Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy kierownik to pracownik?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
29-01-2019 14:04chętnie racjonalistka (29094 punktów)Czy kierownik to pracownik?
Ocena 2 na 2
.
Mając do wykonania jakąś robotę, np. wykopanie rowu, możemy postąpić na dwa sposoby: zakasać rękawy i rów wykopać, lub - jeśli nam się kopać np. nie chce - wynająć kogoś, kto zrobi to ZA NAS.

Oczywiście nie chcący kopać osobiście nygus we własnym interesie dopilnowuje wykonawstwa, ale przecież ów dozór to czynność którą wykonuje by roboty UNIKNĄĆ, więc nie jest to robota.

Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.

Da się udowodnić coś przeciwnego?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Inne tu jest pytanie: gdzie jest początek zarządzania, skoro zarządza się wynajęcie zarządzającego nami.
>Co wtedy, gdy kopacz wynajmie zarządzającego nim?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,780279#w780982

>>Jak robisz dla siebie, to nie musi
>Musi jeśli jest dostatecznie skomplikowana, a ty nie jesteś omnibusem.
Wtedy wynajmuję sobie eksperta jako doradcę, a nie "zarządzającego mną".


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>To JEST dobrze, z naciskiem na JEST: TO JUŻ JEST. Czyli Twój złoty środek pt. "uczcie się, a będzie wam lepiej" nie działa, bo zawsze ktoś jest na dole i na swoje dolne położenie narzeka. Kiedy istotą funkcjonowania społeczeństwa jest wyścig po marchewkę, zawsze ktoś go wygra, ale i ktoś będzie ostatni.

>I zdaje się, że Krystkon próbuje ten defekt naprawić.

Nie rozumiem. Piszesz, że zawsze ktoś wygra i ktoś będzie ostatni. I to jest niezbywalna prawidłowość. Nie ma i nie będzie tak, że wszyscy uczestnicy gier liczbowych wygrają główną nagrodę. Ale nie widzę, że Krystkon próbuje to naprawić. Ty widzisz, czym masz nade mną przewagę. Wyraźnie dużo napisał i jakoś nie widzę skuteczności jego "systemu". Jest dziurawy jak moje skarpetki, które noszę już pół roku. Podobnie mam z gaciami. Zmieniam je wtedy, gdy się tak wyrobią w kroku, że mogę je ściągać przez głowę. No więc na poważnie, ciekaw jestem co takiego frapującego zauważyłaś w wywodach Krystiana? Tylko próbę naprawy? Mnie też nie podoba się amerykańska demokracja i dlatego nie głosowałem "na Donalda Trumpa" próbując ją zmienić. Czy piszę purnonsensy? Krystian widocznie pisze jaśniej i zrozumiale..
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#168
06-02-2019 13:53Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>>>>przyjmuję i wykonuję robotę dla przyjemności
>>>Czyli w sumie to jesteś w tym układzie zarazem zleceniodawcą własnej rozrywki. Twoje świadczenie jest więc bezpłatne, a tylko rozliczenie jest bezgotówkowe, bo należności się wzajemnie znoszą.
>>Błędnie utożsamiasz rozrywkę z przyjemnością
>Zatem poprawiam: jesteś w tym układzie zarazem zleceniodawcą udostępnienia Ci źródła przyjemności. Twoje świadczenie jest więc bezpłatne, a tylko rozliczenie jest bezgotówkowe, bo należności się wzajemnie znoszą.
Brednie wypisujesz, przeczytaj ze zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Wenancjusz

>nie widzę, że Krystkon próbuje to naprawić [...] jakoś nie widzę skuteczności jego "systemu"
Nieskuteczność nie oznacza, że się nie stara.

>ciekaw jestem co takiego frapującego zauważyłaś w wywodach Krystiana? Tylko próbę naprawy?
A co takiego frapującego jest w moim oznajmieniu o staraniach Krystiana, że tak mnie wypytujesz?

Tylko.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
> Co wtedy, gdy kopacz wynajmie zarządzającego nim?
> www.racjonalista.pl/forum.php/s,780279#w780982


W linku nie ma odpowiedzi na pytanie. Gdyby było, nie pytałbym drugi raz.

>>> Jak robisz dla siebie, to nie musi
>> Musi jeśli jest dostatecznie skomplikowana, a ty nie jesteś omnibusem.
> Wtedy wynajmuję sobie eksperta jako doradcę, a nie "zarządzającego mną".

Doradca nie ma we wszystkich przypadkach wystarczających uprawień, aby pracujący wykonał prace optymalnie (tudzież w ogóle wykonał). W niektórych przypadkach musi być zarządzający.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
> Co nie znaczy, że nie jest prawdą iż
> "Zleceniodawca wykonawcą zarządza, bez tego wykonawca

> mógłby wyczyniać co mu się podoba.".

Nadal odnosisz się jedynie do zleceniodawcy, choć nie tylko o nim pisałem.
Unikasz odpowiedzi na moje pytania.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Brednie wypisujesz, przeczytaj ze zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź.
Chamstwo plus metadyskusja, a całość nie na temat.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#173
06-02-2019 14:17
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>>Brednie wypisujesz, przeczytaj ze zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź.
>Chamstwo plus metadyskusja, a całość nie na temat.
Nie chamstwo tylko stwierdzenie faktu, a metadyskusja owszem, jesteś z tego znana.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Co wtedy, gdy kopacz wynajmie zarządzającego nim?
>> www.racjonalista.pl/forum.php/s,780279#w780982
>
>W linku nie ma odpowiedzi na pytanie. Gdyby było, nie pytałbym drugi raz.
"Uroboros" jest odpowiedzią, gdyby nie był, nie linkowałabym go.

>>>> Jak robisz dla siebie, to nie musi
>>> Musi jeśli jest dostatecznie skomplikowana, a ty nie jesteś omnibusem.
>> Wtedy wynajmuję sobie eksperta jako doradcę, a nie "zarządzającego mną".
>Doradca nie ma we wszystkich przypadkach wystarczających uprawień, aby pracujący wykonał prace optymalnie
Ale przecież tego doradcę nie po to sobie wynajmujemy, byśmy cokolwiek wykonali, tylko po to, by nam doradził.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#175
06-02-2019 14:22
 Ocena 2 na 2
bartech (554 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
Pojawiają się kolejne pytania, mnożą wątpliwości. Otóż:

Jak wszyscy wiemy nie kopie się leżącego. Ale co gdy jednak tak się zdarzy? Czy kopiący, kopiąc leżącego, wykonuje pracę? Czy da się udowodnić, że kopanym jest kierownik?

Wygląda na to, że tym wątkiem otworzyłaś puszkę Pandory i na końcu tych rozważań może się okazać, że świat który znaliśmy do tej pory był kompletną fikcją.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nadal odnosisz się jedynie do zleceniodawcy, choć nie tylko o nim pisałem.
>Unikasz odpowiedzi na moje pytania.
To nie odnoszę się, czy nie odpowiadam?
A najlepiej to zacytuj te pytania, na które nie odpowiedziałam.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#177
06-02-2019 14:37
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Nie chamstwo tylko stwierdzenie faktu
Więc stwierdzam fakt, że to jest chamstwo,

>metadyskusja [...] jesteś z tego znana.
to zaś kłamstwo.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi bartech

>Jak wszyscy wiemy nie kopie się leżącego. Ale co gdy jednak tak się zdarzy? Czy kopiący, kopiąc leżącego, wykonuje pracę?
Bardzo dobre pytanie, ale wątek na temat takich działań już był.

>Czy da się udowodnić, że kopanym jest kierownik?
Zalinkuj swoją sytuację, zobaczymy co się da zrobić.

>Wygląda na to, że tym wątkiem otworzyłaś puszkę Pandory i na końcu tych rozważań może się okazać, że świat który znaliśmy do tej pory był kompletną fikcją.
Kto się prawdy boi i ma ją za zło, niech się trzyma oswojonej fikcji.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#179
06-02-2019 15:18
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
Pozostawiam to Czytelnikom do ocenienia i ... trollom.
Dziękuję za rozmowę.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>> zacytuj te pytania, na które nie odpowiedziałam.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,780279#w780974
www.racjonalista.pl/forum.php/s,780279#w780997
www.racjonalista.pl/forum.php/s,780279#w780837


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365