Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.562.430 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 246 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Do istotowego poznania przyrody dochodzi się nie wmyśliwaniem się w naturę bytu, lecz matematycznym modelowaniem tego, co da się zmierzyć
Nowinki i ciekawostki naukowe
Różności
Chińczycy zrzynali od polskich uczonych (20-02-2011)

Z prac uczonych z Politechniki Wrocławskiej skopiowano obszerne fragmenty tekstu i algorytm symulacji, które opublikowano w znanym brytyjskim czasopiśmie "Journal of Physics A: Mathematical And Theoretical". Plagiatu dopuścili się autorzy z Chin.

IOP Publishing - wydawca periodyku, który znajduje się na tzw. liście filadelfijskiej*, przyznał, że plagiat jest ewidentny i zmusił autorów do wydrukowania sprostowania. Ukazało się ono w "Journal of Physics" w lutym 2011. Doprowadzenie do opublikowania sprostowania trwało blisko 1,5 roku.

W swojej publikacji z 2009 r. Lei Hang, Aigo Song i Jun He nie podali jako tekstu źródłowego dwóch prac, napisanych przez dr. inż. Marcina Magdziarza i prof. Aleksandra Werona z Instytutu Matematyki i Informatyki oraz prof. Karinę Weron z Instytutu Fizyki. Ich opracowania ukazały się w amerykańskim czasopiśmie naukowym "Physical Review E" w 2007 i 2008 r.

Pracownicy Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej są uczonymi cenionymi w Polsce i na świecie.

Dr inż. Marin Magdziarz jest stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2008) oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców (2010-2012). W 2009 r. otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską. Jest również laureatem akcji "Zostańcie z nami", organizowanej przez tygodnik "Polityka".

Prof. Aleksander Weron kieruje Centrum im. Hugona Steinhausa na Politechnice Wrocławskiej. Wykładał na wielu uczelniach zagranicznych, m.in. w USA, we Francji, Szwajcarii, Japonii. Jako stypendysta Fundacji Fulbrighta pracował przez rok w University of California. Od ponad 20 lat na Politechnice działa z powodzeniem, powołane z jego inicjatywy, Studium Talent, przeznaczone dla uzdolnionej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Prof. Karina Weron jest kierownikiem studiów doktoranckich na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Prowadziła zajęcia dydaktyczne z różnych działów fizyki teoretycznej oraz doświadczalnej w kraju i za granicą. Pracowała jako visiting professor na Louisiana State University w USA. Odbyła liczne zagraniczne staże naukowe,m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii czy we Włoszech.

* lista filadelfijska - lista czasopism naukowych, którą opracowuje i aktualizuje Institute for Scientific Information. Zawiera tytuły czasopism, które przeszły proces oceny i są uwzględniane przez bazy ISI. Nazwę lista filadelfijska wprowadził w Polsce Andrzej Kajetan Wróblewski, w innych krajach oficjalnie używaną nazwą jest ISI Master Journal List.

Źródło: Biuro Prasowe Politechniki Wrocławskiej


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (1)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26226 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365