Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#226
23-09-2020 23:58
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Ciężki debilu!
>Sam nie wiem ile wart jest mój dom, bo mnie to nie interesuje
>Dom nie jest na sprzedaż, sad nie jest na sprzeadaż

Więc właśnie.
Zająłeś teren i masz gdzieś ilu ludzi we właściwej organizacji mógłby wyżywić. Nie zajmuje cię to.

Następnie twierdzisz, że twoje zajęcie terenu jest dla dobra społeczeństwa, że społeczeństwu twoje posiadanie opłaca się.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skoro ty nie wiesz nawet jaką wartość dla innych ma twój teren?

W moim modelu wartość terenu określają wyceny innych użytkowników księgi kapitału a na przeznaczenie terenu wpływa podatek od własności.

W moim modelu sytuacja, w której przysłowiowy szarley posiada pole, niczego na nim nie uprawia, bo ma uprawy w dupie a jedynie przechowuje w ten sposób wartość nie jest możliwa.

Zresztą ty o tym doskonale wiesz i dostajesz wścieku, że dla zachowania sadu musiałbyś część swoich gruszek sprzedać innym, żeby pokryć z ceny sprzedaży podatek, bo tobie jest wygodniej kiedy gruszki spadną i zgniją ale sad pozostanie do śmierci twój.
Potem twoje dzieci zrobią to samo.

#227
24-09-2020 00:10
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Wenancjusz
>On wchodzi z ideami, których nie uzasadnił.

Po tysiąckroć uzasadniałem.

Uzasadnię 1001x

Wiedza wpływa korzystnie na decyzje.
Wiedza o rozkładzie i przepływach kapitału wpłynie korzystnie na decyzje o umownych warunkach współpracy.
Zauważyłeś uzasadnienie?
Nie zgadzasz się z nim?
Dlatego sam dążysz do jak największej wiedzy ale innym chcesz wiedzy odmówić? Bo wiedz tylko dla cwaniaków?

Uzasadnię 1002x

Podatek służy wyłącznie rozproszeniu własności, zatem podatki od pracy i od konsumpcji nie mają sensu za to sens ma podatek od własności.

Zauważyłeś uzasadnienie?
Nie zgadzasz się z nim?
Bo wychowany w kulturze wojskowej, więc lubisz ja na czele stoi zawsze wielki generał a nie zgrupowanie kapitanów?

#228
24-09-2020 00:17
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Wenancjusz
>system już działający od setki co najmniej lat

pl.wikipedia.org/wiki/Patriarchalizm

Wiem, będziecie bronić istnienia "głowy" we wszystkich sferach organizacji społecznej, aż do śmieci. Wy się już nie zmienicie, nie pokładam w was nadziei.

W przyszłości społeczeństwo nie będzie miało jednej głowy ale wiele małych główek, każda niezależna od innych.

Co?
W głowie się nie mieści?

W tej się już nie zmieści.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Skoro tak, jednak jestem ścisły vide Twoje "ta sznurówka nie jest wcale nowa".

nowy:
1. «niedawno zrobiony, nabyty lub właśnie powstały, założony»
2. «taki, który zajął miejsce poprzedniego»
(..)


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#230
24-09-2020 08:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Ja mam kawałek, Ty inny, inni - inne. A niczyjego kawałka nie ma.

A kawałek na Antarktydzie?

>Trzeba się starać się o odtajnienie niezatajonego?

Trzeba się starać od dostęp do informacji, bo tego dostępu nie mają wszyscy (ale ktoś tam jednak go ma)

>>Po drugie nie są tajne dla wszystkich, szczególnie dla mających dostęp
>Serio mnie informujesz, że kto wie, ten wie?

Ależ!
Napisałem tylko że jest ktoś, kto wie. Innymi słowy: zbiór "tych co wiedzą" nie jest pusty (eureka) a odpowiednią argumentacją powiększa się.
Może H właśnie o to chodzi, że nie zna klucza tej argumentacji.. biedaczek.

>>Paolo dzieli ludzi na głupich lub nieuczciwych.
>>Hamerlik na dobrych (biednych) i złych (obrzydliwie bogatych).
>To taki sam podział.

Ciekawe w którym z tych tożsamych Twoim zdaniem podziałów plasuje się H..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#231
24-09-2020 08:13
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Nieskończenie studiów nie jest kłamstwem

Nie, choć zdanie "on nie skończył" jest zarzutem o kłamstwo, bo jednak on napisał, że skończył.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#232
24-09-2020 08:22
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Kupujesz jawnie sznurówkę, rejestrujesz ją w rozproszonej
>> księdze i kładziesz do szuflady "na zaś".
>> Kupujesz buty, rejestrujesz. Po pewnym czasie przecierają ci
>> się sznurówki w butach.
>> Sznurując nową sznurówkę do starych butów, tworzysz całkowicie
>> nowy przedmiot. Idąc tym tokiem rozumowania manipulujesz, jeśli zatajasz ów wytwór.
>> Owe zreperowane buty wymagają przecież od bosych ludzi określonej postawy..
>Nie rozumiem.

Czego w tym przykładzie sznurówki i butów nie rozumiesz?
Wszystko wg twoich zasad.

> na ideę wyjawienia rozkładu własności wśród ludzi reagujesz wygłupami

Jak już tu wiele razy pisałem, rozkład własności nie jest tajemnicą przed wszystkimi.
Dla tych co potrzeba, rozkład jest znany.
Dla ciebie też moze być znany, musisz tylko odpowiednio uargumentatować co dokładnie cię interesuje i po co ci to. Innymi słowy, ruszyć głową i zadkiem, a przede wszystkim być przekonującym (czyli nieco inaczej, niż przez kilka ostatnich lat na fR).

>Jesteś zwyczajnie wrogiem najemnych roboli i chcesz ich kosztem ubogacić się.

Spodziewłem się tej mantry.
Brawo


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#233
24-09-2020 08:26
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Skoro tak, jednak jestem ścisły vide Twoje "ta sznurówka nie jest wcale nowa".
>nowy:
>1. «niedawno zrobiony, nabyty lub właśnie powstały, założony»
>2. «taki, który zajął miejsce poprzedniego»
>(..)

Wiedza o przynależności terenow, kopalin, surowców przetworzonych, o strumieniu zysków, wzrostach i spadkach wartości majątków poszczególnych grup ludzi i ich zabezpieczeniu majątkowym mogłaby popchnąć jednego robola do kreacji organizacji pracowniczej a drugiego do uczestnictwa w niej.

Są jednak na tym świecie źli ludzie, którzy wszystko próbują obrócić w głupi żart o przynależności sznurówek, żeby odwrócić uwagę innych, ograniczyć ich wiedzę, zatomizowac i osłabić, odebrać im wiarę we własną organizacje a kiedy już będą sami i bezbronni, żeby w tajemnicy wyssac z nich krew.

Nie należysz jacku do ludzi, którym w razie konieczności pozostałbym opiekę nad własnymi dziećmi, wierząc, że ich emocje wobec innych ludzi nie pozwolą im zginąć.

Dla mnie jesteś demonem, który wszelkimi sposobami próbuje zakazić umysły podporządkowanych ludzi diabelskimi ideami mającymi uczynic z nich niewolników klasy Panów.

W jakim innym celu miałbyś prowadzić swoje dywagacje o sznurówkach?

Twoi kolesie na pewno cie zrozumieją, zaakceptuja to co czynisz i we wszytkim się z tobą zgodza ale ja widzę twoją wroga człowiekowi, zwłaszcza pracownikowi najemnemu, dzialanosc.

Dążysz do tego, żeby posiadać wielki dom, wspanialy ogród, piękny samochód itd. kosztem tego, żeby robole gnieździli się w wynajętych od ciebie kawalerkach o najniższym standardzie, w których tylko śpią, żeby wcześnie rano biec już do twojej fabryki, w której mają do wykonania wyznaczone przez ciebie zadania.

#234
24-09-2020 08:33
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Mogę podejrzewać, że jej zakup finansujesz z dochodów kapitałowych uzyskanych na wzroście wartości twoich świadectw udziałowych w dziadowskich funduszach inwestycyjnych,

Mogę podejrzewać, że ty zakup kawy finansujesz z tego co przeniesie twoja córka wysłana na ulicę

>Niczego od ciebie nie dostaję, nie jestem ci nic winny.
Kłamiesz. Płacę w Polsce podatki. Z tych podatków jest alimentacyjny fundusz, który płaci alimenta za ojców którzy tak jak ty uciekli za granicę przed alimentoma

>A już najmniej uznanie twojej utajnionej i nieopodatkowanej własności.
Przełożywszy na polski: dajesz sobie prawo zabrania mojej własności
Dlatego jest tajna. Obrona przed złodziejem

>Dla mnie utajniona i nieopodatkowana własność nie istnieje.
Mentalność złodzieja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Ciężki debilu!
>>Sam nie wiem ile wart jest mój dom, bo mnie to nie interesuje
>>Dom nie jest na sprzedaż, sad nie jest na sprzeadażWięc właśnie.
>Zająłeś teren i masz gdzieś ilu ludzi we właściwej organizacji mógłby wyżywić. Nie zajmuje cię to.
Żywi mnie i moją rodzinę

>Następnie twierdzisz, że twoje zajęcie terenu jest dla dobra społeczeństwa,
Jest dobre dla mnie. Mnie to wystarczy.

>Na jakiej podstawie tak twierdzisz,
... takiej że tak nie twierdzę
chochoł

>W moim modelu wartość terenu określają wyceny innych użytkowników księgi kapitału a na przeznaczenie terenu wpływa podatek od własności.
1 Wielekroć pisałem, że ten podatek może wykończyć finansowo starych ludzi, których tym zabijesz, ale ty nie przejmujesz się tym, czy ktoś umrze, ważne żeby na ciebie płacił
2 Nadal nie odpowiedziałeś i nie odpowiesz z czego mają być finansowane wspólne społeczne przedsięwzięcia jak np budowa dróg
3 Dom nie jest na sprzedaż

>W moim modelu sytuacja, w której przysłowiowy szarley posiada pole, niczego na nim nie uprawia,...
... jest pospolitym kłamstwem na mój temat, ale to maksimum twoich intelektualnych możliwości

>Zresztą ty o tym doskonale wiesz i dostajesz wścieku, że dla zachowania sadu musiałbyś część swoich gruszek sprzedać innym,
... a dla swojej rodziny kupować?
Gdzie sens takiej działalności
Oczywiście nie odpowiesz
Bywa, że mam nadmiar owocu, wtedy nie sprzedaję, a po prostu rozdaję sąsiadom, ale to nie mieści ci się w chciwej głowie

>tobie jest wygodniej kiedy gruszki spadną i zgniją
Chochoł - szczyt twoich intelektualnych możliwości

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#236
24-09-2020 08:35
 Ocena-1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Jak już tu wiele razy pisałem, rozkład własności nie jest tajemnicą przed wszystkimi.
>Dla tych co potrzeba, rozkład jest znany.



Mam uczciwą propozycję.

Niech oni w takim razie uznają twoją utajniona i nieopodatkowana własność ale pozostałym ludziom, bez żadnej wiedzy o kapitale, pozwól mieć ją w dupie.

To bardzo uczciwe.

Bedziecie we własnej grupie zmówionych kolesi uznawac sobie nawzajem co tam chcecie. Kto wam zabroni?

#237
24-09-2020 08:35
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Ileż dobra dla innych czynisz siedząc wygodnie w fotelu,
> popijając przygotowana i podaną przez innych kawę, tego nikt nie odgadnie.

Kawa jest dla ludzi, potrafiących nań zarobić. Podobnie z czasem na tą kawę.

> Mogę podejrzewać, że jej zakup finansujesz z
> dochodów kapitałowych uzyskanych na wzroście wartości
> twoich świadectw udziałowych w dziadowskich funduszach inwestycyjnych,
> bo gdybyś jej zakup finasowal z wynagrodzenia za świadczenie innym pracy,
> to nie miałbyś żadnego problemu z wyjawieniem własnego mienia.

Czyli coś w stylu: Józek jest wstrętnym nielojalnym zdrajcą, bo gdyby był ok - piłby ze mną za rogiem, a on poszedł na odwyk?

>Z wyjawieniem swoich posiadłości problem masz ogromny

One są jawne dla państwa.
Firma zarejestrowana w KRS, działki z domem w KW, metraż znany gminie. Kumasz.

> więc są sprawy w twoich finansach, których inni, po ich
> wyjawieniu nie potrafiliby zaakceptować.

Wystarczy że Państwo je bardzo akceptuje. Złóż wniosek do Państwa o udzielenie tych informacji, uragumentuj, bądź przekonujący (wyzwanie nie lada).

>Niczego od ciebie nie dostaję, nie jestem ci nic winny.

Pomyślałeś kiedyś, kto finasuje życie dziesiątek tysiecy dzieci, których ojcowie nie łożą na ich utrzymanie? Nie? Spróbuj.

>Dla mnie utajniona i nieopodatkowana własność nie istnieje

Nie ma nieopodatkowanej własności, co do "utajenia" - należy sie zastanowić dla kogo.
Jeśli masz na myśli siebie to ze spokojem stwierdzę że ok, tak powinno być.

> Żadenemu moralnemu człowiekowi nie wolno tego uznać!

Mocne słowa.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#238
24-09-2020 08:35
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Po tysiąckroć uzasadniałem.
>Uzasadnię 1001x
>Wiedza wpływa korzystnie na decyzje.

Tysiąckroć zapytałem
Jakie decyzje podejmiesz wiedząc ile krów ma mój teść?
Jakie decyzje podjąłeś wiedząc ile majątku ma Bezuś?

>Uzasadnię 1002x
>Podatek służy wyłącznie rozproszeniu własności, zatem podatki od pracy i od konsumpcji nie mają sensu za to sens ma podatek od własności.
1002x uciekłeś:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Twój podatek służy skupieniu całej własności w jednym ręku
Stosujesz nowomowę jak u Orwella

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#239
24-09-2020 08:41
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>Dla mnie utajniona i nieopodatkowana własność nie istnieje.
>Mentalność złodzieja

Dawno temu zastanawiałem się, czy pełne drzwi w piwnicy (takie przez które nie widać, co jest w środku) powstrzymują złodzieja przed włamem, czy raczej go prowokują.
Ciekawe, czy są jakieś statystyki.
Ostatecznie tego dylematu nie rozwiązałem.

Kiedyś mieszkałem w mieszkaniu na obrzeżach miasta i założyłem w piwnicy dwie mrugające atrapy kamerek w korytarzu. Ubezpieczyłem zawartość mojej komórki. Przez wiele lat żadnego włamu nie było, ale może głównie dlatego, że dla mojego i kilku sąsiednich budynków była ochrona, robiąca obchody co parę godzin.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#240
24-09-2020 08:45
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Wiedza o przynależności terenow, kopalin, surowców przetworzonych, o strumieniu zysków, wzrostach i spadkach wartości majątków poszczególnych grup ludzi i ich zabezpieczeniu majątkowym mogłaby popchnąć jednego robola do kreacji organizacji pracowniczej a drugiego do uczestnictwa w niej.

Ło Boziu świntymu !
Hamerlik wymyślił związki zawodowe!
Skończ jakąkolwiek szkołę i skończ jarać to gówno!

>Nie należysz jacku do ludzi, którym w razie konieczności pozostałbym opiekę nad własnymi dziećmi,
... napisał człowiek, który własnemu dziecku zabrał bułkę !!!

>Dążysz do tego, żeby posiadać wielki dom, wspanialy ogród, piękny samochód itd.
kosztem tego, żeby robole gnieździli się w wynajętych od ciebie kawalerkach o najniższym standardzie, w których tylko śpią, żeby wcześnie rano biec już do twojej fabryki, w której mają do wykonania wyznaczone przez ciebie zadania.

Dążysz do tego, żeby posiadać wielki dom, wspaniały ogród, piękny samochód itd.
kosztem tego, żeby robole gnieździli się w wynajętych od ciebie kawalerkach o najniższym standardzie, w których tylko śpią, żeby wcześnie rano biec już do twojej fabryki, w której mają do wykonania wyznaczone przez ciebie zadania.

To TWOJE marzenie megahipokryto.
Inni dążą do tego, żeby mieć domy ogrody samochody kosztem własnej pracy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365