Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-12-2014 22:12PSOL (2 punktów)Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
Ocena 1 na 1
Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny. Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią potwierdzenie Jego istnienia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..
#151
08-01-2015 20:23
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Napisałem: "nie karmi".

Widocznie nie zasluzyli lub nie sa glodni. Kwestionujesz boskie decyzje?

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi rafal73
>Widocznie nie zasluzyli lub nie sa glodni. Kwestionujesz boskie decyzje?
Obalam fałszywe wyobrażenia Boga.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#153
08-01-2015 20:46
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Widocznie nie zasluzyli lub nie sa glodni. Kwestionujesz boskie decyzje?
>Obalam fałszywe wyobrażenia Boga.

Nie falszywe a te, ktore jest niezgodne z Twoim

Z jednej strony uporczywie twierdzisz, ze nie mozna nic o bogu wiedziec bo to wiedza=pseudowiara.
Przed chwila stwierdziles, ze bog ktory karmil a teraz nie karmi jest falszywy. Skad to wiesz? To wiara czy wiedza=pseudowiara?

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi rafal73
>Nie falszywe a te, ktore jest niezgodne z Twoim
Nie mam żadnego.
>Z jednej strony uporczywie twierdzisz, ze nie mozna nic o bogu wiedziec bo to wiedza=pseudowiara.
>Przed chwila stwierdziles, ze bog ktory karmil a teraz nie karmi jest falszywy. Skad to wiesz? To wiara czy wiedza=pseudowiara?
Wiara.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#155
08-01-2015 21:06
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Nie falszywe a te, ktore jest niezgodne z Twoim
>Nie mam żadnego.
>>Z jednej strony uporczywie twierdzisz, ze nie mozna nic o bogu wiedziec bo to wiedza=pseudowiara.
>>Przed chwila stwierdziles, ze bog ktory karmil a teraz nie karmi jest falszywy. Skad to wiesz? To wiara czy wiedza=pseudowiara?
>Wiara.

Ale wiara, ktora nie toleruje sprzeciwu
Ty wierzysz (nie wiesz) ale wszystkich, ktorzy tez wierza (ino troszke inaczej) wyzywasz od pseudowierzacych.
To jest... przesatyryczne

Tu akurat jako trollowi udaje Ci sie pokazac absurd=idiotyzm wiary
Akurat w tej kwestii obnazasz debilizm jakim jest wiara w nadprzyrodzone byty w doskonaly sposob.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi rafal73
>Ale wiara, ktora nie toleruje sprzeciwu
Jakiego?
>Ty wierzysz (nie wiesz) ale wszystkich, ktorzy tez wierza (ino troszke inaczej) wyzywasz od pseudowierzacych.
Nie wyzywam.
>To jest... przesatyryczne
To co piszesz.
>Tu akurat jako trollowi udaje Ci sie pokazac absurd=idiotyzm wiary
Idiotyzm myślenia pokazujesz.
>Akurat w tej kwestii obnazasz debilizm jakim jest wiara w nadprzyrodzone byty w doskonaly sposob.
jw.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#157
09-01-2015 11:41
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Obalam fałszywe wyobrażenia Boga.
Chyba dużo pracy Cię czeka.. czy to warte zachodu?

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi setarkos
>> Obalam fałszywe wyobrażenia Boga.
>Chyba dużo pracy Cię czeka.. czy to warte zachodu?
Praca już wykonana - Treść przekazana, teraz tylko powiększa się ilość tekstów. Warte, nawet jeśli cała Ludzkość tego nie przyjmie, tylko najświatlejsi ludzie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#159
09-01-2015 15:36
 Ocena 2 na 2
NieczystaOczywistość (39 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Nie jest wszechmogący, jest wszechmocny bo stwarza świat, ale nie jest wszechmogący, nie może czynić cudów.
Właśnie zaprzeczyłeś definicji Boga. Zaprzeczyles,ze jest wszechmogący.Zaprzeczyles sam swojej wierze.

#160
09-01-2015 15:36
 0 na 2
marcel007 (183 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Wiara w boga, który cudownie karmi ludzi nie umierających z głodu i spokojnie przygląda się milionom dzieci umierającym z głodu..., nie, dziękuję za taką wiarę.
O tym już pisałem, inna perspektywa. Jeśli te dzieci od razu idą do raju, to może warto? Może warto, aby każdy z nas zrobił coś dla tych dzieci? Św. Teresa, Marian Żelazek...

>Odpowiedzi, które otrzymujesz, to Twoje przemyślenia, to co nazywasz modlitwą jest Twoją wewnętrzną rozmową z samym sobą (lub z Bogiem, nie neguję tego, to Wiara), ale taka "modlitwa" nikomu nic nie daje oprócz Ciebie. Taka "modlitwa" to Twój psychiczny świat.

To są moje wątpliwości, ale jak pisałem, gdy wygrywasz w kasynie zbyt często, to przestaje to być przypadkiem. Poza tym czasem te odpowiedzi mają pewien osobisty charakter, co sprawia, że NIE WIERZĘ, że to nie ON.

>>Jeśli chcesz kogoś spotkać, trzeba wyjść mu naprzeciw. Moim zdaniem On zrobił pierwszy krok.
>Jaki krok zrobił?
Wysłał swojego Syna, przekazał swoje wiadomości przez proroków i objawienia (ale to wiara)

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
>Właśnie zaprzeczyłeś definicji Boga.
Której definicji Boga, jak ona brzmi?
>Zaprzeczyles,ze jest wszechmogący.
Tak, zaprzeczam, nie jest wszechmogący.
>Zaprzeczyles sam swojej wierze.
Napisz jaki jest dogmat mojej wiary?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#162
09-01-2015 17:48
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Napisz jaki jest dogmat mojej wiary?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


A może Ty wreszcie po ponad 600 swoich jałowych wpisach go przedstawisz?

#163
09-01-2015 20:10
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi marcel007
>O tym już pisałem, inna perspektywa.
Skrzywiona.
>Jeśli te dzieci od razu idą do raju, to może warto?
Pewnie, 14 tysięcy dzieci umierających codziennie z głodu to daje 5 milionów 110 tysięcy dzieci rocznie..., przy tej ilości warto, mniej by się nie opłacało......
>Może warto, aby każdy z nas zrobił coś dla tych dzieci? Św. Teresa, Marian Żelazek...
Zdecydowanie tak, żeby Ludzkość rozwiązała globalnie ten problem, żeby przestał istnieć taki problem jak umieranie dzieci z głodu. Trzeba to zakończyć, ale nie metodami "św." Teresy, bo to tylko ulga w cierpieniu, a nie jego likwidacja, to jest zadanie dla rządzących światem.
>To są moje wątpliwości, ale jak pisałem, gdy wygrywasz w kasynie zbyt często, to przestaje to być przypadkiem. Poza tym czasem te odpowiedzi mają pewien osobisty charakter, co sprawia, że NIE WIERZĘ, że to nie ON.
Magiczne myślenie.
>Wysłał swojego Syna, przekazał swoje wiadomości przez proroków i objawienia
Bóg nie jest sadystą, ani mordercą, nie wysłał nikogo na okrutną śmierć, "prorocy" to ściema = "wróżka prawdę ci powie", objawienia to oszustwa lub urojenia.
>(ale to wiara)
Ale to ślepa wiara..., ślepi przewodnicy ślepych Cię prowadzą...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#164
09-01-2015 21:33
 Ocena 4 na 4
NieczystaOczywistość (39 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>>Zaprzeczyles,ze jest wszechmogący.
>Tak, zaprzeczam, nie jest wszechmogący.
>>Zaprzeczyles sam swojej wierze.
>Napisz jaki jest dogmat mojej wiary?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>
Wiesz moim zdaniem,że jeżeli w coś wierzymy to bierzemy na klatę wszystko (a raczej do brzucha ) czym nas karmią. CO to za wiara ,kiedy wybieramy sobie z puli nagród tylko te najlepsze,najcenniejsze? idąc tym tokiem rozumowania , równie dobrze moglabym siebie nazywać katoliczką , bo 10 % zalożeń mi odpowiada, a 90 %nie. Wydaje mi się ,że nie uznawanie z jednej cech opisujących Boga dla wiernych, jest jak powiedzenie Babci ,że nie chcesz zjeść obiadu. To ją cholernie boli, bo myśli ,że w nią zwątpiłeś ,w jej talent kulinarny.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
Pominęłaś moje pytanie i nie odpowiedziałaś:
>Właśnie zaprzeczyłeś definicji Boga.
Której definicji Boga, jak ona brzmi?
i drugie:
>Zaprzeczyles sam swojej wierze.
Napisz jaki jest dogmat mojej wiary?

>Wiesz moim zdaniem,że jeżeli w coś wierzymy to bierzemy na klatę wszystko (a raczej do brzucha ) czym nas karmią.
Jak to się ma do słów Ewangelii "Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną." (Mat.15:14)
>CO to za wiara ,kiedy wybieramy sobie z puli nagród tylko te najlepsze,najcenniejsze?
Ślepa, nie wierzy się dla nagrody.
> idąc tym tokiem rozumowania , równie dobrze moglabym siebie nazywać katoliczką , bo 10 % zalożeń mi odpowiada, a 90 %nie. Wydaje mi się ,że nie uznawanie z jednej cech opisujących Boga dla wiernych, jest jak powiedzenie Babci ,że nie chcesz zjeść obiadu. To ją cholernie boli, bo myśli ,że w nią zwątpiłeś ,w jej talent kulinarny.
Babci trzeba powiedzieć prawdę, że obiad jest przesolony, a nie robić jej przyjemność kosztem swojego zdrowia, a i Babci to pomoże, może ją przez chwilę cholernie poboli, ale cóż znaczy chwilowy ból w porównaniu z obiadami, które zacznie teraz gotować.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365