 |
Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-12-2014 22:12 | PSOL (2 punktów) | Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
1 na 1 | Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny. Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią potwierdzenie Jego istnienia? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Nie wykazałeś żadnego interesu, bo żadnego nie maNo i gadaj tu z takim. Kto ma uszy - niechaj słucha, Ty jednak widać nie tylko w uszach masz stopery, ale i conieco na oczach. Swoją drogą jednak naiwny jestem, rozmowa z Tobą niewarta była straconego czasu. Papa, miłego dnia! 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#497 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > >Nie wykazałeś żadnego interesu, bo żadnego nie ma> No i gadaj tu z takim. Kto ma uszy - niechaj słucha,Same uszy nie wystarczą, jeszcze muszą być połączone z mózgiem.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | Zgadzam się, piękna diagnoza samego siebie - ode mnie plus.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#499 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Okażesz bezinteresowną miłość złodziejowi, co chce Ci ukraść samochód i trzyma pod nożem córkę, która nieopacznie weszła do garażu, bo u słyszała jakieś podejrzane dźwięki?> Powodzenia.Oczywiście, "Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą".
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#500 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | ... a złodziej zachęcony tym gestem kolejnym razem zabierze się za Twoją żonę. Alleluja i ku światu, napełnionemu Bezinteresowną Miłością! 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > ... a złodziej zachęcony tym gestem kolejnym razem zabierze się za Twoją żonę.Człowiek człowiekowi nierówny, nie wiesz co zrobi i czy będzie kolejny raz i nie rozumiem co oznacza; "zabierze się za Twoją żonę"?, ukradnie ją? > Alleluja i ku światu, napełnionemu Bezinteresowną Miłością!  Brawo. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#502 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > >... a złodziej zachęcony tym gestem kolejnym razem zabierze się za Twoją żonę.> Człowiek człowiekowi nierówny, nie wiesz co zrobi i czy będzie kolejny razNie znasz życia Duchu, a za nauczyciela tutaj chcesz robić. > i nie rozumiem co oznacza; "zabierze się za Twoją żonę"?, ukradnie ją?Mądrej głowie dość dwie słowie. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chcę zakończyć. Pozdrowienia na miły dzień!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Nie znasz życia Duchu, a za nauczyciela tutaj chcesz robić.Ty nie znasz, każdy człowiek jest inny. > > i nie rozumiem co oznacza; "zabierze się za Twoją żonę"?, ukradnie ją?> Mądrej głowie dość dwie słowie. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chcę zakończyć.Jak zwykle, na trudne pytania unikasz odpowiedzi. > Pozdrowienia na miły dzień!Wzajemnie. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#504 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > >> i nie rozumiem co oznacza; "zabierze się za Twoją żonę"?, ukradnie ją?> >Mądrej głowie dość dwie słowie. Na tym naszą dzisiejszą rozmowę chcę zakończyć.> Jak zwykle, na trudne pytania unikasz odpowiedzi.Zje  Papa!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#505 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Bo jest kilku użytkowników, którzy bezpardonowo atakują mnie, tylko> za to, że jestem wierzący i mam swój światopogląd.Schlebiasz sobie twierdząc, że ktoś tu Cię specjalnie wybrał do ataków za światopogląd, czy wiarę. Więcej skromności i szacunku do bliźnich Duchu. Nie zawadzi. > Moralista rzuca słowa do wszystkich, nie tylko do tych, którzy rozumieją ich wartość,O ile mają wartość. My się wbrew pozorom bacznie Twoim słowom przyglądamy (przynajmniej ja z początku) od lat oddzielając ziarno od plew, czy się to komu podoba, czy nie. > taka jest niestety niewdzięczna rola nauczycieli, że mają w klasie różnych uczniów...Przepraszam, a kto Ci Duchu dał prawo być tutaj nauczycielem i traktować równych sobie użytkowników fR, jak uczniów??  No wzór taktu normalnie. Że zacytuję poprzednika - sam sobie zasługujesz na krytykę broniąc postawy siewcy, który może pouczać byle jak i gdzie popadnie, a winą za marnowanie ziarna obarczać słabą glebę (uczniów). Więcej dbałości o słowa i szacunku dla użytkowników. Nie zapominaj, że tutaj wszyscy są sobie równi - Ty im, a oni Tobie. Nie życzymy sobie takich pseudo-mentorskich zapędów, moralizowania i nauczania> jakby to powiedział JG "przedstawienie musi trwać": 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#506 -1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Schlebiasz sobie twierdząc, że ktoś tu Cię specjalnie wybrał do ataków za światopogląd, czy wiarę. Więcej skromności i szacunku do bliźnich Duchu. Nie zawadzi.Taka specyfika forum, że są tu trolle atakujący wierzących. > Przepraszam, a kto Ci Duchu dał prawo być tutaj nauczycielem i traktować równych sobie użytkowników fR, jak uczniów?? Wierzę, że Bóg. A dodatkowo powinieneś wiedzieć, że wszyscy jesteśmy uczniami i nauczycielami...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#507 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Wierzę, że Bóg.Tak, grunt to dobry promotor za plecami  I święty boże nie pomoże, ament. > A dodatkowo powinieneś wiedzieć, że wszyscy jesteśmy uczniami i nauczycielami...Ja tam się żadnym nauczycielem nie czuję - chyba, że Ty chcesz mnie tak traktować. Jeszcze raz: nie życzymy sobie Twoich nauk tutaj i żaden forumowicz nie będzie na wymyślonego przez Ciebie, czy Tobie podobnych Boga zważał. Ani na Jego (Twoje) zasady.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#508 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Jeszcze raz: nie życzymy sobieJest Cię więcej niż jeden Głodzik? > Twoich nauk tutajTo mnie usuńcie Głodzik z " tutaj". > i żaden forumowicz nie będzie na wymyślonegoUdowodnijcie Głodzik, że wymyślonego. > przez Ciebie, czy Tobie podobnych Boga zważał.Jesteście Głodzik rzecznikiem wszystkich forumowiczów?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#509 7 na 7 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > bezpardonowo atakują mnie, tylko za to, że jestem wierzący i mam swój światopogląd.Na forum 'atakuje się' raczej zdania (referujące czyjś światopogląd) niż same osoby - to nie ring. > Moralista rzuca słowa do wszystkichA czy przez rozrzutność ich nie dewaluuje? > tylko niektórzy ludzie to wieprzeNie - do zwierząt chyba nie piszesz (nawet w wigilię). [Zresztą wykaż wpierw swoje "perły".] |
#510 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Jest Cię więcej niż jeden Głodzik?> Jesteście Głodzik rzecznikiem wszystkich forumowiczów?Dla Ciebie niestety: Jestem tu dostatecznie długo, by znać przyzwyczajenia i preferencje Racjonalistów. Duchu jeszcze musisz sporo postów przeczytać i wypić wody z polskich rzek (uzdatnionej). Poza tym przygadał kocioł garnkowi - jak widzę nie pamiętasz swoich rozmów z chętnie racjonalistką  Zresztą nie dziwota. > Udowodnijcie Głodzik, że wymyślonego.Podanie dowodu na istnienie czegoś / kogoś jak zwykle należy do twierdzącego i jakoś inaczej być nie chce. A jak na razie, to Bóg istnieje tylko w Twojej głowie oraz kilku podobnych i dowodu na coś innego zero. W kwestii związanej: nadzieja na upowszechnienie swoich myśli (choćby były najbardziej odleciane) jest tak stara, jak ten świat. Żaden oryginał z Ciebie. Duchu Prawdy, piszesz tu już kilka miesięcy i powinieneś podstawy wiary choćby jakoś powierzchownie znać. A tu posucha - jak na początku, tak teraz i zawsze 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|