Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#376
28-09-2020 20:26
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>W Europie od dawna niema pańszczyzny
>A czymze jest podatek od pracy
W Europie nie ma podatku od rracy

jest podatek DOCHODOWY
Pisz po polsku

Pańszczyzną jest obowiązek odpracowania swoje WŁASNOŚCI u pana
Pańszczyzną jest właśnie podatek od własności

>>To ja płacę na ciebie a nie ty na mnie, Od każdej filiżanki kawy w Berlinie płacę na twój Kondergeld i dopłaty do czynszu, w Polsce płacę za twoje zaległości w alimentach
>Nic podobnego.
Nie dostajesz Kindergelu opłacanego w VAT od kawy? Nie masz dopłat do czynszu?
Nie kłam

>>Taję co chcę taić
>I ok ale od nikogo uznania zatajonej własności nie oczekuj.
Dlatego taję przed tobą złodzieju

>>Taję przed kimś, kto "nie uznaje mojej własności" więc deklaruje, że chce mnie okraść
>Uznanie zatajonej i nieopodatkowanej własności jest niemoralne,
Uznanie zatajonej i nieopodatkowanej własności Hamerlika jest niemoralne?

>nie mówiąc już o jej przymusowej egzekucji,
Pisz po polsku

>to juz zwykła bandytka.
Ty bandyto

>>UDOWODNIJ że ujawnienie wartości mojego domu ma dla ciebie znaczenie
>Wyjawienie kapitału ma znaczenie dla wszytkich,
UDOWODNIJ

>>Problem w tym, że ja nie znam rynkowej wartości mojego domu i to mnie nie interesuje
>I ok, inni go mogą przecież wycenic
Nie mogą. Nie jest na sprzedaż.

>Gdybyś coś na mnie wydał, to byś się chyba od tego udlawil.
Jakoś sobie radzę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#377
28-09-2020 20:32
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>Problem w tym, że ja nie znam rynkowej wartości mojego domu i to mnie nie interesuje
>I ok, inni go mogą przecież wycenic i wtedy dowiesz się jak wartościowe dla innych zasoby posiadasz.

Już się kiedyś pytałem jak wycenić? Może ty powiesz jak to zrobić.

Bierzesz i patrzysz jaka jest cena? I podajesz z dupy swoją cenę? Bo nurtuje mnie jak pani kucharka wycenia elektrownię hutę czy cokolwiek. A może ma to w dupie i nie wycenia?
A wyceną zajmuje się garstka ludzi a reszta i tak nie ma pojęcia skąd bierze się dana wycena?

Ale skąd ty to możesz wiedzieć?

#378
28-09-2020 20:34
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley

>Jakoś sobie radzę

Dwa tygodnie nie wchodziłem na forum...po dwóch tygodniach wpadam a czas jakby się zatrzymał

#379
28-09-2020 20:47
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>Już się kiedyś pytałem jak wycenić?
Ja też kiedyś pytałem na ile Hamerlik wycenia moją firmę, i nawet zobowiązałem się zapłacić mu podatek wg jego zasad!!!!!

Stchórzył przed proponowanym przez siebie eksperymentem

>Bierzesz i patrzysz jaka jest cena? I podajesz z dupy swoją cenę? Bo nurtuje mnie jak pani kucharka wycenia elektrownię hutę czy cokolwiek.
...i wyceniając MUSI ją kupić, jeśli dotychczasowy właściciel się zgodzi na tę cenę!!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>>Jakoś sobie radzę
>Dwa tygodnie nie wchodziłem na forum...po dwóch tygodniach wpadam a czas jakby się zatrzymał

Jest gorzej
Cytat:
A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#381
28-09-2020 21:03
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>>Jakoś sobie radzę
>>Dwa tygodnie nie wchodziłem na forum...po dwóch tygodniach wpadam a czas jakby się zatrzymał
>Jest gorzej
>Cytat:
A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż?


Nie dziwne że popierających jego fantazje wciąż jest zero.

#382
28-09-2020 21:22
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>Kto jest Bandytą Prezydent Polski? Posłowie? Polacy? napiszesz to tchórzu w końcu?
>Napiszesz czy Polak z własnym mieszkaniem jest bandytą? A może tylko złym?
>A może złym jest człowiek który był na wyborach a było ich ostatnio 20 milionów tych wyborców w Polsce?
> jesteś tchórz.
>Tu masz link tchórzu.

Dlaczego Polak?
Dlaczego polski wyborca?
Dlaczego prezydent Polski?

Wciagasz w to emocje narodowe, żeby zmanipulować to co wyrażam?

Przecież piszę wyraźnie.

Uznanie utajnionej i nieopodatkowanej własności jest niemoralne!

Przymusowe egzekwowanie utajnionej i nieopodatkowanej własności oraz uprawnianie do niej to bandytyzm!

Gdzie w tym oświadczeniu widzisz polskość?

Chodzi ci o to, że Polacy zmanipulowani rzymskimi ideami nad i podludzi w ten szajs wkręcili się i uwierzyli, że zło jest dobrem?

To mogą wycofać się.
Kazdy popełnia grzechy i każdy popełnia błędy, co nie znaczy, że nie można tego naprawić.

Ja nie mam nic do żadnej narodowości.
Ja mam coś do wrogiej społeczeństwu i zwyklemu człowiekowi podlej ideologii kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Czego tu nie rozumiesz?
Wszystko rozumiesz tylko chcesz to inaczej przedstawić?
Nie masz argumentów na usprawiedliwienie waszego podlego systemu to próbujesz pograć na emocjach narodowych i zrobić ze mnie wroga Polski?

Osobom, które to czytają polecam, żeby nie dały się łatwo sfrajerowac takim manipulacjom.
Farmerowi nie idzie o żadną polskość ale o uchronienie swoich posiadłości przed wyjawieniem i opodatkowaniem.

#383
28-09-2020 21:23
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>Już się kiedyś pytałem jak wycenić?
>Ja też kiedyś pytałem na ile Hamerlik wycenia moją firmę, i nawet zobowiązałem się zapłacić mu podatek wg jego zasad!!!!!
>Stchórzył przed proponowanym przez siebie eksperymentem

Ja pamiętam że lata lata temu pytałem się ile wart jest wykopnie jeden dołek. W godzinkach jego. I też się nie doczekałem.


>>Bierzesz i patrzysz jaka jest cena? I podajesz z dupy swoją cenę? Bo nurtuje mnie jak pani kucharka wycenia elektrownię hutę czy cokolwiek.
>...i wyceniając MUSI ją kupić, jeśli dotychczasowy właściciel się zgodzi na tę cenę!!!!


Nie chce mi się grzebać za jego wypowiedziami ale pamiętam jak pisał że nie dopuści do powstania tej jego strefy.

Rozumiesz gość przychodzi truje tu dupę a jednocześnie pisze że nie pozwoli żeby jego pomysły weszły w życie.

Chuj wie o co mu chodzi.

#384
28-09-2020 21:28
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Kto jest Bandytą Prezydent Polski? Posłowie? Polacy? napiszesz to tchórzu w końcu?
>>Napiszesz czy Polak z własnym mieszkaniem jest bandytą? A może tylko złym?
>>A może złym jest człowiek który był na wyborach a było ich ostatnio 20 milionów tych wyborców w Polsce?
>> jesteś tchórz.
>>Tu masz link tchórzu.
>Dlaczego Polak?
>Dlaczego polski wyborca?
>Dlaczego prezydent Polski?
>Wciagasz w to emocje narodowe, żeby zmanipulować to co wyrażam?
>Przecież piszę wyraźnie.
>Uznanie utajnionej i nieopodatkowanej własności jest niemoralne!
>Przymusowe egzekwowanie utajnionej i nieopodatkowanej własności oraz uprawnianie do niej to bandytyzm!
jerowac takim manipulacjom.
>Farmerowi nie idzie o żadną polskość ale o uchronienie swoich posiadłości przed wyjawieniem i opodatkowaniem.

Tchórz

Kogo nazywasz bandytą? kto uprawnia? jesteś tchórzem bo nazywasz Polaków bandytami i boisz się to powiedzieć.

Prezydent Polski to bandyta? Kim są ci ludzie w takim razie?

ktoś do chuja jest tym bandytą?

Właściciel mieszkania nim jest? Wyborca jest bandytą? Polaków co mają mieszka nia czy domy obrażasz tchórzu bo poszli na wybory i nazwałeś ich bandytami?

Zaprzecz tchórzu

#385
28-09-2020 21:29
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>>>>Jakoś sobie radzę
>>>Dwa tygodnie nie wchodziłem na forum...po dwóch tygodniach wpadam a czas jakby się zatrzymał
>>Jest gorzej
>>Cytat:
A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż?

>Nie dziwne że popierających jego fantazje wciąż jest zero.

A może nie zero tylko nie mają odwagi przyznać mi racji, bo musieliby wystąpić przeciw współcześniej "normalności" i skazać się na ataki agresorów broniących swojego terenu?

Nie wszyscy mamy odwagę, żeby się sprzeciwić a zwlaszcza ludzie w życiu podporządkowani innym.

To jest jednak zakwestionowanie świata, w którym żyjemy.

A to znaczy, że samemu trzeba wiedzieć co należy dalej robić a wy juz zadbaliscie o taki regres człowieka, żeby panicznie bał się podjąć jakąkolwiek decyzję samodzielnie i wziąć za nią odpwiedzialnosc.

Nie licz na to, że wszyscy ludzie was popieraja.
Oni was sie zwyczajnie boją.

#386
28-09-2020 21:30
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>Kogo nazywasz bandytą? kto uprawnia?

Uprawniasz innych ludzi do podjęcia się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?

farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Nie licz na to, że wszyscy ludzie was popieraja.
>Oni was sie zwyczajnie boją.

Kogo nazywasz bandytą? Polaków co mają mieszkania domy? Kogo się boją? Polaków co mają mieszkania czy domy?

Napisz to tchórzu.

Kogo nazywasz bandytą? Prezydenta Polski? Wyborców w tym kraju? Na tyle cię stać by uczciwie zarabiających ludzi posiadających mieszkanie nazwać Bandytami?

Kim qrwa trzeba być by nazwać Polaka który ma mieszkanie bandytą? Kim qrwa jesteś do chuja?

#388
28-09-2020 21:34
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Kogo nazywasz bandytą? kto uprawnia?
>Uprawniasz innych ludzi do podjęcia się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?

Nazywasz mnie bandytą? Bo mam mieszkanie czy dom i chodze na wybory? Napisz to tchórzu.

#389
28-09-2020 21:43
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>Nie chce mi się grzebać za jego wypowiedziami ale pamiętam jak pisał że nie dopuści do powstania tej jego strefy.
>Rozumiesz gość przychodzi truje tu dupę a jednocześnie pisze że nie pozwoli żeby jego pomysły weszły w życie.
>Chuj wie o co mu chodzi.

Chyba ty nie dopuścisz, razem z jackiem, wenkiem i szarleyem.

Muszę mieć zasoby, akceptację spoleczna na takim poziomie, żeby mnie wasi policjanci nie uwięzili za zorganizowana przestępczość i zaangażowanych ludzi. To nie jest takie oczywiste.

Ale ciesz się, bo jak już wielokrotnie pisałem nie interesuje mnie organizacja militarna i stanowoenie wam praw wbrew waszej woli.

Chcę publicznie jawnego i pod kontrolą waszych instytucji eksperymentu społecznego. Chcę spróbować innych stosunków społecznych na próbę.

Nie staje do waszych tajnych i pośrednich wyborów. Nie musisz mi przypominać, że i tak przegrałbym. Nie będę stanowił wam praw wg waszych zasad. To nie moja bajka.

Moja bajką jest przekonać, zmienić ludzka wiarę, bez żadnych gróźb ani przemocy.

Nie pójdziesz siedzieć za to, że uprawniales do przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności.
Nie będziesz musiał wpisać się do jawnej księgi kapitału a wpisany w nią zawsze będziesz mógł się wypisać.
Nikt wam niczego nie zabierze na siłę. Nie!
Potrzebuję tylko zasobów i akceptacji żeby wykonać eksperyment. Tego chcę.
Wchodzi kto uwierzy w sens tej organizacji. Przymusu nie ma.

Pomóż mi zrealizować to zadanie.
Niech się okaże porażka, która przeiwidujesz i dam wam spokój.

#390
28-09-2020 21:45
 Ocena-1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi farmer
>>>Kogo nazywasz bandytą? kto uprawnia?
>>Uprawniasz innych ludzi do podjęcia się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?
>Nazywasz mnie bandytą? Bo mam mieszkanie czy dom i chodze na wybory? Napisz to tchórzu.

Skąd mam wiedzieć co wybrałeś?
Zapytalem czy uprawniasz do egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności.
Odpowiedz tchórzu!
Obawiasz się swojej własnej wiary?

Jak mi odpowiesz co wybrałeś to będę mógł stwierdzic czy jesteś bandyta czy nie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365