Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.190.665 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 30 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Dodaj swój komentarz…
Arminius - zatracenie klarowności   2 na 2
Wprowadzenie pojęcia "środki karne" przez KK z 1997 r. doprowadziło do zatarcia klarowności definicji tejże instytucji. Uprzedni termin "kary dodtakowe" znacznie lepiej oddawal ich istotę i należycie "porzadkował" prawną terminologię. W chwili obecnej zdarza się często wśród niezbyt zorientowanych w prawie karnym (także prawników) iż przez środki karne rozumie się wszelkie instytucje prawa karnego charakteryzujące się jakimkolwiek stopniem dolegliwości.
Autor: Arminius  Dodano: 29-11-2013
Reklama
GrzeTor - Dyskryminacja ludzi w stosunku..   1 na 1
Wszelkie kodeksy karne itp. są nakierowane na sankcje wobec ludzi. Tymczasem głównymi aktorami na świecie są instytucje - przedsiębiorstwa, fundacje, rządy itp. Typowo za popełnienie jakiegoś złego czynu instytucja nie jest "eliminowana" na jakiś czas, analogicznie np. do kary więzienia, lecz jedynie płaci jakąś kwotę, która zazwyczaj jest drobnym procentem zysków lub obrotów.
Słysząc to wiele osób doznaje urojenia humanistycznego twierdząc, że przecież przedsiębiorstwa to też ludzie, bądź też że nimi rządzą ludzie. Nie jest to uniwersalna prawda. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w instytucji decyzje podejmował komputer, w rzeczy samej obecnie tak bywa.
Autor: GrzeTor  Dodano: 30-11-2013
Socki - @GrzeTor   1 na 1
Ciekawy pogląd. Myślę, że wielu biznesmenów byłoby za tym, żeby to komputery szły do więzienia, a nie oni. A i komputer na pewno dwa razy by się zastanowił przed podjęciem decyzji, gdyby miał perspektywę trafienia za kratki. Bo wiadomo, że wbrew "urojeniu humanistycznemu" na aferach bogacą się komputery, a nie prezesi.
Autor: Socki  Dodano: 01-12-2013
PiotrM2011 - @Socki   1 na 1
GrzeTorowi nie o to chodzi. Chodzi o to, że dla korporacji jest duuużo bardziej dolegliwe, gdy dostanie zakaz np. na 2 lata prowadzenia wszelkiej działalności gospodarczej, lub choćby reklamowania się, niż wysłanie połowy swojego zarządu do kicia. Wszak zarząd i kluczowi akcjonariusze, to zwykle inne podmioty.
Autor: PiotrM2011  Dodano: 01-12-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365