Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy kierownik to pracownik?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
29-01-2019 14:04chętnie racjonalistka (29094 punktów)Czy kierownik to pracownik?
Ocena 2 na 2
.
Mając do wykonania jakąś robotę, np. wykopanie rowu, możemy postąpić na dwa sposoby: zakasać rękawy i rów wykopać, lub - jeśli nam się kopać np. nie chce - wynająć kogoś, kto zrobi to ZA NAS.

Oczywiście nie chcący kopać osobiście nygus we własnym interesie dopilnowuje wykonawstwa, ale przecież ów dozór to czynność którą wykonuje by roboty UNIKNĄĆ, więc nie jest to robota.

Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.

Da się udowodnić coś przeciwnego?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..
#1
29-01-2019 14:43
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>Oczywiście nie chcący kopać osobiście nygus we własnym interesie dopilnowuje wykonawstwa, ale
>przecież ów dozór to czynność którą wykonuje by roboty UNIKNĄĆ, więc nie jest to robota.
>Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.
>Da się udowodnić coś przeciwnego?

To pytanie z zakresu prawa pracy, etyki pracy, etyki ogólnej, ekonomii marksistowskiej???
Pytanie jak wyżej jest wcale istotne - bo odpowiedź na pani pytanie może zależeć od takiej a nie innej odpowiedzi na moje pytanie.

#2
29-01-2019 19:24Nie na temat
 Ocena 7 na 7
salek (4701 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>Da się udowodnić coś przeciwnego?

Oczywiście. Pytanie tylko czy zdołasz przyjąć to do wiadomości.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Arminius

>>Da się udowodnić coś przeciwnego?
>To pytanie z zakresu prawa pracy, etyki pracy, etyki ogólnej, ekonomii marksistowskiej???
>Pytanie jak wyżej jest wcale istotne - bo odpowiedź na pani pytanie może zależeć od takiej a nie innej odpowiedzi na moje pytanie.
Dawaj wszystkie, coś sobie dopasuję.

Żartowałam, przedstawiona sytuacja i zadane pytanie są proste i należy do nich zastosować elementarną logikę ogólną. Kto ma łeb na karku, niech odpowie, a kto potrzebuje oparcia w gotowych teoriach, ten i tak bez końca będzie dociekał jak zaproponowaną sytuację osadzić w swoim schemacie.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi salek

>>Da się udowodnić coś przeciwnego?
>Oczywiście. Pytanie tylko czy zdołasz przyjąć to do wiadomości.
Ad personam dla punkcików, jak widzę.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#5
29-01-2019 21:13Nie na temat
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>Żartowałam, przedstawiona sytuacja i zadane pytanie są proste

Świat jest prosty jedynie dla prostaków


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#6
29-01-2019 21:41
 Ocena 5 na 5
salek (4701 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?

Skądże znowu. Wykluczam na dzień dobry nieporozumienia, związane ze sposobem postawienia tematu.

#7
29-01-2019 23:23
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi szarley

>>Żartowałam, przedstawiona sytuacja i zadane pytanie są proste
>Świat jest prosty jedynie dla prostaków
Nie ma przymusu udzielania się w wątkach prostaków.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi salek

>Wykluczam na dzień dobry nieporozumienia, związane ze sposobem postawienia tematu.
OK, zatem przyjmuję do wiadomości, że wykluczyłeś nieporozumienia związane ze sposobem postawienia tematu.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#9
30-01-2019 04:22
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>.
>Mając do wykonania jakąś robotę, np. wykopanie rowu, możemy postąpić na dwa sposoby: zakasać rękawy
>i rów wykopać, lub - jeśli nam się kopać np. nie chce - wynająć kogoś, kto zrobi to ZA NAS.
>Oczywiście nie chcący kopać osobiście nygus we własnym interesie dopilnowuje wykonawstwa, ale
>przecież ów dozór to czynność którą wykonuje by roboty UNIKNĄĆ, więc nie jest to robota.
>Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.
>Da się udowodnić coś przeciwnego?

Mało że nie pracujący, to jeszcze mówią, że "kierownik to jeszcze nie dyrektor a już świnia".


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#10
30-01-2019 06:16
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>Da się udowodnić coś przeciwnego?
Owszem, ale nie na Twoim przykładzie, w którym nie ma osoby kierownika.
Podałaś przykład, w którym są dwie osoby. Wykonawca i klient (zleceniodawca)
W tym przykładzie pracuje jedynie ten kopiący rów, a klient nie pracuje, ale płaci za robotę.
Kierownika w tym przykładzie po prostu nie ma

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#11
30-01-2019 08:13
 Ocena 4 na 4
j23a (1186 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi szarley

>Podałaś przykład, w którym są dwie osoby. Wykonawca i klient (zleceniodawca)
>W tym przykładzie pracuje jedynie ten kopiący rów, a klient nie pracuje, ale płaci za robotę.

Klient organizuje wejście na teren, zabezpiecza informacje o robotach (jak to blisko granicy), dojazd maszyn itp. Wykonuje przynajmniej część pracy kierownika (niejawnie i bez wynagrodzenia ale to nie zmienia faktu).

#12
30-01-2019 08:26Nie na temat
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?

>Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.
>Da się udowodnić coś przeciwnego?

Chciałbym mieć takie jak Ty , problemy . . . . .


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#13
30-01-2019 08:45
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi pawel_wr
>>Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.
>>Da się udowodnić coś przeciwnego?
>Chciałbym mieć takie jak Ty , problemy . . . . .
Mogę Ci jeszcze moje dorzucić?

...człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi szarley

>>Da się udowodnić coś przeciwnego?
>Owszem, ale nie na Twoim przykładzie, w którym nie ma osoby kierownika.
Jest nim zleceniodawca, który samozwańczo mianował się kierownikiem.

>Podałaś przykład, w którym są dwie osoby. Wykonawca i klient (zleceniodawca)
Funkcjonujący jako kierownik zleceniodawca nie pracuje ani jako zleceniodawca, ani jako kierownik, a w obu tych wcieleniach jego działanie sprowadza się do dopilnowania pracującego, dlatego u mnie jest tą samą osobą.

Kto nie wierzy, że to uprawnione posunięcie, niech sobie przyjmie, że kopiący ma nad sobą kierownika, który ma nad sobą kierownika, który ma nad sobą kierownika, który ma - itd, a wtedy zobaczy, że rowu do wykopania od tego nie ubywa; ergo: dodawanie kierowników ponad zleceniodawcę mijałoby się tutaj się z celem.

>W tym przykładzie pracuje jedynie ten kopiący rów
Zgadza się, kierownik tylko go z roboty rozlicza. QED

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Wenancjusz

>>Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.
>>Da się udowodnić coś przeciwnego?
>Mało że nie pracujący, to jeszcze mówią, że "kierownik to jeszcze nie dyrektor a już świnia".
Tak mówią, bo pracują ciężko zarabiając mało, a zdrowie tylko jedno.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365