Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
158.748.450 wizyt
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7305 tekstów. Zajęłyby one 28821 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 945 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Nagminną słabością przekonań pozanaukowych jest jawna dysproporcja między stopniem ich uzasadnienia a stopniem pewności, z jaką są żywione.

Wpisz swój komentarz do wiadomości
WegaFitness - Profesor Lisiak musi sprawdzić swoje dane  0 na 2
Pan profesor niestety nie wspomniał o tym, że Inuici (Eskimosi) żyją 10-15 lat krócej niż inne populacje, w wieku 30 lat wyglądają jakby mieli 50, a płytki miażdżycowe obserwuje się u nich już w wieku 20 lat. O czym profesor nie wspomniał również, to fakt, że w latach 70-tych gdy badano żywienie i zachorowalność na serce Eskimosów dwóch badaczy Bang and Dyerberg posłużyło się danymi ludzi, którzy mieszkali w pobliżu cywilizacji oraz lekarzy, podczas gdy w rejonach oddalonych od szpitali / ośrodków zdrowia nawet nie sprawdzano przyczyny śmierci.

Oparto się więc wyłącznie na statystykach przychodni.

https://ottawa.ctvnews.ca/polo…/1.1814937!/httpFile/file.pdf
www.drmcdougall.com/misc/2015nl/apr/eskimos.htm
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18457208

Podczas gdy długość życia zachodnich cywilizacji się wydłuża, Eskimosi nadal żyją krótko, i spotkanie 60-latka graniczy z cudem. Nikt Eskimosów do jedzenia roślin nie namawia, jednak niektórzy zapominają, że nie mieszkamy 500km od najbliższego sklepu / sadu / drzewa z jabłkami / szpitala / restauracji.

Polecam również zapoznać się z setkami badań nad żywieniem - bit.ly/dlaczego-weganizm

Więc drodzy Polacy, jedynym powodem, dla którego powinniśmy jeść więcej mięsa jest to, by Prof. Lisiak miał pełne kieszenie, gdyż pracuje w Zakładzie Technologii Mięsa i Tłuszczu, jako Kierownik Pracowni Badania Surowców i Produkcji Rzeźnianej - jak widać wypowiedź czysto promocyjna.
Autor: WegaFitness  Dodano: 11-08-2019
Reklama
Gigo   1 na 3
Przemysł (bo to przemysł, nie żadna hodowla!) mięsny to największy truciciel środowiska, tworzący jeziora pełne trujacego gnoju i zuzywający ogromne ilości wody pitnej, produkujacy wiecej gazów cieplarnianych (metan) niz cała motoryzacja świata.
Pod plantacje soi, którą pochłania przemysł hodowlany idą ogromne połacie lasów tropikalnych Brazylii, eksportowanej przedewszystkim do Chin, obenie już 1-go producenta wieprzowiny na świecie.
Profesor lobbuje za interesami producentów mięsa, bo przeciez te nadwyżki, jakie mamy w kraju, trzeba zagospodarować, zanim producenci zaczna zwalac świńskie truchła przed instytutem pana profesora.
Autor: Gigo  Dodano: 12-08-2019
klepton - uwaga pseudoprofesor zamaskowany lobbysta!
Ale bzdury, dziś każdy sofista może być profesorem i sobie wygadywać co sobie zechce. Tradycje Wschodu (gdzie żyje znacznie więcej ludzi niż w Europie) tj ajurweda czy chińska medycyna od zawsze przestrzegały przed jedzeniem mięsa i na tej przestrodze zbudowano (nadal najbardziej aktualne) koncepcje długowieczności. Te koncepcje są sprawdzone przez tysiące pokoleń.
Człowiek nigdy nie miał dostępu do takiej ilości pożywienia, a zwłaszcza białka jak teraz. W mięsie jak już to najcenniejszy jest tłuszcz, nie ma tam żadnego "pełnowartościowego białka" jest to białko niszczące nasze jelita i komórki, skraca długość życia komórki.
Autor: klepton  Dodano: 09-09-2019
Wróć do wiadomości..

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365