 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-07-2016 12:32 | Max Golonko (1811 punktów) | Opłaty za CO2 | PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ... Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2? Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki. Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska. Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem. PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów. A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.  Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga. Ale to KrK nie przeszkadza. Ubijają swoje interesy. Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy. KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji. Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać). Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona. Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social". Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn. Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Kłamiesz, po prostu kłamiesz> Łżesz jak szmata o swojej biedzie o swojej niewoli> Hańba ci kłamcoNie, ja ci po prostu komunikuję własne emocje i własne potrzeby a ty dajesz mi do zrozumienia, że masz je w dupie. Ty masz teraz mnie w dupie, przyjdzie czas, że ja będę miał w dupie ciebie. Jak się wychodzi na takim wzajemnym mieniu siebie w dupie pokazała już choćby II Wojna Światowa. |
#272 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > >Kłamiesz, po prostu kłamiesz> >Łżesz jak szmata o swojej biedzie o swojej niewoli> >Hańba ci kłamco> Nie, ja ci po prostu komunikuję własne emocje i własne potrzeby a ty dajesz mi do zrozumienia, że masz je w dupie.Mam w dupie twoje kłamstwa o twojej biedzie za kilkanascie tysięcy złotych miesięcznie o twojej niewoli w Berlinie, w mieszkaniu najmowanym za 1100 euro miesięcznie  Tak, mam w dupie twoje potrzeby, mając taką kasę zaspokój je sam. > Ty masz teraz mnie w dupie, przyjdzie czas, że ja będę miał w dupie ciebie.  a co takiego dla mnie dotąd zrobiłeś!  ogłosiłeś obowiązek wpuszczania innych na piknik do mojego sadu i udostępniania mojej łazienki, żebym miał z czego płacić podatki na twoje luksusy? Hańba ci kłamco |
#273 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Działałem wbrew zasadom, o których można powiedzieć, że mnie i innych karmiły.> W konsekwencji łamania zasad a także niespełnienia oczekiwań innych zostałem społecznie wykluczony, zepchnięty na margines i klepię biedę.Nie dlatego. Gdybyś wtedy stwierdził "ale zepsułem, muszę to teraz naprawić" to dziś byłbyś pewnie szanowany i być może szczęśliwy. > Moje doświadczenia życiowe i połączone z tym emocje sprowokowały mnie do stworzenia propozycji nowych zasad, których, wydaje mi się, mógłbym nie łamać od początku, wierząc, że postępowanie zgodne z nimi jest słuszne i dobre.To tak jakbym Ci ukradł samochód i wymyślił zasady, wg których byłoby to dobre - np odbierając wszystkim prawo do posiadania samochodu, bo samochody to dobro wspólne, z którego powinien móc korzystać każdy  > Jak to się ma do sprawiedliwości?> Jak rozumieć sprawiedliwość?> Jako optimum w zaspokojeniu potrzeb wszystkich osobników należących do mojego gatunku?> Jako optimum w zaspokojeniu potrzeb osobników należących do grupy mi podobnych?> Jako optimum w zaspokojeniu potrzeb osobników mi bliskich?Sprawiedliwość to pojęcie bardzo szerokie i relatywne. Wg mnie czysta sprawiedliwość nie istnieje. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Olsonie tak zastanawiam się, wyobraź sobie, ze postępujesz pewien czas w zgodzie z określonymi zasadami, osiągasz coś tam z trudem w zgodzie z tymi zasadami i co? Kwestionujesz zasady? Nóż weź ty się zastanów! Tylko przestępcy, nieudacznicy, ludzie niezgodni mają zdolność kwestionowania zasad i na tym polega moja rola. Każdy garnie tylko do siebie, zaakceptować cudze zasady to ulec jego dominacji. |
#275 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 |
> Muszę odzyskać wolność i ludzką godność. Muszę samostanowić o sobie.Więc zrób to, zamiast o tym ględzić. > Podobnie jak każdy terrorysta samobójca, o których ostatnio głośno, wolałbym umrzeć niż zaakceptować świat takim jaki jest.Bardzo głupi pomysł. Masz dzieci? Więc wybij sobie z głowy głupie umieranie, masz obowiązki! Zresztą to i tak tylko takie ględzenie, prawda? Ani ci w głowie umierać, gawędziarzu. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Oczywiście, że ględzenie. Ja nie mogę umrzeć, bo już jestem trupem. |
#277 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Oczywiście, że ględzenie.> Ja nie mogę umrzeć, bo już jestem trupem.To zdechnij wreszcie tylko nie zawracaj już dupy swoją biedą za pensję polskiej premier i swoim niewolnictwem w mieszkaniu za pensję polskiego sztygara |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Robi na tobie wrażenie 1100€ czynszu za zwykłe mieszkanie płacone funduszowi cwaniaków co daje mi możliwość pracy i życia wraz z rodziną w Berlinie? A gdybym żył na wiosce, płacił grosze za wynajem mieszkania na tej wiosce i zarabiał też grosze to ceniłbyś mnie bardziej? Myślisz, ze ja tego chcę? Chcę rozpieprzyc wasz system ale nie potrafię. Szukam jednak sposobu. |
#279 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Olsonie tak zastanawiam się, wyobraź sobie, ze postępujesz pewien czas w zgodzie z określonymi zasadami, osiągasz coś tam z trudem w zgodzie z tymi zasadami i co?> Kwestionujesz zasady?> Nóż weź ty się zastanów!Zmiana na lepsze zawsze powinna być priorytetem. Ja się godzę z obecnym kształtem świata, choć zmieniłbym w nim wszystko. Niemal wszystko jest do dupy i działa nie tak jak powinno, ale o tym wiadomo już w przedszkolu. Trzeba zaakceptować prawdę zamiast marzyć o złotych górach, które nie istnieją. > Tylko przestępcy, nieudacznicy, ludzie niezgodni mają zdolność kwestionowania zasad i na tym polega moja rola.Nie tylko. Piszesz o ludziach niezgodnych, czyli zakładasz, że są jacyś ludzie zgodni z systemem. Mówisz o sterowanym planktonie, który wierzy w oficjalne wersje lub losowo dobrane memy. Powiedzmy, że to pierwszy poziom, a Ty jesteś na drugim, czyli wierzysz we własne konfabulacje. Wystarczy w swoich poszukiwaniach postawić prawdę na pierwszym miejscu, negować siebie i obserwować siebie i swoje reakcje. > Każdy garnie tylko do siebie, zaakceptować cudze zasady to ulec jego dominacji.Tu moim zdaniem objawia się to, że patologicznie patrzysz na ludzi przez pryzmat dominacji. Ja w ogóle myśląc nie przykładam wagi do słowa "cudze", "moje" i w ogóle "czyje", "kto", "ty", "ja". Wyjmuję z tego samą treść i rozbieram zdanie zadając pytania o konkretne stwierdzenia i argumenty. Cofasz się do przyczyn różnych twierdzeń i do przyczyn dla tych przyczyn itd. Myśląc w ten sposób pozbędziesz się wiary, a Twój umysł przestanie tak wszystko szufladkować. Odpadnie treść urojeń i zostanie prawdziwy Krystkon. Czy on jest faktycznie niewinny skoro zakłada czapkę niewidkę? |
#280 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Oczywiście, że ględzenie.> Ja nie mogę umrzeć, bo już jestem trupem.Jak na trupa, jesteś w nadspodziewanie dobrej formie. |
#281 -1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Czy on jest faktycznie niewinny skoro zakłada czapkę niewidkę? Cytat:Wina - określony w przepisach prawnych stosunek psychiczny sprawcy do czynu (nieodzowny składnik każdego przestępstwa)[1]. Pojęcie to wiąże się z zagadnieniem wolności człowieka. Wina jest to wadliwość procesu decyzyjnego, polegająca na wolnym wyborze z katalogu możliwych zachowań zachowania sprzecznego z obowiązującą w danym społeczeństwie normą postępowania.
Teorie winy w prawie - Teoria psychologiczna winy - ujmuje winę ontologicznie, jako stosunek psychiczny sprawcy do realizacji czynu zabronionego; istotne jest, czy sprawca chciał popełnić przestępstwo oraz czy godził się na to, dzięki czemu (naganny stosunek psychiczny) można przypisać mu winę. - Teoria normatywna winy - wprowadza pojęcie zarzucalności i koncentruje się na możliwości postawienia sprawcy pewnego zarzutu; jeżeli sprawca narusza obowiązujące przepisy (kryteria zarzucalności określone są w kodeksie karnym), to można przypisać mu winę. - Teoria kompleksowa (teoria normatywna w ujęciu kompleksowym) - bierze pod uwagę zarówno stosunek psychiczny jak i element zarzucalności naruszenia przepisów karnych; jest powszechnie przyjmowana przez aktualną doktrynę prawa karnego. - Teoria funkcjonalna - podchodzi do winy z punktu widzenia jej celu. Celem winy ma być osiągnięcie prewencyjnego działania kary. Winę przypisuje się sprawcy gdy zasłużył na karę. Teoria reprezentowana między innymi przez Clausa Roxina i Guntera Jakobsa.
pl.wikipedia.org/wiki/WinaWinny czego? Zaciągnięcia zobowiązania? Umawiasz się z ludźmi "dajcie mi porządzić na pewnym kawałku Ziemi a przez wiele lat będę robił to, czego będziecie ode mnie chcieli". Chwilę później okazuje się, że jesteś z tymi ludźmi zupełnie niezgodny i to czego oni chcą od ciebie jest w sprzeczności z tym czego ty chcesz. Wszystko czego chcą od ciebie staje ci kością w gardle a ty czujesz się niewolnikiem. Co robisz? Brniesz w ich kłamstwa, tajemnice, patologiczną z twojego pt. widzenia hierarchię i prymitywne życie prymitywnych zwierząt bo tego chcą, czy pieprzysz to wszystko i zostajesz klepiącym biedę potępieńcem oskarżanym o całe zło tego świata? Nie będę żył jak zwierzę z dżungli, bo inne homo sapiens tego chcą. Będę żył inaczej na przekór wszystkim i wszystkiemu aż stanie się po mojemu. |
#282 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Robi na tobie wrażenie 1100€ czynszu za zwykłe mieszkanie płacone funduszowi cwaniaków co daje mi możliwość pracy i życia wraz z rodziną w Berlinie?Tak, bo żadnego polskiego robotnika na taki luksus nie stać, a ty drzesz się żeś biedny > A gdybym żył na wiosce, płacił grosze za wynajem mieszkania na tej wiosce i zarabiał też grosze to ceniłbyś mnie bardziej?Zacznę cię cenić, kiedy skończysz konfabulacje i zaczniesz odpowiadać na pytania |
#283 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | I po co te słownikowe definicje? Uważam, że treść Twoich urojeń to wynik poczucia winy. Nie chcesz czuć się winny, więc wymyślasz teorie (konfabulujesz, a potem w to wierzysz). Pod tym "płaszczem" kryje się prawdziwy Krystkon, nad którym nie pracujesz. Masz na to wymówkę "bo inni są źli, jestem biedny, uciśniony". Weź sobie zbadaj poziom testosteronu, bo po wpisach podejrzewam, że masz go na niskim poziomie. Zdrowego faceta nie interesuje co robią, mówią, myślą inni. Każdy z nas jest niewolnikiem wielu rzeczy, w tym samego siebie. Trzeba się z tym pogodzić, a Ty jesteś tak wczuty, że ciężko Ci cokolwiek wytłumaczyć. Przemawiają przez Ciebie emocje, a powinien intelekt. Lekarstwem jest wyciszenie emocji, wrzucenie na luz i zajęcie się sobą, zostawienie w spokoju innych (chyba, że chcesz ich tylko skomentować, wyszydzić złe i głupie zachowania). Sam sobie robisz na złość. Gdybyś poświęcił swoją energię na poprawę swojego bytu zamiast na przekonywanie innych do teorii usprawiedliwiających Twoją moralność to po jakimś czasie może nawet okazałoby się, że możesz zmienić coś co działa źle. Ty wolisz siedzieć na forum i się usprawiedliwiać. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Ależ oczywiście, że uznaję ludzi w swej masie za złych, bo jak inaczej powstałaby świat będący taką kupą szajsu? Nędza, gwałt, wyzysk, niewolenie, powszechnie panujące nam przekonanie o wyższości jednych nad drugimi, krew i śmierć. Kreatury pozujące na milusińskich nawet przed samymi sobą. Nie sądzę, żeby brakowało mi testosteronu. Na swoje nieszczęście potrafię wczuć się w emocje i zrozumieć myśli tych, których najchętniej porąbałbym siekierą na kawałki, żeby rozczłonkowani przestali istnieć, a to skutecznie odstręcza mnie od realizacji takich pragnień. Oczywiście, że wierzę, że działanie wg moich idei/zasad poprawiłoby życie ludzi na Ziemi. A jakby inaczej? No wyobraź sobie kreatury wydostające się ze swoich kłamstw, ról, póz a nade wszystko z przekonań o wyższości nad innymi i o złodziejstwie, lenistwie i głupocie pozostałych ONYCH, rozpoczynające życie, w którym otwarcie i szczerze akcentują własne emocje i potrzeby. To tak jakby zwierzęta opuściły dżunglę, porzuciły jej prawa i zaczęły żyć jak ludzie. Niby niemożliwe bo zwierzę nie jest zdolne do odrzucenia / ominięcia swoich wrodzonych zwierzęcych instynktów ale z drugiej strony ewolucja pokazuje, że jednak możliwe. Może kiedy stara gwardia wymrze coś się wreszcie na tym świecie poprawi. Mam nadzieję. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Zacznę cię cenić, kiedy skończysz konfabulacje i zaczniesz odpowiadać na pytaniaKiedy ty wreszcie ujrzysz świat moimi oczami i poczujesz go moimi emocjami???? Przecież ty masz zdolność przemodelowania połowy świata i przeniesienia co najmniej 10 gór w swoim życiu jeszcze a chcesz zabić się dechami na swojej wsi zapewniwszy sobie wcześniej, żeby nikt ci przypadkiem dechy brechą nie zaczął odbijać przed śmiercią. Pomyśl sobie, że ty dopiero zaczynasz życie człowieku a nie kończysz je. Gdybyś tak pomyślał to może zgodziłbyś się ze mną a nie wszystkiemu był przeciwny. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|