Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#241
24-09-2020 08:47
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>One są jawne dla państwa.

Jawne dla państwa i tajne przede mną?
Czyje to państwo, bo nie moje?

>Firma zarejestrowana w KRS, działki z domem w KW. Kumasz.

Skoro w waszym państwie, ci którzy powinni wszystko wiedzą o rozkładzie własności wśród ludzi, po co wysyłacie na ulicę nastolatków z pytaniami o to, co do kogo należy?

Wiem po co.
Bo nikt tego nie wie. Wiadomo tylko ile taksówkarz i kioskarka mieli dziś utargu,bo mają od tego zapłacić działkę.

Sądzisz, że człowiek na ulicy zapytany przez nastolatka przyzna uczciwie, że niczego nie posiada?

Dlaczego pytacie o zasobność gospodarstw domowych a nie o to "czy ty człowieku coś masz?"

To oczywiście pytanie retoryczne.

Nie ma syntetycznej informacji o rozkładzie mienia wśród ludzi, bo taka informacja byłaby zagrożeniem zdemaskowania waszego systemu, nie tyle taicie informację o rozkładzie kapitału co w ogóle nie dopuszczacie do jej powstania.

Nikt nie ma wiedzy o rozkładzie własności, nawet ci "co potrzeba", jak ich określasz.

Nikt, bo taka wiedza byłaby dla was zagrożeniem.

#242
24-09-2020 08:51
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>Inni dążą do tego, żeby mieć domy ogrody samochody kosztem własnej pracy

Ciężko pracujesz na swoje mienie i chcesz to przed innymi zataic?

Ten twój cały, godny naśladowania wysiłek?

Coś tu nie gra.
Kiedy rozdajecie kasę na cele charytatywne, której nie wyplaciliacie robolom w wynagrodzeniu, to macie wręcz parcie na szkło.

#243
24-09-2020 08:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Czyje to państwo, bo nie moje?

Pewnie. Delikatnie przypominam, że sam się z niego wypisałeś.

> po co wysyłacie na ulicę nastolatków z pytaniami o to, co do kogo należy?

A wysyłamy?

> Bo nikt tego nie wie

Ktoś na pewno wie. Zrób śledztwo, zapytaj chłopaka.

> Sądzisz, że człowiek na ulicy zapytany przez nastolatka
> przyzna uczciwie, że niczego nie posiada?

Sądze, że zapyta o co chodzi i po co mu ta wiedza.

> Dlaczego pytacie o zasobność gospodarstw domowych
> a nie o to "czy ty człowieku coś masz?"

Wszędzie do znudzenia wietrzysz spisek, ale czy mówi ci coś skrót GUS?

> Nie ma syntetycznej informacji o rozkładzie mienia wśród ludzi,
> bo taka informacja byłaby zagrożeniem zdemaskowania waszego
> systemu, nie tyle taicie informację o rozkładzie kapitału co
> w ogóle nie dopuszczacie do jej powstania.

Jak wcześniej: KW, KRS i rejestry gmin.

>Nikt nie ma wiedzy o rozkładzie własności, nawet ci "co potrzeba", jak ich określasz.

Jak wcześniej: KW, KRS i rejestry gmin.

>Nikt, bo taka wiedza byłaby dla was zagrożeniem.

Jak wcześniej: KW, KRS i rejestry gmin.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Inni dążą do tego, żeby mieć domy ogrody samochody kosztem własnej pracy
>Ciężko pracujesz na swoje mienie i chcesz to przed innymi zataic?

To jest jawne odpowiednim osobom, wiedza składowana w KW, KRS, rejestrach gmin i GUS.
Dla ciebie nie może być jawne, bo jak sam się tu chwalisz - wypisałeś się z Państwa.

>Coś tu nie gra.

Konkretnie co?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Inni dążą do tego, żeby mieć domy ogrody samochody kosztem własnej pracy
>Ciężko pracujesz na swoje mienie i chcesz to przed innymi zataic?
Tak, ciężko pracowałem na swoje mienie
Nawet nie śniło ci się o tak ciężkiej pracy
Nawet nie śniło ci się o pracy z odpowiedzialnością za życie setek ludzi

I nie mam zamiaru dzielić się z tobą. Masz ręce do pracy, sam zarób
Nie musisz wiedzieć co mam. Nie jest ci to do niczego potrzebne, niczego w twoim życiu ta "wiedza" nie zmieni

>Kiedy rozdajecie kasę na cele charytatywne, której nie wyplaciliacie robolom
Moralna rzygowino. UDOWODNIJ że choć raz komuś nie zapłaciłem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#246
24-09-2020 09:34
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> ludziom, bez żadnej wiedzy o kapitale, pozwól mieć ją w dupie.
> To bardzo uczciwe.

Bardzo uczciwe, zwłaszcza że twoje "w dupie" to tak naprawdę "w rękach H, bo niezarejestrowane w jawnej księdze i nieopodatkowane". Nie dupa świerzbi, a rączki..
Przechodzi Hamerlik obok sadu szarleya i mówi sobie: ta własność nie jest nigdzie ujawniona (choć to nie jest prawda, jest ujawniona w Księdze Wieczystej, której serwer znajduje się w Sądzie od Ksiąg Wieczystych).
Zawistnie odbębnia jeszcze matrę "Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów" i hyc przez płot.
Po chwili przychodzi do sadu też Pan Władza (wg Hamerlika kolejny prymitywny umysł), Hamerlik kończy jeść trzecią gruszkę.
- Halo halo, mości Dobrodzieju z Lądka! - woła Pan Władza.
Hamerlik uszy po sobie.
Potem następuje rozmowa, w trakcie której Hamerlik staje się czerwony na buzi.

> Bedziecie we własnej grupie zmówionych kolesi uznawac
> sobie nawzajem co tam chcecie. Kto wam zabroni?

Spodziewam się, że raczej nie ty.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#247
24-09-2020 10:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> tobie jest wygodniej kiedy gruszki spadną i zgniją ale
> sad pozostanie do śmierci twój. Potem twoje dzieci zrobią to samo.

Wygodniej ci tak pisać bez pokrycia*. Wówczas twoja wściekłość i zazdrość wobec komfortu życia forumowicza (którego to komfortu sam nie potrafisz sobie ni swoim dzieciom zapewnić) jest błogosławiona i wytłumaczona.

* osobiście najpierw zapytałbym, co się dzieje ze spadami. Ale ty "już wiesz"


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Skoro tak, jednak jestem ścisły vide Twoje "ta sznurówka nie jest wcale nowa".
>nowy:
>1. «niedawno zrobiony, nabyty lub właśnie powstały, założony»
>2. «taki, który zajął miejsce poprzedniego»
Kontekst z reguły przesądza o znaczeniu, a Tobie szło przecież o krystkonizm, mający wchodzenie w posiadanie za istotny element gry ekonomicznej.

cr

#249
24-09-2020 10:39
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> zająłeś teren i masz gdzieś ilu ludzi we właściwej organizacji mógłby wyżywić.

Hm. A która to właściwa, ilu mógłby i gdzie są ci głodni? W Afryce?
Może w Berlinie? Cóż, nawet nie otworzysz im własnego samochodu, żeby mogli się w nocy przespać..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#250
24-09-2020 10:53
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>wypisałeś się z Państwa.

Wypisałem?

Po prostu zorientowałem się w którymś momencie, że nie jest moje tylko twoje.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>Ja mam kawałek, Ty inny, inni - inne. A niczyjego kawałka nie ma.
>A kawałek na Antarktydzie?
Po pierwsze, sam widzisz, co zostało. Po drugie i tak niekoniecznie zostało, bo i tereny Antarktydy od dawna są przedmiotem roszczeń terytorialnych.

>>Trzeba się starać się o odtajnienie niezatajonego?
>Trzeba się starać od dostęp do informacji, bo tego dostępu nie mają wszyscy (ale ktoś tam jednak go ma)
Jest na nich określenie, to 'wtajemniczeni'.

>>>Paolo dzieli ludzi na głupich lub nieuczciwych.
>>>Hamerlik na dobrych (biednych) i złych (obrzydliwie bogatych).
>>To taki sam podział.
>Ciekawe w którym z tych tożsamych Twoim zdaniem podziałów plasuje się H..
Ciekawe, ale chyba mało istotne.


cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>zdanie "on nie skończył" jest zarzutem o kłamstwo, bo jednak on napisał, że skończył.
Może być zarzutem o kłamstwo dopiero w kontekście twierdzenia o skończeniu, a taki kontekst w wenancjuszowej wypowiedzi się nie pojawił.

cr

#253
24-09-2020 11:18
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>wypisałeś się z Państwa.
>Wypisałem?

Nie szanując jego reguł tak, wypisałeś się.
Wenancjusz Cytat:

H: Nie moje tajne i pośrednie wybory, nie moje prawa, tylko wasze i tylko dla was. Ja jestem z tego wykluczony.
W: Drobiazg pewien. Nie jesteś wykluczony przez nikogo. Sam się wykluczasz diametralnie przecząc wszystkiemu, co na tym forum napisano. Więc jesteś jednostką aspołeczną, socjopatycznym mizantropem. Ponieważ 50-tkę przekroczyłeś, więc już do końca życia będziesz taki. Będziesz coraz bardziej uciążliwy, marudny, zgorzkniały, a z wiekiem dojdzie niezauważalnie demencja starczego wieku i ludzie już od Ciebie będą uciekali na sam widok. Ty nie umiałeś, nie umiesz i nie będziesz umiał rozmawiać inaczej jak tylko utyskiwać na wszystko i się skarżyć. Pamiętaj, że Twój stan będzie się raczej pogarszał, tym bardziej, że nie leczony kiedy była jeszcze szansa. To Tobie wróży Wenancjusz. A on coś już na ten temat wie, bo ma ponad 20 lat więcej jak Ty.


> Po prostu zorientowałem się w którymś momencie, że nie jest moje tylko twoje.

W którymś momencie. Acha.
W 2008 r. kiedy jeszcze ze sobą nie rozmawialiśmy?
Jak zainteresowałeś się internetem / Wikipedią miast pracować i spłacać kredyt, czy troszku wcześniej?
Jak nie poszedłeś na swoją rozprawę o alimety (gdzie byłeś pozwanym) czy troszku wcześniej?

Państwo nie jest tylko nietwoje i tylko moje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#254
24-09-2020 11:21
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
Widze Twoje wielkie zdolności, ale w przykładzie jednak szło o sznurówkę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>w przykładzie jednak szło o sznurówkę.
Pisałam o kontekście, nie przykładzie.

cr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365