Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#76
16-09-2020 11:19
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Okragly snuje wizje o raju, w którym jest niewielu ludzi i wiele zasobów naturalnych, gdzie na wyciągnięcie ręki jest zawsze dorodne drzewo, z którego możesz zerwac owoc, jeśli czujesz głód. Ale takiego świata nigdy nie było.
był

>Zycie każdej istoty to tylko chwile szczescia ale przeważnie to cierpienie.
to znasz z filmów przyrodniczych nakręconych na zamówienie patoelit. Popatrz na ptaki, nawet w mieście (środowisko dla nich wrogie) czy one nie sa w raju?

>Wszytkie istoty walcza o przetrwanie i zazwyczaj znajdują się na samej granicy przetrwania.
to znasz z filmów przyrodniczych nakręconych na zamówienie patoelit (darwinizm społeczny) Popatrz na ptaki, nawet w mieście, czy one nie sa w raju?

>Nie wiem dokładnie jakie było życie przodków ale wiem, że rajem bywało najwyżej chwilę a potem piekło.
propaganda patoelit, abyś się cieszył z tego co masz tj niewolnej pracy dla pana


szukanie raju, moim celem

#77
16-09-2020 11:30
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Popatrz, gdzie leży akcent:
>niewolnictwo
>1. zjawisko społeczne polegające na tym, że pewna grupa ludzi stanowi własność innych ludzi
>2. całkowite podporządkowanie się komuś lub czemuś
>Jak zrobię co chcę nie znaczy to zaraz, że stanę się własnością gospodarza, czy też będę musiał podporządkować mu się całkowicie.

słowa (język) definiuja patoelity tak jak im wygodnie, ja np jestem hamem, wiadomo jaki obraz w Twojej głowie sie wyświetlił, tego nie zmienię, patoelity maja edukacje, mas-media, filmy, sądy, wojsko, itp

tak i książkowa definicja niewolnika jest nieprawdziwa (patoelit)


szukanie raju, moim celem

#78
16-09-2020 11:55
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Dla ludzi nieograniczonych lękami czy zdolnościami.. istnieją w niej (globalizacji) ozdrowieńcze alternatywy.
Skoro to takie fantazje współczesnych marzycieli, to spoko, ważne, że naprawdę własność oznacza władzę w każdym czasie.

>>>>Zastanawianie się nad tym od lat jest wyśmiewane.
>>>Przez którego to
>>Od lat tego samego.
>Nie wiem o kim mówisz
O tym, którego nazwałeś śmiałkiem.


cr

#79
16-09-2020 11:55
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Nieprzesadna pewność siebie to chyba nie wada..?
Nie jesteś już taki pewien, skoro mnie pytasz.

>Ze środka.
To nie było pomocne.

cr

#80
16-09-2020 13:02
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>>>nie było żadnych walk pomiędzy komunami, bronili terytorium w sensie zaznaczyli teren, wystarczyła obecność
>>>Skoro nie było walk, to skąd wiedzieli przed kim tego swojego terytorium bronią i czy w ogóle trzeba?
>>bronili terenu przed konkurencją do pożywienia
>Czyli 'mężczyźni bronili przed mężczyznami' należy rozumieć jako 'stali pod trzepakiem i pluli na ziemię'?
jako baba, nie możesz tego zrozumieć
będąc dzieckiem przeganiałem kamieniami chłopców z innego podwórka, o dziwo dziewczynki mi nie wadziły, a wręcz wzbudzały zainteresowanie
tak ze wiesz....
w raju dziewczyny miały raj, po nastaniu cywilizacji skurczyły sie o 30 cm


szukanie raju, moim celem

#81
16-09-2020 13:40
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi okragly

>>>bronili terenu przed konkurencją do pożywienia
>>Czyli 'mężczyźni bronili przed mężczyznami' należy rozumieć jako 'stali pod trzepakiem i pluli na ziemię'?
>jako baba, nie możesz tego zrozumieć
Jako chłop możesz nie wiedzieć, że takiemu niechlujstwu żadne zrozumienie uroku nie doda.

>będąc dzieckiem przeganiałem kamieniami chłopców z innego podwórka,
Dzikusy z raju nie walczyły, chociaż chłopięta z podwórka - i owszem?

cr

#82
16-09-2020 14:20
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>>>bronili terenu przed konkurencją do pożywienia
>>>Czyli 'mężczyźni bronili przed mężczyznami' należy rozumieć jako 'stali pod trzepakiem i pluli na ziemię'?
>>jako baba, nie możesz tego zrozumieć
>Jako chłop możesz nie wiedzieć, że takiemu niechlujstwu żadne zrozumienie uroku nie doda.
mamy lepszą orientacje w przestrzeni, jak mnie, małego, wywieźli na drugi koniec kraju, wiedziałem gdzie mój dom (jak pies) z polowania w raju zawsze wrócę do osady

>>będąc dzieckiem przeganiałem kamieniami chłopców z innego podwórka,
>Dzikusy z raju nie walczyły, chociaż chłopięta z podwórka - i owszem?
może dlatego, że było nas za dużo? W raju spotkac drugiego (szczególnie kobietę) to radość, było nas bardzo mało.


szukanie raju, moim celem

#83
16-09-2020 14:31
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Czy jednak znajdziesz sposob zakłamańcze i zawezwiesz wojsko do obrony
> własnych gruszek przed obcym wyzarciem WBREW MOJEJ WOLI!

Oj tam, ty byś chciał zaraz brać gruszki z cudzych sadów.
Pan władza zada ci pytanie wbrew twojej woli i tyle będzie z tej PRZEMOCY i WŁADZY, tak jak pan Sędzia wbrew twojej woli śmiał wydać wyrok opiewający na 200 Eur i zapewne nikt nikogo nie poturbował.

W moim życiu agresja była ostatnio wtedy, jak krzyczał do mnie facet w kapciach, gdy nakleiłem mu na szybie karnego kutaska za zaparkowanie na drodze pożarowej (z trudem go zresztą ominąłem wyjeżdżając z garażu).

A w twoim?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#84
16-09-2020 16:57
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Czy jednak znajdziesz sposob zakłamańcze i zawezwiesz wojsko do obrony
>> własnych gruszek przed obcym wyzarciem WBREW MOJEJ WOLI!
>Oj tam, ty byś chciał zaraz brać gruszki z cudzych sadów.

Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. Daruj sobie w tym miejscu kolejny przejaw arogancji, znam już twoje wyobrażenia.

>Pan władza zada ci pytanie wbrew twojej woli i tyle będzie z tej PRZEMOCY i WŁADZY,

Zwłaszcza kiedy z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy szalreya, żeby się wynosił skąd przyszedł.

>tak jak pan Sędzia wbrew twojej woli śmiał wydać wyrok opiewający na 200 Eur i zapewne nikt nikogo nie poturbował.

200 EUR, na które muszę u was zapracować a jeżeli tego nie zrobię zostanę uwięziony

>W moim życiu agresja była ostatnio wtedy, jak krzyczał do mnie facet w kapciach, gdy nakleiłem mu na szybie karnego kutaska za zaparkowanie na drodze pożarowej (z trudem go zresztą ominąłem wyjeżdżając z garażu).
>A w twoim?

Powtarzasz tę historię z 10 raz.
Zrozumiałem już twoje przesłanie, że ten świat jest wg ciebie NORMALNY i każdy wartościowy człowiek potrafi się w nim odnaleźć.
Ale nie podzielam twojego sądu.

Ani to normalne, ani dobre, ani sprawiedliwe a już najmniej prawdziwe.

Wciąż uciekasz od tematu rozmowy do personalnych ocen, bo to twój sposób na tuszowanie niekorzystnych wniosków.
Ale na dłuższą metę to tuszowanie nie pomoże, próchno i tak w końcu wyjdzie.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności.
Nie pracowałeś w moim sadzie więc wara ci od plonów
Mogę zapłacić podatek jaki postulujesz
Ile?
Na jakie konto?

Złodzieju, uzależniasz uznanie mojej własności od spełnienia przeze mnie wymogów nieistniejących praw

Ty debilu!
Chcesz zmieniać prawa siłą... marzeń?
Będziesz marzył aż się spełni?
Zrobiłeś coś oprócz pipcenia na obcojęzycznym dla ciebie forum ?

>Zwłaszcza kiedy z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy szalreya, żeby się wynosił skąd przyszedł.
Dzieci sąsiadów często przychodzą częstować się owocami. Pozwalam, ale ty trzymaj się od mojej własności tak daleko, jak ja trzymam się od swojej

Przyznajesz sobie prawo do kradzieży
A do pracy tak ne łaska?
Swój kawałek ziemi kupić, posadzić drzewa, PRACOWAĆ?
Nie... pracować mają inni, Halerlik ma żreć cudze

>>tak jak pan Sędzia wbrew twojej woli śmiał wydać wyrok opiewający na 200 Eur i zapewne nikt nikogo nie poturbował.
>200 EUR, na które muszę u was zapracować
A ty chciałbyś bez pracy....
No jasne
Nie pracujesz u nikogo kto pisze ma tym forum.
Pracowałeś na swoim, zmarnowałeś. Twój wybór

>a jeżeli tego nie zrobię zostanę uwięziony
Nie. Spalony na stosie .
Skończ jarać to gówno

>Zrozumiałem już twoje przesłanie, że ten świat jest wg ciebie NORMALNY i każdy wartościowy człowiek potrafi się w nim odnaleźć.
Tak.

>Ale nie podzielam twojego sądu.
Bo chcesz żreć cudze i nie pracować.
Inni mają robić na ciebie a ty jeden masz mieć prawo do ochrony własności
Ty nie uznajesz mojego sadu, ale ja muszę uznać twój samochód
Hipokryta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#86
16-09-2020 23:42
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Nie pracowałeś w moim sadzie więc wara ci od plonów

Wielcy plantatorzy nigdy nie pracują na swoich plantacjach a jedynie określają innym jak maja na nich pracować.
Mimo to roszczą sobie prawa do całych plonów.

> Mogę zapłacić podatek jaki postulujeszIle?

To się określi w demokracji bezpośredniej.

>Na jakie konto?

Na konto tego, który niczego nie ma.

>Złodzieju, uzależniasz uznanie mojej własności od spełnienia przeze mnie wymogów nieistniejących praw
>Ty debilu!

W twoim katolickim umyśle nie istnieją ale w moim przykaz wyjawienia własności i poddania jej opodatkowniu na rzecz ludzi bez mienia, podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej jest społeczna norma.
Nie będziemy wybierać w tajnym i pośrednim głosowaniu czyje morale są wyższe, nie nabiorę się na wasze sztuczki.
Albo wybieramy podatek od własności w głosowaniu bezpośrednim albo rządzicie jeszcze chwilę w bezprawnym świecie, az którego pięknego dnia wasze bezprawne rządy się skoczą.

>Chcesz zmieniać prawa siłą... marzeń?
>Będziesz marzył aż się spełni?

Będę propagował sprawidliwszy i lepszy świat, aż się spełni.

>Zrobiłeś coś oprócz pipcenia na obcojęzycznym dla ciebie forum ?

Zbudowałem jakąś podstawe do sprzecznej z waszym podlym kapitalizmem, opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności, ideologii. Krok za krokiem. Nie od razu Rzym zbudowano.

>Dzieci sąsiadów często przychodzą częstować się owocami. Pozwalam, ale ty trzymaj się od mojej własności tak daleko, jak ja trzymam się od swojej

Mojej, swojej, wszystko twoje i wszystko dla ciebie

>Przyznajesz sobie prawo do kradzieży
>A do pracy tak ne łaska?

Na swoim chętnie. Na twoim mniej.

>Swój kawałek ziemi kupić, posadzić drzewa, PRACOWAĆ?

Kupić u was w kredycie?
Już raz kupiłem i do dziś nie mogę się od tego uwolnić. Znowu chcesz mnie wciągnąć w jakiś wasz kanał?

>Nie... pracować mają inni, Halerlik ma żreć cudze.

Gdy pracujesz na cudzym to wszytkie owoce twojej pracy są cudze. Wtedy zresz cudze albo umierasz.

>A ty chciałbyś bez pracy....
>No jasne
>Nie pracujesz u nikogo kto pisze ma tym forum.
>Pracowałeś na swoim, zmarnowałeś. Twój wybór

A tak bez tego całego pieprzenia to chce swoją działkę we władzy, ktora zapewni mi kontrolę nad własnym życiem.

Nie dostanę jej w ten czy inny sposób, to będę miał pokój z wami za nic, tak ja ty mnie i moje potrzeby masz za nic.

Nie musisz mi wyjaśniać, że zrobisz co w twojej mocy, żebym pozostał wobec was całkowicie bezsilny. Wiem to bez twoich wyjaśnień. Niemniej będę się starał, żeby ci się to nie udało.

#87
17-09-2020 08:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności.
> Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów.

W porządku, zmagaj się dalej z tym grożeniem i zarazem świadomością, że każdy ma to w poważaniu głębokim.

>> Pan władza zada ci pytanie wbrew twojej woli i tyle będzie z
>> tej PRZEMOCY i WŁADZY,
>> Zwłaszcza kiedy z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując
> Panu wykonawcy władzy szalreya, żeby się wynosił skąd przyszedł.

Jak nie zechce się wynieść tylko trochę poczeka to co, zagrozisz mu czymś?
Swoją drogą o ile dobrze pamiętam, eksmisję w twoim systemie również realizowałbyś przemocą. Gdzie zatem różnica?
Przemoc w twoim systemie "w słusznej sprawie" cacy, w tym "w niesłusznej" be tylko dlatego, bo po 2008 r. poczułeś ją na sobie?
Czy może dlatego, że szarley swoich gruszek wyżerać nie pozwala?

> 200 EUR, na które muszę u was zapracować a jeżeli tego nie zrobię
> zostanę uwięziony

Nie tak szybko. Jeśli nie zarabiasz na czarno (a tak zdaje się tu pisałeś, że już tego nie robisz) ściągną ci z wypłaty czy konta i do żadnego więzienia siedzieć nie pójdziesz.
Gdzie tu zatem przemoc?
A zarabiać nie tyle musisz, co chcesz: na edukacyjne zabawki ściągane z Chin, na wożenie dzieci samochodem po Berlinie, na smartfona z którego piszesz te słowa itd.

> Zrozumiałem już twoje przesłanie, że ten świat jest wg ciebie NORMALNY
> i każdy wartościowy człowiek potrafi się w nim odnaleźć.

Nigdy nie mówiłem, że chodzi o jakąś normalność.
Gdy człowiek działa przemocowo - poddawany jest groźbie przemocy, lub nawet od czasu do czasu czuje ją na swoich gnatach.
Ryzyko, kumasz. Nie udawaj, że nie rozumiesz o co mi chodzi.

>Ale nie podzielam twojego sądu.

Nie ma tu nic do podzielania, to nie jest mój czy nawet twój sąd.

> Wciąż uciekasz od tematu rozmowy do personalnych ocen, bo
> to twój sposób na tuszowanie niekorzystnych wniosków.

Nie. Pokazuję tylko bezsens twojego rozumowania na przykładach.
Staram się również pokazać pewne niezależne od jednostki ludzkiej mechanizmy.
Kojarzysz takie przysłowie o siejącym wiatr i zbierającym burze.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#88
17-09-2020 08:14
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> A tak bez tego całego pieprzenia to chce swoją działkę we władzy,
> ktora zapewni mi kontrolę nad własnym życiem.
> Nie dostanę jej w ten czy inny sposób, to będę miał pokój
> z wami za nic, tak ja ty mnie i moje potrzeby masz za nic.

Po co ci ta działka? Żeby zarastała chwastami?
Kiedyś tu napisałeś, że masz gonitwę myśli i nie masz drygu do budowy domu przez około 1,5 do 3 lat: konsekwentnej harówki z wynajmowaniem projektantów i firm, doglądaniem, samodzielną pracą przy wykańczaniu, lataniem do urzędów itd.

Na forach 'chwilowo" musiałbyś przestać pisać..

No ale ok. Jak ją chcesz, to jeszcze wypada coś w tym kierunku zrobić. Z tego co wiem, działek za darmo nie dają. A przynajmniej nie w Polsce.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#89
17-09-2020 08:27
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Nie musisz mi wyjaśniać, że zrobisz co w twojej mocy, żebym
> pozostał wobec was całkowicie bezsilny. Wiem to bez twoich
> wyjaśnień. Niemniej będę się starał, żeby ci się to nie udało.

"starał"
Siły sprawczej nie nabiera się 10-letnim pisaniem na forach, pisaniem maili do setki instytucji, grożeniem, robieniem z siebie ofiary itd.
Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega szacunek do kompetentnej w danym temacie osoby?
Np. do lekarza prowadzącego ciążę żony.
Takie osoby bywają sowicie wynagradzane..
Pomińmy chwilowo system, w którym ta kompetencja funkcjonuje.
Na czym polega szacunek, zaufanie i odruch docenienia danej osoby?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#90
17-09-2020 10:08
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>> Swój kawałek ziemi kupić, posadzić drzewa, PRACOWAĆ?
> Kupić u was w kredycie? Już raz kupiłem i do dziś nie mogę
> się od tego uwolnić

Och i znów znalazł się problem.
Ziemia nie jest znów tak droga, żeby zawsze kupować w kredycie.
Znam szereg zwykłych ludzi, którzy kupują za pieniądze pozrzucane w rodzinie, częściowo swoje z oszczędności itd.
30 km pod Krakowem ar chodzi po 4,5 tys PLN. Na budowę trzeba jakieś 8 arów.
Ja wiem, że kiedyś mogłeś dostać 110% kredytu i to być może zamąciło ci w głowie.
Dziś trzeba mieć 10-20% wkład własny, nie ma lekko.
Zresztą - jak już raz kupiłeś w kredycie, to chyba czegoś się jednak nauczyłeś i o sobie dowiedziałeś?

>> Nie... pracować mają inni, Halerlik ma żreć cudze.
> Gdy pracujesz na cudzym to wszytkie owoce twojej pracy są
> cudze. Wtedy zresz cudze albo umierasz.

To zależy, o jakiego kalibru owocach myślisz.
Pracując w fabryce przy taśmie nie kupisz sobie swojego odrzutowca, to zrozumiałe.

Nie trzeba być od razu właścicielem dużej firmy, żeby mieszkać w swoim domu z tarasem i mieć dwa samochody (jeden dla ciebie drugi żony), przy domu ogród, altanę grilową, psa, narty, rowery, motocykl, stół bilardowy, fajny sprzęt audio&video czy co tam jeszcze chcesz.

Jak to wszystko masz wprawdzie dalej głównie "żresz cudze", ale to chyba nie ujma jeździć co parę dni do pobliskiego hipermarketu? Resztę dostarcza ci własny warzywnik.

Jeśli dobrze rozumiem w twoim systemie pracować i posiadać mają inni, ty chcesz przejadać płacony ci przez nich podatek. Dobrze rozumiem?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365