Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.555.387 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 246 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
Artur Patek, Jan Rydel, Janusz J. Węc (red.) - Najnowsza Historia Świata tom 4 1995-2007

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Mity religijne ze względów zasadniczych nie mają dla mnie znaczenia, choćby dlatego, że mity różnych religii przeczą sobie wzajemnie. Jest przecież czystym przypadkiem, że urodziłem się tutaj, w Europie, a nie w Azji, a od tego przecież nie powinno zależeć, co jest prawdą, a więc i to, w co mam wierzyć. Mogę przecież wierzyć tylko w to, co jest prawdziwe."
Komentarze do strony Normalność

Dodaj swój komentarz…
Hubert M. - Normalność jest podstępna
Normalność posiada conajmniej 2 oblicza
- pierwsze normalne, znaczy takie same jak lub zbliżone do większości podobnych.
- drugie normalne, znaczy takie jakie powinno być ( w mnienaniu autora tego stwierdzenia).
Przez to wpadamy czesto w pułapkę znaczeniową, bo przecierz normalne jest że jakiś procent społeczeństwa to psychopatycżni mordercy (pierwsze znaczenie) ale ci ludzie nie są normalni (drugie znaczenie).
Jeżeli ktoś więc chce "normalnej Polski", normalnego związku, domu lub pracy może nas wprowadzić, celowo lub nie, w błąd mieszając znaczenia normalności.
Pozdrawiam
Autor: Hubert M. Dodano: 29-11-2007
Reklama
kluno - nienormalna normalnosc
Autor tej publikacji zbyt generalizuje.
Opisana przez niego wspolczesna normalnosc to normalnosc kreowana przez media, przepelnoina tzw. poprawnoscia polityczna, wyidealizowana, pozadana pzez rzadzacych, ktora nie ma do konca odbicia w rzeczywistosci.
Wedlug mnie nie ma jakiejs jednej normalnosci. W roznych grupach spolecznych panuja rozne normy. Obracajac sie w roznych srodowiskach, widze ze pojecie normalnosci ma rozne znacznia, w srodowisku robotniczym normalna jest skrajna homofobia, rasizm a np. w srodowisku studenckim panuje torancja. Niektorzy uwazaja kiczowate filmy sensacyjne, disco-polo, techno, opery mydlane, reality show za totalny kicz inni za jak najbardziej normalne. Normy se rozne w zaleznosci od wieku np starsi sa zwykle pobozni, konserwatywni, normy mlodych to wolnosci seksualna, brak zaintersowania kosciolem.
Wiekszosc norm nie ma jakiegos uniwersalnego charakteru
Autor: kluno Dodano: 01-12-2007
Moritz - E tam
Czy normalne jest pisanie o normie w sposob anormalny ? Panski styl wypowiedzi jest dosc nietypowy jak na filozofa uczelnianego ,brakuje w nim precyzji , definicje umykaja gdzies w gaszczu slow i chyba za duzo w nim kwiecistych wyrazen wzietych chyba z poezji.Po co komplikowac sprawy bardziej niz sa juz skomplikowane ?
Autor: Moritz Dodano: 04-12-2007
Leszek - Dziekuję   1 na 1
Znakomity tekst! Niewiele jest lepszych. Poetyczna narracja – no po prostu - cymes. Zgaduję, że zamysłem autora, taka miała być właśnie. No ja po prostu zań dziękuję, zazdroszcząc tak niepowtarzalnego, mistrzowskiego pióra i wręcz wykwintnej interpretacji rzeczy.
Autor: Leszek Dodano: 01-09-2010
koronka - nie-cymes
Trochę się poprzedniemu komentatorowi przegięło, ale widocznie formuła celuje w tego rodzaju target. Mnie powalił tekścik autora opublikowany na e-ZNACZENIA: "O miłości".
Dawno nie miało się okazji czytać tak kuriozalnego i tandetnego potoku grafomańskiego "poetyzującego filozofowania". Nawet jeśli pojawia się ciekawsze stwierdzenie - natychmiast ginie w w/w magmie, której zwyczajnie nie da się czytać. Pod koniec ogarnia śmiech i odczucie jakiegoś groteskowego niesmaku. Czy autor, młody człowiek, musi gubić się w tak anachronicznej formułce i w ogóle czyta trochę, przykładowo, wspólczesnych analiz psychoanalitycznych? I co w tym koszmarku robi F.Pessoa? To jakieś nieporozumienie.
Autor: koronka  Dodano: 08-12-2010
Ziut - jestem za, a nawet przeciw   1 na 1
Rewelacyjny tekst. Przy okazji, jesteś Pan mistrzem ironii, a mnie to bardzo smakuje. Niezmiernie ciekaw jestem Pańskiego zdania na temat wolnej woli i z przyjemnością choćby krótką notę bym o tym przeczytał.
Autor: Ziut  Dodano: 04-01-2011
talita - Panie Bartoszu - warto o tym pomyśleć
To jest niestety grafomania. Nawet jeżeli znajdzie się w tym tekście zdanie, które jest perełką, to towarzystwo tych innych, zbyt "wybujałych" zdań je zabija. Nie każdy potrafi pisać. Miernych poetów/pisarzy mamy tysiące.
Autor: talita  Dodano: 25-02-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365