Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy kierownik to pracownik?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
29-01-2019 14:04chętnie racjonalistka (29094 punktów)Czy kierownik to pracownik?
Ocena 2 na 2
.
Mając do wykonania jakąś robotę, np. wykopanie rowu, możemy postąpić na dwa sposoby: zakasać rękawy i rów wykopać, lub - jeśli nam się kopać np. nie chce - wynająć kogoś, kto zrobi to ZA NAS.

Oczywiście nie chcący kopać osobiście nygus we własnym interesie dopilnowuje wykonawstwa, ale przecież ów dozór to czynność którą wykonuje by roboty UNIKNĄĆ, więc nie jest to robota.

Czyli NAPRAWDĘ pracuje tylko bezpośrednio kopiący.

Da się udowodnić coś przeciwnego?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi mancziz
>Szaro tutaj, to ja lepiej na temat. Skąd zlecający kopanie ma forsę na opłacenie kopiącego?

Wydrukowal.
Kasę drukuje się na drukarce.
Względnie zapisał sobie na dysku. Czasem aby nie drukować makulatury zapisuje się liczbę na dysku. Bitcoin jest np. takim czystym zapisem liczbowym ale teraz i państwowa kasa ma mieć już tylko taka postać. Politycy walczą, żeby pieniądz był już tylko elektroniczny, chodzi o napełnianie koryta, tj. żeby był tylko zapisem liczbowym na serwerze prywatnego banku.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
Krystian napisał wcześniej "Dla robola to dobrze kiedy ktoś rowu nie kopie lecz myśli po co ten rów będzie i jak go zrobić".
Na co Ty odpisałaś "Niewiedzący "jak" nie podejmują się roboty".

O zamawianiu krystianowych postów nic nie wiem, za to ciśnie się na klawiaturę konkluzja, że skoro Krystian nie wie jak, a zababrał się za swoją "robotę" już kilka lat temu, to albo Ty się mylisz, albo on działa w wielkiej desperacji bo ktoś nie robi mu dobrze (nie ma kierownika), albo jedno i drugie

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
> Tu jednak należałoby zacząć od zdefiniowania "definicji pracy",
> a potem definicji tejże...

W jakim celu sugerujesz podfrunąć na owe meta-poziomy?

>Z etatowymi kierownikami w takich instytucjach na czele.

Zgadzam się.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi mancziz

>Skąd zlecający kopanie ma forsę na opłacenie kopiącego?
Też mnie to zastanowiło, ale z braku dowodów umorzyłam śledztwo.

Ciekawe, że nikomu dotąd nie przeszkadzało, że choć sytuacja inicjująca wątku przedstawia w pewnym sensie "zaranie ekonomii", to już są w niej dwie warstwy społeczne: ci mający forsę i ci jej potrzebujący; zresztą widać, że moi oponenci wolą zwalczać przedstawioną tezę z zastosowaniem atrybutów współczesnego świata, z bhp włącznie.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>O zamawianiu krystianowych postów nic nie wiem, za to ciśnie się na klawiaturę konkluzja, że skoro Krystian nie wie jak, a zababrał się za swoją "robotę"
Jeśli nikt tego nie zamawiał, ani - jak sam, zdaje się, twierdzisz - nie potrzebuje, to nie jest to żadna robota, lecz hobby.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Tu jednak należałoby zacząć od zdefiniowania "definicji pracy",
>> a potem definicji tejże...
>W jakim celu sugerujesz podfrunąć na owe meta-poziomy?
W celu pokazania jak nieskończenie zakręconym pomysłem jest uznanie za pracę już samej decyzji o jej podjęciu;


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>> W jakim celu sugerujesz podfrunąć na owe meta-poziomy?
> W celu pokazania jak nieskończenie zakręconym pomysłem jest
> uznanie za pracę już samej decyzji o jej podjęciu;

Pracowałaś kiedyś zarobkowo?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#113
05-02-2019 10:46
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
> nie jest to żadna robota, lecz hobby.

Widzę sporo racji w Twojej konkluzji.
Wydaje mi się że miedzy hobby, pracą i posłannictwem jest sporo zazębiających się obszarów.
Np. czy takie posłannictwo jest pracą na duszami? Chyba i tak, i nie.
pl.wikipedia.org/wiki/Kompleks_mesjasza

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>> W jakim celu sugerujesz podfrunąć na owe meta-poziomy?
>> W celu pokazania jak nieskończenie zakręconym pomysłem jest
>> uznanie za pracę już samej decyzji o jej podjęciu;
>Pracowałaś kiedyś zarobkowo?
Twoja teoria runie beze mnie?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> nie jest to żadna robota, lecz hobby.
>Widzę sporo racji w Twojej konkluzji.
>Wydaje mi się że miedzy hobby, pracą i posłannictwem jest sporo zazębiających się obszarów.
>Np. czy takie posłannictwo jest pracą nad duszami...
Tak się składa, że "praca" to pojęcie wieloznaczne; w tym wątku chodziłoby o jedynkę w ramach pozostawania w relacji wynikających z trójki.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#116
05-02-2019 13:08
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
jedynkę w ramach pozostawania w relacji wynikających z trójki.

Czyli u K H-K nie jest to żadne hobby, ale praca

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
Nie runie. Pracowałaś kiedyś zarobkowo?

> jak nieskończenie zakręconym pomysłem jest
> uznanie za pracę już samej decyzji o jej podjęciu;

Nie wykluczone, że nie stoimy względem powyższego od siebie b. daleko

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nie runie. Pracowałaś kiedyś zarobkowo?
Zatem wszystko jedno.

>> jak nieskończenie zakręconym pomysłem jest
>> uznanie za pracę już samej decyzji o jej podjęciu;
>Nie wykluczone, że nie stoimy względem powyższego od siebie b. daleko
Gdzie byśmy nie stali od siebie względem powyższego, to uznanie za pracę decyzji o pracy wywołuje problem uznania za pracę decyzji o decyzji o pracy i dlatego nie ma racji ten tutaj twierdzący, że "Sama decyzja o kopaniu rowu jest już pracą."

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

> jedynkę w ramach pozostawania w relacji wynikających z trójki.
>Czyli u K H-K nie jest to żadne hobby, ale praca
Porzuciłeś tu wątek Krystiana na rzecz rozważań ogólnych, więc przypomniałam o wątku, w którym piszemy.

A co do posłannictwa (hobby - wysiłków - itd,itp) Krystiana, to przecież za pisanie na fR nikt tu nikomu nie płaci.

Chyba...

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#120
05-02-2019 15:18
 Ocena 2 na 2
mancziz (1830 punktów)Odp: Czy kierownik to pracownik?
>Politycy walczą, żeby pieniądz był już tylko elektroniczny

To dobrze, trzeba iść z duchem czasu. Już niedługo wszczepiane czipy. Pomyśl sobie, wchodzisz do sklepu, dajesz sobie zeskanować palec czy coś i już pieniążki przeksięgowane. Nie mogę się doczekać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365