 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-09-2020 22:41 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Własność jest władzą 0 na 2 | Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.: Własność jest władzą.Wasza współczesna definicja własności pl.wikipedia.org/wiki/Własnośćmoże być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje. Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności. Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie. Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża. Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami. Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane. Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam. Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje. Mam rację i Wy to wiecie! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#1 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:> Własność jest władzą.Wasza współczesna definicja własności> pl.wikipedia.org/wiki/Własność> może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.
cr |
#2 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Własność jest władzą | Czemu nie poprosisz kogoś o pomoc w sortowaniu i przygotowaniu tabletek? Przecież sam widzisz co się z tobą dzieje jak nie zażyjesz na czas medycyny.  Zobacz jakie to łatwe. |
#3 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej> istoty, tzn.:> Własność jest władzą.Czyli tak można napisać jak promujesz w fizyce. Władza=własność Materia=przestrzeń Przestrzeń=czas > Wasza współczesna definicja własności> pl.wikipedia.org/wiki/Własność> może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.> Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.> Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.> Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.> Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.> Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie> podporządkowane.Bo nie ma innych zasad kapitalistycznych tak w Polsce, jak i w Niemczech. Ihre Regeln sind geeignet, einen obdachlosen Hund über seinen Arsch zu schlagen. > Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.Mylisz się okropnie! Więc i nie zmusisz. Nie podajesz kontr argumentów. > Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie> spełnić.Nic nie musimy zważywszy, że swoich racji nie umiesz uzasadnić. > Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i> fantastyczne projekcje.Tym bardziej, że takich imaginacji jak Ty to robisz, nie jesteśmy w stanie zdogonić. > Mam rację i Wy to wiecie!Tak widzimy. Sam sobie rację przypisujesz. A ksiądz się chwali, że ma władzę na duszami. Czy dusze wyznawców to własność?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#4 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej> istoty, tzn.:> Własność jest władzą.Wasza współczesna definicja własności> pl.wikipedia.org/wiki/Własność> może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.> Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.Jasne. Tak jak istoty pieniądza w Twoim tłumaczeniu. A żyrafa jest fortepianem, który można w rower przekształcić. > Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.Wcale nie. Tylko inaczej to tłumaczymy jak Ty. > Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.Oj, jaki Ty głupi! > Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.Nie. Po prostu umiemy się lepiej dostosować jak Ty. > Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie> podporządkowane.Czyli nie mamy własności bo jesteśmy podporządkowani. Czyli nie mamy władzy. > Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.> Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie> spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i> fantastyczne projekcje.W fantastycznych projekcjach nie ma lepszego od Ciebie. A Ty nie masz racji żądając byśmy się nakłaniali do tych projekcji. > Mam rację i Wy to wiecie!Nikt na tym forum, nigdy żadnej racji Tobie nie przyznał. I to wiesz! Więc ten Twój "ton" z rejtanowskim darciem szat, jest tylko burleską żałosną zresztą.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#5 1 na 3 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności. |
#6 2 na 2 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Czemu nie poprosisz kogoś o pomoc w sortowaniu i przygotowaniu tabletek? Przecież sam widzisz co się z tobą dzieje jak nie zażyjesz na czas medycyny.Nie obrócisz tego w groteske. Nie dasz rady. |
#7 1 na 3 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >Własność jest władzą.Czyli tak można napisać jak promujesz w fizyce.> Władza=własność> Materia=przestrzeń> Przestrzeń=czasA ty nie przekształcisz tego w absurd. Ale broń swojej religii wszystkimi znanymi ci trikami, staraj się, zrób co w twojej mocy, żeby ograniczyć ludzką świadomość. Odgrywaj ten wasz teatr. > Mylisz się okropnie!W zdefiniowaniu własności jako władzy? Bezos nie ma żadnej władzy.  Chore! Jak się coś wyjawi, to nie sposób tego ukryć. Nie dasz rady! |
#8 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: Własność jest władzą | . > Nie obrócisz tego w groteske.Jak to obrócić? Przecież to jest już groteska 😂😂😂 |
#9 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Własność jest władzą | Własność jest władzą.Cytat:Władza - możliwość wywierania przez jednostkę bądź grupę rzeczywistego wpływu na istotne okoliczności życia przez ukierunkowywanie własnego postępowania (władza nad sobą - indywidualna) lub postępowania innych osób (władza nad innymi - społeczna). Władza społeczna jest zdolnością ukierunkowywania zachowań innych ludzi niezależnie od tego, czy jest to zgodne z ich interesem i wolą. Tam, gdzie przeważa zgodność interesów i woli współzależnych osobników, zbędne są stosunki władcze. Ze względu na charakter relacji można mówić o władzy: indywidualnej - panowania nad sobą i swym postępowaniem względem innych przez wybór między alternatywnymi wariantami zachowań; wspólnotowej - wynikającej z bezpośrednich relacji międzyosobniczych (np. rodzinnych, sąsiedzkich, towarzyskich, mafijnych), publicznej - obejmującej duże, niepowiązane więzami osobistymi społeczności, występującej w formie władzy państwowej, ekonomicznej, ideologicznej. Władza wspólnotowa i publiczna należą do szerszej kategorii władzy społecznej. Mianem tym określa się stosunek społeczny zachodzący między jednostkami społecznymi lub grupami społecznymi, w którym jedna ze stron tego stosunku ma możliwość w sposób trwały i uprawniony narzucania własnej woli drugiej stronie, nawet pomimo jej oporu, i ma środki zapewniające kontrolę tego postępowania; tak pojęte stosunki władzy występują w każdej grupie społecznej, w której ktoś wydaje polecenia, a ktoś inny je wykonuje. Relacje władzy i podporządkowania występują wszędzie tam, gdzie istnieje podział na przełożonych i podwładnych. Władza polityczna to zdolność ukierunkowywania zachowań współzależnych społeczności o sprzecznych interesach za pomocą nakazów i zakazów egzekwowanych uznawanymi za dopuszczalne środkami, na tyle skuteczna i długotrwała, na ile uznawana przez podporządkowanych za prawomocną. Naturalnym zadaniem generalnym władzy politycznej jest kreowanie i ochrona ładu umożliwiającego współżycie i współdziałanie podległej jej wpływom społeczności poprzez uzgadnianie zachowań i przezwyciężanie sprzeczności wewnętrznych i z innymi nacjami. Patologicznym wynaturzeniem władzy politycznej bywa potęgowanie i kreowanie wewnętrznych i międzynarodowych skonfliktowań po to, by pełniej zapanować nad skłócanym i zastraszanym narodem[1]. Władza społeczna - wspólnotowa i publiczna - może się opierać na dobrowolnej akceptacji mającej źródło w uznaniu jej autorytetu i prawowitości (legalizm) bądź na przymusie społecznym, a nawet przemocy fizycznej. Władzę można też definiować w szerszy sposób: A ma władzę nad B, gdy może spowodować, że B zrobi to, czego by nie zrobił bez oddziaływania A. Wtedy można wyróżnić pojęcie władzy negatywnej, która ma miejsce, gdy B postępuje odwrotnie w stosunku do woli A. Często przyjmuje się, że osoba podporządkowana sprawującemu władzę, powinna posiadać podmiotowość społeczną. Z tego względu np. niektórzy uważają, że między niewolnikami a ich właścicielami stosunek władzy nie zachodził, niewolnicy byli bowiem całkowicie uprzedmiotowieni.
Wasza współczesna definicja własności Cytat:Własność (łac. prioprietas) - najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób (ius disponendi) (w jego ramach właściciel korzysta z maksimum uprawnień względem rzeczy). Oznaką korzystania z rzeczy są uprawnienia do posiadania (ius possidendi), używania (ius utendi), pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy (ius fruendi) (pożytki rzeczy - naturalne, np. płody, jabłka z sadu i cywilne, np. czynsz z tytułu dzierżawy lub najmu, odsetki od pożyczki albo leasingu itp.) oraz dysponowania faktycznego rzeczą (ius abutendi) (przetwarzanie rzeczy, zużycie, a nawet zniszczenie). Z kolei przez rozporządzanie rozumie się uprawnienia do wyzbycia się własności (np. przeniesienie, zrzeczenie, czy rozrządzenie na wypadek śmierci) i do obciążenia rzeczy poprzez ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego, np. zastawu, hipoteki lub poprzez dokonanie czynności - zobowiązań dotyczących rzeczy o skutkach obligacyjnych, tj. oddanie w dzierżawę, najem, pożyczkę, leasing. Uprawnienia te nie stanowią granic prawa własności, które zakreśla obowiązujące ustawodawstwo. Co do zasady własność jest prawem niegasnącym wraz z upływem czasu.
Teraz po takiej dozie wiedzy zdradź jak doszedłeś, w lapidarnej zresztą formie, że: WŁADZA JEST WŁASNOŚĆIĄ. Różnice znaczeniowe tych wyrazów są różne i tak oczywiste, że aż muszę zapytać skąd znasz taką egzotyczną etymologię? Jakiego katalitycznego ingredientu użyłeś by mieć podstawy do stwierdzenia: Cytat:Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje. stwierdzenia, że jeden człowiek ma władzę nad innymi ludźmi i traktuje ich jako własność? Nawet w feudalizmie niewolnik nie był własnością, co podałem, bo niewolnik nie był upodmiotowiony. Filozofujesz jak chłopek roztropek Hamerlik. Cytat:Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.: Własność jest władzą. Ja uważam, że wciskasz nam tu retorykę pogmatwaną. Zwłaszcza we współczesnych relacjach pracodawca-pracobiorca. Zależności służbowe nie są raczej kojarzone z własnością, gdyż w stosunki produkcyjne wchodzisz dobrowolnie. Nie było użycia przymusu bezpośredniego, wbrew woli pracobiorcy.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#10 -1 na 3 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > .> >Nie obrócisz tego w groteske.> Jak to obrócić? Przecież to jest już groteska 😂😂😂Jak w komunie. Wszyscy przeczą oczywistej dla wszystkich prawdzie ze względów ideologicznych. Nic się nie nauczyliscie. Ja i ty, obaj wiemy, że stając w opozycji do tezy, iż własność oznacza władzę, w jakikolwiek sposób, siejesz fałsz. Broncie swojej religii. Wszystkie chwyty dozwolone  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Bezos nie ma żadnej władzy.> >Chore!Ma taką władze nad tobą, jaką mu sam dasz. Przecież ani nie musisz pracować w Amazonie, ani u nich kupować (eureka!) o człowieku o mentalności niewolnika pędzącego z motyką na świecące na niego słońce. www.racjonalista.pl/forum.php/s,823112#w824559
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#12 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Ja i ty, obaj wiemy, że stając w opozycji do tezy, iż własność> oznacza władzę, w jakikolwiek sposób, siejesz fałsz.W dzisiejszym świecie tylko dla b. ograniczonych ludzi cudza własność oznacza władzę. W twoim natomiast świecie nieograniczonych możliwości koncentracji kapitału, posiadłości cwaniaka oznaczają władzę absolutną. Nie trzeba się głębiej zastanawiać. Dlatego m.in. twoje "teorie" są od niechcenia wyśmiewane od lat.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#13 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości fantastyczne projekcje.Od ucieczek to ty tu jesteś Od ucieczek w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości, fantastyczne projekcje. Przykład fantastycznej projekcji: Cytat:A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż?
Spróbujmy poważnie (choć twoją odpowiedzią będzie ucieczka lub stawianie chochołów, w ostateczności używanie hamerlikańskiego zamiast polskiego języka) 1 Twierdzisz, że własność = władza. UDOWODNIJ Cytat:Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie
Nie jest dowodem Międlisz tę mantrę od lat a pytany o udowodnienie pipcys farmazony lub uciekasz 2 Ironizujesz: Cytat:Bezos nie ma żadnej władzy. Jaką ma władzę nade mną ów Bezos czy jak mu tam? 3 Twierdzisz: Cytat:Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności. 3.1 W policji, czy wojsku podporządkowanie wynika wyłącznie z przyjętej struktury 3.2 W każdej większej firmie jest nad pracownikiem szef, którego polecenia trzeba wypełniać i nie ma znaczenia jego własność 3.3 Nawet pracownik wielkiej firmy, po pracy nie podlega żadnej władzy właściciela firmy, co więcej może się zawsze zwolnić. 3.4 Właściciel firmy nie ma prawa z dnia na dzień cię zwolnić i przestać płacić (chyba że bardzo mocno naruszysz swoje obowiązki) 3.5 Na drodze policjant może ci się kazać zatrzymać lub jechać objazdem 3.6 Żeby zacząć budować dom musisz mieć administracyjną decyzję o pozwoleniu na budowę 3.7 Administracja ma prawo wywłaszczyć cię z twojej własności np zabierając (za odszkodowaniem) dom pod budowę drogi 3.8 Nawet najbogatszy piekarz w mieście nie ma prawa odmówić ci sprzedaży chleba 3.9 Mieszkanie w którym mieszkasz nie jest twoją własnością, ale właściciel nie ma prawa cię eksmitować, ani nawet bez uzasadnienia podnieść ci czynszu. Nawet nie wolno mu wejść do twojego mieszkania 3.10 Sąd ma prawo dysponować twoją własnością i np zasądzić ci alimenta
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#14 -1 na 3 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > tylko dla b. ograniczonych ludzi ... własność oznacza władzęChyba dla szanujących prawdę. Wiesz co to jest szacunek dla prawdy? |
#15 -1 na 3 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > zdradź jak doszedłeś, ... że:> WŁADZA JEST WŁASNOŚĆIĄ.Drogą doświadczeń życiowych i udziałem w wielu stosunkach nadrzędności-podporządkowania zbudowanych na waszym prawie własności w waszym kapitalistycznym świecie. Eureka! W kontekście poruszonego tematu może zainteresuje cię taki opis: Tabu - głęboki i fundamentalny zakaz kulturowy, którego złamanie powoduje spontaniczną i niejednokrotnie gwałtowną reakcję ze strony ogółu przedstawicieli tej kultury, gdyż jest przez nich odbierane jako zamach na całą strukturę tej kultury i jej integralność, czyli jako zagrożenie dla dalszego istnienia danego społeczeństwa. pl.wikipedia.org/wiki/Tabu |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|