Racjonalista - Strona głównaDo treści
Własność jest władzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2020 22:41Hamerlik Konopka (19903 punktów)Własność jest władzą
0 na 2
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.:

Własność jest władzą.

Wasza współczesna definicja własności
pl.wikipedia.org/wiki/Własność
może być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje.

Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności.
Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie.
Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża.
Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami.
Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane.
Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam.

Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje.

Mam rację i Wy to wiecie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#421
29-09-2020 13:31
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Ale dodaj że u ciebie jest to jawnie i klarowne...
>> .zaszyfrowane kluczem....tylko przed kim?
>Przed lichem, co wszędzie troszku bruździ. Kradnie ludziom pantofle, rozrzuca śmiecie na polu.
>Choroby nasyła na krowy.. złe myśli we śnie podrzuca dzieciom.
>

Wchodząc w społeczeństwo tracisz część swojej samodzielności, odrębności, indywidualności, WOLNOŚCI, taka jest cena. W zamian za to zyskujesz społeczne korzyści wynikające ze złożonego współdziałania we wspólnym celu. Grunt to przewaga korzyści nad stratami z udziału w społeczeństwie.

Wszystko co proponuję to wyższa organizacja społeczeństwa.

Gdybyś był ekonomistą wiedziałbyś, że każdy zmarnowany potencjał jest wielką stratą.

Marnujecie masę ludzkiego potencjału przez prymitywną, dziadowską chciwość.
Propagujecie prymitywizm społeczny.
Kopiujecie zredukowane postawy waszych dziadów.

W gruncie rzeczy propagujecie zachowania stadne niewiele odbiegające od zachowań zwierząt innych gatunków społecznych.

Kompletnie nie rozumiecie, że każda rozwinięta i samodzielna jednostka w waszym otoczeniu to potężny potencjał.
Próbujecie wszystkich w swoim otoczeniu zredukować i zdominować, sądząc, że ogromnie skorzystacie na podporządkowaniu sobie innych ludzi a w rzeczywistości wszystko niszczycie, generujecie potężne straty dla wszystkich w tym także dla siebie.

Ta wasza obrona kapitału przed wyjawieniem i opodatkowaniem jest zwyczajnie głupia, przez to też zła. Chciwość, głupota i prymitywizm to zło.

#422
29-09-2020 13:32
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Zamysł tego systemu jest taki, że właściciel-rolnik nie ma wpływu na nieprzyjęcie zapłaty, bo podatek skoczył.

Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#423
29-09-2020 13:34
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Wchodząc w społeczeństwo tracisz część swojej samodzielności, odrębności, indywidualności, WOLNOŚCI, taka jest cena. W zamian za to zyskujesz społeczne korzyści wynikające ze złożonego współdziałania we wspólnym celu. Grunt to przewaga korzyści nad stratami z udziału w społeczeństwie.
Zgadzam się

>Wszystko co proponuję to wyższa organizacja społeczeństwa.
Kłamstwo

>Gdybyś był ekonomistą wiedziałbyś, że każdy zmarnowany potencjał jest wielką stratą.
Gdybyś był ekonomistą wiedziałbyś, że krystkonizm to zmarnowany potencjał.
Nikt nie inwestuje, nikt nie pracuje

Reszta twojego bełkotu nie zasługuje na odpowiedź

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#424
29-09-2020 13:58
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>Wchodząc w społeczeństwo tracisz część swojej samodzielności, odrębności, indywidualności, WOLNOŚCI, taka jest cena. W zamian za to zyskujesz społeczne korzyści wynikające ze złożonego współdziałania we wspólnym celu. Grunt to przewaga korzyści nad stratami z udziału w społeczeństwie.
>Zgadzam się
>>Wszystko co proponuję to wyższa organizacja społeczeństwa.
>Kłamstwo
>>Gdybyś był ekonomistą wiedziałbyś, że każdy zmarnowany potencjał jest wielką stratą.
>Gdybyś był ekonomistą wiedziałbyś, że krystkonizm to zmarnowany potencjał.
>Nikt nie inwestuje, nikt nie pracuje
>Reszta twojego bełkotu nie zasługuje na odpowiedź

I dlaczego miałbyś nie zainwestować skoro debet o wartości twojego majątku masz z automatu a jego całkowitym kosztem jest tylko podatek od wlasnosci jaki masz zapłacić, okreslony w demokracji bezpośredniej.

Dlaczego miałbyś nie kupić kolejnej ziemi, taniej bo opodatkowanej, na której umiałbyś zarobić?

Dlatego, że jej twoje posiadanie byłoby wszystkim znane a ty miałbyś od niej podatek do zapłacenia?

BZDURA!

Nic nie powstrzymałoby cię przed zarobieniem kasy.

#425
29-09-2020 14:00
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Dlaczego miałbyś nie kupić kolejnej ziemi, taniej bo opodatkowanej, na której umiałbyś zarobić?
Bo nie wiem jakie jutro będą podatki

Żaden rolnik nie obsieje pola, skoro dzień przed żniwem może się okazać że to nie jego

Gdybyś był ekonomistą wiedziałbyś, że gospodarka lepiej rozwija się w stabilnych warunkach i z gwarancją dotrzymywania umów!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
>>Zamysł tego systemu jest taki, że właściciel-rolnik nie ma wpływu na nieprzyjęcie zapłaty, bo podatek skoczył.
>Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży"

Jeżeli nie będziesz potrafił właściwie wykorzystać swojego sadu, dla wszystkich w tym dla ciebie lepiej będzie, jeżeli zajmie się nim ktoś kto potrafi.

Nikt kto nie będzie tego potrafił lepiej od ciebie nie poradzi cie przepłacić.

W we współczesnym globalnym świecie nie ma miejsca dla sentymentalnych spacerów szarleya po swoim sadzie, od którego nikt nic nie chce.

Wszystkie zasoby muszą być efektywnie wykorzystane.

Nikt nie będzie głodował z powodów twoich kaprysów.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Grunt to przewaga korzyści nad stratami z udziału w społeczeństwie.

Ładnie powiedziane. Tak zachęcająco.
A konkretnych korzyści w twoich postulatach jak nie było, tak nie ma.

> Ta wasza obrona kapitału przed wyjawieniem i opodatkowaniem
> jest zwyczajnie głupia, przez to też zła. Chciwość, głupota
> i prymitywizm to zło

Powtarzana 100 lat mantra nie zamieni się nagle magicznie w coś mądrego.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#428
29-09-2020 14:39
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Nie dziwne że popierających jego fantazje wciąż jest zero.
> A może nie zero tylko nie mają odwagi przyznać mi racji, bo
> musieliby wystąpić przeciw współcześniej "normalności" i
> skazać się na ataki agresorów broniących swojego terenu?

Zero, bo mają swoje (nie twoje) poglądy.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#429
29-09-2020 14:45
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> gospodarka lepiej rozwija się w stabilnych
> warunkach i z gwarancją dotrzymywania umów!

Co ciekawe, w tym systemie głos mają ludzie, którzy danej gospodarki rolnika na własne oczy nie widzieli, za to patrzą co dzień na setki wykresów i tabel w laptopie, opisujących cudze mienie.
"Móc decydować o przyszłości Bezusia/Vonovii.. ach!"

Ale przeprosić po 12 latach windykowane przez siebie chamsko osoby - o, co to to nie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#430
29-09-2020 14:52
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Jeżeli nie będziesz potrafił właściwie wykorzystać
> swojego sadu, dla wszystkich w tym dla ciebie lepiej
> będzie, jeżeli zajmie się nim ktoś kto potrafi.
> Nikt kto nie będzie tego potrafił lepiej od ciebie nie poradzi cie przepłacić.

Nie martw się, cwaniak poradzi. On na pewno potrafi właściwie wykorzystać i ziemię pod sad i.. jawność głosowań

> W we współczesnym globalnym świecie nie ma miejsca
> dla sentymentalnych spacerów szarleya po swoim sadzie
>Wszystkie zasoby muszą być efektywnie wykorzystane.
>Nikt nie będzie głodował z powodów twoich kaprysów.

Najlepszym sposobem wywołania nudy jest nieustanne mówienie wszystkiego, co się wie.
Wolter

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#431
29-09-2020 14:52
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>> Ale dodaj że u ciebie jest to jawnie i klarowne...
>>> .zaszyfrowane kluczem....tylko przed kim?
>>Przed lichem, co wszędzie troszku bruździ. Kradnie ludziom pantofle, rozrzuca śmiecie na polu.
>>Choroby nasyła na krowy.. złe myśli we śnie podrzuca dzieciom.
>>
>Wchodząc w społeczeństwo tracisz część swojej samodzielności, odrębności, indywidualności, WOLNOŚCI, taka jest cena.

Zgodnie z zasadą Strzeżonego Pan Bóg strzeże tworzysz konto z tajnym hasłem

gdyż nie możesz się nadziwić:

Jakim cudem rozwinie się wroga społeczeństwu organizacja w warunkach jawnego kapitału?

I zamiast nakłaniać innych by nie wchodzili na czyjeś konto
>Dlatego nakłaniam wszystkich, żeby dla dobra wspólnego i indywidualnego przestali >uznawac własność utajniona i nieopodatkowana. Dla swojego własnego dobra.


wolisz więc staroświecki system haseł kłódek bram i płotów. czyli tajne hasło


>Wszystko co proponuję to wyższa organizacja społeczeństwa.

Brak zaufania na dzień dobry i tajne hasło.

#432
29-09-2020 14:55
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że
> z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale
> Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i
> zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży".

Z konta alimenty mimo różnych zasłon dymnych chyba jednak mu ściągają na tyle, na ile się da.
A upokorzenie(?) każe fantazjować mi.n. o ustawianiu życia Bezusiowi..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#433
29-09-2020 15:23
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Jeżeli nie będziesz potrafił właściwie wykorzystać swojego sadu, dla wszystkich w tym dla ciebie lepiej będzie, jeżeli zajmie się nim ktoś kto potrafi.

Dla mnie będzie lepiej????
Ty ciężki najarany kretynie !
Debilu nad debilami udający ekonomistę

Zbieram z sadu 300 kg jabłek i mam z tego korzyść
Ktoś kupuje mój sad (przemocą, bo nie jest na sprzedaż). Buduje tam stację paliw

a ja zamiast mieć swoje jabłka muszę je kupować

Gdzie tu jest moja korzyść najarańcu?
Gdybym widział korzyść w sprzedaży sadu, to bym go prostu W WARUNKACH GOSPODARCZEJ WOLNOŚCI sprzedał

Twoje niewolnictwo polega na tym że nikt nie może być pewien swojej własności

>Nikt kto nie będzie tego potrafił lepiej od ciebie nie poradzi cie przepłacić.
Lepiej dla niego czy lepiej dla mnie. W dupie mam interes cwaniaka. tak jak ty masz w dupie czy ktoś moknie przy twoim zamkniętym samochodzie. Ziemi pod budowę stacji paliw jest dość. Ziemi pod uprawy też jest dość, tylko ty widzisz hutników palonych w piecach i głodujące hamerliczątka kiedy ojciec wozi się po Rumunii

Na szczęście ten twój jebosyetem ma znaczącą wadę. Nawet jeśli ktoś mi przeleje przymusem pieniądze za sad i zarejestruje w wielkiej tajnej rozproszonej, to niech się nie zbliża bo mu wbiję widły w grdykę o obronie swojej własności a w otwór po widłach wsadzę te godzinki, które zapłacił

Na szczęście wszyscy wokół ciebie widzą, że system w którym każdy musi widłami bronić własności jest chory, bo zawsze może przyjść ktoś z kałasznikowem i nie przejmować się tym czy coś jest zarejestrowane czy nie

Tak wygląda w hamerrciulizmie egzekucja mienia. Żadnej cywilizacji, prawa sądów policji, tylko kolesie Hamerlika z wiertarkami przy kolanie opornego emeryta

>W we współczesnym globalnym świecie nie ma miejsca dla sentymentalnych spacerów szarleya po swoim sadzie, od którego nikt nic nie chce.
A ja lubię spacerować w niedziele po MOIM sadzie.
Chcesz też tak? Posadź drzewa. Miałeś ziemię. Przechlałeś.

>Wszystkie zasoby muszą być efektywnie wykorzystane.
Zacznij od siebie megahipokryto Samochód stoi w nocy pusty - przeznacz go na noclegownię

>Nikt nie będzie głodował z powodów twoich kaprysów.
I nikt nie głoduje debilu

Na szczęście krystkonizm niegdy nie zyska zwolenników i w Berlinie nie nastąpi głód, który proponujesz w imię "dajcie Hamerlikowi wszystko"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#434
29-09-2020 15:44
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi szarley
> lubię spacerować w niedziele po MOIM sadzie.
> Chcesz też tak? Posadź drzewa. Miałeś ziemię. Przechlałeś

Oj tam. Te skoki na twój sad są tylko po to, żeby cię nakręcić, co pewnie daje mu jakaś tam umiarkowaną, chwilową przyjemność.
Spodziewam się jednak, że w myślach ma jeszcze przyjemniejszą wizję:
a) ustawianie życia Bezusiowi
b) egzekucja od Vonovi wszystkich oddanych jej czynszów z nawiązką
c) stanięcie oko w oko z właścicielem firmy, który nie wypłacił mu - czarnemu robotnikowi - kiedyś należności za kilka tyg. prac. I powiedzenie mu: "Ta wasza obrona kapitału przed wyjawieniem i opodatkowaniem jest zwyczajnie głupia, przez to też zła. Twoja chciwość, głupota i prymitywizm to zło, którego właśnie nastaje kres"

Ale przeprosić po 12 latach windykowane przez siebie chamsko osoby - o, co to to nie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#435
29-09-2020 16:04
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Własność jest władzą
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Zamysł tego systemu jest taki, że właściciel-rolnik nie ma wpływu na nieprzyjęcie zapłaty, bo podatek skoczył.
>>Postulat nienaruszalności konta polega na tym, że z konta Hamerlika nie wolno ściągnąć alimentów, ale Hamerlik może na cudze konto przelać pieniądze i zmusić "sprzedawcę" do "sprzedaży"
>Jeżeli nie będziesz potrafił właściwie wykorzystać swojego sadu, dla wszystkich w tym dla ciebie lepiej będzie, jeżeli zajmie się nim ktoś kto potrafi.
>Nikt kto nie będzie tego potrafił lepiej od ciebie nie poradzi cie przepłacić.
>W we współczesnym globalnym świecie nie ma miejsca dla sentymentalnych spacerów szarleya po swoim sadzie, od którego nikt nic nie chce.
>Wszystkie zasoby muszą być efektywnie wykorzystane.
>Nikt nie będzie głodował z powodów twoich kaprysów.

A Hamerlik-oderwana ręka nadal p*****li swoje bzdury, choć do Polski nie wróci, jak oświadczył na tym forum, bo dziadostwa nienawidzi. Tfuuujj! Hamerlik-oderwana ręka, Ty bucu*, dlaczego nie chcesz tych niemców uszczęśliwiać dupo-systemem, w którym chcesz żyć? Przecież tam chcesz mieszkać! Co tu więc jeszcze robisz? Mało dostałeś czarnej polewki?
Zebyś to zauważył to potrzebujesz by tą polewką Ciebie polano z wiadra?
P.S.
*-bucu w krakowskiem jest pogardliwą nazwą pewnej części ciała męskiego służącego do oddawania moczu.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365