 |
Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-12-2014 22:12 | PSOL (2 punktów) | Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
1 na 1 | Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny. Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią potwierdzenie Jego istnienia? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | Nie moja wina, że na Racjonaliście są "rolnicy" nie rozumiejący metafor...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#452 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Nie moja wina, że na Racjonaliście są "rolnicy" nie rozumiejący metafor...Nikt Cię żadną winą nie obarcza. Metafora była dość dobrze rozumiana przez kol. szarleya. Problem w tym, że ostro trąci myszką z przed 2 tys. lat, a Ty mimo wszystko nadal z pewnym siebie uśmiechem bierzesz wszystko za dobrą monetę. Dziś tak się już nie 'sieje' słowem.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#453 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Nie moja wina, że na Racjonaliście są "rolnicy" nie rozumiejący metafor...A te metafory to kiedy się sieje i kiedy zbiera? |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > A te metafory to kiedy się sieje i kiedy zbiera?Zawsze... "Siewca sieje słowo." (Mar.4:14)
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#455 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > A te metafory to kiedy się sieje i kiedy zbiera?Sam widzisz szarley jak moża wykorzystać swoją wiarę, żeby sobie robić dobrze na własne ego. Przypadek beznadziejny. Duch Prawdy-Swieca. A ty kolego pokłony bij, a przynajmniej siedź cicho, skoro ziaren-perełek dozowanych precyzyjnie do gardziołka posłusznie łykać nie chcesz. Jak mawiano u mnie onegdaj na podwórku: no nie pogada i już 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#456 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Zawsze"Tylko Sith potrafi kupczyć absolutem" 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#457 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? |
Dobra ziemia obroni się przed chwastami nawet jak jakiś Idiota podrzuci trochę ziaren tego Gówna. Tyle to butem przygnieciesz i spluniesz na to. Nie ma co się przejmować. |
#458 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > > Zawsze> "Tylko Sith potrafi kupczyć absolutem"  "Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście." 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#459 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | Jest jakieś nawiązanie do naszej rozmowy tych Twoich złotych myśli, czy może wciąż rzucasz je jak ziarna - na kogo wypadnie na tego bęc?  A może jednak jeszcze nikt się nie narodził, który by Twoje złote myśli zrozumiał 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#460 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Jest jakieś nawiązanie do naszej rozmowy tych Twoich złotych myśli, czy może wciąż rzucasz je jak ziarna - na kogo wypadnie na tego bęc?  Zawsze tak było, mędrcy rzucali myśli, a ludzie je "słyszeli" lub nie... > A może jednak jeszcze nikt się nie narodził, który by Twoje złote myśli zrozumiał  Głupcy nie reprezentują wszystkich...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#461 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Zawsze tak było, mędrcy rzucali myśli, a ludzie je "słyszeli" lub nie...Ty-Mędrzec. Tak..  > >A może jednak jeszcze nikt się nie narodził, który by Twoje złote myśli zrozumiał  > Głupcy nie reprezentują wszystkich...Ci, którzy tu wchodzicie porzućcie wszelką nadzieję, że głoszone przez Was bzduroty znajdą tu poklask. Z drugiej strony mam jednak świadomość, że nadzieja matką głupich. A Bóg i matka bardzo kochają swoje dzieci.. www.racjonalista.pl/forum.php/s,645485#w657128
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > > Zawsze tak było, mędrcy rzucali myśli, a ludzie je "słyszeli" lub nie...> Ty-Mędrzec. Tak..  Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem zauważyłbyś, że cytowałem mędrca. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#463 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > >Ty-Mędrzec. Tak..  > Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem zauważyłbyś, że cytowałem mędrca.Tak tak, cytowałeś. Zbyt dokładnie Cię jednak z początku czytałem, bym nie wiedział teraz co masz na myśli  > Głupcy nie reprezentują wszystkich...Nie obraź się, ale pacjent w zakładzie psychitatrycznym też zazwyczaj bywa niezrozumiany. Nadzieja na zrozumienie (docenienie) przez innych własnych bezcennych myśli, o tak.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Tak tak, cytowałeś. Zbyt dokładnie Cię jednak z początku czytałem, bym nie wiedział teraz co masz na myśli Nie Tobie oceniać siebie, czy zbyt dokładnie czytasz... > Nie obraź się, ale pacjent w zakładzie psychitatrycznym też zazwyczaj bywa niezrozumiany.Nie rozumiem dlaczego mam się obrazić, że pacjent zakładu psychiatrycznego bywa niezrozumiany, czyżbyś chciał powiedzieć, że kwalifikuję się do zakładu psychiatrycznego? > Nadzieja na zrozumienie (docenienie) przez innych własnych bezcennych myśli, o tak..  Filozofowie głosząc swoje złote myśli mają nadzieję, że ludzie je zrozumieją (docenią), tak to już jest, o tak.. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#465 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono? | > Nie Tobie oceniać siebie, czy zbyt dokładnie czytasz..."Nikt nie zna Ciebie tak dobrze, jak Ty sam". > czyżbyś chciał powiedzieć, że kwalifikuję się do zakładu psychiatrycznego?Tego nie chcę powiedzieć, ale pewna analogia dla tego kto chce patrzeć może być dostrzegalna z wszelkimi ograniczeniami. Nie ma w tym nic niestosownego. "Kto ma uszy niechaj słucha"  > Filozofowie głosząc swoje złote myśli mają nadzieję, że ludzie je zrozumieją> (docenią), tak to już jestO co chodzi z tą nadzieją, to już pisałem. Pozdrowienia dla Filozofa-Ducha od Złotych Myśli-Prawd 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|