Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#136
18-09-2020 21:08
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>jakie ja mam roszczenia?
>Chcę tylko TAK JAK TY żeby nikt nie zabierał mi mojego samochodu

Chcesz, żeby wszyscy uznali twoją utajniona i nieopodatkowana własność.

To nie wszystko. Chcesz jeszcze, żeby pracownicy najemni, którzy niczego nie posiadają, zapłacili grube podatki od swojej pracy i dodatkowo od swojej konsumpcji na twoje państwo, które chroni twoje posiadanie i dotuje właścicieli prywatnych.

Jestem takim roszczeniom przeciwny.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Poza tym co za "dalej", skoro pokazałam Ci to już wczoraj o 16:22?
>Czy twoje rozszerzenie ma zapobiegać cudzej krytyce?
Nie.

>"Dla mnie tkwienie (..)" nie było do ciebie.
Dla prywatnych wypowiedzi masz prywatny kanał, na forum obowiązuje § 11. Regulaminu.

>Nie chcesz - nie czytaj. Proste.
O, wzajemnie zatem.

>> Komunały z samej definicji nie mogą być nietrafne.
>Nie potwierdziłem że to komunały.
Potwierdziłeś. Niby co tutaj uznałeś za 'trafne'?

>Potwierdziłem, że na bogusławskie mądrości. Tu przepraszam, że tego nie dodałem
Autora tego swojego komunału przepraszaj.

> - później może trochę łudziłem się, że sama skumasz?
Czyli założyłeś, że określenia 'komunały' użyłam przypadkiem.

>A nie dodałem, bo ziewnąłem.
To się nazywa 'zasypiać gruszki w popiele'.

Nie dodałeś też jak dotąd skutecznej argumentacji, wskutek czego pozostaje w mocy moje twierdzenie, iż Krystianowe pisanie na forum lokuje jego postawę na biegunie wobec biadolenia przeciwnym, a to Ty sam tym swoim postem dałeś przykład narcyzmu i lenistwa.

cr

#138
19-09-2020 01:02
 Ocena 1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Ty śmieszny debilu

Zmęczyłem się twoim chamstwem i jacka jadem więc idę spać.
Pa
Do zobaczenia w piekle.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Chcę tylko TAK JAK TY żeby nikt nie zabierał mi mojego samochodu
>Chcesz, żeby wszyscy uznali twoją utajniona i nieopodatkowana własność.

TAK JAK TY. Dokładnie, chcesz, żeby wszyscy uznali utajniona i nieopodatkowana własność twojego samochodu

DOKŁADNIE TAK JAK TY.

>Chcesz jeszcze, żeby pracownicy najemni, którzy niczego nie posiadają, zapłacili grube podatki od swojej pracy i dodatkowo od swojej konsumpcji na twoje państwo, które chroni twoje posiadanie i dotuje właścicieli prywatnych.

Znów wymyśliłeś mi poglądy
Na nic więcej cię nie stać intelektualny impotencie i moralna rzygowino

To TY chcesz, żeby wszyscy, którzy cokolwiek posiadają nawet altankę płacili podatek na ciebie, a jeśli ty masz zapłacić od własności, to wszyscy wokół mają ci tę własność zafundować

Cytat:
Podatek katastralny od wszystkiego (nawet od zegarka naręcznego czy roweru w spadku po ojcu)


Tfuuu moralne ścierwo


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#140
19-09-2020 07:52
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>To TY chcesz, żeby wszyscy, którzy cokolwiek posiadają nawet altankę płacili podatek na ciebie

Nie rozumem dlaczego zakładasz, że już zawsze zamierzam mieszkać w waszym, chodzić po waszym, pracować na waszym, jeść wasze, ubierać się w wasze?

Bo rozumiesz, że wasz system prawny jest tak skonstruowany, że inaczej się nie da?
Wszytko będzie należeć do 1% takich jak ty cwaniakow, choćbym stanął na głowie?

No więc ok, skoro tak musi być, to dla zachowania choć minimum sprawiedliwosci i możliwości rozwoju wszytkim, ty zapłać podatek od swoich posiadłości i nie nadsyłaj na mnie swoich komorników, żeby wymusili ode mnie podatek od każdej przepracowanej dla ciebie godziny pracy i każdej zjedzonej przeze mnie, stworzonej przeze mnie kromki chleba.

>Tfuuu moralne ścierwo

Aha, bo moralnym jest doprowadzić innych do zniewolenia dla chwały i władzy Panów patriarchow, którzy jako pasterze zaopiekują się swoimi owieczkami, jak ten władny ksiądz katolicki ministrantem na zachrysti, kiedy nikt nie widzi i nikt nie słyszy a nawet gdyby zobaczył i usłyszał to nie miałby odwagi i siły, żeby się temu sprzeciwic?

Co proponujesz?
Żeby uznać waszą utajniona, nieopodatkowana własność i oddać się w wasze ręce a wy zaprowadzicie mnie do waszego raju?

Tffduuu!
Nigdy!

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>To TY chcesz, żeby wszyscy, którzy cokolwiek posiadają nawet altankę płacili podatek na ciebie
>Nie rozumem dlaczego zakładasz, że już zawsze zamierzam mieszkać w waszym,
Stać cię tylko na kłamstwo?
Nie mieszkasz w niczym moim

>chodzić po waszym,
stać cię tylko na kłamstwo?
Nie chodzisz po moim

>pracować na waszym,
stać cię tylko na kłamstwo?
Nie pracujesz na moim

>jeść wasze,
Aby raz prawda żresz za moje
Od każdej filiżanki kawy w Berlinie płacę na ciebie VAT

>Bo rozumiesz, że wasz system prawny
masz taki sam wpływ na prawo jak ja

>Wszytko będzie należeć do 1% takich jak ty cwaniakow,
Żałosny debilu

>No więc ok, skoro tak musi być, to dla zachowania choć minimum sprawiedliwosci i możliwości rozwoju wszytkim, ty zapłać podatek od swoich posiadłości

Ile, na jakie konto?
Ile ty płacisz od swojej własności?

twoja hipokryzja wybija w kosmos

>i nie nadsyłaj na mnie swoich komorników,
Moich najarany debilu? to ty byłeś egzekutorem długów

>od każdej przepracowanej dla ciebie godziny pracy
Dla mnei nei pracujesz ciulu

DOŚĆ KŁAMSTW

>Aha, bo moralnym jest doprowadzić innych do zniewolenia dla chwały i władzy Panów
Skończ chlać

>Co proponujesz?
Żebyś się chwycił roboty i zarobił sam na swój dom

>Żeby uznać waszą utajniona, nieopodatkowana własność
Tak. To proponuję, żeby uznać tajną i nieopodatkowaną własność Hamerlika - Konopki który swoją własność tai i nie płaci od niej podatków
ale inni mają na ciebie kanalio płacić

i oddać się w wasze ręce a wy zaprowadzicie mnie do waszego raju?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#142
19-09-2020 10:18
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>DOŚĆ KŁAMSTW

Ja widzisz, trochę dzięki podpowiedziom okrągłego podzieliłem świat pięknie na

MY - pracownicy najemni bez mienia
wy - właściciele Ziemi i nieba

I tego zamierzam trzymać się, aż nie ustąpicie.

Wasza pedagogika o byciu Panem swojego losu jest dla roboli groźna. was napełnia siła a z roboli czyni całkowicie bezsilne istoty.

Gdyby jednak stworzyc robolom nową identyfikację, nową tożsamość, w której przestaliby wstydzić się, czuć winnymi, mieć poczucie niższej wartości przez to kim są a wprost przeciwnie poczyliby dumę i pewność siebie z tego powodu, że swoją pracą karmią, odziewają, zaspokajaja potrzeby wszytkich to może wtedy znajdą w sobie siłę i odwagę, żeby wyjść z roli bezwolnych popychadel Panów właścicieli i wejść z nimi w dialog o tym czy kasa z zysku pójdzie na wypłaty świąteczne czy pójdzie na wykup przez właściciela mieszkać od biedoty pod wynajem.

#143
19-09-2020 10:34
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>DOŚĆ KŁAMSTW

Gdyby uwolnić roboli od wstydu, od poczucia niższości, od poczucia porażki wtedy, w nowym stanie umysłu może zobaczą, że Panowie wcale nie są takim Panami jakimi się prezentują a ich kacyki i różne urzędniki wcale nie wykonują woli katolickiego boga ale wolę swoich Panów, którzy zapewniają im niezła działkę w przymusowych podatkach od roboli jakie muszą płacić, za to, że wolno im pracować i zjeść co wytworzą.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>DOŚĆ KŁAMSTW
>Ja widzisz, trochę dzięki podpowiedziom okrągłego podzieliłem świat pięknie na
>MY - pracownicy najemni bez mienia
>wy - właściciele Ziemi i nieba

A górnik, który ma spore rolne gospodarstwo to jest :

MWY
czy
WMY?

Ale ty pierd0lisz ciul,u ale ty pierd0lisz
Południe jeszcze nie minęło, a ty już najarany jak wieprz
Tragedia rodziny

>Gdyby jednak stworzyc robolom nową identyfikację, nową tożsamość, w której przestaliby wstydzić się, czuć winnymi, mieć poczucie niższej wartości przez to kim są

Zwieracz ci puścił?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#145
19-09-2020 10:36
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>DOŚĆ KŁAMSTW

I nie mam tu na myśli burzenia porządku społecznego, niszczenia struktur społecznych ale mam na myśli przywrócenie im swojej istoty, właściwego kierunku, po tym jak zadryfowały w stronę społecznego pasozytnictwa i destrukcji roboli ku chwale Panów.

#146
19-09-2020 10:50
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>A górnik, który ma spore rolne gospodarstwo to jest :
>MWY
>czy
>WMY?

Żaden ciężko pracujący człowiek, który każdy kawałek swojej ziemi wykorzystuje zgodnie z potrzebami ogółu nie będzie miał problemu z moją koncepcją świata.

#147
19-09-2020 12:18
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>A górnik, który ma spore rolne gospodarstwo to jest :
>>MWY
>>czy
>>WMY?
>Żaden ciężko pracujący człowiek, który każdy kawałek swojej ziemi wykorzystuje zgodnie z potrzebami ogółu nie będzie miał problemu z moją koncepcją świata.

Twój samochód jest wykorzystywany zgodnie z potrzebami ogółu?

>MY - pracownicy najemni bez mienia
>wy - właściciele Ziemi i nieba

A górnik, który ma spore rolne gospodarstwo kim jest

Znów ucieczka kretyna?

Kim jest bogaty Hamerlik w Berlinie w tym podziałem ? "Robolem bez mienia" na własne życzenie z dochodem 4 polskich nauczycieli?

Kim jest najemny pracownik Jace Głodzik z domem?

Ty żałosny debilu!
Kompletnie nie rozumiesz rzeczywistości. Dać ci poćpać i popisać to wystarczy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#148
19-09-2020 12:31
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>>A górnik, który ma spore rolne gospodarstwo to jest :
>>>MWY
>>>czy
>>>WMY?
>>Żaden ciężko pracujący człowiek, który każdy kawałek swojej ziemi wykorzystuje zgodnie z potrzebami ogółu nie będzie miał problemu z moją koncepcją świata.
>Twój samochód jest wykorzystywany zgodnie z potrzebami ogółu?

Tak.
Służy praktycznie wyłącznie moim dzieciom, pomaga w ich rozwoju, żeby wyrośli na ludzi, którzy wyświadczą wam pracę i emeryturę, bo sami swoich ludzi nie urodziliście, byliście zbyt zajęci zdobywaniem posiadłości dla siebie i tylko dla siebie. A teraz kiedy już posiadłości zdobyliście potrzebujecie cudzych dzieci do pracy dla was na waszym.

#149
19-09-2020 12:54
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>Ty śmieszny debilu
>Zmęczyłem się twoim chamstwem i jacka jadem
Po iluż to latach udało się Ciebie zmęczyć?

Dodam, że w sporze przyjazność nie jest obowiązkowa, więc sączony w ramach meritum jad wypada jakoś tam znieść; co innego chamstwo.

cr

#150
19-09-2020 14:40
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Twój samochód jest wykorzystywany zgodnie z potrzebami ogółu?
>Tak.
>Służy praktycznie wyłącznie moim dzieciom, pomaga w ich rozwoju, żeby wyrośli na ludzi, którzy wyświadczą wam pracę i emeryturę, bo sami swoich ludzi nie urodziliście, byliście zbyt zajęci zdobywaniem posiadłości dla siebie i tylko dla siebie.

Ilość dzieci też mi wymyśliłeś?



Ty żałosny debilu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365