Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19904 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#436
29-09-2020 16:20
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że
>> z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale
>> Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i
>> zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży".
>Z konta alimenty mimo różnych zasłon dymnych chyba jednak mu ściągają na tyle, na ile się da.

To są należności Polskiego Funduszu Alimentacyjnego kredytujące drani nie chcących brać odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne czyny. Tyle, że dochodzą odsetki ustawowe za brak płatności w terminie.

>A upokorzenie(?) każe fantazjować mi.n. o ustawianiu życia Bezusiowi..

To jest ucieczka w świat marzeń przyjaznych tylko jemu.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#437
29-09-2020 16:28
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>>>Publiczność mienia, oraz jawne głosowania spowodują, że potentat potulnie zacznie pracować, wcale nie przyjdzie mu do głowy stworzyć własnego państwa z mega-bojówką.
>>Jak tego dokona w otoczeniu świadomych ludzi?
>>Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja w warunkach jawnego kapitału?
>>Ty na to pozwolisz?
>>Skąd wezmą kasę?
>>Kto uzna ich własność?
>>Takie rzeczy są możliwe tylko w waszym chorym systemie, w którym nie przypadkiem zupełnie nie wiadomo o co chodzi i każdy człowiek jest sam naprzeciw rywali i wrogów.
>Ale dodaj że u ciebie jest to jawnie i klarowne... .zaszyfrowane kluczem....tylko przed kim?
>jakim cudem i przed kim utaisz hasło do swojego konta? przed złodziejem? Bandytą? No qrwa?
> Jakim cudem jawny kapitał trzeba ukrywać za hasłem?
> Nie możesz poprostu umówić z ludźmi żeby nie włazili komuś na konto i ze ty też tego nie będziesz robił? Tak jak to proponujesz?>Dlatego nakłaniam wszystkich, żeby dla dobra wspólnego i indywidualnego przestali >uznawac własność utajniona i nieopodatkowana. Dla swojego własnego dobra.
>

Od kompletnego głupka nie wymagaj konkretnych odpowiedzi, skoro on i tak konkretnie nie odpowiada.

>Nakłoń ludzi. Na chuj zabezpieczenia szyfry jak płoty wielkie, trochę więcej wiary qrwa Konopka a nie jakieś tajne hasła

On sam nie wyjaśni bo znów puścił bąka na tym forum. Wąchać to my mamy.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#438
29-09-2020 16:38
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> lubię spacerować w niedziele po MOIM sadzie.
>> Chcesz też tak? Posadź drzewa. Miałeś ziemię. Przechlałeś
>Oj tam. Te skoki na twój sad są tylko po to, żeby cię nakręcić, co pewnie daje mu jakaś tam umiarkowaną, chwilową przyjemność.
>Spodziewam się jednak, że w myślach ma jeszcze przyjemniejszą wizję:
>a) ustawianie życia Bezusiowi
>b) egzekucja od Vonovi wszystkich oddanych jej czynszów z nawiązką
>c) stanięcie oko w oko z właścicielem firmy, który nie wypłacił mu - czarnemu robotnikowi - kiedyś należności za kilka tyg. prac. I powiedzenie mu: "Ta wasza obrona kapitału przed wyjawieniem i opodatkowaniem jest zwyczajnie głupia, przez to też zła. Twoja chciwość, głupota i prymitywizm to zło, którego właśnie nastaje kres" Ale przeprosić po 12 latach windykowane przez siebie chamsko osoby - o, co to to nie.

Co ty opowiadasz znowu?
Mam gdzieś wymyslana przez ciebie wendete, sam się nią zajmuj.
Ja staram się tylko o waruki swojego i innych rozwoju.

Znasz takich, których powinienem przeprosić?
Chyba masz na myśli ciebie za nieuznanie twoich racji i niepodporządkowanie się twojej nadrzednosci.

Ale nie przeproszę cię.
Co więcej zamierzam swoją dzialanosc kontynuować, wbrew tobie.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Wenancjusz
>>> Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że
>>> z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale
>>> Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i
>>> zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży".
>>Z konta alimenty mimo różnych zasłon dymnych chyba jednak mu ściągają na tyle, na ile się da.
>To są należności Polskiego Funduszu Alimentacyjnego kredytujące drani nie chcących brać odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne czyny. Tyle, że dochodzą odsetki ustawowe za brak płatności w terminie.
>>A upokorzenie(?) każe fantazjować mi.n. o ustawianiu życia Bezusiowi..
>To jest ucieczka w świat marzeń przyjaznych tylko jemu.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Widzę że macie wiele na uzasadnienie waszych podłych stosuneczkow społecznych.

Oskarżenie innych

Co za dziadostwo!

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Krystek nie tylko lubi być bity, lubi też myszkować po fR w roli biednej ofiary.

Ale to już jest objaw chorobowy.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#441
29-09-2020 17:03
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Może byś jej tak w czymś finansowo pomógł, zamiast gadać w kółko głupoty?
Mógłby, tylko za pisaninę na forach słabo płacą. Dobrze za to płacą za wyciąganie wniosków z obserwacji, ale w tym akurat krystek jest cienki.

#442
29-09-2020 17:19
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>A o jakim poziomie piszesz słowami 'Mam nadzieję, że są tu tacy, którzy nic nie mówią ale dostrzegają'?
>>
cr

>Mam nadzieję, że przejściowym.
>W końcu chodzi o nasze życie i o to jak je spędzimy.
>Nie zamierzam spędzić życia w cudzej fabryce przy budowie cudzego pałacu.
>Musze się jakoś wyrwać z tego układu, znaleźć przestrzeń, w której nie będę tylko najemnym robotnikiem całkowicie zależnym od cudzego.
>Mam nadzieję u innych taką potrzebę obudzić, która zaczną realizować niezależnie, przez co wspólnymi siłami doprowadzimy do nowej konstelacji społeczeństwa.
>Dla mnie prawdziwe przekonanie to wyrażone przekonanie.

Ty idioto! Brak Twojej wyobraźni poraża i deklasuje. Załóżmy, że ten pomysł jest wart zainteresowania Że każdy dotąd biorca pracy, najemnik, ma taki sam dostęp możliwości uruchomienia swojego, niezależnego "bussines'u". Ilu ich jest? Tysiące.
Czy to jakoś potrafisz wyjaśnić co się dzieje na wolnym rynku? Czy potrafisz wyjaśnić czy jest konkurencja? Choćby w kwestii prawa podaży i popytu? Licencjacie pytam wyraźnie. Czy pytanie było za trudne? Podaj więc możliwości pomagania takiemu byznesowi? Znów wróci do zapomogi z podatków od bogatych ustalanych w jawnych wyborach i ustaleniach ich wysokości? Ty, licencjacie, nie znasz w ogóle zasad działania rynku. Wchodzisz jako nieszczęsna fujara niewiedzy w tematy na których się nie znasz. Jesteś kompletny matoł i nie przyznawaj się więcej, żeś licencjatus. Bo to nikogo nie powala i nie jest trzymaniem Pana Boga za nogi jak dla Ciebie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Wenancjusz
>>>A o jakim poziomie piszesz słowami 'Mam nadzieję, że są tu tacy, którzy nic nie mówią ale dostrzegają'?
>>>
cr

>>Mam nadzieję, że przejściowym.
>>W końcu chodzi o nasze życie i o to jak je spędzimy.
>>Nie zamierzam spędzić życia w cudzej fabryce przy budowie cudzego pałacu.
>>Musze się jakoś wyrwać z tego układu, znaleźć przestrzeń, w której nie będę tylko najemnym robotnikiem całkowicie zależnym od cudzego.
>>Mam nadzieję u innych taką potrzebę obudzić, która zaczną realizować niezależnie, przez co wspólnymi siłami doprowadzimy do nowej konstelacji społeczeństwa.
>>Dla mnie prawdziwe przekonanie to wyrażone przekonanie.
>Ty idioto! Brak Twojej wyobraźni poraża i deklasuje. Załóżmy, że ten pomysł jest wart zainteresowania Że każdy dotąd biorca pracy, najemnik, ma taki sam dostęp możliwości uruchomienia swojego, niezależnego "bussines'u". Ilu ich jest? Tysiące.
>Czy to jakoś potrafisz wyjaśnić co się dzieje na wolnym rynku? Czy potrafisz wyjaśnić czy jest konkurencja? Choćby w kwestii prawa podaży i popytu? Licencjacie pytam wyraźnie. Czy pytanie było za trudne? Podaj więc możliwości pomagania takiemu byznesowi? Znów wróci do zapomogi z podatków od bogatych ustalanych w jawnych wyborach i ustaleniach ich wysokości? Ty, licencjacie, nie znasz w ogóle zasad działania rynku. Wchodzisz jako nieszczęsna fujara niewiedzy w tematy na których się nie znasz. Jesteś kompletny matoł i nie przyznawaj się więcej, żeś licencjatus. Bo to nikogo nie powala i nie jest trzymaniem Pana Boga za nogi jak dla Ciebie.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Neo serwuj mi tu waszej retoryki cudowniej rywalizacji, bo w modelu jawnego kapitału nikt nie broni ci rywalizować.

Rywalizuj sobie dalej.

Ale nie taj swoich działań.
Bądź najlepszy bez tajemnic.

Nie pouczaj mnie, nie masz podstaw.
Odloujesz się cały czas do jakiś pojęć a to amortyzacji a to praw rynku ale bez pojęcia ich znaczenia w moim modelu.

Powinienem cie zapytać o czym ty właściwie w tej chwili mówisz?

Rzucasz bezsensowne hasła i zarzucasz mi brak zrozumienia?

Z czym masz problem?
Wyjawisz kapitał i zniknie podaż i popyt?
Wyjawisz kapitał i ludzie przestaną konkurować o zasoby?
Co za bzdurny kontekst próbujesz zbudować?

Każdy, cokolwiek inteligentny, powinien rozumieć, że próbujesz zrobić tylko zamęt.
Nie prowadzisz do żadnych wniosków poza prymitywna obrona waszych podłych stosunków społecznych.

Szkoda słów na ciebie.
Masz wyraźnie zaćmienie umysłu.

#444
29-09-2020 17:36
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>> Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że
>>>> z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale
>>>> Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i
>>>> zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży".
>>>Z konta alimenty mimo różnych zasłon dymnych chyba jednak mu ściągają na tyle, na ile się da.
>>To są należności Polskiego Funduszu Alimentacyjnego kredytujące drani nie chcących brać odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne czyny. Tyle, że dochodzą odsetki ustawowe za brak płatności w terminie.
>>>A upokorzenie(?) każe fantazjować mi.n. o ustawianiu życia Bezusiowi..
>>To jest ucieczka w świat marzeń przyjaznych tylko jemu.
>>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>Widzę że macie wiele na uzasadnienie waszych podłych stosuneczkow społecznych.
>Oskarżenie innych
>Co za dziadostwo!

Zamknij ten głupi pysk! Bredzisz dziadu.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#445
29-09-2020 17:38
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi salek
>>Może byś jej tak w czymś finansowo pomógł, zamiast gadać w kółko głupoty?
>Mógłby, tylko za pisaninę na forach słabo płacą. Dobrze za to płacą za wyciąganie wniosków z obserwacji, ale w tym akurat krystek jest cienki.

Płacą za wiarygodna obietnice zysku.
Problem ze macie wypaczone pojęcie zysku.
Dla was zysk to zdominować innych.
Dla mnie zysk to rozwinąć innych.
Jesteśmy ludźmi różnych światow.
Wy już zawsze będziecie rozumować rozumem waszych przodków.
Tego już raczej nie zmienię.

#446
29-09-2020 17:50
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Dla was zysk to zdominować innych.

Łżesz intelektualna miernoto

>Dla mnie zysk to rozwinąć innych.
Rozwinąć jak toaletowy papier. Żeby na ciebie podatki płacili

>Jesteśmy ludźmi różnych światow.
Ty jesteś ze świata palonych hutników i nie wolno ci jeździć drogami

>Wy już zawsze będziecie rozumować rozumem waszych przodków.
a ty twojego zadka

>Tego już raczej nie zmienię.
Więc skończ pierd0lić swoje mantry debila


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#447
29-09-2020 21:34
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Wenancjusz
>>>>Zamysł tego systemu jest taki, że właściciel-rolnik nie ma wpływu na nieprzyjęcie zapłaty, bo podatek skoczył.
>>>Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży"
>>Jeżeli nie będziesz potrafił właściwie wykorzystać swojego sadu, dla wszystkich w tym dla ciebie lepiej będzie, jeżeli zajmie się nim ktoś kto potrafi.
>>Nikt kto nie będzie tego potrafił lepiej od ciebie nie poradzi cie przepłacić.
>>W we współczesnym globalnym świecie nie ma miejsca dla sentymentalnych spacerów szarleya po swoim sadzie, od którego nikt nic nie chce.
>>Wszystkie zasoby muszą być efektywnie wykorzystane.
>>Nikt nie będzie głodował z powodów twoich kaprysów.
>A Hamerlik-oderwana ręka nadal p*****li swoje bzdury, choć do Polski nie wróci, jak oświadczył na tym forum, bo dziadostwa nienawidzi. Tfuuujj! Hamerlik-oderwana ręka, Ty bucu*, dlaczego nie chcesz tych niemców uszczęśliwiać dupo-systemem, w którym chcesz żyć? Przecież tam chcesz mieszkać! Co tu więc jeszcze robisz? Mało dostałeś czarnej polewki?
>Zebyś to zauważył to potrzebujesz by tą polewką Ciebie polano z wiadra?
>P.S.
>*-bucu w krakowskiem jest pogardliwą nazwą pewnej części ciała męskiego służącego do oddawania moczu.

To jest moje forum a nie twoje!
Jak ci się nie podoba to nikt cie tu nie trzyma.
Znikaj!

Zresztą to forum racjonalnych ludzi, takich, którzy nie opowiadają o ruchu bez ciała.
Falowanie próżni
A to dobre!

#448
29-09-2020 21:52
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>Dla was zysk to zdominować innych.
>Łżesz intelektualna miernoto

Aha ale do rozproszenia własności nigdy nie dopuścisz?

Bo nasłuchałeś się od swoich dziadów, że jak robol poczuje tylko trochę wolności od Panów to zaraz głód?

A o wojnach też słyszałeś?

Czy wiesz, że jest taka granica zniewolenia, za którą staje się do walki?

Chcecie wojny o własność?
Oooo dla chcącego nic trudnego?

Potem zwalicie wszystko na jakiegoś Hitlera czy innego Pol Pota a że zrobiliacie z innych ludzi swoich niewolników zapominamy.

Udajemy, że wszystko w porządku.

Tak, tak to indywidualni ludzie są winni wojen światowych, a nie chciwe dziadostwo, które zdominowawszy innych, wyssysajac z nich krew, wywołało gwaltowana reakcję gospodarza na obecność pasożyta.

Karmcie się tym fałszem.
Okłamujcie robotnicze dzieci w szkołach.
Mowcie o złych ludziach i ani słowa o panujących, podłych morale.

Jeżeli będziemy mieli kolejną wojnę, to możesz być pewny, że jest źródłem będzie wasz syfiasty kapitalizm oparty na utajnionej, nieopodatkowanej i państwowo dotowanej z podatków od pracy i konsumpcji placonych przez pracownikow najemnych bez żadnego mienia podlej własności.

Szerzycie podle i szkodliwe społecznie prawo własności.

Dla zaakceptowania go stosujecie ohydną, fałszywą propagandę, która wygłaszacie w państwowych, "darmowych" i obowiązkowych szkołach.

Dziadostwo!

#449
30-09-2020 07:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Ja staram się tylko o waruki swojego i innych rozwoju.

Akurat.

>Znasz takich, których powinienem przeprosić?

Tak, napisałem nawet wyraźnie: może powinieneś przeprosić po 12 latach windykowane przez siebie chamsko osoby.

>Chyba masz na myśli ciebie

Szlarley takich przeprosin od ciebie wymaga. Mną absolutnie nie musisz się przejmować.

>Ale nie przeproszę cię.

Też nie oczekuję.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#450
30-09-2020 07:24
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Wenancjusz
>> Z konta alimenty mimo różnych zasłon dymnych chyba jednak
>> mu ściągają na tyle, na ile się da.
> To są należności Polskiego Funduszu Alimentacyjnego kredytujące drani nie chcących brać
> odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne czyny

To zależy. Jak alimenciarz może płacić a nie płaci (dziecko przecież w coś odziać się musi, gdzieś jechać na wakacje, coś zjeść itd.) - dostaje to faktycznie opiekun dziecka, które go bezpośrednio wychowuje, właśnie od tego funduszu.

Trudno jednak powiedzieć, że w przypadku Hamerlika tak się dzieje. Nie pochwalił się tu jeszcze .

Równie dobrze sąd może mu ściągać z wypłaty bez jego zgody. Ale też dużo zależy od faktu, ile mu zostaje na utrzymanie reszty rodziny.

Pozostaje kwestia długu, który mógł narosnąć przez lata.
Fundusz alimentacyjny płaci tylko jakiś ułamek części zasądzonych alimentów. Sam dług rośnie. Powiedzmy, że Hamerlik ma 30 tys. Eur długu względem córki. Ciąży to na nim nadal, do więzienia go nie pakują bo musi utrzymać resztę rodziny. Z tego też powodu może wykazywać przed sadem, że nie stać go na natychmiastową spłatę. Fundusz tego długu za niego nie zapłaci.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365