Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#91
17-09-2020 10:50
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> Dzieci sąsiadów często przychodzą częstować się owocami.
> Pozwalam, ale ty trzymaj się od mojej własności tak
> daleko, jak ja trzymam się od swojej
> Przyznajesz sobie prawo do kradzieży
> A do pracy tak ne łaska

On pracuje. Problem chyba w tym, że obecna praca (i zarobki) są poniżej jego ambicji czy godności.
Zamiast zabrać się za podnoszenie kwalifikacji, woli lata całe biadolić, z czego nic prócz licznych auto-kompromitacji nie wynika.

Jakaś dziwna mieszanka narcyzmu, konformizmu i intelektualnego lenistwa. Dla mnie tkwienie w tym byłoby dużo bardziej poniżające, niż sama praca przy taśmie za 2 koła Eur/mies.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#92
17-09-2020 12:00
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Zamiast zabrać się za podnoszenie kwalifikacji, woli lata całe biadolić
Krystianowe pisanie na forum to przedstawianie własnego nowatorskiego systemu społecznego, co lokuje jego postawę na biegunie wobec absolutnie biadolenia przeciwnym.

>Jakaś dziwna mieszanka narcyzmu i intelektualnego lenistwa. Dla mnie tkwienie w tym byłoby dużo bardziej poniżające, niż sama praca przy taśmie za 2 koła Eur/mies.
Sam przejawiłeś tutaj niemałą dozę narcyzmu i lenistwa. Narcyzmu, bo własne doznania masz za warte przedstawiania jako wzorzec, a lenistwa, bo nie podjąłeś wysiłku przełożenia swoich spostrzeżeń na jakąkolwiek uniwersalną konkluzję.


cr

#93
17-09-2020 12:06
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> Dzieci sąsiadów często przychodzą częstować się owocami
> (..) ty trzymaj się od mojej własności tak daleko
> Przyznajesz sobie prawo do kradzieży

Dokładnie.
Wyglądałoby to tak: przechodzi Hamerlik obok sadu szarleya i mówi sobie: ta własność nie jest nigdzie ujawniona (choć to nawet nie prawda, jest ujawniona w Księdze Wieczystej, której serwer znajduje się w Sądzie od Ksiąg Wieczystych).

Zawistnie odbębnia jeszcze matrę "Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów" i hyc przez płot.



Po chwili przychodzi do sadu też Pan Władza (wg Hamerlika kolejny prymitywny umysł), Hamerlik kończy jeść trzecią gruszkę.
- Halo halo, mości Dobrodzieju z Lądka! - woła Pan Władza.
Hamerlik uszy po sobie.
Potem następuje rozmowa, w trakcie której Hamerlik staje się czerwony na buzi.
Pouczony odchodzi, nie można jednak powiedzieć, że czegoś się nauczył.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#94
17-09-2020 12:17
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Po chwili przychodzi do sadu też Pan Władza

Dobrze, że napisałeś o Panu WŁADZY, który jest przecież tylko wykonawcą szarleyowej woli.

A teraz klasycznie już zaprzecz tezie o znaczeniu przez własność władzy.

Twój szacunek dla prawdy - 0.

Potrafisz jedynie szanować idee i kolesi, którzy są w twoim interesie. Oto cały ty!

#95
17-09-2020 12:29
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Po chwili przychodzi do sadu też Pan Władza
>Dobrze, że napisałeś o Panu WŁADZY, który jest przecież tylko wykonawcą szarleyowej woli.

Nie tylko. Ogólnie w przestrzeni publicznej jest strażnikiem porządku, w prywatnej czasem jest strażnikiem domowego miru.
Nie podoba ci się to, prawda?
A teraz napisz kto jest strażnikiem niepowołanych gości w twoim samochodzie.

>A teraz klasycznie już zaprzecz tezie o znaczeniu przez własność władzy.

Nie rozumiem. Napisz gramatycznie, odniosę się.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#96
17-09-2020 12:35
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
> własne doznania masz za warte przedstawiania jako wzorzec

Ale gdzie? Od lat przecież namawiam Hamerlika, aby był sobą.
Napisałem tylko szarleyowi, co bym czuł. To żaden "wzorzec".

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#97
17-09-2020 12:43
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
> Mowa o niewolnictwie jest jednak uzasadniona: u kogoś
> albo postępujesz jak on chce, albo wylatujesz; grzeczność
> to przecież zwyczajowa gra pozorów. .

Grzeczność to faktycznie czasem gra pozorów, choc trudno od razu zakładać że te pozory zamienią się w przemoc, bo gość nie otrze nosa chusteczką, albo wyciągnie siekierę i będzie młócił ściany.

>>2. całkowite podporządkowanie się komuś lub czemuś
>Dokładnie tak to działa: gospodarz może Cię wyprosić literalnie kiedy tylko zechce.

Jasne, może. Ale gdzie w tej potencjalnej prośbie faktyczna przemoc?

> Nie, ponieważ jest jeszcze gorzej: z chwilą przekroczenia
> nieswojego progu albo funkcjonujesz jak własność gospodarza

Bzdura. Moi goście czują się zazwyczaj u mnie, jak u siebie w domu. Gdzie tkwi tajemnica, jak myślisz?

> odczuwanie, że jest inaczej to rezultat gry pozorów

Ciebie goście okłamują?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#98
17-09-2020 13:06
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> własne doznania masz za warte przedstawiania jako wzorzec
>Ale gdzie?
W podkreślonym fragmencie cytowanej wypowiedzi.

>Napisałem tylko [...] co bym czuł. To żaden "wzorzec".
Jeśli swoją postawę przedstawiasz w opozycji do postawy, którą skrytykowałeś, to kreujesz siebie jako wzorcowego.

cr

#99
17-09-2020 13:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Zwyczajowo precyzuję do informacji, kto tak ma. Między "Dla mnie jako wzorca" a "Dla mnie" jest jednak jakaś różnica?

> Jeśli swoją postawę przedstawiasz w opozycji do postawy,
> którą skrytykowałeś, to kreujesz siebie jako wzorcowego.

Tych opozycji są na świecie miliardy. Miliardy wzorców?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#100
17-09-2020 14:11
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Dobrze, że napisałeś o Panu WŁADZY, który jest
> przecież tylko wykonawcą szarleyowej woli.

W tym przypadku pewnie jest wykonawcą (choć nie bezmyślnym), bo sytuacja jest klarowna.
W innym niekoniecznie. Pan władza zawsze sprawdza, kto jest tak naprawdę poszkodowany. Ludzie mają różne "hople".

Widzisz, w tym właśnie osiągnięcie cywilizowanych społeczeństw, że nie ty sam odmierzasz sprawiedliwość.

A u ciebie nadal tylko bojówki..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#101
17-09-2020 14:44
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Dobrze, że napisałeś o Panu WŁADZY, który jest
>> przecież tylko wykonawcą szarleyowej woli.
>W tym przypadku pewnie jest wykonawcą

No to wyduś z siebie wreszcie prawdę:

TAK - WŁASNOŚĆ OZNACZA WŁADZĘ !!!!

Czy to aż tak trudne i bolesne wyrazić prawdę?

#102
17-09-2020 14:48
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Po chwili przychodzi do sadu też Pan Władza
>Dobrze, że napisałeś o Panu WŁADZY, który jest przecież tylko wykonawcą szarleyowej woli.

Dobrze wiedzieć.
Napisz gdzie parkujesz samochód i numery blach
Zabiorę sobie akumulator. Przecież policjant nie będzie mnie ścigał skoro jest wykonawcą mojej woli
A potem wyrzucę cię z domu. Po co mam płacić za hotel skoro mogę spać za darmo
Przecież policjant nie będzie mnie ścigał skoro jest wykonawcą mojej woli

Czytasz własny bełkot?
Ciebie policja nie chroni?

>A teraz klasycznie już zaprzecz tezie o znaczeniu przez własność władzy.
A teraz klasycznie ucieknij przed pytaniem o dowód, że własność to władza

>Twój szacunek dla prawdy - 0.
Twój szacunek dla prawdy - 0.

>Potrafisz jedynie szanować idee i kolesi, którzy są w twoim interesie. Oto cały ty!
Potrafisz jedynie szanować idee i kolesi, którzy są w twoim interesie. Oto cały ty!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>No to wyduś z siebie wreszcie prawdę:
>TAK - WŁASNOŚĆ OZNACZA WŁADZĘ !!!!
>Czy to aż tak trudne i bolesne wyrazić prawdę?

No to wyduś z siebie wreszcie prawdę:
TAK GÓWNO TO MIÓD
Czy to aż tak trudne i bolesne wyrazić prawdę?
Ani trudne ani bolesne, ale chyba niezbyt smaczne

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#104
17-09-2020 15:25
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>TAK - WŁASNOŚĆ OZNACZA WŁADZĘ !!!!

Bardzo łatwo wyrazić tu prawdę: mylisz pojęcie władzy z przysługującymi właścicielowi, weryfikowalnymi prawami.
To różnica. Czy aż tak trudno to zrozumieć?

Inna rzecz, że w twoim świecie bojówek i praw cwaniaka narzucanym innym bez ogródek, prawa zrównują się realnie z jego władzą.

>Sądzę, że taką władzę daje potężna koncentracja kapitału.

Popatrz: nad osobami uzależnionymi od kupowania na portalu Amazon, na pierwszy rzut oka Bezos może mieć władzę.
Nad osobami ograniczonymi, którzy myślą że mogą tylko pracować w centrum logistycznym Amazona i nigdzie indziej, pewnie też na pierwszy rzut oka może.
Kto w tych przypadkach tak naprawdę daje Bezosowi ową "władzę"? Coś mi się zdaje, że jednak nie społeczeństwo..
Inne pytanie, czy za nadużycie tej "władzy" w określonych warunkach prawnych państwa.. coś Bezosowi grozi, czy nie?
Porozmawiajmy o tym.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#105
17-09-2020 15:28
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Twój szacunek dla prawdy - 0.

Dobrze, że nie na minusie (np. -10)


> Potrafisz jedynie szanować idee i kolesi, którzy
> są w twoim interesie. Oto cały ty!

Hamerlik ma niewyimaginowanych kolesi?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365