Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
203.658.120 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 617 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) dlaczego ktokolwiek miałby ufać Bogu albo też w ogóle uznawać jego istnienie? Jeżeli "dlaczego" znaczy "na jakich podstawach, podobnych tym, do których odwołujemy się, przyjmując hipotezy naukowe" - odpowiedzi nie ma, jako że nie ma takich podstaw.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Podzwonne dla Jobsa (07-10-2011)

W dniu 5 pażdziernika 2011 swiat technologii pożegnał wizjonera. Współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs, w wieku 56 lat przegrał swoją długą walkę z rzadką formą raka trzustki.

Były dyrektor naczelny amerykańskiej spółki komputerowej cierpiał na tę chorobę od 2004 roku, a w 2009 przeszedł przeszczep wątroby. Od stycznia był na zwolnieniu lekarskim, po czym w sierpniu zrezygnował ze stanowiska.

Jobs, który zostawił żonę Laurene i czwórkę dzieci, w latach 70. ubiegłego stulecia wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Stevem Wozniakiem, założył firmę Apple i pozostawał u jej steru, kiedy to firma rozkwitała, by stać się wielomilionowym imperium, jakie znamy dzisiaj. Wspólnicy razem wprowadzili na rynek urządzenie, które uważa się za pierwszy na świecie komputer osobisty: Apple II.

Firma Apple zrewolucjonizowała nasze interakcje i sposób komunikowania się oraz zmieniła nie do poznania rynek urządzeń elektronicznych. Jej wartość rynkową szacuje się na około 263 mld EUR, co czyni z niej najdroższą spółkę technologiczną na świecie. W oświadczeniu wydanym po zgonie założyciela spółka wychwala jego "błyskotliwość, pasję i energię" oraz oddaje cześć niezliczonym innowacjom wprowadzonym przez niego, jak również wpływowi jaki wywarły one na życie tak wielu ludzi.

Komputery Apple zawsze cieszyły się dużą popularnością dzięki intuicyjnym funkcjom i elegancji, rewolucjonizując pracę zwłaszcza w branżach artystycznych, jak np. grafika czy edycja wideo.

Połowa lat 1990-tych to czas poszukiwań przez firmę Apple czegoś, co mogłoby zostawić daleko w tyle klasyczny format oprogramowania PC i skutecznie stawić czoła dominacji marki Microsoft na rynku. Choć ich firmy konkurują ze sobą, Jobs i szef Microsoftu, Bill Gates, byli przyjaciółmi.

"Świat nieczęsto widzi kogoś, kto wpłynął nań tak dogłębnie jak Steve - czego efekty będą odczuwalne przez wiele przyszłych pokoleń. Dla tych z nas, którzy mieli to szczęście pracować z nim, był to szaleńczo wielki zaszczyt. Będzie mi Steve'a ogromnie brakować" - mówi Gates.

Jobs stoi za udostępnieniem światu kolorowych komputerów iMac, iPodów i iPhonów, a jego śmierć nastąpiła dosłownie dzień po zaprezentowaniu przez Apple'a swojego najnowszego modelu iPhona; zostanie również zapamiętany jako osoba przywiązująca wielką wagę do szczegółów, zaangażowana w każdy etap procesu tworzenia produktu - od koncepcji po produkcję.

Nie zawsze było różowo. W 1985 głośno było o rozstaniu Jobsa z Apple, do którego doszło wskutek wewnętrznych sporów. Powrócił w 1997, aby podnieść podupadającą firmę i zapewnić jej przyszłość, wprowadzając na nową, wizjonerską drogę.

Apple to nie jedyne osiągnięcie Jobsa na polu nowych technologii. W 1986 r., w czasie ponad dziesięcioletniego rozstania z Apple, Jobs kupił spółkę Pixar, która w owym czasie była niewielkim studiem eksperymentalnym, zajmującym się  animacją cyfrową, po czym pomógł przemienić ją w giganta rynku rozrywki, jakim jest obecnie.

© Unia Europejska 2005 - 2011

Źródło: CORDIS


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26275 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365