Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
203.564.937 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 605 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Fakt nauczania religii w murach szkolnych sprawia, że w świadomości ucznia zaciera się nawet intuicyjnie dlań uchwytna różnica między statusem wiedzy i wiary.

Dodaj swój komentarz…
medicus - @ Anna Salman
Trochę, albo i całkiem nieobiektywnie pisze Pani o decyzjach p. Kopacz w polityce zdrowotnej, jako Marszałka Sejmu i Premiera. Długość życia, średnia dla polskich kobiet wynosi ok. 80 lat. A na jakie choroby umiera się w starości ? Problem badań cytologicznych dotyczy polskich kobiet w znacznie młodszym wieku. Rak szyjki i trzonu macicy i rak sutka jest niestety dzisiaj problemem zdrowotnym i społecznym. Nie widzę tu podstaw do zarzutu tak przez Panią sformułowanego. Nie wiem jakiego zarządzenia ministra dotyczy zarzut dot. leków onkologicznych ale jedyne co kojarzę to był brak odpowiednich przepisów wykonawczych ale leżących w kompetencji NFZ a nie MZ. Nie wiem czy ten zarzut można poważnie traktować. Zamrażarka sejmowa to narzędzie polityki partyjnej, którą p. Kopacz co najwyżej współtworzyła. Trudno wyobrazić sobie, że zaufana osoba, wysuwana jako kandydat przez Premiera na de facto II stanowisko w Państwie raptem urywa się ze smyczy i prowadzi własną politykę. A zarzut o infantylną argumentację w exposee' ? Może to brak talentu krasomówczego ale moim zdaniem braku rzeczowości Ewie Kopacz zarzucić nie można. Cóż p.Kopacz nie budzi Pani sympatii ale sięgać po nieprawdziwe albo niepoważne argumenty nie wypada !
Autor: medicus  Dodano: 06-01-2015
Reklama
Jan Rylew
Czy rządy Kopacz przyniosą nam większy pragmatyzm gospodarczy ?
To pytanie zakłada jakby kilkuletni okres rządów tej osoby. Myślę, że taki okres jest możliwy, ale ona musi coś pozytywnego pokazać. Błędy JK mogą nie wystarczyć do dobrego wyniku wyborów w przyszłym roku.

Czy to się odbije korzystnie na rzeczywistości społeczno gospodarczej ?
Myślę, że pani Premier jest wielką niewiadomą. Z jednej strony nośniczką nadziei, z drugiej obawy, że podda się politycznej inercji i będzie jak dotąd czyli szaro, a czas zostanie stracony.
Jest trochę czasu dla wyborców do oceny. Żeby tylko oceniali pragmatycznie.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 06-10-2014
klawik - Posiedzą i wezmą odprawy,   3 na 3
zaistnieją w mediach, może jeszcze uda się dołożyć jakiś ukryty podatek.
Zmian na lepsze nie spodziewam się wcale, bo takie mogą wprowadzić ludzie kompetentni lub przynajmniej z silnym poczuciem idei. A Tu mamy przecież inną pakę z tej samej partii. Żeby spodziewać się zmian trzeba zagłosować na tych, którzy ich naprawdę chcą. Wiem, mało takich na horyzoncie :-)
Autor: klawik  Dodano: 28-09-2014
kulka_na_mole - Dać szansę nowemu rządowi trzeba,   1 na 1
ale wyrażanie jakichkolwiek obaw i nadziei przed expose premiery nie ma sensu. Nic jeszcze nie wiemy co p. Kopacz ma zamiar zrobić podczas swojego urzędowania. Ponadto czy sensowne jest pokładanie wielkich nadziei w rządzie, który w najlepszym razie będzie pracował zaledwie rok? Moim zdaniem żadnych potrzebnych, ale jednocześnie bolesnych dla różnych grup reform nie ma co oczekiwać, bo przed wyborami żadnych reform się nie robi, aby słupki nie opadły.
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 27-09-2014
entres - Kopacz to polski polityk i to chyba..   1 na 1
Huk go wie, co będzie :).
Zapewne jednak z mojego prywatnego punktu wiele się nie zmieni, jak coś się poprawi w jednej dziedzinie, to w drugiej zepsuje. Choć jak autor napominam się do oceniania działań polityków z uwzględnieniem realiów, to realia wyraźnie są takie, że do polityki trafiają u nas tylko ludzie bez poglądów (albo potrafiący skrzętnie je ukrywać), za to łaknący władzy, jak choćby naczelny przykład Tusk, albo oszołomy.

Kopacz wykazała już, że jest w stanie podpisać każdą głupotę, typu kuracja wodą wstrząsaną i rozcieńczaną (w wodzie ?), więc jutro swobodnie można się spodziewać oficjalnego włączenia nauki egzorcyzmów do programu studiów medycznych. Z drugiej strony zaszło coś dziwnego, bo wycofała się z oficjalnej nagonki na Rosję - co oczywiście poprawia moje poczucie bezpieczeństwa - i co kazałoby na nią patrzeć jak na ukrytego polskiego Wallenroda w obcym rządzie, gdyby nie podejrzenie, że to kolejny wyraz oportunizmu, a ona sama nie jest żadnym drzewem chylącym się pod wiatrem, ale stawiającym mu jednocześnie opór, ale gałązką swobodnie fruwającą według jego podmuchów.
Autor: entres  Dodano: 26-09-2014
Krzysztof Sykta - re:   4 na 4
Czy rządy Kopacz przyniosą nam większy pragmatyzm? Pożyjemy, zobaczymy. Wywalenie pisowskiego rusofoba Sikorskiego - pozytywna zmiana. Schetyna może zaskoczyć. Ciekawe jest to, że wszystkie rządy "schyłkowe" zaczynają realizować bardziej racjonalny program i zaczynają być przez to obiektem medialnej nagonki. Tak tylko przypomnę przemianę rządu Buzka po usunięciu z koalicji UW, czy ostatnie podrygi rządu Millera, który chciał dobrze ale nie wyszło i doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie większość w sejmie miało SLD a rządziło UW-demokraci.pl z Hausnerem, Belką i Kwaśniewskim... 
Autor: Krzysztof Sykta  Dodano: 25-09-2014
Iwan Denisowicz - @abrakadabra1   2 na 2
Jakieś tam różniczki może się znajdą (w retoryce zapewne), ale tak ogółem to się zgadzam. Jedni są warci drugich, ciekawi mnie tylko ciągłe straszenie PiSem kiedy to wyraźnie widać, iż PO to taki sam syf.
Autor: Iwan Denisowicz  Dodano: 24-09-2014
abrakadabra1
Te rządy nam przyniosą chyba "zagładę czwartej floty"(tytuł książki)
Autor: abrakadabra1  Dodano: 24-09-2014
abrakadabra1 - @IwanDenisowicz   2 na 2
Czy PiS czy PO to wsio ryba nie ma różnicy
Autor: abrakadabra1  Dodano: 23-09-2014
kaktus - jacek.placek   1 na 1
Dziękuję za linka. Przeczytałem, zobaczyłem, cóż... frapujący, wymowny i jednoznaczny materiał. Nic dodać, nic ująć. Przyznam, że nie znałem tekstu wcześniej - nie śledziłem rozwoju homeopatii - w ogóle, wymusza to weryfikacje mojego podejścia (nie wiem tylko w jakim stopniu) 
Autor: kaktus  Dodano: 23-09-2014
jacek.placek - @Kaktus   7 na 7
A jakie merytoryczne wypowiedzi tu są potrzebne? Fakty znane od dawna.
Dowód rzeczowy w tekście:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,7478
Podpisała? Podpisała.

I tak do zasług tej pani można dopisać kolejne osiągnięcie:
...
5. Leczenie niczym. Ale niczym przepisanym na receptę.
Autor: jacek.placek  Dodano: 22-09-2014
kaktus - A. Gregosiewicz   2 na 4
Czyżby Pana punkt siedzenia nie pozwalał na obiektywna ocenę.  Czytam Pana posty i pytam siebie - czy ocierają się o cynizm...? (Zawsze myślałem, że karać należy przestępców. A czy przestępca nazywa się Glaxo, czy Kowalski to sprawa drugorzędna. Uogólnianie to ślepa uliczka), przebrany oczywiście w szaty szlachetności (Chodziło wyłącznie o kasę. Chora ambicja sprawiła, że zdrowie i życie Polaków wstawiła do pokerowej puli. Uda się, albo się nie uda. Powala Pan również merytorycznością wypowiedzi (Ot i wszystko jeśli chodzi o tę medyczną geniuszkę, promotorkę bredni Nowej Ery).
Autor: kaktus  Dodano: 22-09-2014
Iwan Denisowicz - @abrakadabra1   10 na 10
Jeśli nawet ten rząd spowoduje wygraną PiS w następnych wyborach to co z tego? Krypotklerykalizm zmieni się w klerykalizm, a władzuchna zamiast bełkotać o zielonych wyspach, ciepłych wodach w kranie jasno powie o jaką Wolskę jej chodzi. Wątpię jednak aby sytuacja zwykłego Polaka uległa znaczącej zmianie bo przecież PiS i PO to tak w zasadzie jedno i to samo. Ot banda oszołomów, klerykałów, kłamców.
Autor: Iwan Denisowicz  Dodano: 22-09-2014
klaio - @abrakadabra1   4 na 4
Posłanka Pawłowicz z PiS zarzuca Piotrowskiej. że nigdy nie głosowała razem z konserwatywnym skrzydłem PO lub tak, jakby życzył sobie tego Kościół. Czepianie się jej katolickiej przeszłości to jak wypominanie niektórym tu piszącym, że byli kiedyś ministrantami. Trzeba mieć emocjonalny, a nie racjonalny stosunek do religii by wypominać jej dawną przeszłość. Po prostu nie ma poważnego doświadczenia w sprawach wewnętrznych i tyle.
Autor: klaio  Dodano: 22-09-2014
abrakadabra1   4 na 4
To nie rząd ustalony przez E.Kopacz tylko przez B.Komorowskiego a ściślej mówiąc w Waszyngtonie.Zasługi pani Piotrowskiej od MSW to wydanie podręcznika do religii dla klas 2 szkół podstawowych i działalność w fundacji katolickiej Wiatrak w Bydgoszczy.Jakimś "dziwnym" trafem fundacja ta dostała milion PLN od skarbu państwa.Kobieta ta motała i jątrzyła na lokalnej scenie politycznej.Takie jej zasługi.O służbach mundurowych nie ma bladego pojęcia.I ta od kultury- kto to jest???Nie widziałem jej nigdy i nie słyszałem.A ta reszta to dawno skompromitowane oszołomy.Ten rząd spowoduje wygraną PIS w następnych wyborach.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 22-09-2014
Jancio   3 na 3
Autor robi wszystko, aby uniknąć posądzenia o jeden z licznych grzechów publicystyki. Stara się nikogo nie urazić, unikać zdecydowanych ocen, zgodnie ze sztuką "dać szansę" zanim skrytykuje etc etc. Efekt jest, niestety, odmienny od zamierzonego. Bo nowy rząd to nie są ludzie znikąd, nie jest to ani nowa jakość ani świeża krew, nie jest to też nowa rzeczywistość polityczna. Można prześledzić ilość złych i dobrych decyzji, zachowań, inicjatyw naszych "nowych" władz, i w tym kontekście nadzieje autora i ogólna wymowa są niczym więcej, jak polityczną poprawnością albo naiwnością budzącą obawę czy autor nie utracił ostrości widzenia i osadzenia w rzeczywistości takiej, jaką mamy.
Obawiam się że nasza klasa polityczna otrzymała i dobrze zrozumiała jasny przekaz z Brukseli, mówiący "bądź wierny jak pies wobec władz, a nagroda nie będzie słaba".
I w tym kontekście nietrudno się domyślić, że albo my, jako wyborcy, jakoś zbystrzejemy, albo będziemy pogłębiać swoje "specjalizowanie się w klepaniu biedy u siebie i budowaniu bogactwa u innych".
Autor: Jancio  Dodano: 22-09-2014
bass - @M.Agnosiewicz   4 na 6
> ... nie należy karać koncernu GlaxoSmithKline, który w kolejnych krajach korumpuje ...

Od osądzania i karania są odpowiednie służby i aparat sprawiedliwości, a nie "widzimisię " pojedynczej osoby, choćby na najwyższym stanowisku.
Autor: bass  Dodano: 21-09-2014
A. Gregosiewicz - Mariusz Agnosiewicz - Koncerny..   8 na 12
Zawsze myślałem, że karać należy przestępców. A czy przestępca nazywa się Glaxo, czy Kowalski to sprawa drugorzędna. Uogólnianie to ślepa uliczka.
Że w taki sposób myśli Kopacz - rozumiem. Ale racjonalista?
Autor: A. Gregosiewicz  Dodano: 21-09-2014
Anna Salman - @Autor   9 na 11
Miałam nadzieję, że  w odpowiedzi na moją listę zarzutów zobaczę listę osiągnięć pani minister, ale takich po prostu nie ma. Program profilaktyki to jedno (zresztą okazał się wielką kompromitacją, o czym pisano kilka lat temu), ale czy chciałby pan, aby kryterium przyjęcia do działu księgowości był stan pańskiej prostaty?
Brak środków w NFZ to żadne usprawiedliwienie, skoro mimo niedostatków nader hojnie wspierał prywatną klinikę koleżanki ówczesnej pani minister, ignorując potrzeby pobliskiego szpitala państwowego, o czym też pisała prasa. Zasady finansowania z NFZ wymagają reformy, ale nawet nie podjęto próby.
Co do real politic - pani premier wskazała na stanowisko marszałka sejmu ... Radka Sikorskiego. A do rządu kogo? Rysia, Zbysia i Elę, bo z tą ostatnią ... się znają i dobrze dogadują. Czyli zamiast męskich polityków, omawiających przy ośmiorniczkach długość penisów, będziemy mieć lekko sfeminizowany rząd, którego członkinie będą w najdroższych restauracjach omawiać wielkości biustów i skuteczność depilacji. Jaka to zmiana jakościowa?
Pozbycie się z Polski koncernów jest możliwe, pod warunkiem odsunięcia polityków podatnych na korupcję i nepotów. Tego akurat nie widzę.
Autor: Anna Salman  Dodano: 21-09-2014
Mariusz Agnosiewicz - Koncerny farmaceutyczne   2 na 8
Jeśli nie ma sprzeczności między interesem koncernów farmaceutycznych a interesem społecznym to znaczy, że nie należy karać koncernu GlaxoSmithKline, który w kolejnych krajach korumpuje lekarzy i służbę zdrowia, by kupowano i przypisywano jego towary? Taka działalność koncernu została już ujawniona w Polsce i Chinach: www.reuters.com(*)sk-china-idUSKBN0HE0TC20140919
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 21-09-2014
A. Gregosiewicz - -lipcowydziadek   5 na 13
Wie Pan dlaczego Kopacz nie "uległa zbiorowej europejskiej psychozie" i nie kupiła szczepionki przeciwko grypie AH1N1?
Otóż nie dlatego, że miała jakąkolwiek wiedzę na temat zagrożenia epidemią. Albo jakąkolwiek wiedzę medyczną. Chodziło wyłącznie o kasę. Chora ambicja sprawiła, że zdrowie i życie Polaków wstawiła do pokerowej puli. Uda się, albo się nie uda. Ot i wszystko jeśli chodzi o tę medyczną geniuszkę, promotorkę bredni Nowej Ery.
Cytuję:
Ewa Kopacz: „Mamy wiedzę, jakie są klauzule w umowach, które podpisywały inne państwa, jakie są klauzule w zaproponowanej nam umowie. Departament prawny znalazł tam ponad 20 punktów spornych. Ja zadaję pytanie: czy rząd ma zawierać umowy korzystne dla obywateli, czy dla interesów firm farmaceutycznych?”
Pytanie jest źle postawione. Nie ma sprzeczności między umowami korzystnymi dla obywateli i dla firm farmaceutycznych.
Jest natomiast sprzeczność między mentalnością przekupki (pozwalającą na kupczenie zdrowiem Polaków) a stanowiskiem premiery.
Autor: A. Gregosiewicz  Dodano: 21-09-2014
Chacarron Macaron - @Mariusz Agnosiewicz   3 na 3
Ależ służbę zdrowia też można uzdrowić. Moim zdaniem wystarczy wprowadzić taki system jaki ponoć panuje we Francji. Tam za leczenie płaci po dużej części państwo a w mniejszej pacjent. Do tego pacjent może wybrać lekarza i zazwyczaj wybiera prywatną klinikę. Prywatne kliniki dbają o pacjentów bo pieniądze klinik zależą od głosów pacjentów, a ci głosują nogami. A ponieważ pacjent i tak płaci za leczenie więcej niż klinika może zarobić, to nie ma ryzyka przekrętów. Można też opodatkować śmieciowe jedzenie.
Autor: Chacarron Macaron  Dodano: 21-09-2014
lipcowydziadek - na razie pozytywnie   4 na 4
Kopacz jako minister zdrowia nie uległa zbiorowej europejskiej psychozie (spodziewana pandemia świńskiej grypy) i nie zakupiła olbrzymiej ilości szczepionki, jak to zrobiła większość Europy. No i w elegancki sposób pozbyła się z rządu Sikorskiego.
Autor: lipcowydziadek  Dodano: 21-09-2014
abrakadabra1   3 na 5
Ten rząd to apokalipsa , a ta Piotrowska to kuriozum
Autor: abrakadabra1  Dodano: 21-09-2014
klaio - Pewien guru zarządzania (Drucker?)   2 na 2
powiedział, że wybitny menedżer ma 70% skuteczności. Czyli każdego można zdyskredytować koncentrując się na 30% jego niepowodzeń. Analogicznie z politykami. Dlatego lista p.Salman zarzutów przeciw Kopacz nie jest przesądzająca. Ale nadzieje Autora oparte są na bardzo, ale to bardzo kruchych podstawach. R.Bugaj zauważył, że Kopacz była pierwszym marszałkiem, który nie miał wcześniej własnego dorobku politycznego, została całkowicie wykreowana z kapelusza przez Tuska i świeciła jego odbiciem. Czy mu się urwie z łańcucha? To czysta wiara, bo do tej pory nie przejawiała żadnych objawów własnego zdania w sprawach, w których siły wyższe miały zdanie już wyrobione. Nasze działania wobec Białorusi czy Ukrainy nie były przejawem polityki idealistycznej - taka była tylko narracja. Motywacje były czysto pragmatyczne odsuwania od naszych granic Rosji, a ich (nie)skuteczność oceniam także wg. zasady przedstawionej w dwóch pierwszych zdaniach i wychodzi mi pozytywny bilans. Czy cel był słuszny, to inna dyskusja. Wypowiedź Kopacz że nasze granice najważniejsze uważam za bezmyślną, bo w razie czego daje Zachodowi alibi by nie zajmować się naszymi granicami z Rosją. Pogląd ten jest uprawniony, ale to, że go wypowiada rzuca cień na jej kwalifikacje. 
Autor: klaio  Dodano: 21-09-2014
Frank Holman   5 na 9
"czy można wskazać jakiegokolwiek polityka
biorącego dość czynny udział we władzy, któremu nie można stworzyć
takiej listy [...] lipnych decyzji?"
Jest tak własnie dlatego, że to nie są żadni fachowcy od danych spraw, tylko świnie przy korycie, które wyrywaką sobie wzajem stołki i dzielą się nimi, jak dzieci w przedszkolu zabawkami.
Kluczowym problemem Polski w kontekscie tego co ma robić rząd nie jest gospodarka, bo ta ciągle się rozwija i zależy głownie od prywatnych biznesmenów, a żeby działała w interesie szerszym, wymaga aby ci biznesmeni byli po porstu uczciwi i etyczni, a to moga wymóc przede wszystkim dobrze działające sądy.
Dlatego wracają - kluczowa jest kompletna zapaść i patologia polskiego sądownictwa oraz służby zdrowia.
A tych sprawa nie załatwi ani skompromitowany (przedszkolak) Grabarczy, który dostał do zabawy zabawki w ministerstiwie sprawiedliwości, ani (przedszkolak) Arłukowicz, który od lat bawi się zabawkami w słuzbie zdrowia, a ludzie jak umierali tak umierają, kolejki do lekarzy - co wie kazdy, kto chorego ma w rodzinie - NIC nie maleją a rosną.
Podobnie w kwestii islamistów - jest globalizacja i albo wolny świat im zrobi front tam daleko, albo oni przyjdą zrobią go tu. Polscy najemnicy też jadą i walczą po stronie wroga...
Autor: Frank Holman  Dodano: 21-09-2014
Mariusz Agnosiewicz - @Anna   5 na 9
Pani Anno czy sądzi Pani, że można wskazać jakiegokolwiek polityka biorącego dość czynny udział we władzy, któremu nie można stworzyć takiej listy kilku czy nawet kilkunastu złych / lipnych decyzji? Nie potrafię sobie takiego wyobrazić. Ministerstwo zdrowia to chyba najbardziej niewdzięczny resort, gdyż o sukcesy tam trudno. Moim zdaniem najlepsza reforma służby zdrowia to naprawdę wieloletni program profilaktyki w zakresie nawyków żywieniowych (spożywanie szkodliwego syfu produkowanego przez wielkie koncerny) oraz aktywności fizycznej. Tak schorowanego społeczeństwa nie da się moim zdaniem wydolnie leczyć przy tak ubogim państwie. Ta promocja badań na raka szyjki macicy to jeszcze dziedzictwo ustawy uchwalonej przez SLD: Ustawa z dnia 1 lipca 2005 roku o ustanowieniu wieloletniego
programu „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych" www2.mz.gov.pl/(*)744&ml=pl&mi=744&mx=0&ma=04806
Chcę realizować zasadę rozliczania polityków z uwzględnieniem kryteriów real politic. Gdybym chciał być idealistą politycznym nawoływałbym do natychmiastowego wygnania z Polski wszelkich zagranicznych grup interesów, przede wszystkim ponadnarodowych koncernów. Tyle że na taką politykę nie ma realnych szans.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 21-09-2014
Anna Salman - Zasługi pani Kopacz   19 na 21
1. Jako minister zdrowia finansowała przez kilka lat reklamy (społeczne!) o konieczności badań cytologicznych, podczas gdy umieralność z powodu raka szyjki macicy lokuje się po przecinku, natomiast 51% kobiet w Polsce umiera z powodu chorób serca i układu krążenia (zero informacji w mediach). Pomysł wprowadzenia obowiązkowych badań ginekologicznych przy przyjmowaniu do pracy przypominał najgorsze praktyki rodem z komunistycznej Rumunii. Chodziło o to, żeby "wyłapywać" niezgłoszone ciąże, bo przy  drastycznym ograniczeniu w dostępie do antykoncepcji spadała ilość urodzeń.
2. Była autorką słynnego rozporządzenia, na mocy którego w pewnym momencie chorzy na nowotwory stracili możliwość wykupu leków. To należałoby odebrać, jako spowodowanie zagrożenia życia obywateli i postawić ją przed sądem.
3. Zamrażarka sejmowa to sztandarowe osiągnięcie tej pani jako marszałkini.
4. Odłożenie ad acta ustawy o przemocy wobec kobiet.
A ten jej występ jako kobiety (???) wręcz żałosny. Moja babcia była żołnierzem AK, a przysięgę wojskową składała razem z dwoma najstarszymi synami, mając jeszcze trójkę drobiazgu w domu.
To tyle mojej oceny tej pani.
Autor: Anna Salman  Dodano: 20-09-2014
Mariusz Agnosiewicz - sekty polityczne   7 na 7
Sekta polityczna to wszystko co się "pieni" i nie potrafi/nie chce wskazać w partii z którą nie sympatyzuje żadnych pozytywów. Sekta polityczna krytykuje wszystko jak leci tylko dlatego, że jest to stanowisko nielubianej przez siebie partii. Każda partia generuje postulaty i decyzje szkodliwe i pożyteczne. Kto walczy z partiami a nie ze szkodliwymi decyzjami - ten jest członkiem jakiejś sekty politycznej. Sekciarstwo polityczne to nieumiejętność merytorycznej dyskusji lub polemiki.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 20-09-2014
jamci - Sekty polityczne?   3 na 3
"sekt politycznych w Polsce"
Co to takiego te "sekty polityczne"?
Niedobrze przedobrzyć :)
Autor: jamci  Dodano: 20-09-2014

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365