Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.741.740 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 370 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Paweł zdawał sobie sprawę z tego, że próba przełamania tej kultury uniżoności nie ma sensu, że jej złamanie wymagałoby pogwałcenia tabu, że ten język to świat, z którego nie daje się uciec, świat czapki miętoszonej w ręku w obliczu proboszcza, policjanta, urzędnika, świat niewiary w partnerstwo, w którym idea społeczeństwa obywatelskiego jest groteską."
 Wprowadzenie » The American Rationalist

The American Rationalist

The American Rationalist (Amerykański Racjonalista) to najdłużej wydawany bez przerwy magazyn amerykański poświęcony promowaniu racjonalizmu i naukowego poglądu na świat. Od 1953 roku Amerykański Racjonalista prowadzi bezpardonową walkę z zabobonami religijnymi, przesądami i wszelką inną głupotą i irracjonalnością ludzką. Stąd podtytuł magazynu: The Alternative to Superstition and Nonsense (Alternatywa dla przesądu i nonsensu).

Oto co mówi o magazynie jego aktualny redaktor, Dr. Kaz Dziamka:

„Od ponad 50 lat, nasz magazyn, Amerykański Racjonalista, nie tylko odważnie krytykuje absurdalność wierzeń religijnych ale również nie boi się się przeciwstawić wszystkiemu co irracjonalne w polityce i instytucjach państwowych. Amerykański Racjonalista nie ugnie się nawet pod presją własnych czytelników, nawet za cenę utraty niektórych z nich. A to dlatego, że AR jest wyjątkowym magazynem, nawet wśród nielicznych niezależnych pism racjonalistycznych, dlatego, że nigdy nie oddaliśmy prawa do pełnej wolności intelektualnej w obliczu jakiegokolwiek nacisku ze strony państwa, kościoła, korporacji i innych. Niezależnie redagowany Amerykański Racjonalista jest cenzurowany jedynie przez rygorystyczne wymogi obiektywnej i racjonalnej analizy. Rozum i zdrowy rozsądek są naszą najlepszą obroną. Przyłącz się do nas!"

Więcej informacji i materiałów o piśmie w sekcji angielskiej tego działu


  
 Tytuł stronyAutor
Issue January/February 2004n.d.

« Dział nadrzędny
Logowanie..
Wyszukaj

Indeks artykułów
Książka: Racjonalista
Napisz do nas
Newsletter
Promocja Racjonalisty

Racjonalista w Facebooku
Tag Cloud
ateizm biblia chrześcijaństwo demokracja etyka ewolucja filozofia historia islam izrael jezus kościół kultura moralność nauka papież państwo polityka polska prawo racjonalizm religia seks społeczeństwo szkoła terroryzm wiara wojna wolność śmierć
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)