 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#76 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Nie zamierzałem zakładać wątku Religia Prawdy, ale kilku trolli wstawiło na forum wyrwane z kontekstu fragmenty, więc założyłem, żeby ich przekłamania sprostować.> KŁAMSTWA DUCHA PRAWDY:> #1> >kilku trolli wstawiło na forum wyrwane z kontekstu fragmenty Cytat:Andrzej.51 > >Najpierw podam kilka linków, w których znalazłem pewne informacje, których Ty jesteś autorem:> didaskalos(*)wdy/ewangelia-prawdy-gematria/> didaskalos(*)angelia-prawdy-religia-prawdy/> boskaprawd(*)boska-prawda.html#comment-form> boskaprawda.blogspot.com/> didaskalos(*)-historyczny-utonal-w-potopie/> www.oczko.xtreemhost.com/oczko/> (www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w659906)> >To jest wyrwane z kontekstu? ?????????????????????? ( Wystarczy jeden znak zapytania, umiem czytać ze zrozumieniem. ) Nie czepiaj się Andrzeja.51, on nie wyrwał z kontekstu, wkleił linki i napisał co zrozumiał, a ja mu odpowiedziałem co źle zrozumiał: www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w660012 Gdzie tu widzisz "KŁAMSTWO DUCHA PRAWDY"? Postawiłeś fałszywą tezę. >#2 >> kilku trolli wstawiło na forum wyrwane z kontekstu fragmenty >Nie kilku, a JEDEN TROLL! wstawiał na forum wyrwane z kontekstu fragmenty 'nauczania Ducha Prawdy'... Kolejna Twoja fałszywa teza, która wynika z pierwszej, nie "JEDEN TROLL" wstawiał, a trzech, między innymi Ty. >Łatwo zauważyć, że tym trollem jest... sam 'Duch Prawdy'. Łatwo zauważyć, że Drobner stawia fałszywe tezy i zarzuca Duchowi Prawdy kłamstwa, których nie ma i ani 22 znaki zapytania, ani wytłuszczanie: "KŁAMSTWA DUCHA PRAWDY" nie zakłamią rzeczywistości, że żadnego kłamstwa tu nie ma, natomiast jest irracjonalna logika Drobnera, która została obalona. >Ogrom bzdur i dziwactw w jego wypowiedziach poskutkował moją propozycją, skierowaną już w moim poście do niego: Jeżeli się nie rozumie czytanego tekstu, wówczas nie dziwi "Ogrom bzdur i dziwactw", które tu wypisujesz. > Cytat:Prowokujesz nieświadomych, nowych, którzy się nabierają, wchodzą w dyskusję. > To jest Twój sposób by mieć pretekst do szerzenia swoich niesprawdzalnych 'prawd'? Żałosne...> Napisz raz swoje wyczerpujące "Credo" - albo jako nowy wątek na forum albo jako artykuł, który Ci, być może, tu opublikują.> Kto zechce - pogada z Tobą, kto nie zechce - ominie.> www.racjonalista.pl/forum.php/s,645485#w657911> Nikogo nie prowokuję, przedstawiam mój światopogląd, kto chce dyskutuje ze mną, kto nie chce, nie dyskutuje. Czyli kolejny Twój fałszywy zarzut. Moja Prawda sprawdza się w życiu, są liczne przykłady: Owsiak, Ochojska itd...., więc żałosne nie jest to, co ja piszę, ale Twoje fałszywe tezy i zarzuty. >Długo zwlekał. Dopiero, gdy Andrzej.51 bezlitośnie wskazał pełne źródła i obnażył pseudointelektualne bagno urojeń 'Ducha Prawdy' (p. link w #1) został zmuszony przedstawić >>bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy Kolejna fałszywa teza. Nie zwlekałem, nie zamierzałem zakładać wątku, ale zostałem wywołany do tablicy przez wyrwane z kontekstu i źle zinterpretowane fragmenty moich tekstów. Andrzej.51 wskazał źródła, napisał co zrozumiał, a ja mu odpowiedziałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w660012 , a Twoje: "bezlitośnie, obnażył pseudointelektualne bagno urojeń, został zmuszony" to żałosna erystyka wynikająca z niemocy intelektualnej. >: "TAK MI SIĘ WYMYŚLIŁO BOM ILUMINACJI DOZNAŁ". No w końcu coś prawdziwego napisałeś, ano doznałem Iluminacji, potwierdzam. >Tym wątkiem, stronami internetowymi oraz swoimi późniejszymi wypowiedziami ośmieszył się i skompromitował ostatecznie. To Twoja ocena, a analiza tej wypowiedzi pokazuje dobitnie, kto tu się skompromitował. >Drobner, odkłamiacz... No niestety niesprawdzony odkłamiacz, bo żadnego kłamstwa nie wykazał i zanim kolejny raz zarzuci Duchowi Prawdy kłamstwa, proponuję, żeby najpierw zapytał "co poeta miał na myśli", a potem stawiał tezy i zarzuty, chyba, że Drobner lubi się kompromitować. >(BTW: Forumowiczom polecam do przeczytania cały mój post do 'Ducha Prawdy' (p. #2 a tu jeszcze raz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,645485#w657911 z diagnozą 'Kłamliwego Ducha Prawdy'. W tej "diagnozie" diagnosto, nie zawarłeś nic oprócz erystycznego pustosłowia. Twoja rada, żebym każdy akapit o Wierze i Bogu poprzedzał zwrotem "ja wierzę" jest bez sensu, każde dziecko wie, że Wiara, to nie Wiedza. >Drobner, samochwała) To jest jakieś uwielbienie siebie, pisanie w wypowiedziach Drobner taki to, a taki......? >21:53 Edit >[Uświadomiłem sobie, że Jacek Głodzik oraz szarley już dawno temu sugerowali 'Duchowi Prawdy' jakieś pełniejsze 'wynurzenia' w kwestii jego rewelacyjnej religii. To jak to właściwie jest, nie chcecie, ale chcecie? >Wcześniej ode mnie  >Drobner, trochę mniejsza samochwała... ] Chyba jednak Drobner pyszałek.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#77 1 na 1 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Coś Ci się wszystko pomieszało, może umysł nie funkcjonuje prawidłowo, bo jesz tylko roślinki?<Po takiej erupcji intelektu , humoru i dobrego samopoczucia pozostaje mi tylko złożyć Ci serdeczne gratulacje ! Jedyną i absolutną a także bezinteresowną prawdą jest pełna zgoda i akceptacja a także aktywny współudział w zabijaniu milionów zdolnych do odczuwania cierpienia i nawiązania z nami głębokich interakcji emocjonalnych - zwierząt . Brawo ! pozdrawiam e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Tego nie da się ogarnąć ani obliczyć. Poza tym z czym wam się kojarzy nirwana - z nicością czy jakimś wyższym poziomem istnienia ?pl.wikipedia.org/wiki/Nirwana
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > I jak, o której się dziś obudziłeś?Dzisiaj około trzeciej, nie spojrzałem na zegarek. > Zostałeś może.. wybrany?  Prawdopodobnie tak... www.racjonalista.pl/forum.php/s,660940#w661138( Edytowane; Godzina 06:26... 0+6+2+6=14..., Wątek na Forum - 14..., Pokaż wypowiedzi autora (1144) ) ( Edytowane drugi raz; dlaczego dzisiaj Duch przyszedł... no jasne, 10 rocznica Karola 02.04.2005 0+2+0+4+2+0+0+5=13 Chrystusa Ery Ryb... didaskalos(*)wdy/ewangelia-prawdy-gematria/ ... ktoś na Forum napisał, że jestem medium Boga... 02.04.2015 0+2+0+4+2+0+1+5=14 Sławek Chrystus Ery Wodnika www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w660012 ... Błękitny Dzban zesłany z Nieba na Ziemię 01.02.2009 - dzień, w którym zaczęła się 7 dniowa Iluminacja 0+1+0+2+2+0+0+9=14 ... www.oczko.(*)om/oczko/zdjecia/pokaz/id/235/ ... tylko jedno jezioro jest niebieskie - Błękitny Dzban - to, które Duch kazał mi okrążyć, gdy "zaczarował" mnie swoim światłem www.oczko.(*)om/oczko/zdjecia/pokaz/id/234/ )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#81 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > > I jak, o której się dziś obudziłeś?> Dzisiaj około trzeciej, nie spojrzałem na zegarek.A szkoda, mam przeczucie że ta godzina i minuta były dla Ciebie szczególnym i ważnym znakiem. Swoją drogą czy już wiesz, z jakiego powodu odczuwasz te wszystkie cierpienia w zwiazku z rozmowami na fR? Nie powiem, że forumowicze sami zadają Ci cierpienia, bo to byłoby zwykłym nadużyciem. Dalej piszesz "tylko jedno jezioro jest niebieskie" - nieprawda. Mnie czasem też śnią się niebieskie jeziora, a czasem nawet na wyjeździe się w nich kąpię (!) (np. w Klimkówce).  > Błękitny Dzban - to, które Duch kazał mi okrążyć,> gdy "zaczarował" mnie swoim światłemTo już subiektywna Twoja prawda że okrążałeś i jesteś "zaczarowany" i moge się nawet zgodzić że miałeś takie myśli / odczucia / wizje. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#82 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > ktoś na Forum napisał, że jestem medium Boga... 02.04.2015 0+2+0+4+2+0+1+5=14> Sławek Chrystus Ery Wodnika www.racjonalista.pl/forum.php/s,659636#w660012 ...> Błękitny Dzban zesłany z Nieba na Ziemię 01.02.2009 - dzień, w którym zaczęła się> 7 dniowa Iluminacja 0+1+0+2+2+0+0+9=14 ...Dość ciekawe na temat owej 14ki napisał dziś Andrzej.51 tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660940#w661240Z uwagą przeczytałem cały post, całkowicie przekonująca diagnoza Twoich aberracji. Przynajniej dla mnie, a po liczbie plusów śmiem sądzić, że nie tylko. Domyślam się, że skwitujesz to stwierdzeniem "bzdury" lub "Andrzej nie zna się na duchowości", tudzież lekceważąco wzruszysz tylko ramionami i całą sprawę w ten sposób jak zwykle zakończysz. Nawet wiem dlaczego: przemyślana odpowiedź i znalezienie argumentów wymagają wysiłku, zwłaszcza w ogniu krytyki. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam kol. Sławka i życzę miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#83 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Dalej piszesz "tylko jedno jezioro jest niebieskie" - nieprawda.Jacku, na zdjęciu satelitarnym przysłanym z Nieba na Ziemię wszystkie jeziora są niebieskie?; www.oczko.(*)om/oczko/zdjecia/pokaz/id/234/nie tylko to, które prowadzony boskim światłem okrążyłem?; www.oczko.(*)om/oczko/zdjecia/pokaz/id/235/i odczytałem jako Znak od Boga, (ale tego już nie zrozumiesz, bo nie znasz całego kontekstu, przebiegu zdarzeń i Iluminacji, którą przeżyłem): www.oczko.(*)om/oczko/zdjecia/pokaz/id/233/Są Znaki na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się racjonalistom... "Gdy wczoraj szłam ulicą, nagle narodził się cały wszechświat. Mój racjonalny umysł został wystrychnięty na skamlącego, diabelskiego głupka..." pl.wikiped(*)29#Osobiste_do.C5.9BwiadczeniaGdy 26 października 2008 Światło prowadziło mnie wokół jeziora nie rozumiałem o co chodzi, zrozumiałem dopiero 1 lutego 2009, gdy otrzymałem zdjęcie satelitarne..., "Mój racjonalny umysł został wystrychnięty na skamlącego, diabelskiego głupka..." Są ludzie, którzy doświadczyli Iluminacji i oni rozumieją, kto tego nie doświadczył może tylko wierzyć, lub nie..., a szyderstwa są zupełnie niepotrzebne. > Swoją drogą czy już wiesz, z jakiego powodu odczuwasz te wszystkie cierpienia w zwiazku z rozmowami na fR? Nie powiem, że forumowicze sami zadają Ci cierpienia, bo to byłoby zwykłym nadużyciem.Od kilku miesięcy stawiasz fałszywe tezy i uważasz, że są prawdziwe..., żadnych cierpień Jacku nie odczuwam, jesteście dla mnie śmiesznymi ślepcami, którzy myślą, że myślą racjonalnie, bo pewne doświadczenia są wg nich objawem choroby, fantazji i inaczej być nie może..., którzy myślą, że coś widzą, coś rozumieją... Wasz sarkazm, szyderstwa, wasza pycha nie sprawiają mi żadnych cierpień, bo od 1 lutego 2009 Królestwo moje nie jest z tego świata..., jesteście dla mnie skamlącymi "racjonalistami", którzy myślą, że widzą, którzy myślą, że myślą, którzy myślą, że rozumieją... Siedzicie w loży szyderców i tyle... i nie rozumiecie treści Iluminacji, widzicie powierzchnię zdarzeń, nie wewnętrzną treść, tę widzę tylko ja, a rozumieją Przebudzeni..., a wy śpicie..., śpicie na jawie..., wasze przywiązanie do "racjonalnego", jak się wam wydaje myślenia was zaślepia, jesteście jak ludzie przed Kolumbem, którzy wiedzieli, że Ziemia jest płaska, że nie ma żadnej Ameryki..., nawet Kolumb myślał, że dopłynął do Indii, a tu niespodzianka, Ameryka jest...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#84 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Dalej piszesz "tylko jedno jezioro jest niebieskie" - nieprawda.> Jacku, na zdjęciu satelitarnym przysłanym z Nieba na Ziemię wszystkie jeziora są niebieskie?;Po pierwsze trzeba było napisać, że tylko te z obrazka (zdjęcia satelitarnego) a nie wszystkie. Nie umiesz napisać czegoś zrozumiałego bez doczytywania setek linków? Po drugie - czy znasz technikę robienia tego typu zdjęć i wiesz, co z tego wynika? > odczytałem jako Znak od Boga> (ale tego już nie zrozumiesz, bo nie znasz całego kontekstu,> przebiegu zdarzeń i Iluminacji, którą przeżyłem)Szczerze nie dziwę się, że osoba Twojego pokroju mogła to odczytać jako znak od Boga. Naprawdę. Zrobiłeś już to z pyłkami pzred lampą błyskową w szopie, to i te zdjęcia sobie przetłumaczyłeś. Zwykła rzecz, choc dla Ciebie oczywiście niezwykła. > www.oczko.(*)om/oczko/zdjecia/pokaz/id/233/> Są Znaki na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się racjonalistom...Śniło śniło, nie doceniasz Racjonalistów. Co w końcu dziwnego w tym, że na powierzchni ziemi światło odbija się pod różnymi kątami, albo zdjęcie jest sklejane z kilku. Dla Racjonalistów nic nadzwyczajnego, ale Ty musisz tak wierzyć bo inaczej rdzeń ostatnich lat Twojego życia by runął. > "Mój racjonalny umysł został wystrychnięty na> skamlącego, diabelskiego głupka..."Raczej oszukany zwykłym ludzkim procesem myślowym, lub aktywnością mózgu, która się zdarza nawet pomimo naszej woli. > Są ludzie, którzy doświadczyli Iluminacji i oni rozumieją,> kto tego nie doświadczył może tylko wierzyć, lub nie...> a szyderstwa są zupełnie niepotrzebne.I jak Cię owa iluminacja zmieniła? Co zrobiłeś przez te iluminacje dla swoich dzieci, żony, społecznosci wokół? Ale konkretnie. Czy oni jakoś Ci mówili, jakie pozytywny z tego dla nich wyniknęły? > jesteście dla mnie śmiesznymi ślepcami, którzy myślą, że> myślą racjonalnie, bo pewne doświadczenia są wg nich objawem choroby,> fantazji i inaczej być nie może..., którzy myślą, że coś widzą, coś rozumieją...Zastanawiam się Sławek, po co tu jeszcze piszesz i zajmujesz ludziom cenny czas. Twoje wyzwiska i toczącą się pianę niżej pozostawiam bez komentarza. > jesteście jak ludzie przed Kolumbem, którzy wiedzieli,> że Ziemia jest płaska, że nie ma żadnej Ameryki...> nawet Kolumb myślał, że dopłynął do Indii, a tu niespodzianka,> Ameryka jest...Niespodziankę to przeżyję, jak zamiast tworzyć epitety i wyzwiska, rzeczowo i uczciwie odniesiesz się do wszystkich argumentów Andrzeja.51. Tymczasem tylko inwektywy i dodawanie sobie kurażu przez obrzydzanie sobie wszystkich wokół. Ech jaki to popularny, wręcz i stały fragment gry u ludzi podobnych Tobie.. jak kończą się argumenty i nikt już nie chce uwierzyć - zaczynają sie bluzgi. Niestety na tym etapie ja Ci podziękuję, czytać większości Twoich pełnych pogardy i urażonej dumy wpisów po prostu nie ma sensu.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#85 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Dość ciekawe na temat owej 14ki napisał dziś Andrzej.51 tutaj:Miłej lektury..., Andrzej urojone religijne mity bierze za rzeczywistość, a moja odpowiedź dla niego jest tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660940#w661524Interesujące zgrupowanie trzech czternastek - Bóg "dzwoni"; +14/14 +14/znajdziesz tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660940#w661027Wierzę, iż Bóg "dzwoni" do mnie na ten numer nie od dzisiaj i nie przypadek przydzielił nam 141 i 414 końcówki telefonów, co daje zgrupowanie trzech 14tek 141414. Wierzę, że Duch je przydzielił, gdyż wiedział, że w ewangelicznym micie są trzy 14tki z brakującą ostatnią osobą..., (kto wie, czy nie wpłynął na umysł pisarza, żeby taki błąd powstał) i gdy wreszcie zobaczył człowieka, który zdoła odczytać i zdemaskować zakłamanie Religii przystąpił do Świetlnej Iluminacji..., jeśli to działanie Ducha, to myślę, że nie zawiodłem, a jeśli to przypadek, to i tak nie zawiodłem, bo dałem ludziom Absolutną Prawdę = Miłość, wg której mamy żyć. ( +14/14 +14/ Powinno być - Edytowane piąty raz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660940#w661138 )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#86 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > jeśli to działanie Ducha, to myślę, że nie zawiodłem, a jeśli> to przypadek, to i tak nie zawiodłem, bo dałem ludziom Absolutną> Prawdę = Miłość, wg której mamy żyć.> ( +14/14 >+14/ Powinno być - Edytowane piąty raz:Nie ma sensu, byś w kółko pisał o tych 14kach. Większość ludzi już i tak wie, o co chodzi: to symbol Biblijny, który sobie jakoś przyswoiłeś, co ciekawe nie potrafiąc się zdecydować czy Biblia to dla Ciebie świat mityczny fałszywej religii, czy jednak wart zastanowienia, lub nawet czerpania. Raz robisz jedno, raz drugie i tak w koło Macieju. Czy to jakaś chroba, czy tylko zbieg okoliczności? Podobnie jak z Jezusem Chrystusem: raz twierdzisz, że jest istotą fikcyjną, a kiedy indziej stawiasz się w szeregu zstępującym posłanych razem z nim (tuż po nim). > bo dałem ludziom Absolutną Prawdę = Miłość, wg której mamy żyćPrzykro mi to mówić, ale znów niestety mijasz się z prawdą i nic nie dałeś. Na razie tylko piszesz o czymś, co nie istnieje. Człowiek zawsze ma większy czy mniejszy, ukryty czy jawny interes w tym, co robi. Tak jest również ze zwierzętami. A Miłość czy miłość to zwykła rzecz, która zdarza się ludziom w konkretnym celu niezależnie od tego, czy kol. Sławek Mankiewicz o niej pisze, czy milczy. Absolutnie nie ma sensu stawiać jej ołtarzów. Pewnie nie znasz tego przykładu, ale jest on w pewnym sensie analogiczny do naszej dysputy o interesownosci: naukowcy zrobili w latach 60tych ciekawy eksperyment na szczurach, który w skrócie przytoczę. Wzięli trzy szczury: jednego dali do ciemnego pudełka i co jakiś czas dozowali pigułki z pożywieniem i wodą. Drugiego podobnie + stymulacja co jakiś czas słabym prądem. Trzeciego dali do zabawy dzieciom. Na końcu wszystkie trzy szczury uśpiono i rozkrojono mózgi. Zgadnij, który z nich miał najwięcej połączeń między neuronami, a który najmniej. Miłego dnia! PS zakładam że doczytałeś do końća 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#87 10 na 10 | Andrzej.51 (15814 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Jezus ewangeliczny jest postacią mityczną, fikcyjną, (...)Jezus nie jest postacią fikcyjną, lecz historyczną. Urodził się najprawdopodobniej pomiędzy 7 a 5 rokiem p.n.e. za panowania Heroda, zmarł na krzyżu wczesną wiosną 30 roku n.e. z wyroku rzymskiego namiestnika Piłata. Powszechnie przyjmuje się, że ukrzyżowanie Jezusa jest dostatecznie dobrze udokumentowanym historycznie faktem. Kilka miesięcy temu w czterech kolejnych dość obszernych wypowiedziach przedstawiłem Ci ogólnie uznane dowody na historyczność Jezusa. > (...) nie zakładał żadnej religii bo nie istniał,Jezus nie zakładał żadnej religii (wspólnoty religijnej, Kościoła) nie dlatego, że nie istniał, lecz dlatego, że nie miał takiego zamiaru. Jest oczywiste, że oczekiwał nadejścia królestwa Bożego jeszcze za swego życia, w związku z tym żadna religia czy też Kościół nie były mu potrzebne. > religię założył Szaweł- Paweł, bo się naczytał ewangelii, źle zrozumiał, a do tego słoneczko mu przygrzało.Zgadzam się, że religię (wspólnotę religijną, Kościół) założył Paweł z Tarsu. Wyjaśnij mi tylko, jakich konkretnie ewangelii Paweł się naczytał i co w nich źle zrozumiał. Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.H. Conzelmann, teolog |
#88 7 na 7 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Wszystkie duchowo są już zakończone, cała duchowa, religijna sfera ludzkości prowadziła do Religii Prawdy.Wiesz.... jesteś bufonem |
#89 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
#90 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Wiesz.... jesteś bufonemA może człowiekiem, który odkłamał Religię i przywrócił jej należną cześć.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|