Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> nie mówiąc już o jej przymusowej egzekucji, bo to juz zwykła bandytka.

Skoro tak mówisz.. pewnie tak to się odbywało, może nawet dalej odbywa.
W Polsce popełnia się więcej samobójstw, niż ludzi ginie w wypadkach.
Gdyby twarda chamska windykacja miała bardziej ludzką twarz, pomyśl, ile żyć można by uratować?
Znasz w tej branży jeszcze kogoś?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#407
29-09-2020 08:57
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Powtarzasz brednie za szarleyem, że jak tylko wyjawic ile
> teść szarleya ma krów, to go zaraz napadną.
> Jakby nie wiedzieli gdzie szukać krów.
> Złodziejom wisi czyje to krowy.

Jasne. Wreszcie coś sensownego piszesz, ale tez widać że potrafisz się wczuć.
Tak jak wisi czyj to nowy Golf stoi pod blokiem. Ważne, że nowy i że obok żaden strażnik z gazowym gunem nie stoi.

> Drobnymi kradzieżami próbujecie usprawiedliwić tajemnice
> kapitału a prawodziwa bandytka rządzi.

Konkretnie? Nie bardzo wiadomo gdzie, jaka bandytka i czy może dlaczego Bezuuś tudzież Vonocia to bandytka, boi może działają ci na nerwy swoją obecnością.

> współczesne państwo wykonało dużą robotę, żeny ludzkim życiem rządził strach

Ludzkim życiem.. czyli czyim konkretnie?
Strach kiedyś zasiałeś, samotnie teraz zbierasz żniwo.

>Strach generuje najpotężniejsza władzę człowieka nad człowiekiem.

Nie siej, nie będziesz dawał innym władzy nad sobą.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#408
29-09-2020 09:02
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
> Raj anioły ludzie się kochają nie zdradzają nie ma zawiści
> nikt nie chce nikomu dojebać okraść nawet dlatego że qrwa ma
> ładniejszy ryj od drugiego. Wszyscy są jednakowo mądrzy i nikt
> nikomu niczego nie zazdrości. Laski biorą sobie brzydkich typów
> a te brzydkie mają branie. Świat jest piękny eh qrwa i ja to
> piszę z zjakimś czterdziesto paroletnim typem o północy.

Oj tam, przecież hamerlik-system naprawi ludzi. Wyprostuje, oszlifuje.. do roboty zagoni przede wszystkim japiszonów i władców Bezosa / Vonovi, a Hamerlik będzie dostawał 100x więcej hajsu za mniej pracy niż ma teraz. Będzie miał więcej do przehulania, to system szyty na miarę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#409
29-09-2020 09:06
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
> Czyli teraz ludzie chronią się przed łajzami....a u ciebie przed
> łajzami. Tylko jak sprawić że łajzy znikną? czary mary hokus pokus
> bajeczki dla frajerów trzeba opowiedzieć.

No właśnie. Hamerlik wyznaje wiarę, że to niepubliczność mienia, oraz tajne wybory powodują, że.. potentat złodziei samochodów w Londynie chce czuć nieustający przypływ adrenaliny i opływać w luksusy.
Publiczność mienia, oraz jawne głosowania spowodują, że potentat potulnie zacznie pracować, wcale nie przyjdzie mu do głowy stworzyć własnego państwa z mega-bojówką.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#410
29-09-2020 10:10
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Publiczność mienia, oraz jawne głosowania spowodują, że potentat potulnie zacznie pracować, wcale nie przyjdzie mu do głowy stworzyć własnego państwa z mega-bojówką.

Jak tego dokona w otoczeniu świadomych ludzi?

Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja w warunkach jawnego kapitału?

Ty na to pozwolisz?

Skąd wezmą kasę?
Kto uzna ich własność?

Takie rzeczy są możliwe tylko w waszym chorym systemie, w którym nie przypadkiem zupełnie nie wiadomo o co chodzi i każdy człowiek jest sam naprzeciw rywali i wrogów.

#411
29-09-2020 10:20
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja
> w warunkach jawnego kapitału? Ty na to pozwolisz?

Ech, 5 lat tłumaczenia i pozostałeś teflonowy na argumenty..
Nie mam wątpliwości że pozostaniesz nadal, ale i tak je powtórzę.

>Skąd wezmą kasę?

Dorobi się na podatkach innych, będzie monopolizował kroczek po kroczku rynek, równolegle wymuszał zerową stawkę dla siebie.

>Kto uzna ich własność?

a) człowiek, który będzie leczył się ziołami uzna wszelkie roszczenia cwaniaka, który sprzedaje mu leki. Tym bardziej, że cwaniak ma jak na dłoni wyniki głosowania i zupełnie w myśl zasady twojego systemu: jego kapitał to władza.
b) człowiek, który kopie węgiel w bieda-szybie uzna roszczenia cwaniaka, który sprzedaje mu prąd lub gaz. Tym bardziej, że cwaniak ma jak na dłoni wyniki głosowania i zupełnie w myśl zasady twojego systemu: jego kapitał to władza.
c) człowiek, który uprawia własne poletko sałaty uzna roszczenia cwaniaka, który sprzedaje mu w zimie żywność. Tym bardziej, że cwaniak ma jak na dłoni wyniki głosowania i zupełnie w myśl zasady twojego systemu: jego kapitał to władza.

Obywatel z sąsiedniej wioski nie przyjdzie mu na pomoc. Też chce się leczyć, mieć ciepło, mieć w zimie co jeść, nadto nie chce u siebie żadnych bojówek.

Nagle: publiczność mienia, oraz jawne głosowania spowodują, że potentat potulnie zacznie pracować, z dnia na dzień cudownie odejdzie mu z głowy utrzymywanie własnego cwaniako-państwa z mega-bojówką.. bo Hamerlik zesłał mu z nieba świadomość, wielkoduszność i empatię


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#412
29-09-2020 10:37
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Jak tego dokona w otoczeniu świadomych ludzi?

Świadomych, wielkodusznych i empatycznych.
Doślesz im te cechy dodatkowo z nieba?
Tak na marginesie - słyszałem kiedyś o firmie, gdzie ujawniono zarobki. Przez rok zamiast błogosławionej świadomości.. szalały konflikty, wydajność pracy znacznie spadła.

Szkoda, że nikt nie pomyślał o modłach do Hamerlik-Boga o extra niebiański pakiet..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#413
29-09-2020 10:38
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Jak tego dokona w otoczeniu świadomych ludzi?
Kałasznikowem

>Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja w warunkach jawnego kapitału?
Kałasznikowem

>Ty na to pozwolisz?
Nie

>Skąd wezmą kasę?
Z rozboju

>Kto uzna ich własność?
Każdy z kałasznikowem przy skroni

Postulujesz likwidację prawa

Ktoś wyceni dom na kwotę od której właściciel nie jest w stanie zapłacić podatku
Dom jest własnością wyceniającego, ale on nie chce go sprzedać. Nie chce przyjąć kasy na swoje konto. Co mu zrobisz?

Wyślesz swoich kolesiów i przystawisz wiertarkę do kolana?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#414
29-09-2020 10:43
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> Dom jest własnością wyceniającego, ale on nie
> chce go sprzedać
. Nie chce przyjąć kasy na swoje
> konto. Co mu zrobisz?

Zamysł tego systemu jest taki, że właściciel-rolnik nie ma wpływu na nieprzyjęcie zapłaty, bo
podatek skoczył. Z domu wynocha, z chwili na chwilę musi szukać następnego, choć.. akurat chciał wyjechać traktorem w pole.

Ten system baaardzo szanuje wolę ludzką.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#415
29-09-2020 11:37
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Lepiej niech uczy się dzielic,

Super. Tylko czemu nie ze swoim chłopakiem, tylko ojcem-utracjuszem?
Ma nadzieję na nadgonienie czasu, w którym ją olałeś. Większość dzieci żywi takie emocje
A ty na niej pasożytujesz.
Może byś jej tak w czymś finansowo pomógł, zamiast gadać w kółko głupoty?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#416
29-09-2020 11:37
 Ocena-3 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja
>> w warunkach jawnego kapitału? Ty na to pozwolisz?
>Ech, 5 lat tłumaczenia i pozostałeś teflonowy na argumenty..
>Nie mam wątpliwości że pozostaniesz nadal, ale i tak je powtórzę.
>>Skąd wezmą kasę?
>Dorobi się na podatkach innych, będzie monopolizował kroczek po kroczku rynek, równolegle wymuszał zerową stawkę dla siebie.
>>Kto uzna ich własność?
>a) człowiek, który będzie leczył się ziołami uzna wszelkie roszczenia cwaniaka, który sprzedaje mu leki. Tym bardziej, że cwaniak ma jak na dłoni wyniki głosowania i zupełnie w myśl zasady twojego systemu: jego kapitał to władza.
>b) człowiek, który kopie węgiel w bieda-szybie uzna roszczenia cwaniaka, który sprzedaje mu prąd lub gaz. Tym bardziej, że cwaniak ma jak na dłoni wyniki głosowania i zupełnie w myśl zasady twojego systemu: jego kapitał to władza.
>c) człowiek, który uprawia własne poletko sałaty uzna roszczenia cwaniaka, który sprzedaje mu w zimie żywność. Tym bardziej, że cwaniak ma jak na dłoni wyniki głosowania i zupełnie w myśl zasady twojego systemu: jego kapitał to władza.
>Obywatel z sąsiedniej wioski nie przyjdzie mu na pomoc. Też chce się leczyć, mieć ciepło, mieć w zimie co jeść, nadto nie chce u siebie żadnych bojówek.
>Nagle: publiczność mienia, oraz jawne głosowania spowodują, że potentat potulnie zacznie pracować, z dnia na dzień cudownie odejdzie mu z głowy utrzymywanie własnego cwaniako-państwa z mega-bojówką.. bo Hamerlik zesłał mu z nieba świadomość, wielkoduszność i empatię
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

>

Czy ty naprawdę widzisz sens w tym co piszesz czy tylko liczysz ze przedmiot rozmowy zatuszujesz lawiną bzdur?

To są jacku jakieś bzdury bez większego znaczenia.

Te wizję są zwyczajnie głupie i zdaje się doskonale o tym wiesz.

#417
29-09-2020 11:40
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Sam niewiele zdziałam.

Pewnie. Bo nie umiesz być samodzielny, działać efektywnie samodzielnie. Nikt cię nie nauczył.

>Potrzebuję wspoldzialania z innymi, z którymi połącza mnie wspólne cele.
>Masz coś naprzeciw współdzialania?

Na partnerskim poziomie? Skąd.
Czy dobrze rozumiem, że plan jest taki "Jestem zależny. Idę wiec przez innych (niezależnych) do własnej niezależności"?
Czy to nie jest przypadkiem wręcz książkowa definicja uzależnienia się od tych "innych"?

>Boisz się, że z tego wyjdzie jakiś związek zawodowy

Związek zawodowy kilka razy mi pomógł. Czemu miałbym się bać?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#418
29-09-2020 11:49
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Publiczność mienia, oraz jawne głosowania spowodują, że potentat potulnie zacznie pracować, wcale nie przyjdzie mu do głowy stworzyć własnego państwa z mega-bojówką.
>Jak tego dokona w otoczeniu świadomych ludzi?
>Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja w warunkach jawnego kapitału?
>Ty na to pozwolisz?
>Skąd wezmą kasę?
>Kto uzna ich własność?
>Takie rzeczy są możliwe tylko w waszym chorym systemie, w którym nie przypadkiem zupełnie nie wiadomo o co chodzi i każdy człowiek jest sam naprzeciw rywali i wrogów.

Ale dodaj że u ciebie jest to jawnie i klarowne... .zaszyfrowane kluczem....tylko przed kim?


jakim cudem i przed kim utaisz hasło do swojego konta? przed złodziejem? Bandytą? No qrwa?

Jakim cudem jawny kapitał trzeba ukrywać za hasłem?


Nie możesz poprostu umówić z ludźmi żeby nie włazili komuś na konto i ze ty też tego nie będziesz robił? Tak jak to proponujesz?
>Dlatego nakłaniam wszystkich, żeby dla dobra wspólnego i indywidualnego przestali >uznawac własność utajniona i nieopodatkowana. Dla swojego własnego dobra.


Nakłoń ludzi. Na chuj zabezpieczenia szyfry jak płoty wielkie, trochę więcej wiary qrwa Konopka a nie jakieś tajne hasła


#419
29-09-2020 11:50
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>To są jacku jakieś bzdury bez większego znaczenia.
>Te wizję są zwyczajnie głupie i zdaje się doskonale o tym wiesz.

Super argument w odpowiedzi. Gratulacje


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#420
29-09-2020 11:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
> Ale dodaj że u ciebie jest to jawnie i klarowne...
> .zaszyfrowane kluczem....tylko przed kim?

Przed lichem, co wszędzie troszku bruździ. Kradnie ludziom pantofle, rozrzuca śmiecie na polu.
Choroby nasyła na krowy.. złe myśli we śnie podrzuca dzieciom.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365