Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.
>Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności.
W takim razie część relacji władca-podwładny daje się zredukować.

cr

#17
15-09-2020 12:55
 Ocena 1 na 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>>Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.
>>Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności.
>W takim razie część relacji władca-podwładny daje się zredukować.

Relacja jest wręcz odwracana i władca wchodzi w rolę podwładnego a podwładny w rolę władcy co nie znosi relacji i nie przeczy jej istnieniu.

#18
15-09-2020 12:58
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>W dzisiejszym świecie tylko dla b. ograniczonych ludzi cudza własność oznacza władzę.
Sam jesteś ograniczony, skoro swoje twierdzenie przedstawiasz jako ograniczone w czasie.

>Nie trzeba się głębiej zastanawiać.
Wystarczy słuchać Jacka Głodzika.

>twoje "teorie" są od niechcenia wyśmiewane od lat
Nie byłyby to pierwsze w historii wyśmiewane teorie.

cr

#19
15-09-2020 12:59
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>W kontekście poruszonego tematu może zainteresuje cię taki opis:
W kontekście poruszonego tematu dostałeś merytoryczną odpowiedź
www.racjonalista.pl/forum.php/s,824538#w824568
Ucieczka

W kontekście poruszonego tematu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,824220
dostałeś merytoryczną odpowiedź
www.racjonalista.pl/forum.php/s,824220#w824264
Ucieczka

Od dawna nie interesuje cię merytoryczna dyskusja na jakikolwiek temat
To tylko twoja pseudointelektulana sraczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>>>Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.
>>>Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności.
>>W takim razie część relacji władca-podwładny daje się zredukować.
>Relacja jest wręcz odwracana i władca wchodzi w rolę podwładnego a podwładny w rolę władcy co nie znosi relacji i nie przeczy jej istnieniu.
Znosi, więc przeczy.
Przykład. Niech ludność składa się z dwóch posiadających po połowie ziemi, a nawet Ziemi; to który nad którym ma tę wynikającą z posiadania władzę?

cr

#21
15-09-2020 13:14
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
>Sam jesteś ograniczony, skoro swoje twierdzenie przedstawiasz jako ograniczone w czasie.

Przechodzimy od starych czasów do nowych. Patrząc wstecz różnie z tą władzą bywało

> Wystarczy słuchać Jacka Głodzika

Cóż za zaufanie

>> twoje "teorie" są od niechcenia wyśmiewane od lat
> Nie byłyby to pierwsze w historii wyśmiewane teorie.

Oczywiście, warto przy tym zastanowić się, które i dlaczego były wyśmiewane słusznie (i skończyły żywot w niepamięci) a które nie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#22
15-09-2020 13:16
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Chyba dla szanujących prawdę.

W twoim świecie nieograniczone możliwości koncentracji kapitału czy posiadłości cwaniaka faktycznie oznaczają władzę absolutną.

> Wiesz co to jest szacunek dla prawdy?

Chętnie odpowiem i na to pytanie.
Jeśli odpowiesz na moje.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#23
15-09-2020 13:20
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
> Niech ludność składa się z dwóch posiadających po połowie
> ziemi, a nawet Ziemi; to który nad którym ma tę wynikającą z posiadania władzę?

Nie wskazałaś podwładnych, tu nie da się pisać o władzy.
H. cyt. "Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych"

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#24
15-09-2020 13:26
 0 na 4
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
>>>>>Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.
>>>>Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności.
>>>W takim razie część relacji władca-podwładny daje się zredukować.
>>Relacja jest wręcz odwracana i władca wchodzi w rolę podwładnego a podwładny w rolę władcy co nie znosi relacji i nie przeczy jej istnieniu.
>Znosi, więc przeczy.
>Przykład. Niech ludność składa się z dwóch posiadających po połowie ziemi, a nawet Ziemi; to który nad którym ma tę wynikającą z posiadania władzę?

To zależy, w którym porządku się znajdziemy.
Istnieją alternatywne, równoległe porządki, które są wzajemnie sprzeczne.

Kiedy znajdziemy się na twoim terenie ja będą twoim podwładnym.
Kiedy przejdziemy na mój teren role odwrócą się i Ty staniesz się moją podwładną.

Relacje w ludzkim porządku hierarchicznym nie mają tylko jednego zwrotu. One w różnych zdarzeniach ulegają przekształceniom i naprzemiennie wchodzimy w role władców i podwładnych.

Mimo przekształceń, stosunki nadrzędności-podporządkowania istnieją i regulują nasze zachowania społeczne.

#25
15-09-2020 13:27
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>W twoim świecie nieograniczone możliwości koncentracji kapitału czy posiadłości cwaniaka faktycznie oznaczają władzę absolutną.

Nie uciekniesz od tematu.
Nie pozwolę ci.

Trzymaj się mojego żądania i zacznij głosić prawdę!

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Patrząc wstecz różnie z tą władzą bywało
I niby czemu miałoby się tu coś zmienić?

>>> twoje "teorie" są od niechcenia wyśmiewane od lat
>> Nie byłyby to pierwsze w historii wyśmiewane teorie.
>Oczywiście, warto przy tym zastanowić się, które i dlaczego były wyśmiewane
Zastanawianie się nad tym od lat jest wyśmiewane.

cr

#27
15-09-2020 13:41
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Kiedy przejdziemy na mój teren staniesz się moją podwładną.
Wtedy powiesz "gość w dom, Bóg w dom"
kiedy na twoim terenie zjawi się szarley będzie twoim niewolnikiem albo go przegonisz


szukanie raju, moim celem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Niech ludność składa się z dwóch posiadających po połowie
>> ziemi, a nawet Ziemi; to który nad którym ma tę wynikającą z posiadania władzę?
>Nie wskazałaś podwładnych
Mało tego, dowodzę że może ich nie być.

Nie rozpatruję tu czy własność oznacza władzę, tylko czy w definicję własności da się wcisnąć pojęcie władzy.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>>>>>>Nie da się pisać o władzy póki nie można wskazać podwładnych.
>>>>>Podwładnym jest każdy podporządkowany cudzemu prawu własności.
>>>>W takim razie część relacji władca-podwładny daje się zredukować.
>>>Relacja jest wręcz odwracana i władca wchodzi w rolę podwładnego a podwładny w rolę władcy co nie znosi relacji i nie przeczy jej istnieniu.
>>Znosi, więc przeczy.
>>Przykład. Niech ludność składa się z dwóch posiadających po połowie ziemi, a nawet Ziemi; to który nad którym ma tę wynikającą z posiadania władzę?
>To zależy, w którym porządku się znajdziemy.
>Istnieją alternatywne, równoległe porządki, które są wzajemnie sprzeczne.
>Kiedy znajdziemy się na twoim terenie ja będą twoim podwładnym.
>Kiedy przejdziemy na mój teren role odwrócą się i Ty staniesz się moją podwładną.
Zostawmy więc na tym globie jakiś teren neutralny, to kto na nim będzie podwładnym?


cr

#30
15-09-2020 13:49
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
> czy w definicję własności da się wcisnąć pojęcie władzy

Pomóc rozpatrywać?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365