Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-08-2015 12:48Olek Mularski (3178 punktów)Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
Ocena 16 na 18
Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności.

Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu.

Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów.

Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu.

fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.html

Jeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#76
29-09-2015 20:16
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ?
W odpowiedzi Quetzalcoatl
>>O globalnej wojnie w przeszłości mówiło i mówi wielu ludzi, jest wiele dowodów i wiele z nich zostanie tu przytoczone aby zebrać temat w całość.

>Aż zagryzam wargi z ciekawości, żeby się dowiedzieć, co będzie dalej.

Ja też! I pazury od nóg!


Wyobraź sobie...

#77
30-09-2015 08:02
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ?
Czytam, czytam.
Co tam Lewandowski (apologeta, nie piłkarz) Zaimponowała mi merytoryczna wiedza i umiejętność prowadzenia spokojnej dyskusji przez outsidera.
Serdecznie Panie Andrzeju pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#78
30-09-2015 09:17
 Ocena 5 na 5
piotr653 (108 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ?
W odpowiedzi ZbyszekzWarszawy
>W Egipcie budowano masywne piramidy z komnatą królewską wewnątrz ... czy aby po to żeby umieścić tam nieboszczyka ? A może Faraon miał tam przeżyć w czasie wojny ?

Jakiej wojny? Z tego co ustalono do tej pory piramidy to grobowce.

#79
30-09-2015 10:31
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
.
>Zaimponowała mi merytoryczna wiedza i umiejętność prowadzenia spokojnej dyskusji przez outsidera.
Onegdaj, choć wcale nie aż tak dawno, było tu sporo forumowiczów na poziomie pana "outsidera", a na pewno osoby na takim, choć czasem i wyższym poziomie merytorycznym stanowiły tu dominującą większość. Dlatego zgadzając się z Pańską oceną jego umiejętności bardziej chciałem zwrócić uwagę na wiedzę i stosowaną tu argumentację pana Lewandowskiego, przecież człowieka całkowicie zaślepionego swoją wiarą i zestawić ją z wiedzą i argumentami stosowanymi przez innych.
Polecam także poznanie dorobku na forum:
www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,9703
www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,36119
A już na pewno wspaniałej p. "Beatus".
www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,15269
Nawet nie konkluzywny spór winien być intelektualną inspiracją do refleksji, doczytania, samo-sprawdzenia naszych racji oraz sposobu argumentacji. Partner, z którym prowadzimy poważną rozmowę, powinien nas do takich działań wprost zmuszać, ale samemu też taką potrzebę powinno się wyczuwać i dobrze, iż Pan ją wyczuwa - co wynika z Pańskich wypowiedzi.

Pozdrawiam!

@@@
.

#80
30-09-2015 10:27
 Ocena 4 na 6
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
"Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ?'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678134"

>>O, nędznicy, schylcie karki przed minusowładnym ZbysZeusem z Warszawy, bo inaczej porazi was minusem!
>Chylę razem z Tobą już od tygodni

I słusznie! Gdzie nam, nieborakom, do jego jasnowidząco-telepatycznego umysłu?
Ja to już wprost gubię się w domysłach i nie mam pojęcia, co i jak pisać, bo co napiszę, to Jego Minusowatość zWarszawy wpada w gniew i ciska we mnie minusami. Co za temperament!
Może ktoś mi coś doradzi, jak z tym dalej żyć, bo jestem tym faktem przybity.
O, tak bardzo:

#81
30-09-2015 10:48
 Ocena 3 na 7
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Quetzalcoatl
> Co za temperament!

Typ Zbyszka tak od jakiegoś czasu ma, że zamiast ruszyć głową, sprawdzić myślowymi zębami twardość cudzych argumentów (i swoich) - szasta minusem na prawo i lewo.
A jak już tak ma, to musi. Inaczej się udusi
Do 'typu Zbyszka' zaliczam Ducha Prawdy i innych podobnych a wiara nie musi tu być kluczem. Kluczem jest fundamentalizm i egotyczna duma z tego, co ma się do powiedzenia w jedną jedynie słuszną stronę: od niego.

Edit 1.10.2015, 8:21
Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678187



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#82
30-09-2015 11:18
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Quetzalcoatl
>Może ktoś mi coś doradzi, jak z tym dalej żyć, bo jestem tym faktem przybity.
>O, tak bardzo:
Śmiać się...: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660940


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#83
30-09-2015 12:01
 Ocena 8 na 8
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Quetzalcoatl
>Może ktoś mi coś doradzi, jak z tym dalej żyć, bo jestem tym faktem przybity.
>O, tak bardzo:

Masz przesrane
img4.demot(*)1210/1351633541_eisvx5_600.jpg


Wyobraź sobie...

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
Dialog ateisty z Kk:
lodz.wybor(*)podjac_dialog__Arcybiskup.html


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#85
30-09-2015 14:36
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Strona nie działa.

Wyobraź sobie...

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
U mnie działa, spróbuj tu:
www.youtube.com/watch?v=HxPCLp78TEM

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#87
30-09-2015 15:08
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>U mnie działa, spróbuj tu:
>www.youtube.com/watch?v=HxPCLp78TEM

Działa. Dosłuchałam do słów o etyce, którazawsze będzie związana z kościołem i wymiękłam.

Tak dla porządku dodam, że cokolwiek mówi i robi jeden ateista, choćby najbardziej poważany, nie jest reprezentatywne dla ateistów w ogólności.


Wyobraź sobie...

#88
30-09-2015 16:19
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Tak dla porządku dodam, że cokolwiek mówi i robi jeden ateista, choćby najbardziej poważany, nie jest reprezentatywne dla ateistów w ogólności.
Tak dla porządku a propos gry w szachy, cokolwiek mówi i robi wierzący nie jest reprezentatywne dla wierzących w ogólności...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#89
30-09-2015 16:27
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Tak dla porządku a propos gry w szachy, cokolwiek mówi i robi wierzący nie jest reprezentatywne dla wierzących w ogólności...,<
Duchu słyszałeś kiedyś o takich pojęciach jak "mem" czy "żart"?


Wyobraź sobie...

#90
30-09-2015 16:50
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Duchu słyszałeś kiedyś o takich pojęciach jak "mem" czy "żart"?
Memy, żarty dzielą się na mądre i głupie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365