Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
166.485.081 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7332 tekstów. Zajęłyby one 28943 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 561 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Fakt nauczania religii w murach szkolnych sprawia, że w świadomości ucznia zaciera się nawet intuicyjnie dlań uchwytna różnica między statusem wiedzy i wiary.
Komentarze do strony Do Egipcjan

Dodaj swój komentarz…
kobieta - „To jest bardzo poważne”
Szwecja oszukała wysokie wyniki PISA - usunęła uczniów-imigrantów o niskiej wydajności – ze słabymi wynikami.
Kiedy przedstawiono najnowsze wyniki PISA, stwierdzono, że sytuacja szwedzkich uczniow nagle poprawia się pomimo kryzysu migracyjnego w 2015 r. i napływu tak zwanych dzieci uchodźców bez opieki. Teraz okazuje się, że naruszyli zasady OECD i oszukali wynik.

„Dzień radości” krzyknȩla socjalistka, minister edukacji w grudniu 2019 r., „To przesilenie siły, szwedzkie szkoły są silne”, tak się nazywało, a teraz to sie nazywa /kłamstwo socjalistow/.

P.S. „Black Lives Matter” – tutaj policja jest atakowana przez lewicowych aktywistów - stare media stoją po stronie aktywistów.

Amerykańska AFA - lewicowa ekstremistyczna organizacja antyfaszystowska, Antifa, była importowana ze Szwecji.
Autor: kobieta  Dodano: dzisiaj
Reklama
Nie Śpie Co Noc - To była bańka
To była bańka na budżetówce. Na kilka lat dali im podwyżki, dali im dorobić, dali im propagandę bezpieczeństwa socjalnego, obiecywali różne setki i plusy, dali im ułudę łatwego życia na kredyt. Przyzwyczajali ich do wygody i luksusów, rozpili ich i roztyli, pozwalali na kradzieże, oszustwa, korupcję. Poszli na to i zwariowali nawet ci, którzy wcześniej się pilnowali. Widziałem to na własne oczy. Teraz wszystko przykręcili, żeby wszystko stracili. Wszystko stoi, nie ma pieniędzy, bank chce wyższe zabezpieczenia. Ale nie udało się, bo było za wielu takich, co nadal się pilnowali.
Autor: Nie Śpie Co Noc  Dodano: 24-05-2020
Leonardoo - hmm
Kobieto, tu coś dla Ciebie: www.cda.pl/video/2497606c   od 1h 20 min. do 1h min 27
Oprócz wilkołaków żerują też modliszki, nawet w blasku dnia, niestety.
Na szczęście, nie mnie szukasz ;)
Autor: Leonardoo  Dodano: 17-05-2020
kobieta - Faraon - idea mezczyzny  -1 na 1
/Wilkołaki żyją obok nas... / Nic sie nie zmienilo? Ta sama prawda od zawsze?

Generally: Mezczyzna to osoba sklocona ze soba, zamknieta w sobie, rozproszona, z pustka w sercu, bez ekstazy, nieustannie szukajaca blasku, buduje i niszczy, ciagle walczy i zabija, niszczyciel siebie i drugiego czlowieka, msciwy, sztywny, pozorniak, niecierpliwy, nie czeka az problemy rozwikla czas, nieprzerwanie idzie na przod i gubi sie w dziwactwach, wymysla destrukcyjne idee w celu strategii dominacji nad człowiekiem i ludzkoscia, ma trudnosci z cofnieciem sie do inwolucji i prostoty, ulega uzywkom itp. Czytaj Bułhakowa.

P.S. Kobiety opiekujcie sie mezczyznami zeby ich od nich samych uratowac!
Szukam mezczyzne, wysokiego blondyna, ktorego /spotkalam trzy razy/, moze nim jestes? Tak czy nie?

Oznaczenie polityczne: konserwatyzm wolności; paleolibertarianizm; paleokonserwatyzm

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 17-05-2020
Leonardoo - światło i ciemność
Gdy byłem małym chłopcem, to myślałem, że cwani ludzie wywołują wojny, aby na tym zarobić - sprzedawać broń, podbijać i łupić inne kraje, no przy okazji kogoś zamordować albo zgwałcić, zdobyć władzę nad ludźmi, zgnoić innych itd. A potem żyć długo i szczęśliwie...
</div>Gdy podrosłem, zrozumiałem, że istoty człekopodobne wywołują wojny i mordują innych, bo... lubią ten sport.
</div>W starożytności istniały mroczne bractwa, popularne były kulty, gdzie składano ofiary z ludzi, zwłaszcza z dzieci - gdy armia rzymska wylądowała pod Kartaginą, w ciągu jednego dnia Kartagińczycy złożyli w ofierze kilkaset dzieci swojemu bóstwu. Mnóstwo dzieci składano w ofierze w Syrii, Libanie a nawet w Palestynie. Wiadomo o krwawych ofiarach z ludzi u Azteków i Majów, znane są tam przypadki rytualnego ludożerstwa.
</div>W średniowiecznej Europie istniały bractwa wilkołaków, czyli ludzi, którzy w ciemne noce przebierali się w wilcze skóry i mordowali swoich sąsiadów z wioski. A następnego dnia, jakby nigdy nic, żyli obok tych ludzi... do następnego nowiu Księżyca. </div>Obawiam się, że także dziś wilkołaki żyją obok nas...
</div>
</div>
Autor: Leonardoo  Dodano: 14-05-2020
kobieta - Dziekujemy Panie premierze Morawiecki  -1 na 1
Dziekujemy Panie premierze za te piekne slowa. Juz zadzialaly - Szwecja musi zmienić strategię, w przeciwnym razie masowa śmierć będzie kontynuowana. Nowej, a wlasciwie klasycznej strategii zadaja pracownicy sluzby zdrowia i czesc spoleczenstwa, ktorzy krytykowali te chora strategie stada od poczatku. Wszyscy szukalismy dla siebie ratunku w mediach zagranicznych, ja w polskich.

Musimy zmienić strategię, przetestować kilka osób i poddać zainfekowanych kwarantannie. W przeciwnym razie będzie to dlugo trwało, i więcej ludzi zginie niepotrzebnie, mówi Olsen. Profesor Björn Olsen i /team/ żądaja teraz od rzadu Szwecji wprowadzenia natychmiastowej zmiany strategii.

Sztokholm podstępnie kupił 19 milionów masek z Chin - umowa została objęta poufnością.
W tajemnicy region Sztokholmu we współpracy z wieloma innymi regionami, kupił 19 milionów masek oddechowych z Chin. Zamowienie kosztowalo około pół miliarda SEK. Dostawy odbędą się w czerwcu, wtedy zaczniemy nosic maseczki, jak dozyjemy do tego czasu.

Pozdrawiam

P.S. Korei Południowej prawie udało się zlikwidować Covid-19, ale teraz liczba zainfekowanych znów zaczęła rosnąć. Jest to nowa epidemia, która rozpoczęła się w klubach gejowskich -/osoby LGBT / w stolicy Seulu.
Autor: kobieta  Dodano: 14-05-2020
kobieta - Postępowanie Szwecji w związku z wybuchem pandemii
wywołuje jeszcze większe obrzydzenie za granicą

Premier Polski Mateusz Morawiecki nazywa szwedzki model /darwinowskim/, pisze Szwedzkie Radio.

- Najbogatsze kraje świata zaczęły wybierać, którzy pacjenci powinni otrzymać opiekę, a którzy nie. Wynika to z braku łóżek szpitalnych, respiratorów, braku odpowiedniego sprzętu i personelu medycznego. Ten tak zwany model szwedzki, model darwinowski, o którym nawet nie pomyśleliśmy.
Tak powiedział premier Polski Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w środę, wg. SR.

Polska ma znacznie mniej ofiar śmiertelnych w wyniku pandemii niż Szwecja. Szwecja jest przytaczana (na calym swiecie) jako przerażający przykład tego, co może się zdarzyć, gdy posiadacze władzy nie będą chcieli powstrzymać rozprzestrzeniania się infekcji.

-Polska działała szybko na początku wybuchu koronawirusa, zamykając części społeczeństwa. W najbliższych tygodniach kraj otworzy swoje kościoły, szkoły, salony piękności, fryzjerów i restauracje.

/Próbowaliśmy uratować każde ludzkie życie i dlatego podjęliśmy tak szybkie działania/ - powiedział Morawiecki.

www.friatider.s(*)coronamodellen-ar-darwinistisk

cd
Autor: kobieta  Dodano: 14-05-2020
kobieta - Co tak naprawdę dzieje się w Szwecji?  -1 na 1
Panstwowy epidemiolog Anders Tegnell został zgłoszony na policję, między innymi za spowodowanie masowej smierci osób starszych przez uduszenie.
Odnosi się to do faktu, że nie zalecił personelowi opieki nad osobami starszymi korzystania z niezbędnego sprzętu ochronnego podczas wybuchu epidemii koronawirusa. /Szwedzki reżim pozwala ludziom umrzeć, odmawiając im możliwości tlenu, taniej pomocy w oddychaniu/. Tysiące starszych ludzi zadławiło się na śmierċ. Ludzie, którzy nie musieli umrzeć w strasznych boleściach przez uduszenie.

Chorzy nie mają dostępu do gazu tlenowego w domu opieki, nie mogą być wysyłani z domów opieki do szpitali ze względu na ryzyko infekcji. Urzędy ds. Zdrowia, prowadzą ludzi do masowej śmierci przez uduszenie bez tlenu. Teraz sie tlumacza że tlen jest łatwopalny i że istnieje ryzyko wybuchu, co jest nonsensem.

www.friatider.s(*)isanmald-massdoden-bland-aldre

Jeden reżim oczyścił kruche społeczeństwo za pomocą gazu, obecny reżim robi to, odmawiając tlenu, dwie strony tej samej monety.

Jestem tak mocno poruszona, ze nie jestem w stanie napisac wiecej. Bylam przez caly czas swiadkiem nieustannej wojny o sprawiedliwosc, prowadzonej przez osoby z roznych poziomow ze sluzby zdrowia. Chwala im wszystkim.
Autor: kobieta  Dodano: 13-05-2020
kobieta - II cd.To zla wiadomosc dla tych,  -1 na 1
ktorzy storpedowali wybory w celu destabilizacji panstwa

Traktuję to niezwykle poważnie, Soros mówi Independent o werdykcie. Wyrok stanowi zagrożenie, które może zniszczyć Unię Europejską jako instytucję opartą na rządach prawa, właśnie dlatego, że pochodzi od niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, który jest jedną z najbardziej szanowanych instytucji w Niemczech. Wszystko co mowi Soros jest pod wielkim znakiem zapytania, myslace osoby, a nawet cale narody wiedza to doskonale.

- Nie wrócimy do tego jak to było, zanim wybuchła pandemia. Jedyna rzecz, która jest pewna. Nie sądzę, żeby ktokolwiek wiedział, jak rozwinie się /kapitalizm/, mówi Soros. (Kapitalizm Sorosa biore w cudzyslow).

P.S. Przebudzone narody moga odsunac od wladzy globalnych menedżerow korporacyjnego totalitaryzmu i nastapi przebudowa systemu wladzy. Ludzie maja dosyc terroru politycznego!

1.Maseczki, ktore nie spelnialy norm krazyly po calej Europie. Pewnie dlatego my zostaismy bez masek, bo rzad w ogole nie zlozyl ponownego zamowienia i tak zostalo. Teraz oczywiscie jest to krytykowane. Za pozno!

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 13-05-2020
kobieta - IAlarm faraona seniora do europejskich przydupasow
/Może być upadek UE/

Finansowy miliarder G.Soros przewiduje mroczną przyszłość zarówno dla UE, jak i dla globalnego kapitalizmu w następstwie Covid-19, donosi Daily Mail.
W wywiadzie dla The Independent Soros wyjaśnia, że pandemia korony jest największym kryzysem w jego 89-letnim życiu. Podpowiem, nadszedl czas zebys sie z wszystkiego cwaniaczku rozliczyl, niewazne w jakiej sytuacji.

Faraon, spekulant walutowy nawet alarmuje, że zagrożona jest /cała nasza cywilizacja/.
-Jestem szczególnie zaniepokojony przetrwaniem UE, ponieważ jest to niepełny związek, mówi i podkreśla, że UE jest również szczególnie wrażliwym związkiem, ponieważ /opiera się na rządach prawa/i że /młyny sprawiedliwości zwalniają/.

Rzecz w tym: W ubiegłym tygodniu niemiecki Trybunał Konstytucyjny wydał zaskakujący wyrok przeciwko Europejskiemu Bankowi Centralnemu, EBC. Niemiecki sąd wymaga od EBC uzasadnienia w ciągu trzech miesięcy zakupu obligacji rządowych od krajów UE znajdujących się w kryzysie. cd

P.S. Badanie: Odpornośċ stada to /fantazja/. Mocno uderzona coronawirusem Hiszpania całkowicie odrzuca szwedzką strategię.
Autor: kobieta  Dodano: 13-05-2020
kobieta - Lewicowo liberalni faraonowie a Covid-19  -1 na 1
Surowy atak WHO na Szwecję: /Ludzie nie są trzodami/, a osoby starsze nie powinny być poświęcane.

Szef WHO o szwedzkiej strategii: /Bardzo niebezpieczna, brutalna kalkulacja/, której brakuje wsparcia badawczego. Spekulowanie poprzez strategie dotyczące stada, /może prowadzić do bardzo brutalnych obliczeń, które nie stawiają ludzi, życia i cierpienia w centrum uwagi/ - mówi Michael Ryan.

Szwedzkie media: Ryan /pochwala Szwecję/. Dwa tygodnie temu wiele szwedzkich mediów transmitowało radosne przesłanie, że Michael Ryan i WHO /chwala szwedzką strategię/.

Jednak Free Times mógł wykazać, że media, z TT na czele, wycięły część komentarza Ryana, aby wyglądało na to, że wypowiada się pozytywnie o Szwecji. W rzeczywistości jego komentarz był całkowicie neutralny i zauważył, że przyszłość musi pokazać, która strategia działa najlepiej. W jego wypowiedzi nie bylo zadnej pochwaly. Teraz, Ryan zareagowal bardzo krytycznie na klamstwa medialne i strategie odpornosci stada w Szwecji.

P.S. Od poczatku pandemii, trzymam sie odpowiedzialnej strategii p. Szumowskiego, czytajac o niej w mediach polskich. Dziekuje Panu, doktorze.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 13-05-2020
kobieta - Wolnosc slowa za rzadow wspolczesnych faraonow
Ambasador Malty w Finlandii, Michael Zammit Tabona, został zmuszony do opuszczenia swojego stanowiska pracy. To po tym, jak porównał niemiecką kanclerz Angelę Merkel z Adolfem Hitlerem, pisze Malta Today.

Post - 75 lat temu zatrzymaliśmy Hitlera. Kto powstrzyma Angelę Merkel? /Spełniła marzenie Hitlera o kontrolowaniu Europy /, napisał Zammit Tabona w piątek na Facebooku.

Post został usunięty wkrótce po opublikowaniu, ale już wywołał poruszenie.
Minister spraw zagranicznych Malty, Evarist Bartolo, potwierdza, że Michael Zammit Tabona, który został mianowany ambasadorem w Finlandii w 2013 roku, złożył rezygnację.

Według Bartolo dyplomata musi przeprosić ambasadę niemiecką za /niewrażliwe/ komentarze, pisze Malta Today.

www.friatider.s(*)vga-jamforde-merkel-med-hitler

P.S. Uwaga! Mielenie jezorem, wkrotce moze /calej/ wspolnocie byc zabronione! Doczytalam sie, ze w Polsce sa Egipcjanie, ktorzy wychodza na ulice i demonstruja, bo tak bardzo pragna miec podobna rzeczywistosc.

„Strategia Austrii zadziałała”. Trzy tygodnie po otwarciu społeczeństwa przez Austrię nie odnotowano wzrostu liczby koronawirusa. Nadzieja, ze bedzie dobrze.
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2020
kobieta - Niebieskie opary w oczy łatwo oszukiwanych ludzi
Odpowiedzią na tę zagadkę jest to, że z tego wszystkiego korzysta trzecia strona, a mianowicie biurokraci, menedżerowie, niektórzy politycy itp. wchodzacy w sklad korporacyjnego totalitaryzmu, stad walka prowokatorow i wichrzycieli o wplywy w Europie. Dla nich oznacza to zarówno pracę na /gorze/, jak i lojalne grupy wyborcze, a jednocześnie przedstawiaja zwykłych ludzi jako /rasistów/, gdy protestują przeciwko temu wszystkiemu.

Transformacja komunizmu w /nowoczesny neomarksizm europejski/ z hybrydowa wojna informacyjna, byc moze nie przezyje pandemii covid-19. Swiat, ktory serwuja nam wspolczesni faraonowie w /dobrobycie, hedonizmie i konsumpcjonizmie/, wszystko okraszone treasura/cenzura, rozprysnie sie jak banka mydlana.

To, że projekt sprawił, że niektore społeczeństwa sa szczególnie podatne na kryzysy, nie jest czymś, za co zamierzają wziąć odpowiedzialność. Masowa imigracja nie byłaby uzasadniona, nawet gdyby była to umowa o zysk, ale tak nie jest.
Teraz otwiera sie nowy temat: wklad imigrantow do smierci.

P.S. Byly premier Carl Bild: Zalozyc knebel na Tegnella. Rząd powinien zlekceważyć stanowego epidemiologa panstwowego Andersa Tegnella i powiedzieć mu, aby przestał krytykować strategie koronawirusa innych krajów.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2020
kobieta - Imigracja to katastrofa finansowa -
faraonowie z Brukselą zniszcza was jak powiecie to głośno

W przybliżeniu dzisiaj, można podsumować stosunek establishmentu (faraonow) do masowej imigracji. Większość z nich nie chce już udawać, że sa to zyskowne projekty, chociaż okazjonalni fanatycy wciąż próbują, ale tych, nawet ich partnerzy ekologiczni naprawdę nie traktują poważnie. Wiemy, że imigracja jest katastrofą gospodarczą, faraonowie tez to wiedzą i wiedzą, że my wiemy ze oni wiedza, ale wciąż mogą ukarać tego, kto jest /zdezorientowany/, albo chce sie wydostac z korytarza ich pogladow. Kiedy głupstwa i kłamstwa powtarza się dzisiaj, należy je zatem traktować jako ukryte zagrożenia, a nie roszczenia do rzeczywistości. /Tak właśnie powinienes myślec/, a nie /tak jak jest!/.

/Mysliciele/, nie majacy wlasciwego odniesienia do imigracji z krajow MENA, klepia swoje prawdy, bez umiejetnosci rozroznia polityki bedacej na wlasciwej drodze od polityki szajsu lewicowych liberalow.

Dlaczego tak oczywisty biznes strat musiał trwać przez dziesięciolecia? Jest to ciągły, masowy transfer zasobów z pracujących do niepracujących, a jednocześnie ludzie pracujący są często oskarżani o /dyskryminowanie/ i /uciskanie/ ludzi, których faktycznie wspierają. cd
Autor: kobieta  Dodano: 11-05-2020
Leonardoo - ślady cywilizacji w puszczy amazońskiej   1 na 1
Pewnego razu pilot samolotu lecącego nad świeżo wykarczowanym obszarem Puszczy Amazońskiej zauważył na ziemi regularne kształty: prostokąty i okręgi. Były to niewielkiej wysokości wały ziemne, niezauważalne z ziemi, ale widoczne z lotu ptaka. Dokładne badania potwierdziły, że były to ślady dawnych fortyfikacji ziemnych, sprzed tysięcy lat. - Jak to możliwe, przecież Puszcza Amazońska to rzekomo odwieczna puszcza dziewicza nietknięta stopą człowieka od milionów lat, he,he.
</div>Istnieją koncepcje antropologiczne, w myśl których Indianie z Amazonii oraz Aborygeni australijscy, to nie są żadne ludy pierwotne, ale ludy, które wskutek przegranej walki z trudnymi warunkami życia oraz oddalenia od centrów cywilizacyjnych utracili posiadane wcześniej umiejętności i kulturę staczając się do prymitywnych form życia plemiennego. 
</div>Czy ludzie, którzy przeżyją "depopulację" czeka raj na ziemi, czy przeciwnie: regres cywilizacyjny?
</div>
Autor: Leonardoo  Dodano: 10-05-2020
Leonardoo - droga bez powrotu   1 na 1
W Chinach Ludowych jakiś geniusz zauważył, że wróble zjadają ziarno z pól uprawnych. Inny geniusz policzył, ile ton ziarna zjadają wróble rocznie. Wniosek: należy wymordować wróble, a ludzie będą żyli w dostatku. I tak zrobiono. - Rok później okazało się, że w owym kraju nastała plaga owadów, które spowodowały straty wielokrotnie większe, niż straty ziarna z powodu wróbli. W konsekwencji łapano wróble w dalekich prowincjach i przywożono z powrotem, aby zapobiec pladze owadów. - W skrócie.
</div>Czy jeśli jakiś "geniusz" doprowadzi do depopulacji Ziemi, to czy nie zostaną uwolnione inne siły, o których istnieniu nie wiemy. Życie na Ziemi to wielki ekosystem, nie tylko biologiczny. Ale nawet skupmy się na biologii: każdy ludzki organizm działa jak odkurzacz na drobnoustroje - zwalcza je, mówiąc krótko. Czy jeśli zabraknie nagle tych 5 miliardów odkurzaczy, to nie czeka ocaleńców jakaś prawdziwa epidemia chorób, jakich świat nie widział? I zamiast redukcji populacji o 90% okaże się, że ginęło 99,999% ? A ocaleli nie ci, "co trzeba"?
</div>Czy maszyny zastąpią ludzi? Heh, już w średniowieczu wiedziano, że perpetuum mobile nie istnieje.
</div>
Autor: Leonardoo  Dodano: 10-05-2020

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365