 |
Czy kierownik to pracownik? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-01-2019 14:04 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Czy kierownik to pracownik?
2 na 2 | . Mając do wykonania jakąś robotę, np. wykopanie rowu, możemy postąpić na dwa sposoby: zakasać rękawy i rów wykopać, lub - jeśli nam się kopać np. nie chce - wynająć kogoś, kto zrobi to ZA NAS. Oczywiście nie chcący kopać osobiście nygus we własnym interesie dopilnowuje wykonawstwa, ale przecież ów dozór to czynność którą wykonuje by roboty UNIKNĄĆ, więc nie jest to robota.  Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący. Da się udowodnić coś przeciwnego? . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..#121 2 na 2 | mancziz (1830 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | Hmmm, czyli jednak pudło. Chodziło mi o to, że ten kto ma forsę też skądś ją wziął. Powiedzmy, że zarobił pracując dla kogoś innego. Wtedy w pewnym sensie mamy tu do czynienia z wymianą pracy (jej owoców) za pracę. Tyle, że dzięki pieniądzowi jest to ułatwione. Poza tym, skąd wiadomo, że ten zlecający też nie potrzebuje forsy a kopiący jej nie ma? Tak czy siak ciekawy jestem rozwiązania zagadki. Skoro bhp odpadło to nie mam na razie pomysłów.  |
#122 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | Płacić nie płaci, ale rozumiem że jego pisanie ma mieć określony efekt tzn uwolnienie go z finansowej szubienicy. Pisze o tym w kółko od lat. On wie, co swoją pracą robi 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > uznanie za pracę decyzji o pracy wywołuje problem uznania> za pracę decyzji o decyzji o pracy i dlatego nie ma racji> ten tutaj twierdzący, że "Sama decyzja o kopaniu rowu jest już pracą."Gdzie zatem Twoim zdaniem zaczyna się praca? Bo gdzie jej wg Ciebie nie ma - to już wiem.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > >Nie runie. Pracowałaś kiedyś zarobkowo?> Zatem wszystko jedno.Dla Ciebie niekoniecznie, ale skoro ubiegając fakty wiesz lepiej.. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > >Politycy walczą, żeby pieniądz był już tylko elektroniczny> To dobrze, trzeba iść z duchem czasu. Już niedługo wszczepiane czipy. Pomyśl sobie, wchodzisz do sklepu, dajesz sobie zeskanować palec czy coś i już pieniążki przeksięgowane. Nie mogę się doczekać.> Taaaa Zwłaszcza, że współczesny pieniądz elektroniczny, pomijając już, że jest tylko zapisem liczby na dysku, to depozyt w prywatnym banku, który z uwzględnieniem niewielkiej rezerwy może zostać używty w grze rynkowej przeciw Tobie. Przecież twoje państwo zmuszając Cię do tak zwanego pieniądza elektronicznego wpycha Cię na siłę w ramiona prywatnej korrporacji finansowej, której celem istnieja jest wydoic Cię z ostatniej kropli soku życiowego. Twoja tzw. gotówka na koncie to tylko należność od banku, który używa twoich pieniędzy jak swoich do czego chce a zapis o twojej należności jest pod kontrolą banku, że jak Ci lewe kwity wystawia to się możesz co najwyżej rozplakac i nie zrobisz z tym nic. |
#126 2 na 2 | mancziz (1830 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > który z uwzględnieniem niewielkiej rezerwyBrawo, odkryłeś prawdziwą przyczynę globalnych cykli koniunkturalnych (brak pełnej rezerwy). > Przecież twoje państwo zmuszając Cię do tak zwanego pieniądza elektronicznego wpycha Cię na siłę w ramiona prywatnej korrporacji finansowejPrzecież bank centralny jest państwowy i to on wraz z RPP steruje rynkiem pieniądza. Prywatne banki niewiele tu mają do powiedzenia. > Twoja tzw. gotówka na koncie to tylko należność od banku, który używa twoich pieniędzy jak swoichNo tak, ja mu pożyczam pieniądze (lokata itp.), które on inwestuje a on mi płaci odsetkami i usługami. Wszystko cacy, po to są banki. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > No tak, ja mu pożyczam pieniądze (lokata itp.), które on inwestuje a on mi płaci odsetkami i usługami. Wszystko cacy, po to są banki.Baaaaardzo cacy. Połowa ludzkości żyje z wypełniania kwitów i drukowania paragonów a robole nie mogą się nadziwić dlaczego robiąc od świtu do nocy nie mogą się wyzywic. Cacy  |
| mancziz (1830 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > Połowa ludzkości żyje z wypełniania kwitów i drukowania paragonów a robole nie mogą się nadziwić dlaczego robiąc od świtu do nocy nie mogą się wyzywic.Biedny proletariat. Może gdyby taki robol się dokształcił i znalazł pracę przy kwitach to by mu lepiej było. Potem własna firma i to on jest kapitalistą decydującym o życiu własnych roboli. Powiedz mi, jak byś traktował własnych pracowników? Pocisnął byś im z zemsty za własne niedole czy może oddał co firma zarobi a sobie zostawił niezbędne minimum do przetrwania? |
#129 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > a robole nie mogą się nadziwić dlaczego robiąc od świtu do nocy nie mogą się wyzywic.Przyjdź na KWK Brzeszcze. Już ci proponowałem. Górnik nie ma problemu wyżywić rodziny za normalną dniówkę Albo mniej chlej, to i na chleb dla dzieci wystarczy.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#130 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > . Prywatne banki niewiele tu mają do powiedzenia.Nie rozumiesz (wcale nie dziwne) 1 Bank pożycza Ci 100 zł 2 Bank ma nadal 100 zł i ty masz 100 zł (razem 200) 3 Trzymasz te pieniądze tydzień w banku. Teraz Ty masz 100, a bank 200 4 Pożyczasz mi te 100, Ty masz 100, ja mam 100, bank 200 5 Pożyczam Ci moje 100, Ty masz 200, ja mam 200, bank ma 200 6 wpłacamy obydwaj do banku.... łojezusicku > No tak, ja mu pożyczam pieniądze (lokata itp.), które on inwestuje a on mi płaci odsetkami i usługami. Wszystko cacy, po to są banki.Wpłacasz depozyt = bank Cię zniewala Bierzesz kredyt = bank Cię zniewala Płacisz VAT = bank Cię zniewala Bank jest złyyyyyyyyyyyyyyy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#131 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > >Połowa ludzkości żyje z wypełniania kwitów i drukowania paragonów a robole nie mogą się nadziwić dlaczego robiąc od świtu do nocy nie mogą się wyzywic.> Biedny proletariat. Może gdyby taki robol się dokształcił i znalazł pracę przy kwitach to by mu lepiej było.Rzecz nie w tym. Dzisiejszego robotnika w Berlinie nikt nie zmusza do pracy od świtu do nocy, to wymysł jednego tylko ciula. Wystarczy 8 godzin dziennie i spokojnie rodzinę wyżywi i jeszcze na wakacje pojedzie swoim autem, obraz przeciwny to konfabulacja ciula, który znów przyćpał Jeśli jednak robotnik w Berlinie pracuje bardzo dużo, to po kilku latach kupuje dom (chyba, że jest zaćpanym ciulem)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#132 2 na 2 | mancziz (1830 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > >. Prywatne banki niewiele tu mają do powiedzenia.> Nie rozumiesz (wcale nie dziwne)> 1 Bank pożycza Ci 100 zł> 2 Bank ma nadal 100 zł i ty masz 100 zł (razem 200)> 3 Trzymasz te pieniądze tydzień w banku. Teraz Ty masz 100, a bank 200> 4 Pożyczasz mi te 100, Ty masz 100, ja mam 100, bank 200> 5 Pożyczam Ci moje 100, Ty masz 200, ja mam 200, bank ma 200> 6 wpłacamy obydwaj do banku.... łojezusickuCzyli jakbyśmy tak sobie nawzajem ciągle tę stówę pożyczali to by nam wciąż rosło? Nawet bez banku? Amber Gold wymięka.  > Wpłacasz depozyt = bank Cię zniewala> Bierzesz kredyt = bank Cię zniewala> Płacisz VAT = bank Cię zniewalaVAT? PIT też? |
#133 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > Czyli jakbyśmy tak sobie nawzajem ciągle tę stówę pożyczali to by nam wciąż rosło? Nawet bez banku? Amber Gold wymięka. Tak jest dziś, kiedy kreacja pieniądza poprzez dług jest w rękach prywatnych banksterów  Ale jak się "robole" zirytują, że muszą pracować na to 40 godzin dziennie 8 dni w tygodniu, 500 dni w roku (a w przestępnym 600) przykuci do maszyny jak Hamerlik Jak się zirytują, że nie stać ich na wodę ze sklepu, jak się zirytują, że ich przepędzają śpiących na ławkach w parku !!!! To pójdą za góró Hamerlikiem, wejdą do twojego domu i zabiorą Ci mleko z lodówki, od którego nie zapłaciłeś podatku od własności!!! Zrezygnują z emerytur, a w zamian dostaną raj kryskonizmu, bo Bezos zapłaci wreszcie 100 dolarów podatku, uchwalonego w bezpośredniej demokracji  Zdrowia życzę
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#134 2 na 2 | mancziz (1830 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? | > Tak jest dziś, kiedy kreacja pieniądza poprzez dług jest w rękach prywatnych banksterów  Racja, tyle że tutaj mamy efekt mnożnika spowodowany rezerwą cząstkową. Sprytny system. > Ale jak się "robole" zirytują, że muszą pracować na to 40 godzin dziennie 8 dni w tygodniu, 500 dni w roku (a w przestępnym 600) przykuci do maszyny jak HamerlikA propos maszyn - niedługo nadejdą czasy, kiedy ta praca "roboli" stanie się zbędna (luddyści już się burzą). Tyle irytacji bez powodu. > To pójdą za góró Hamerlikiem, wejdą do twojego domu i zabiorą Ci mleko z lodówki, od którego nie zapłaciłeś podatku od własności!!!Ale ma nie być pieniądza, bo to źródło władzy człowieka nad człowiekiem. Jak mam wtedy zapłacić podatek? Odlać trochę mleka cy cuś....  > Zdrowia życzęWzajemnie. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Czy kierownik to pracownik? |
> Może gdyby taki robol się dokształcił i znalazł pracę przy kwitach to by mu lepiej było.No powiedzmy, że robole się dokształciły i tym od kwitów odebrały pracę, wskutek czego kwitowi poszli do robolskiego tyrania - dalej uważasz, że masz dobrą radę dla tyrających? 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|