Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-12-2014 22:12PSOL (2 punktów)Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
Ocena 1 na 1
Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny. Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią potwierdzenie Jego istnienia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi setarkos
>Na forum 'atakuje się' raczej zdania (referujące czyjś światopogląd) niż same osoby - to nie ring.
Dobrze by było, gdyby tak było, niestety słowo "raczej" ma swój ciężar...
>A czy przez rozrzutność ich nie dewaluuje?
Słowa się nie dewaluują, a "rzucanie słów" to nawiązanie do siewcy słów, nie do rozrzutności...
>Nie - do zwierząt chyba nie piszesz (nawet w wigilię).
Wiesz co to są metafory? Na przykład: "jak jedziesz baranie?"
>[Zresztą wykaż wpierw swoje "perły".]
Są na forum, poczytaj może dostrzeżesz.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#512
03-03-2015 13:54
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
---Udowodnijcie Głodzik, że wymyślonego.---

A jakiego ?
Realnego ?
Chyba sobie żartujesz ....

Bóg jako wartość filozoficzna może a nawet powinien być refleksyjnie pogłębiany , rozważany , rozpatrywany ...
Bóg jako byt realny - to groteska i żart ...

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Na forum 'atakuje się' raczej zdania (referujące czyjś światopogląd) niż same osoby - to nie ring.
>Dobrze by było, gdyby tak było, niestety słowo "raczej" ma swój ciężar...

Biedactwo..

>>A czy przez rozrzutność ich nie dewaluuje?
>Słowa się nie dewaluują

Twoje - musiałyby jeszcze mieć jakiś luźny związek z rzeczywistością.

> a "rzucanie słów" to nawiązanie do siewcy słów, nie do rozrzutności...

Lepiej być komunikatywnym: "zasiewanie słów", a nie rzucanie.
Chyba, że zamierzasz się posługiwać metodami pradziadów, co to z worka przerzucanego przez ramię ziarna siali rzucając. Dziś rolnictwo jednak posunęło się znacznie dalej, jeśli nie zauważyłeś. Niestety z rozmowy z kol. szarleyem wynika, że nie.

>>[Zresztą wykaż wpierw swoje "perły".]
>Są na forum, poczytaj może dostrzeżesz.

Jakoś nikt nie może, a usilnie się stara. Dla Ciebie to oczywiście duży plus wskazujący na ich niezmierną wartość oraz stopień skomplikowania ("dyć to musi być mądre, gdy tak trudne w odbiorze"). No cóż.. nie pierwszy taki u nas, nie ostatni.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#514
03-03-2015 14:10
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> "rzucanie słów" to nawiązanie do siewcy słów, nie do rozrzutności...
Siać trzeba umieć (co Ci już mądrzejsi koledzy tłumaczyli).
["perły"]
> Są na forum, poczytaj może dostrzeżesz.
Gdzież mnie małodusznemu do górnolotnych Prawd...

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi setarkos
>Siać trzeba umieć (co Ci już mądrzejsi koledzy tłumaczyli).
Mądrzejsi wg Ciebie.
>Gdzież mnie małodusznemu do górnolotnych Prawd...
Tak jak i mnie.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#516
04-03-2015 12:05
 Ocena 2 na 2
ekskomunika (9 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
>Pytanie sformułowane w tytule kieruję do szanownych rozmówców wyznających światopogląd agnostyczny.
>Skoro świat (wszechświat) nie zawiera żadnych przesłanek na istnienie Stwórcy, chciałbym zapytać, o
>to jakie (jakiego rodzaju) dowody musiałyby zaistnieć, aby mogli Państwo stwierdzić, że stanowią
>potwierdzenie Jego istnienia?
Siedzi sobie Bóg w niebie i trochę mu się nudzi, bo wszystko już stworzone - światłość się już stała, dwa duże ciała na niebie jaśnieją, ziemia wydała rośliny zielone i istoty żywe różnego rodzaju, nad którymi panuje człowiek na wzór i podobieństwo boskie stworzony. Nie mając nic do roboty myśli se Bóg. Przepędziłem z raju Adama i jego pannę za niesubordynację - mimo to niczego się nie nauczyli. Sprowadziłem na ziemię potop, ocalając z odmętów jedynie wierzącego we mnie Noego i jego familię - niestety, ich potomkowie okazali się bezbożnikami. Na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia spuściłem, zawarłem z ludźmi rozmaite przymierza, zaprezentowałem całe spektrum cudów, zabiłem nawet własnego syna, a te pomioty diabelskie nadal nie chcą uwierzyć, żem jest Bóg wszechmocny, wszechwiedzący i nieskończenie dobry. Nie wiem już, co mam robić. Chyba się podłamię!

#517
04-03-2015 12:34
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi ekskomunika
>Siedzi sobie Bóg w niebie i trochę mu się nudzi, bo wszystko już stworzone
To nie Bóg, lecz fałszywe wyobrażenie Boga, stwarzanie trwa, to proces, a nie jednorazowy akt.
>Przepędziłem z raju Adama i jego pannę za niesubordynację
Wygnanie z raju to metafora mówiąca o tym, że człowiek uzyskując świadomość własnego Ja wyszedł umysłowo z nieświadomego raju roślin i zwierząt. Raj to nie miejsce na mapie, lecz świat roślin i zwierząt.
>- mimo to niczego się nie nauczyli.
Coś tam się nauczyliśmy i ciągle się uczymy...
>Sprowadziłem na ziemię potop, ocalając z odmętów jedynie wierzącego we mnie Noego i jego familię
Biblijny potop to też nie wydarzenie rzeczywiste, lecz metafora oczyszczenia świata ze zła.
> - niestety, ich potomkowie okazali się bezbożnikami.
Nie wszyscy...
>Na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia spuściłem,
Kolejna metafora oczyszczenia.
>zawarłem z ludźmi rozmaite przymierza,
Żadnych przymierzy Bóg nie zawierał z ludźmi, to kłamstwo żydów, którzy chcą mieć monopol na Boga.
>zaprezentowałem całe spektrum cudów,
Kolejne kłamstwa fałszywych religii, Bóg to nie magik Copperfield.
>zabiłem nawet własnego syna,
Kolejne kłamstwo, wszyscy ludzie jesteśmy dziećmi Boga.
>a te pomioty diabelskie nadal nie chcą uwierzyć, żem jest Bóg wszechmocny, wszechwiedzący i nieskończenie dobry.
Diabeł nie istnieje, a "pomioty" nie wierzą, bo nie znają prawdziwego Boga, tylko fałszywe wyobrażenia Biblii, Koranu i innych "świętych" ksiąg.
>Nie wiem już, co mam robić. Chyba się podłamię!
Głowa do góry i do roboty, bo; Żniwo wielkie, ale robotników mało...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#518
04-03-2015 13:15
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
> człowiek uzyskując świadomość własnego Ja wyszedł umysłowo z nieświadomego raju roślin i zwierząt. Raj to nie miejsce na mapie, lecz świat roślin i zwierząt.
Nieźle powiedziane.
> oczyszczenia świata ze zła.
Raczej oczyszczania (skoro to proces) - ale jeśli zwierzęce jest rajskie a ludzkie postępowe, to gdzie "zło" (i czy da się je doszczętnie .. wyprać)?
>Żadnych przymierzy Bóg nie zawierał z ludźmi, to kłamstwo żydów, którzy chcą mieć monopol
Chyba nie tylko judaizm faworyzuje własne bóstwa - skąd więc wyróżnienie akurat Żydów?

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi setarkos
>Raczej oczyszczania (skoro to proces) - ale jeśli zwierzęce jest rajskie a ludzkie postępowe, to gdzie "zło" (i czy da się je doszczętnie .. wyprać)?
Świadomość odróżnia dobro od zła, w "raju" zła nie ma bo nie ma świadomości. Czy da się "doszczętnie .. wyprać", pewnie nie, ale trzeba pracować nad mentalnością ludzi i ograniczać, uczyć, wychowywać..., jakie wzorce, wychowanie takie społeczeństwo.
>Chyba nie tylko judaizm faworyzuje własne bóstwa - skąd więc wyróżnienie akurat Żydów?
Napisali w swojej książeczce, że są Narodem Wybranym, a historia tak się potoczyła, że Biblia jest jakoś szczególnie wyróżniona w naszym obszarze religijnym.
Wyróżnienie żydów - wyznawców Judaizmu, nie Żydów jako Narodu.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#520
04-03-2015 20:32
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Dlaczego manipulujesz, kłamiesz i oszukujesz?
Swoje odpowiedzi formułujesz tak, jakbyś stwierdzał fakty. Przeczytaj.

Przy każdym 'dotknięciu' każdego Twojego posta natychmiast zasłaniasz się stwierdzeniami: "ależ ja tylko 'wierzę'" i szybciutko dodajesz "'nie wiem', bo nikt nie wie".

Od razu czytelnie poprzedź każdy akapit swojego posta zwrotem: "ja wierzę, że" albo "moim zdaniem", a nie wprowadzaj w błąd nowych czytelników.
'Starzy' już Cię znają i po prostu ignorują Twoje mętne wynurzenia, bo wiedzą, że nie masz nic konkretnego do powiedzenia, tylko swoje nierealne fantazje, niczym nie różniące się od pozostałych religijnych bzdur.

Prowokujesz nieświadomych, nowych, którzy się nabierają, wchodzą w dyskusję.
To jest Twój sposób by mieć pretekst do szerzenia swoich niesprawdzalnych 'prawd'? Żałosne...

Napisz raz swoje wyczerpujące "Credo" - albo jako nowy wątek na forum albo jako artykuł, który Ci, być może, tu opublikują.
Kto zechce - pogada z Tobą, kto nie zechce - ominie.

Jak dotąd jawisz się jako DuchPodstępnejPrawdy wykorzystując niedopowiedzenia, niejasności, ekwiwokacje by za chwilę epatować 'oryginalną' (wyłącznie w Twojej opinii) wiarą i religią i pysznić się swoją (w Twoim mniemaniu) 'niekonwencjonalnością'.
Mylisz się: Twoja wiara jest jak wszystkie inne, Twoja Religia nie ma nic nowego.
Twój bóg niczym nie różni się od innych bogów - tak samo nie istnieje.

Pisz prawdę - nie półprawdę.
Pisz jasno: "ja wierzę" - a nie sugestie "tak jest" (by za chwilę prostować, wyjaśniać i zarzucać rozmówcom niezrozumienie).

Albo zmień nicka na ZaduchPółPrawdy.

Drobner, prosty...

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Drobner
Oprócz tych ogólników i sloganów coś konkretnego masz do powiedzenia?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#522
04-03-2015 20:56
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Oprócz tych ogólników i sloganów coś konkretnego masz do powiedzenia?
1#
Nie zrozumiałeś?
To powtórzę:

Napisz raz swoje wyczerpujące "Credo".

Z naciskiem na " raz".

2#
>Oprócz tych ogólników i sloganów coś konkretnego masz do powiedzenia?
W odróżnieniu od Ciebie - tak. Napisałem wyżej i wcześniej.

I napiszę jeszcze to: Sobie zadaj swoje pytanie.

Drobner, konkretny do bólu...

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Drobner
>Napisz raz swoje wyczerpujące "Credo".
Jest w stopce poniżej.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#524
04-03-2015 21:06
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Jest w stopce poniżej.

Jest tak samo metne i bezwartosciowe jak:

Cytat:
Pozdrawiamy partie komunistyczne - awangardę mas walczących o lepsze życie, postęp i demokrację, o pokój i socjalizm!


#525
04-03-2015 21:11
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: Co powinien zrobić Bóg by w niego uwierzono?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
#1
Jak z tego wynikają Twoje 'pseudotwierdzenia':

>Biblijny potop to też nie wydarzenie rzeczywiste, lecz metafora oczyszczenia świata ze zła.
>Żadnych przymierzy Bóg nie zawierał z ludźmi, to kłamstwo żydów, którzy chcą mieć monopol na Boga.
>Diabeł nie istnieje, a "pomioty" nie wierzą, bo nie znają prawdziwego Boga...

#2
Powtórzę:
Napisz raz swoje wyczerpujące "Credo".

Poniał?

Drobner, logik

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365