 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-09-2020 22:41 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Własność jest władzą 0 na 2 | Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.: Własność jest władzą.Wasza współczesna definicja własności pl.wikipedia.org/wiki/Własnośćmoże być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje. Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności. Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie. Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża. Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami. Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane. Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam. Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje. Mam rację i Wy to wiecie! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#46 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > kiedy na twoim terenie zjawi się szarley będzie twoim niewolnikiem albo go przegoniszJeśli będę się wybierał sam do Krakowa, to powiadomię Jacka i z przyjemnością w jego ogrodzie wypiję herbatę Z całą pewnością nie będę się czuł niewolnikiem i nie sądzę, aby mnie przegonił Stawianie chochoła w dyskusji świadczy o intelektualnej impotencji
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> >Zostawmy więc na tym globie jakiś teren neutralny, to kto na nim będzie podwładnym?> Tam i wtedy gdzie są ludzie ale nikt z nich nie jest właścicielem rzeczy i procesów tam nie ma między ludźmi hierarchicznego porządku, tzn. że nie istnieje żadna społeczność.Do badania hierarchiczności wystarczy, bo jej podstawą jest relacja między dwiema osobami. Więc niech oboje mają po równo własności i teraz pytanie czy na neutralnym skrawku któryś jest podwładnym drugiego?
cr |
#48 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> Terytorium należało do komuny (zażyłe stado ludzkie), mężczyźni go bronili przed mężczyznami z innej komuny.Skąd wiesz, że nie odwrotnie: nasi mężczyźni atakowali, a ci z innej komuny się bronili?
cr |
#49 2 na 2 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Z całą pewnością nie będę się czuł niewolnikiemNadrzędność jednostki, korzystne dla podporządkowanych jednostek przywództwo i wynikające z tego porządek hierarchiczny i zjednoczona społeczność z nikogo nie czynią niewolnika. Niewolnika z jednostki czyni wroga, pasożytnicza dominacja, która zawsze pojawia się przy nadmiernej władzy. Gdyby wszystkie ogrody należały do jacka to nie byłoby dla ciebie żadnej przyjemnej herbatki w ogrodzie jacka, tylko byłby dla ciebie ciężka i nieprzyjemna praca w ogrodzie jacka. Cały respekt jacka dla ciebie, płynie z zachowania przez ciebie odpowiedniej części władzy. Utrata przez ciebie władzy byłaby równoznaczna z utratą respektu dla ciebie. I nie byłoby już żadnych przyjemnych zaproszeń, żadnej przygotowanej dla ciebie herbaty, żadnych przyjemnych spotkań ani wspólnych rozmów, nie podano by ci nawet ręki. Dlatego nigdy nie wolno dopuścić do utraty władzy! Nigdy! Dlatego nigdy nie wolno dopuścić do potężnej koncentracji i utraty wszelkiej własności. Nigdy! Jeżeli ktoś spróbuje ci odebrać wszelką władzę nad własnym życiem to musisz walczyć o jej zachowanie. Kończąc mój wywód, nie wolno dopuścić do całkowitej utraty własności. Koniecznie trzeba zachować własność. Jeżeli ktoś spróbuje odebrać ci wszelką własność to musisz z nim walczyć i wolno ci odebrać mu własność, choćby wyrywając mu ją z gardła. Nie ma środków, których nie wolno byłoby ci użyć dla zachowania udziału we własności, czytaj udziału we władzy. Każdego, kto spróbuje innym ludziom odebrać wszelką własność i posiąść wszystko samodzielnie, spotka zasłużona kara. Takie jest prawo Natury. |
#50 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> > Kiedy znajdziemy się na twoim terenie ja będą twoim (..)> .. gościem. Do bycia podwładnym jeszcze daleko.Serio uważasz, że u kogoś możesz robić co chcesz? 
cr |
#51 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | Założyłeś wątek Merytorycznie odpowiedziałem www.racjonalista.pl/forum.php/s,824538#w824568A ty znów uciekasz w jakiś hamerlikański język, w którym każde słowo trzeba rozumieć inaczej niż w SJP Odnieś się do mojej wypowiedzi > >Z całą pewnością nie będę się czuł niewolnikiem> Nadrzędność jednostki, korzystne dla podporządkowanych jednostek przywództwo i wynikające z tego porządek hierarchiczny i zjednoczona społeczność z nikogo nie czynią niewolnika.O czym ty piszesz!! Mowa jest o gościnie w domu Jacka > Niewolnika z jednostki czyni wroga, pasożytnicza dominacja, która zawsze pojawia się przy nadmiernej władzy.Zdefiniuj władzę!!! Bo nie rozumiem twojego hamerciulskiego języka Czy majster w fabryce, który każe ci umyć maszynę to zdrowa hierarchia czy dominacja Bo z twojego bełkotu to nie wynika > Gdyby wszystkie ogrody należały do jacka to nie byłoby dla ciebie żadnej przyjemnej herbatki w ogrodzie jacka,Gdyby kot miał kolce byłby jeżem Po cholerę rozpatrywać przypadek 100% koncentracji własności który może wystąpić tylko w krystkonizmie? > Cały respekt jacka dla ciebie, płynie z zachowania przez ciebie odpowiedniej części władzy.Skończ jarać > Utrata przez ciebie władzy byłaby równoznaczna z utratą respektu dla ciebie.Skończ jarać Odkąd przestałem zarządzać spółdzielnią, nie mam żadnej władzy. A władza prezesa spółdzielni nie brała się z własności. Każdy spółdzielca miał jeden udział i jeden głos. Wiem, dla ciebie to trudne do zrozumienia w pomocniczej szkole w Kłodzku tego nie uczyli, a uniwersytet oglądałeś jedynie z zewnątrz > Dlatego nigdy nie wolno dopuścić do utraty władzy! Nigdy!> Dlatego nigdy nie wolno dopuścić do potężnej koncentracji i utraty wszelkiej własności. Nigdy!Rozumiesz własny bełkot? > Jeżeli ktoś spróbuje ci odebrać wszelką władzę nad własnym życiem to musisz walczyć o jej zachowanie.Przełóż to na polski, bo nie rozumiem Nikt (oprócz ciebie) nie chce mi odbierać władzy nad moim życiem Jedynie ty chcesz określać co na starość będzie mi potrzebne a co nie i chcesz mi zabronić pozostawienia domu dzieciom > Kończąc mój wywód, nie wolno dopuścić do całkowitej utraty własności.Dlatego podatek od własności jest debilizmem Q.E.D. Jeżeli ktoś spróbuje odebrać ci wszelką własność to musisz z nim walczyć i wolno ci odebrać mu własność, choćby wyrywając mu ją z gardła. Nie ma środków, których nie wolno byłoby ci użyć dla zachowania udziału we własności, czytaj udziału we władzy. Ale ty pierd0lisz Hamerlik, ale ty p*****lisz Nikt prócz ciebie nie chce mi niczego zabrać! Jedynie ty chcesz, żeby stracił dom sprzedając go na starość po kawałku > Każdego, kto spróbuje innym ludziom odebrać wszelką własność i posiąść wszystko samodzielnie, spotka zasłużona kara. Takie jest prawo Natury.Ale ty pierd0lisz Hamerlik, ale ty p*****lisz A od merytoryczne wpisu - ucieczka. Jak zwykle
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#52 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >Terytorium należało do komuny (zażyłe stado ludzkie), mężczyźni go bronili przed mężczyznami z innej komuny.> Skąd wieszjestem z nich  > że nie odwrotnie: nasi mężczyźni atakowali, a ci z innej komuny się bronili?nie było żadnych walk pomiędzy komunami, bronili terytorium w sensie zaznaczyli teren, wystarczyła obecność. Jeśli sie wykluło nowe zażyłe stado, szukali swojej ziemi której był ogrom, można powiedzieć że obcy sobie ludzie, z obcych stad się "kochali" Zagrożeniem nie był inny człowiek (wręcz odwrotnie), ale przyroda, dopiero nadmierne zegęszczenie (wynik cywilizacji, kobiety rodziły co rok, w raju co 6 lat) uczyniło nas potworami W raju (na całej ziemi) było 300 000 osób, tyle co dzisiaj w Lublinie? |
#53 -1 na 5 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Merytorycznie odpowiedziałemTak jak i ja merytorycznie stwierdzam, że kłamiesz w kwestii znaczenia własności w pełni świadomie albowiem oszukując innych chcesz u nich wzbudzić stan emocjonalny, który umożliwi ci wyssać z nich krew. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >Merytorycznie odpowiedziałem> Tak jak i ja merytorycznie stwierdzam, że kłamiesz w kwestii znaczenia własności w pełni świadomie aCzyli jednak ucieczka intelektualnego impotenta Nie jesteś zdolny do merytorycznej dyskusji. Przerasta cię. Dobrze, że chociaż pośmiać się z ciebie można > chcesz u nich wzbudzić stan emocjonalny, który umożliwi ci wyssać z nich krew.Ile bierze twoja żona za oral?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#55 2 na 2 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > Czyli jednak ucieczka intelektualnego impotenta> Nie jesteś zdolny do merytorycznej dyskusji. Przerasta cię.Jeżeli na poważnie chcesz przekonywać, że własność nie znaczy władzy, powinieneś w roli pedagoga wybrać się do waszego państwowego, "darmowego", bo opłacanego z mojej i innych roboli krwawicy, przedszkola albo do szkoły podstawowej i tam tę pedagogikę skierować do moich dzieci, żeby odpowiednio zaprogramowane, choć niczego dla nich nie uczyniłeś poza wyzwaniem ich ojca od leniwego, roszczeniowego dziecioroba, wyświadczyły ci tłustą emeryturę. Tu wszyscy są zbyt doświadczeni i zbyt samodzielni na taką pedagogikę. Jesteś kłamcą z własnego wyboru z pełną świadomością swoich kłamstw. O bieli śniegu też mam z tobą dyskutować? Rozumiem, że inni milczą z powodu naruszenia tabu, świętości własności i strachu, że kwestionowanie utajnionej i nieopodatkowanej własności może doprowadzić do rozpadu społecznego. Ale ty nie milczysz. ty wciąż i wciąż kłamiesz! Perfidnie i metodycznie. Jak w tobie kłamco nie widzieć wroga? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | Oczywiście na merytoryczny wpis... ucieczka debila o gównie można z tobą gadać o poważnych rzeczach nigdy boś kretyn Walisz woje mantry jak Pferdschlagen werbalny onanisto > >Czyli jednak ucieczka intelektualnego impotenta> >Nie jesteś zdolny do merytorycznej dyskusji. Przerasta cię.> Jeżeli na poważnie chcesz przekonywać, że własność nie znaczy władzy,1 TY głosisz tezę. TY ją udowodnij 2 Napisałem ci uzasadnienie, że własność to nie jest władza Uciekłeś Podobnie jak w innym wątku, gdzie odpowiedziałem merytorycznie o "święytm" prawie własności UCIECZKA Podobnie jak Wenancjuszowi UCIECZKA Napisz co to jest władza co to jest dominacja w hamerciulskim języku. bo dla ciebie dominacja jest wtedy jak ci każą pracować 8 godzin dziennie i za to płacą chciabyś żreć nie pracując To jedyne na co stać debila żyjącego w urojonym świecie Cytat:A jak będzie piec hutniczy do wyczyszczenia to robole będą je czyścić bez wygaszenia, bo Panu właścicielowi lepiej opłaca się spalić 2 roboli niż zatrzymać produkcję i sprzedaż? Kiedy przeprosisz za kłamstwo , że masz maturę? Gdzie to widziałeś najarany debilu? Oczywiście nie odpowiesz Ucieczka p.ch. > powinieneś w roli pedagoga wybrać się do waszego...naszego? Skończ jarać to gówno Twoje hamerliczęta też z tego korzystają. Podobnie jak wozisz je po drogach budowanych przez roboli a pozwolonych jedynie wielkomiejskim japiszonom rzygam twoją hipokryzją żarco Kindergeldu z każdej filiżanki kawy, którą wypijam w Berlinie. > opłacanego z mojej i innych roboli krwawicy,To ja na ciebie płacę, Od każdej kromki chleba w Polsce płacę VAT na alimentacyjny fundusz na twój pomiot bo ty żrejąc suty Kindergeld zapomniałeś o swoim pomiocie > O bieli śniegu też mam z tobą dyskutować?Dyskutuj o tym o czym zaczynasz dyskusję i uciekasz pokazując intelektualną impotencję i honor syna prostytutki > Rozumiem, że inni milczą z powodu naruszenia tabu,Milczą bo mają dość twoich nieudowodnionych mantr ucieczek i chochołów > świętości własnościPisałem o tym UCIECZKA > i strachu,Czego się boisz? Z pracy nie wolno cię zwolnić, z mieszkania nie wolno eksmitować Boisz się że na chleb musisz sam pracować, że ludzkość nie chce żywić darmojada? No to się bój, ja na swój chleb sam pracuję > Jak w tobie kłamco nie widzieć wroga?Wisi mi to kalafiorem Uciekasz od merytorycznych dyskusji bo nie masz ani rozumu ani godności Twoje wypowiedzi to jedynie niemerytoryczna słowna sraczka Nie jesteś zdolny do merytorycznej rozmowy Żal dzieci intelektualnego kundla, który uczy je kraść i wysyła żonę na Hbf, żeby obciągała żulom
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#57 1 na 3 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > 1 TY głosisz tezę. TY ją udowodnij> Władza ... jest zdolnością ukierunkowywania zachowań innych ludzi niezależnie od tego, czy jest to zgodne z ich interesem i wolą.pl.m.wikipedia.org/wiki/WładzaZapytam retoryczne. Czy masz taką zdolność na własnym terenie? Czy Bezos ma taką zdolność w swoim amerykańskim centrum logistycznym Amazonu na terenie Polski? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >1 TY głosisz tezę. TY ją udowodnij> >Władza ... jest zdolnością ukierunkowywania zachowań innych ludzi niezależnie od tego, czy jest to zgodne z ich interesem i wolą.> pl.m.wikipedia.org/wiki/Władza> Zapytam retoryczne.> Czy masz taką zdolność na własnym terenie?Nie. I udowodniłem ci to odpisując MERYTORYCZNIE na twój wątek Oczywiście uciekłeś na żaden z 10 moich argumentów p.ch. nie odpowiedział Ty ćpunie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: Własność jest władzą | > >>1 TY głosisz tezę. TY ją udowodnij> >>Władza ... jest zdolnością ukierunkowywania zachowań innych ludzi niezależnie od tego, czy jest to zgodne z ich interesem i wolą.> >pl.m.wikipedia.org/wiki/Władza> >Zapytam retoryczne.> >Czy masz taką zdolność na własnym terenie?> Nie. I udowodniłem ci to odpisując MERYTORYCZNIE na twój wątekNo to jadę pojeść gruszek. Nie masz zdolności mnie przed tym powstrzymać. Podaj adres! Czy jednak znajdziesz sposob zakłamańcze i zawezwiesz wojsko do obrony własnych gruszek przed obcym wyzarciem WBREW MOJEJ WOLI! To co, jesteś zdolny ukierunkowac moje zachowanie na twoim terenie WBREW MOJEJ WOLI czy nie jesteś zdolny? ---- Warto zawsze podkreślić, że wojsko jest finansowane z podatków od pracy i konsumpcji płaconych przez biedotę bez żadnego mienia pod przymusem. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Własność jest władzą |
> nie było żadnych walk pomiędzy komunami, bronili terytorium w sensie zaznaczyli teren, wystarczyła obecnośćSkoro nie było walk, to skąd wiedzieli przed kim tego swojego terytorium bronią i czy w ogóle trzeba?
cr |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|