytanie na lekcję etyki - czy można poświęcić jednego człowieka, aby ocalić stu?

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Odbrązowianie 'wartości chrześcijańskich'
W odpowiedzi makoshika
>A po co? Przecież widać gołym okiem, że "KK głosi subiektywizm i relatywizm moralny". Czy jest tu jeszcze coś do "rozwijania"?

Mógłbyś przynajmniej jakoś to udokumentować. Jakiś cytat z doktryny, papieża lub ewentualnie biskupa.

bembergiem w berg

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365