Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.112.658 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4047 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Dorota Terakowska - Samotność Bogów
Stanisław Lem - Dzienniki gwiazdowe
Umberto Eco - Cmentarz w Pradze

Znajdź książkę..
Sklepik "Racjonalisty"
Friedrich Nietzsche - Antychryst
Koszulka racjonalisty

Złota myśl Racjonalisty:
"Pierwszym prorokiem był pierwszy nikczemnik, który spotkał grupę frajerów."
 Kościół i Katolicyzm » Kościół i seksualizm

Sprawa Johna Doe 16 przeciw Stolicy Apostolskiej, Josephowi Ratzingerowi i innym [3]
Tłumaczenie: Dariusz Kot

Zaraz, zaraz — czy Kościół wie o twoim kochanku w Monroe, Wisconsin? Znów jestem zaskoczony jak wtedy, gdy uczyłeś nas, że księża przysięgają żyć w czystości. Ale cóż to znaczy w porównaniu z ilością dusz, które sam jeden przywiodłeś do zguby? Tak czy inaczej, jestem pewny, że Szatan wie i jest bardzo dumny z ciebie, swego sługi.

Powiedz mi tylko jedną rzecz. Jak mogłeś skrzywdzić mnie w taki sposób? Byłem tylko małym dzieckiem. Moja matka dopiero co opowiedziała ci o traumie, jaką przeszedłem przez trzy ostatnie lata (tekst wymazany).

Powiedziała ci wszystko i BŁAGAŁA cię, żebyś się mną zaopiekował. Byłem zdrętwiały z żalu i strachu, i spodziewałem się z twojej strony jakiegoś pokrzepienia i poczucia bezpieczeństwa. Byłeś wszystkim, co miałem. W domu nikt nie znał języka migowego. Nie mogłem się z nimi porozumieć. Zwróciłem się do ciebie i co mi zrobiłeś? Molestowałeś mnie — oto, co mi zrobiłeś. Wykorzystałeś małego zagubionego chłopca, który nie miał się do kogo zwrócić. Ponieważ, jeśli pamiętasz — tak jak ja pamiętam — powiedziałeś mi, że moja matka już mnie nie kocha.

Odciąłeś mnie od jedynej osoby, która być może mogłaby mnie uratować. Nienawidzę cię za to.

Nigdy nie rozumiałem, dlaczego głuche dzieci tak cię lubiły. Wyglądało, że bardzo cię kochają. Teraz już wiem, że dzieci często przywiązują się do tych właśnie osób, które je krzywdzą.

Pamiętasz wielką rzeźbę Jezusa obejmującego dzieci, stojącą za naszą starą szkołą? Rzeźba ukazywała go jako bardzo przyjaznego dzieciom. Nabrałeś nas naśladując tę pozę, zbliżyłeś się do nas i molestowałeś. Nigdy nie powinieneś był zostać księdzem.

Pamiętam, jak mój przyjaciel chciał zostać katolikiem, więc poprosił mnie, żebym był jego ojcem chrzestnym. Ochrzciłeś go… a potem molestowałeś po spowiedzi. Jakież to obrzydliwe !!!!!!!!!!

Zeszłego roku dowiedziałem się, że arcybiskup Weakland cię zwolnił. To był jeden z najszczęśliwszych momentów w moim życiu. Potem jednak dowiedziałem się, że nadal odprawiasz msze u siebie w domu. Jak śmiesz! Nie możesz odprawiać mszy, bo nie jesteś już teraz księdzem. Bóg nie pozwolił ci być księdzem, bo molestowałeś i zniszczyłeś nam życia. Musisz przestać odprawiać msze. NIE JESTEŚ JUŻ DŁUŻEJ KSIĘDZEM!!!

Zdajesz sobie sprawę, że naprawdę zniszczyłeś mi życie? Nigdy nie mogłem zaufać mężczyznom, bo myślałem, że będą mnie molestować jak ty. Pamiętasz ten pierwszy raz? Przyszedłem do spowiedzi i zapytałeś mnie, czy się masturbowałem. Potem kazałeś mi spuścić spodnie. Zawsze będę pamiętał grozę tej chwili. Sprzeczne myśli. ciebie, mówiącego, żeby podszedł do łóżka i położył się. Nie pójdę do piekła, bo ty jesteś księdzem! A potem pozwoliłeś mi wierzyć w ten śmietnik przez tyle lat! A potem chciałeś, żebym cię dotykał, prowadziłeś moją rękę, by cię dotykała. Robi mi się niedobrze na samą myśl o tym.

Przez ciebie miałem problemy ze związaniem się z kimkolwiek, bo zawsze się bałem, że mnie o ciebie zapytają. Wstyd izolował mnie i pożerał wszystko. Nie chciałem zaprzyjaźnić się bliżej z kimkolwiek, bo znów bałem się, że odkryją mój wstrętny sekret. Patrzę teraz na innych księży i zastanawiam się: „Czy oni także to robią?" Straciłem swą katolicką wiarę, bo zmyliłeś mnie co do Boga i Jezusa. Oni powinni byli zatrzymać bicie twojego serca i posłać cię do piekła, zanim zgwałciłeś więcej dzieci.

Ból stawał się czasami niemożliwy do zniesienia. Gdy spotkałem swą przyszłą żonę, wreszcie powiedziałem komuś o swej ukrytej przeszłości. Powiedziałem jej. Zamiast poczuć się uwolnionym, niespodziewanie zacząłem miewać straszliwe ataki paniki. Co najgorsze, prawie ją straciłem, bo obwiniałem ją za nie. Nie byłem w stanie zaplanować ślubu, bo nigdy nie wiedziałem, w którym momencie zacznę opadać w wir obezwładniającego lęku. Tak więc, dzięki tobie, pobraliśmy się w kościele bezwyznaniowym. Przez ciebie miałem potworne ataki gniewu podczas naszego miodowego miesiąca. Straciłem moją pracę (tekst wymazany) w (tekst wymazany) panika i ataki gniewu były tak ogłupiające, że nie byłem w stanie się skupić. Jednak dzięki miłości i pomocy mojej wspaniałej żony, która przeszła wraz ze mną przez to wszystko, w końcu przemogłem to. Prawie zrujnowałeś moje małżeństwo, ale ci się nie udało.

Chciałem założyć rodzinę przed czterema laty, ale nie mogłem ze względu na mój brak równowagi. Teraz moja żona ma podejrzenie o raka macicy i być może nigdy nie będziemy mieli dzieci. Przeklinam, przeklinam, przeklinam cię!

Wybudowałeś nową szkołę, żeby móc molestować więcej dzieci i zniszczyć ich życia. Teraz szkoła została zamknięta. Zrujnowałeś przyszłość głuchym katolickim dzieciom.

Pamiętam, że w liceum byłem bardzo wściekły na ciebie. Zabrałeś mnie do swego podmiejskiego domku w Boulder Jct. Powiedziałem ci, że mam zamiar opowiedzieć o tobie arcybiskupowi Cousinowi. Powiedziałeś mi, że byłeś niezdrowy na umyśle i powiedziałeś, żebym śmiało powiedział to biskupowi. W końcu powiedziałem arcybiskupowi Weaklandowi, że przyznałeś, że jesteś chory na umyśle.

Mam jedną więcej rzecz do powiedzenia. Uczyłeś mnie o niebie i piekle w naszej szkole. Teraz wiem na pewno, że zobaczysz swego potężnego Szatana już bardzo niedługo. Bóg nie wpuści do nieba nikogo, kto naprawdę, głęboko i ze wstydem nie żałuje za swe grzechy, w twoim przypadku — [grzech] okrucieństwa. Jestem pewny, że Szatan będzie tak dumny, że przyzna ci wielką nagrodę „Największy pedofil na Ziemi". Musisz być bardzo podekscytowany, że niebawem znów zobaczysz (tekst wymazany), który powinien także dzielić twoje męki.

Pracowałem bardzo ciężko, by zwrócić moją duszę z powrotem do Boga i Jezusa. Dzięki miłości i pomocy mojej rodziny i przyjaciół mam nadzieję na uleczenie. Mój wstyd i moja brudna tajemnica wróciły tam, gdzie ich miejsce — do ciebie, ich przyczyny.

(Tekst wymazany)

Do wiadomości:
Arcybiskup Weakland
Papież Jan Paweł II
List datowany na: 12 lutego 1995 r.

Dokument 3

Drogi Kardynale Angelo Sodano,

piszę ten list do Kardynała, ponieważ jestem wściekły na katolickiego księdza o nazwisku Lawrence Murphy i chcę wiedzieć, czy papież Jan Paweł II ekskomunikuje go z Katolickiego Kościoła.

Jestem przekonany, że papież Jan Paweł II wie o wielu księżach, którzy molestowali słyszące dzieci w Ameryce, jednak chciałbym, aby Kardynał opowiedział mu moją historię: że księża molestowali także GŁUCHE dzieci. Te dzieci żyły w dormitoriach bez jakiejkolwiek szansy na ucieczkę. Jestem jednym z nich.

Załączam kopie listów, które napisałem i wysłałem: jeden do Lawrence Murphy’ego i drugi do arcybiskupa Weaklanda z Milwaukeee, Wisconsin. Proszę o odczytanie ich papieżowi Janowi Pawłowi.

Dobrze poznałem doktrynę katolicką. Chciałbym wiedzieć, czy papież Jan Paweł II ekskomunikuje Lawrence Murphy’ego, który przyznał się do molestowania 34 głuchych dzieci? Dlaczego jest on dopuszczany do sakramentów, skoro nigdy nie wyraził jakiejkolwiek skruchy z powodu czynów, do których się przyznał? Tysiącom katolików odmówiono komunii z powodu bez porównania mniej haniebnych występków. Muszę powiedzieć, że tego nie rozumiem. Czy Kardynał mógłby mi to wyjaśnić?

Dziękuję za przeczytanie mojego listu.
(Tekst wymazany)
List datowany na: 5 marca 1995

Dokumet 4

Kardynał Angelo Sodano,
Secretariat of State
Apostolic Palace
00120 Vatican City State
Europe

Drogi Kardynale Angelo Sodano,

5 marca 1995 roku napisałem do Arcybiskupa list, załączając kopie listów do arcybiskupa Remberta Weaklanda i Lawrence Murphy’ego. Przez dwa miesiące nie otrzymałem odpowiedzi.

Mam kilka pytań do zadania:

1) Czy Lawrence Murphy został ekskomunikowany z Kościoła Katolickiego?

2) Kościół Katolicki nie może ekskomunikować Lawrence Murphy’ego jako księdza, gdyż wynika to z prawa kanonicznego. Czy to prawda?

3) Czy Arcybiskup rozmawiał lub pisał do arcybiskupa Remberta Weaklanda z Milwaukee, Wisconsin w Stanach Zjednoczonych na temat moich problemów?

Byłbym bardzo wdzięczny za odezwanie się do mnie. Mój adres jest powyżej.

Dziękuję,
(tekst wymazany)
List datowany na: 10 maja 1995 r.

Dokument 5

Jego Eminencja,
Kardynał Joseph Ratzinger
Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary
00120 Vatican City State
Europe

Wasza Eminencjo,

Piszę do Waszej Eminencji, aby powiadomić o dwóch przypadkach oskarżenia księży tej diecezji o solicytację penitentów (wykorzystywanie spowiedzi jako okazji do zainicjowania kontaktów seksualnych — przyp. DK), a także o grzech przeciw szóstemu przykazaniu Dekalogu (c. 1387). Oba przypadki w ogóle nie są ze sobą związane, wydarzyły się zupełnie kiedy indziej, a tylko ostatnio wyszły na jaw. Potrzebuję teraz rady Waszej Ekscelencji, według jakiej procedury prowadzić te sprawy.

Na krótko przed moim urlopem naukowym 1 stycznia 1996 poleciłem mojemu zastępcy, ks. Jamesowi E. Connellowi, J.C.D., aby zbadał zarzuty, jakie zostały postawione dwóm księżom. Teraz, po moim powrocie 1 lipca, o. Connell poinformował mnie, że w obu wypadkach świadkowie złożyli w sprawie powyższych zarzutów zeznania pod przysięgą. O. Connell jest zdania, że zeznania zostały złożone Kościołowi w dobrej wierze i muszą być poważnie potraktowane, z czym i ja się zgadzam.

Pierwszy z przypadków dotyczy ks. Lawrence Murphy’ego, księdza, którego jedynym przydziałem była pozycja kapelana, a następnie dyrektora Saint John School for the Deaf in Milwaukee w latach 1950-1974. Zgodnie z zeznaniami zaprzysiężonego świadka w sprawie o. Murphy, który potwierdził wykorzystywanie przez tego ostatniego konfesjonału, aby dopuszczać się grzesznych czynów — także wielu innych uczniów stało się w podobny sposób ofiarami o. Murphy. Zbieramy obecnie dodatkowe zeznania od niektórych z nich. Choć oskarżenia przeciwko o. Murphy były przedstawiane mojemu poprzednikowi (oskarżenia te doprowadziły do pozwu cywilego, którego później poniechano) — po raz pierwszy usłyszałem o pogwałceniu sakramentu spowiedzi. Zorientowałem się, że społeczność głuchych ma w zwyczaju ukrywać swe problemy i zażenowanie, co wyjaśnia niechęć ofiar do wcześniejszego wystąpienia ze skargami.


1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Generator nieprawdopodobieństwa
Pakistański szejk wydaje fatwę przeciwko terroryzmowi

 Zobacz komentarze (13)..   


« Kościół i seksualizm   (Publikacja: 01-05-2010 Ostatnia zmiana: 02-05-2010)

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 7274 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365