 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#226 4 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | Może dlatego, że piramida przypomina górę którą z daleka można łatwo dostrzec zwłaszcza na płaskim terenie więc była świetnym sposobem manifestowania władzy oraz pokazu, że ta ziemia należy do tych co wybudowali ten pomnik. Taką rolę pełniły chociażby kurhany czyli kopce ziemne które w rożnych okresach czasu powstawały też i u nas w Polsce a które niektórzy też nazywają piramidami. Może też dla tego, że taki kształt da się łatwo wybudować zdziwiłbym się gdyby to były gigantyczne Igla. Dodatkowo te budowle pełniły rożne funkcje te w Ameryce to świątynie te w Egipcie to grobowce. Ale pewnie lepiej wierzyć w ufo i wojny atomowej. Duchu jak ja mam cię nie nazywać (tu wstaw epitet na I) skoro wygłaszasz takie idiotyzmy. Odsyłam ciebie razem ze Zbyszkiem do lektur. Ja wiem, że Zbyszek to twój kolega i musisz go bronić, ale już się obaj nie kompromitujcie. |
#227 5 na 5 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | A niech to wciórności, przywołana strona bibsy.pl robi wrażenie idealnego miejsca do poszukiwania informacji naukowych. Myślę, że dzięki niej powstał niejeden doktorat, a i niejedna habilitacja ma jej wiele do zawdzięczenia. Najciekawsze jest zwłaszcza to, co można znaleźć pod tymi arcyspecjalistycznymi wiadomościami o piramidach, ale co ja się tu będę rozpisywał, niech każdy tam zajrzy sobie sam. Warto poznać źródła, z których pochodzą prawdy Ducha Prawdy. |
#228 5 na 5 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > A niech to wciórności, przywołana strona bibsy.pl robi wrażenie idealnego miejsca do poszukiwania informacji naukowych. Myślę, że dzięki niej powstał niejeden doktorat, a i niejedna habilitacja ma jej wiele do zawdzięczenia.> Najciekawsze jest zwłaszcza to, co można znaleźć pod tymi arcyspecjalistycznymi wiadomościami o piramidach, ale co ja się tu będę rozpisywał, niech każdy tam zajrzy sobie sam. Warto poznać źródła, z których pochodzą prawdy Ducha Prawdy.Gość nie ma i nie miał podejścia do racjonalizmu . Ten prymitywny pakiet linków pomieszany z własnymi bzdetami to wszystko na co go stać. Więcej nie nie da rady. Równie dobrze zamiast troll może mówić że spalisz się w ogniu piekielnym. Ale takich "much" odbijających się od szyby było tu pełno i pewnie jeszcze będzie. Owijanie gówna w sreberko to szczyt możliwości, równie dobrze można bać się duchów o północy oglądając horror. |
#229 -1 na 3 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > A niech to wciórności, przywołana strona bibsy.pl robi wrażenie idealnego miejsca do poszukiwania informacji naukowych.Idealnego dla pseudonaukowców, dla naukowca to zaledwie rozrywkowy przyczynek do rzeczywistych poszukiwań. > Myślę, że dzięki niej powstał niejeden doktorat, a i niejedna habilitacja ma jej wiele do zawdzięczenia.Myślisz..., to dobrze..., bo są ludzie, którzy myślą, że myślą logicznie. > Najciekawsze jest zwłaszcza to, co można znaleźć pod tymi arcyspecjalistycznymi wiadomościami o piramidach, ale co ja się tu będę rozpisywał, niech każdy tam zajrzy sobie sam. Warto poznać źródła, z których pochodzą prawdy Ducha Prawdy.Na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że to jest źródło mojej prawdy? Czy ja cokolwiek napisałem, czy tylko wkleiłem link? 10 przykazań logiki 3. Nie będziesz wyciągał wniosków ze zbyt małej ilości danych. {pośpieszna generalizacja} 4. Nie będziesz przyjmował za przesłankę tego, co ma być dopiero udowodnione. {petitio principii}
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#230 -1 na 3 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > Mamy inne imienniki.Z których wynika to samo, że Sławomira należy słuchać "do kwadratu": "Liczba imienia Sławomir wynosi 11. Zawody preferowane dla liczby imienia 11: Opierające się na kontaktach z innymi ludźmi, stanowiska wymagające mądrego i odpowiedzialnego działania, np.: sędzia, mediator, adwokat, radca prawny, itp. Również w dziedzinach, gdzie liczy się prestiż." > Zresztą wiele rzeczy mamy innych, od chociażby słowniki.O tak! > horoskop.w(*)imiennik_tradycyjny_haslo.html> Na dobrą sprawę wystarczyło pomyśleć, Sławo- sławić, mir- pokój.Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, a nie tylko myślał, to poznałbyś prawdziwą genealogię tego starosłowiańskiego imienia: "Imię "Sławomir" to jakby "masło maślane" - równie dobrze mogłoby istnieć imię "Miromir" albo "Sławosław". Trzeba bowiem wiedzieć, że u dawnych Słowian słowa "mir" i "sława" oznaczały to samo: autorytet, posłuch, głos decydujący." > Ale co tam duszek tam wie wszystko.Nie ma takiego człowieka na Ziemi, który wie wszystko. > I każdy musi się go słuchać.Nikt nie musi się mnie słuchać. > Od przerośnięte ego.Ot brak logiki. > Gdyby jeszcze tylko imię naprawdę miało jakieś magiczne zdolności, jak się mu przypisuje.Podobno imię i nazwisko mają wpływ, być może układ dźwięków, które słyszy osoba kształtują osobowość, np: Adolf - jawol, Hitler - Heil, albo Jacek - hiacynt: pl.wikipedia.org/wiki/Hiacynt_(syn_Amyklasa)
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#231 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > Z których wynika to samo, że Sławomira należy słuchać "do kwadratu": "Liczba imienia Sławomir wynosi 11. Zawody preferowane dla liczby imienia 11: Opierające się na kontaktach z innymi ludźmi, stanowiska wymagające mądrego i odpowiedzialnego działania, np.: sędzia, mediator, adwokat, radca prawny, itp. Również w dziedzinach, gdzie liczy się prestiż."Czy mógłbyś jednak swoje brednie prezentować jedynie swoim kozom i baranom "Tu jest młodzież, ona się uczy" |
#232 5 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Ot i kolejny stek bzdur naszego Duszka. Wiara w magiczne działanie imion i cyferki czy to na pewno portal Racjonalista a może wróżka albo ezoteryczna.pl. Przeczytaj sobie opisy innych imion znajdziesz dziesiątki podobnych zestawień wyjdzie, że każde imię to genialny przywódca, artysta i wojskowy. Ba nawet w różnych imiennikach imiona będą różnie opisane i bądź tu mądry. Ot na przykład moje imię Wojciech Tutaj kochający makiaweliczne plany magia.onet.pl/imiennik/wojciech,225.htmlA tu woli życie proste bez planów o zemście miastodzie(*)234:wojciech-znaczenie-imieniaMało tego o ile wiem z numerologią przy imionach jest tak, że bierze się cyfry imienia i liczy się. No popatrz a Wojciech i Wojtek to to samo imię a da inne numerki a jest jeszcze Wojtuś, Wojtula, Wojtaszek. Ileż to numerów a jakie bogactwo osobowości nic tylko sobie wybierać i identycznie przy Sławku, Sławusiu, Sławomirze. Powiem ci także. że imienniki są sporządzone tak by połechtać próżność czytającego, a to przecież Duszku jest ci tak potrzebne. Dostałeś już odpowiedź imię Sławomir znaczy sławić pokój. Łatwo odczytać znaczenie tego imienia, ale Duszek będzie dalej gadał swoje bo to wielkie dziecko, z przerośniętym ego. Wierzące w magiczne zdolności swojego imienia ignorując, że imię to chociaż (jak sprawdziłem w ostatnich rocznikach) ostatnio mało popularne to i tak jest nadawane kilkudziesięciu osobom rocznie z których nie każda zostanie prezesem a niektóre mogą nawet zostać menelami. A teraz w świetle tej twojej prawdy poniżej o to garść pana słów: > Nie ma takiego człowieka na Ziemi, który wie wszystko.<Ty twierdzisz inaczej via rozmowa z Farmerem o tutaj www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w679851> Nikt nie musi się mnie słuchać.<Duchu naprawdę masz ludzi za idiotów dwa-trzy posty wyżej jaśnie pana własne słowa. |
#233 7 na 7 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? |
> Na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że to jest źródło mojej prawdy? Czy ja cokolwiek napisałem, czy tylko wkleiłem link?<Duszku po co wkleiłeś link z którym się nie zgadasz z portalu dla jak sam przyznałeś pseudonaukowców. Naprawdę nie obrażaj już tej biednej logiki i nie wycieraj sobie nią gęby. |
#234 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? |
> Podobno imię i nazwisko mają wpływCzasem odwrotny do zamierzonego. Ja noszę imię wielkiej chrześcijańskiej świętej. I co?  |
#235 -1 na 3 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > >Na jakiej podstawie wyciągasz wniosek, że to jest źródło mojej prawdy? Czy ja cokolwiek napisałem, czy tylko wkleiłem link?<> Duszku po co wkleiłeś link z którym się nie zgadasz z portalu dla jak sam przyznałeś pseudonaukowców. Naprawdę nie obrażaj już tej biednej logiki i nie wycieraj sobie nią gęby.W.R., brak logiki w Twoim myśleniu jest przyczyną, że większość Twoich komentarzy pozostawiam bez odpowiedzi, ale żeby Ci pomóc zrozumieć jakiego rodzaju błędy logiczne popełniasz odpowiadam na ten: > Duszku po co wkleiłeś link1. Gdybyś czytał ze zrozumieniem to wyczytałbyś, że wkleiłem go jako: "rozrywkowy przyczynek do rzeczywistych poszukiwań." > z którym się nie zgadasz2. Nie napisałem, że się z nim nie zgadzam, ani nie napisałem, że się zgadzam. > z portalu dla jak sam przyznałeś pseudonaukowców.3. Nic takiego nie przyznałem, Quetzalcoatl napisał: " przywołana strona bibsy.pl robi wrażenie idealnego miejsca do poszukiwania informacji naukowych.", a ja odpowiedziałem: "Idealnego dla pseudonaukowców". Zauważ wytłuszczenia; przywołana strona, a więc nie cały portal, oraz; robi wrażenie, a nie jest. > Naprawdę nie obrażaj już tej biednej logikiDla Ciebie biednej, dla mnie bogatej. > i nie wycieraj sobie nią gęby.Nie mam gęby tylko usta i wycieram chusteczką, a Ty "gęby" sobie nie wycieraj logiką, której nie posiadasz. Pozdrawiam serdecznie. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#236 5 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | Szkoda słów. Bredź dalej ja wysiadam. O logikę czy racjonalizm to ty się nawet nie ocierasz. Strzeliłeś babola z piramidą by bronić kolegi Zbyszka a teraz wykręcasz się jak możesz. To nie jest racjonalne a z prawdą ma tyle wspólnego co cała ta twoja religia. |
#237 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > ...Ja noszę imię wielkiej chrześcijańskiej świętej. I co? św. Lilly Marlenne? O, św. Maryjo! Drobner, Piotr, ateista zaparty**)  |
#238 3 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Ja tam z patronem naszego kraju św Wojciechem też wiele wspólnego nie mam i głowy pod topór za jakąkolwiek wiarę nie podłożę. |
#239 1 na 1 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Ja tam z patronem naszego kraju św Wojciechem też wiele wspólnego nie mam i głowy pod topór za jakąkolwiek wiarę nie podłożę. Nie wiem czemu dwie poszły prosił bym kogoś władnego o usunięcie tego postu |
#240 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > >Podobno imię i nazwisko mają wpływ> Czasem odwrotnyOdwrotny czy zamierzony, ale mają? > do zamierzonego.A jaki jest zamierzony? > Ja noszę imię wielkiej chrześcijańskiej świętej.Tak, chrześcijanie uzurpują sobie prawo do uznawania ludzi świętymi, nie wiedzą, że tylko Bóg decyduje, kto za życia był święty. > I co? Nie wiem jaki miała charakter i jaki Ty masz, więc nic. Pozdrawiam ciepło. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|