 |
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2015 20:25 | Piotr Płatos (42 punktów) | Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
1 na 3 | Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#61 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | Wcześniej nie zauważyłem tego bo wyglądało jak cytat ze mnie. Radzę się nauczyć cytować to uniknie się problemów. > >Skala kilku milionów lat to jest dla ciebie nagle no fajnie. Przy okazji nie przeszkadza ci stwórca nagle stwarzający od ręki ale już natura robiąca to stopniowa to problem.> > Ów czas można określić: weź pod uwagę długość boiska do piłki nożnej, ty zaś stoisz na linii bramkowej - to linia to najstarsza skamieniałość: mikroskopijny organizm jednokomórkowy. Teraz idziemy przez to boisko, pokonujemy wszystkie linie, teraz linie środkową boiska i dochodzimy do pola karnego po przeciwnej stronie. Cały czas są tylko te mikroskopijne organizmy jednokomórkowe. Teraz wchodzimy na pole karne i widzimy tu gąbkę, meduzę czy dżdżownicę. I nagle na początku pola bramkowego - BUM - na długości jednego kroku pojawiają się wszystkie zwierzęta. Jak powiedział jeden naukowiec: jak Atena z głowy Zeusa w pełni rozwinięte i gotowe do rozmnażania. tego nie można nazwać drzewem a raczej trawnikiem.Zmiana spojrzenia na boisko niewiele zmienia ta chwilka trwała kilkadziesiąt milionów lat to nie jest więc nagle. No i jak z tym nie kłóci się twoje spojrzenie, że nie było innych gatunków. Przecież widać, ze wcześniej mamy mikroorganizmy, potem pojawiają się bardziej skomplikowane stworzenia i dopiero w kambrze z nich wyodrębniają się kolejne zupełnie nowe co trwa miliony lat. Potem mamy szeregi wielkich wymierań i powstawanie całego szeregu nowych organizmów. Boga nie widać jest za to mechanizm ewolucji. Co byś nie robił faktów nie zmienisz. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> >Czy pojawienie się tych cech wskazują na utworzenie się nowego gatunku?> >Na pewno nie.> Tak ponieważ ślimaki lewoskrętne nie mogą się rozmnażać z prawoskrętnymi.> chihuahua nie pokryje doga niemieckiego. Nie wszystkie sprawy są łatwe do rozstrzygnięcia w tym jednym kierunku. Trzeba by wiedzieć coś więcej o ich biologii. |
#63 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> chihuahua nie pokryje doga niemieckiego.> Nie wszystkie sprawy są łatwe do rozstrzygnięcia w tym jednym kierunku.> Trzeba by wiedzieć coś więcej o ich biologii.Zabawne użyłaś mojego argumentu tylko zmieniłaś bernardyna na doga. A prawda jest taka, że to już jest nowy gatunek i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Taka prawda którą podobno miłujesz. |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Bakteria jest ta sama, tyle, że jest szczep odporny na ten antybiotyk.No dobrze. Czy jednak do powstania owego szczepu nie przyczyniła się korzystna dla bakterii mutacja?
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Zmiana spojrzenia na boisko niewiele zmienia ta chwilka trwała kilkadziesiąt milionów lat to nie jest więc nagle. No i jak z tym nie kłóci się twoje spojrzenie, że nie było innych gatunków. Przecież widać, ze wcześniej mamy mikroorganizmy, potem pojawiają się bardziej skomplikowane stworzenia i dopiero w kambrze z nich wyodrębniają się kolejne zupełnie nowe co trwa miliony lat. Potem mamy szeregi wielkich wymierań i powstawanie całego szeregu nowych organizmów. Boga nie widać jest za to mechanizm ewolucji. Co byś nie robił faktów nie zmienisz.> Faktów nie zmienisz, to prawda, tu chodzi o właściwą ich ocenę. Ewolucjonista widzi jak chce jednak organizmy żywe: rośliny, zwierzęta i ludzie są tak złożone w swej budowie i funkcjach, że każdy mający właściwe zrozumienie złożoności zagadnienia odrzuci ewolucję jako na chybił trafił drogę do ich utworzenia. Pojawia się zawsze jedna opinia "to nie mogło powstać przez przypadek lecz zostało zaprojektowane i wykonane". Czym Syn Boży Jezus zajmował się w ciągu niezliczonych lat przed przyjściem na ziemię? Z wersetu Przysłów 8:30 dowiadujemy się, że był "mistrzowskim wykonawcą" u boku Boga. Jak to rozumieć? Czytamy w Liście do Kolosan 1:16: "Za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi (...). Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego". Stwórca Jehowa Bóg, posłużył się Synem jako Mistrzowskim Wykonawcą, żeby powołać do istnienia "wszystko inne" - od stworzeń duchowych w niebie po niezmierzony materialny wszechświat, w tym także nasz glob z jego cudowną różnorodnością roślin i zwierząt i z najwspanialszym ziemskim dziełem: człowiekiem. Współpracę Ojca z Synem możemy w pewnym sensie przyrównać do współpracy architekta z budowniczym, który jest bezpośrednim wykonawcą projektów tego pierwszego. Gdy podziwiamy jakiś szczegół dzieła stwórczego, oddajemy przy tym chwałę Wielkiemu Architektowi. Ale warto też pamiętać, że z radością z Nim współdziałał Mistrzowski Wykonawca. (Psalm 19:1) "Niebiosa oznajmiają chwałę Boga, a o dziele jego rąk opowiada przestworze". Psalmista Dawid zwrócił się do Boga: "Oczy twoje widziały nawet mój zarodek, a w twej księdze były zapisane wszystkie jego cząstki" (Psalm 139:16). W Psalmie 104:24 powiedziano: "Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów". (Rodzaju 1:26, 27) "I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę". Pozdrawiam |
#66 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Faktów nie zmienisz, to prawda, tu chodzi o właściwą ich ocenę. Ewolucjonista widzi jak chce jednak organizmy żywe: rośliny, zwierzęta i ludzie są tak złożone w swej budowie i funkcjach, że każdy mający właściwe zrozumienie złożoności zagadnienia odrzuci ewolucję jako na chybił trafił drogę do ich utworzenia. Pojawia się zawsze jedna opinia "to nie mogło powstać przez przypadek lecz zostało zaprojektowane i wykonane".Bo tak twierdzi twoja święta książeczka patrz odpowiedź poniżej. > Czym Syn Boży Jezus zajmował się w ciągu niezliczonych lat przed przyjściem na ziemię? Z wersetu Przysłów 8:30 dowiadujemy się, że był "mistrzowskim wykonawcą" u boku Boga. Jak to rozumieć? Czytamy w Liście do Kolosan 1:16: "Za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi (...). Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego". Stwórca Jehowa Bóg, posłużył się Synem jako Mistrzowskim Wykonawcą, żeby powołać do istnienia "wszystko inne" - od stworzeń duchowych w niebie po niezmierzony materialny wszechświat, w tym także nasz glob z jego cudowną różnorodnością roślin i zwierząt i z najwspanialszym ziemskim dziełem: człowiekiem.> Współpracę Ojca z Synem możemy w pewnym sensie przyrównać do współpracy architekta z budowniczym, który jest bezpośrednim wykonawcą projektów tego pierwszego. Gdy podziwiamy jakiś szczegół dzieła stwórczego, oddajemy przy tym chwałę Wielkiemu Architektowi. Ale warto też pamiętać, że z radością z Nim współdziałał Mistrzowski Wykonawca.> (Psalm 19:1) "Niebiosa oznajmiają chwałę Boga, a o dziele jego rąk opowiada przestworze".> Psalmista Dawid zwrócił się do Boga: "Oczy twoje widziały nawet mój zarodek, a w twej księdze były zapisane wszystkie jego cząstki" (Psalm 139:16).> W Psalmie 104:24 powiedziano: "Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów".> (Rodzaju 1:26, 27) "I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę".Przepraszam ale jedyne słowo jakie się mi ciśnie na usta to bull s**t. Nie obchodzą mnie wyrywki z Biblii nie są dla mnie żadnym argumentem w rozmowie więc po prostu je zignoruje. A samą próbę ich użycia traktuje jako obrazę mojego intelektu. I w sumie to kończy wszelki dialog. Tak możecie sobie rozmawiać na spotkaniach w swoim gronie może to was przekonuje. Pokazałaś jednak w ten sposób, że to cała twoja argumentacja. Teoria ewolucji jest głupia bo moja ulubiona postać literacka stwierdziła inaczej. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >Bakteria jest ta sama, tyle, że jest szczep odporny na ten antybiotyk.> No dobrze. Czy jednak do powstania owego szczepu nie przyczyniła się korzystna dla bakterii mutacja?> Odporność bakterii realizuje się na na dwa sposoby: a) przez mutacje - w środowisku antybiotyku mają przewagę ale poza nim są w gorszej sytuacji, bo zmutowane białko ma ograniczone działanie w porównaniu ze stanem wcześniejszym; b) przez przechwytywanie fragmentów DNA od innych bakterii. Ewolucja musi uzyskiwać nowych systemów funkcjonowania nie znanych organizmowi początkowemu. Jedynie w ten sposób może być odnotowywany postęp prowadzący w końcu do człowieka. To wymaga określonej kolejności. Wcześniej wykształcić się muszą na przykład ramiona, oczy czy mózg. W odporności na antybiotyki, nie znajdziesz takiej ewolucji. Dlaczego? Bo bakterie tracą raczej a nie zyskują nowych funkcji. Bakterie z białkami z wadami przestały pełnić normalne funkcje. Mówimy tu o zmienności wewnątrz rodzaju, a to Bóg stwarzał według rodzaju. Innym sposobem zdobywania odporności na antybiotyki jest pobieranie zmutowanego materiału genetycznego od innych bakterii. Mechanizm wymiany DNA jest konieczny, by bakterie przetrwały w szybko zmieniających się środowiskach, jak w szpitalach. Tego jednak także nie można uznać za ewolucję w działaniu. Nie powstaje żadne nowe DNA. Tak więc, co jak co ale bakterie nie są i nie mogą być jakimkolwiek przydatnym materiałem do udowadniania istnienia ewolucji - po prostu nie przystają do tego cudownego zjawiska. Nie sądzę by było im z tego powodu przykro. Słychać płacz ewolucjonistów. Pozdrawiam |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >chihuahua nie pokryje doga niemieckiego.> >Nie wszystkie sprawy są łatwe do rozstrzygnięcia w tym jednym kierunku.> >Trzeba by wiedzieć coś więcej o ich biologii.> Zabawne użyłaś mojego argumentu tylko zmieniłaś bernardyna na doga. A prawda jest taka, że to już jest nowy gatunek i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Taka prawda którą podobno miłujesz.> Dzisiaj na siłę takie kwestie można rozstrzygnąć przez użycie sztucznej inseminacji i sprawę załatwić. Człowiek zepsuł, to tez człowiek może naprawić, chociaż w tym konkretnym przykładzie lepiej zaprzestać takiego eksperymentowania.. Pozdrawiam |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Bo tak twierdzi twoja święta książeczka patrz odpowiedź poniżej.> Przepraszam ale jedyne słowo jakie się mi ciśnie na usta to bull s**t.> Nie wytrzymujesz ciśnienia. Myślałem, że rozumiesz dogłębnie zagadnienie, że jeśli nie ewolucja to jedynie wchodzi w rachubę Bóg i stwarzanie. Rozczarowałeś mnie, a ja zacząłem w ciebie wierzyć, że coś rozumiesz. > Nie obchodzą mnie wyrywki z Biblii nie są dla mnie żadnym argumentem w rozmowie więc po prostu je zignoruje. A samą próbę ich użycia traktuje jako obrazę mojego intelektu.> WooW! Az tak! Ale taka jest prawda! Jeśli nie ewolucja to Bóg! Może ten intelekt jest w swej konstrukcji niewiele wart. Ucz się, bo przyjdzie moment, że będziesz musiał się pogodzić z prawdą, której nie przyjmujesz! I co wówczas. Już teraz zacznij się do tego przygotowywać i zrozum. > I w sumie to kończy wszelki dialog. Tak możecie sobie rozmawiać na spotkaniach w swoim gronie może to was przekonuje. Pokazałaś jednak w ten sposób, że to cała twoja argumentacja. Teoria ewolucji jest głupia bo moja ulubiona postać literacka stwierdziła inaczej.> Zaślepiony jesteś nienawiścią do informacji sprzecznej z twoim zdaniem. Tylko nie rozumiem jak możesz siebie określać racjonalistą o otwartej głowie! Przecież Ty bardziej cenisz wymyśloną wizję swego intelektu od prawdy. Poczekaj jeszcze trochę pogadajmy. Nie gniewaj się, że wskazałem Twoje słabości, ale to w sposób niezamierzony.. Pozdrawiam |
#70 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Nie wytrzymujesz ciśnienia. Myślałem, że rozumiesz dogłębnie zagadnienie, że jeśli nie ewolucja to jedynie wchodzi w rachubę Bóg i stwarzanie. Rozczarowałeś mnie, a ja zacząłem w ciebie wierzyć, że coś rozumiesz.Oj jak mi przykro, że dla mnie bóg i stwarzanie nie łączą się z rzeczywistością chyba się zapłaczę. > WooW! Az tak! Ale taka jest prawda! Jeśli nie ewolucja to Bóg! Może ten intelekt jest w swej konstrukcji niewiele wart. Ucz się, bo przyjdzie moment, że będziesz musiał się pogodzić z prawdą, której nie przyjmujesz! I co wówczas. Już teraz zacznij się do tego przygotowywać i zrozum.Guzik prawda. Mówiłem prawda na której poparcie masz tylko wyrywki ze swojej świętej książki to żadna prawda. To może lepiej ty zacznij się przygotowywać do przyjęcia prawdy o ewolucji. Ale to za trudne lepiej walić swoimi cytacikami z jakieś tam książeczki. Mówiłem tak przekonasz przekonanego na mnie to nie działa. > Zaślepiony jesteś nienawiścią do informacji sprzecznej z twoim zdaniem. Tylko nie rozumiem jak możesz siebie określać racjonalistą o otwartej głowie!Jakiej informacji cytaty z bibli to nie informacja. > Przecież Ty bardziej cenisz wymyśloną wizję swego intelektu od prawdy. Poczekaj jeszcze trochę pogadajmy. Nie gniewaj się, że wskazałem Twoje słabości, ale to w sposób niezamierzony..A teraz ja napisze tak przecież ty bardziej cenisz wymyśloną wizję jakiegoś pastucha z przed 2000 lat od prawdy. Nie gniewaj się wskazałem twoją słabość ale to w sposób niezamierzony. W sumie to samo nie. Tylko, że ty guzik wykazałaś, twoje powyższe cytaty to dowód na intelektualną pustkę i po prostu brak jakichkolwiek racjonalnych argumentów. Ot taka prawda i przy takiej argumentacji raczej sobie nie pogadamy bo i o czym i z czym z wiarą dyskusji niema, a ty masz tylko wiarę nic więcej. Taka jest prawda. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Oj jak mi przykro, że dla mnie bóg i stwarzanie nie łączą się z rzeczywistością chyba się zapłaczę.> Płacz do tego jeszcze może dojść zgrzytanie zębami. Ale nie poznanie prawdy, chociaż jesteś bardzo blisko jej, to największa kara. > >WooW! Az tak! Ale taka jest prawda!> Guzik prawda. Mówiłem prawda na której poparcie masz tylko wyrywki ze swojej świętej książki to żadna prawda. To może lepiej ty zacznij się przygotowywać do przyjęcia prawdy o ewolucji. Ale to za trudne lepiej walić swoimi cytacikami z jakieś tam książeczki. Mówiłem tak przekonasz przekonanego na mnie to nie działa.> Te fazę w jakiej ty jesteś byłem 23 lata temu. > Jakiej informacji cytaty z bibli to nie informacja.> Spróbuj spojrzeć na Biblię jako Słowo Boga, a więc prawda. > A teraz ja napisze tak przecież ty bardziej cenisz wymyśloną wizję jakiegoś pastucha z przed 2000 lat od prawdy.> Pastucha?! Pisarzami Biblii byli najmądrzejsi ludzie tamtych czasów. > Nie gniewaj się wskazałem twoją słabość ale to w sposób niezamierzony.> W sumie to samo nie. Tylko, że ty guzik wykazałaś, twoje powyższe cytaty to dowód na intelektualną pustkę i po prostu brak jakichkolwiek racjonalnych argumentów.> Ty sądzisz, że ten kto odrzuca Boga i Biblię nie jest racjonalistą! To błąd! Ty bardziej niż ja wierzysz w cuda. Bo czy nie czymś takim jest ewolucja! Zobacz bez udziału inteligencji utworzyła racjonalistę! To cud! Człowieka, który ma szlachetniejsze przymioty o zwierząt - nawet tych nazywanych człekokształtnymi. Taka jest prawda. Pozdrawiam |
#72 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | Bla Bla Bla Biblia to prawda Bla Bla. Mówiłem ten argument przekona przekonanego na mnie nie działa więc wsadź go sobie w buty. > Ty sądzisz, że ten kto odrzuca Boga i Biblię nie jest racjonalistą! To błąd!No ale tak pięknego strzału w stopę (nawet jeżeli to zwykła literówka) nie mogę sobie podarować. Tak tak właśnie uważam ten kto powołuje się na Biblię w temacie ewolucji nie jest racjonalistą. Cieszę się, że się zemną zgadzasz ciekawe tylko poco sam z nią wyskoczyłeś. |
#73 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Bakteria jest ta sama, tyle, że jest szczep odporny na ten antybiotyk.Czyli jednak nie ta sama. |
#74 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Mówimy tu o zmienności wewnątrz rodzaju, a to Bóg stwarzał według rodzaju.Zajrzyj z łaski swojej do jakiegoś podręcznika biologii. "Rodzaj" to co innego. Biblia też się na biologii nie zna, więc stamtąd się nie nauczysz. Rodzaj: Homo Gatunek: Homo habilis*, Homo erectus*, Homo sapiens (z podgatunkiem Homo sapiens neanderthalensis*) * - wymarłe. Adam do którego należał? |
#75 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Pastucha?! Pisarzami Biblii byli najmądrzejsi ludzie tamtych czasów.No to Cię mam  Jednak ludzie, co? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|