 |
11-ste przykazanie wg Terlikowskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-12-2012 21:43 | Małyska (6054 punktów) | 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
10 na 10 | Nie wybierałem czasu , w którym żyję ale muszę zmagać się z tym wszystkim co widzę i słyszę. Jestem pechowcem , mam telewizor. W XXI wieku w zasadzie wszyscy go mają. Mimowolnie oglądam telewizję . Mój pech się potęguje. Trafiłem na program publicystyczny (Kropka nad i 17.12.2012) z udziałem posła Niesiołowskiego i publicysty Terlikowskiego. Prawdziwy hardcore ! Poseł Niesiołowski, chyba wszyscy go znamy, przy p. Terlikowskim objawił się jako wyważony, zdroworozsądkowy i ugodowy przedstawiciel katolickiego społeczeństwa. O tempora, o mores! Do czego to doszło! Niesiołowski barankiem pokoju? Przy Terlikowskim sam Papież byłby zdrajcą ideałów Chrystusa. Zazdroszczę Terlikowskiemu wszechstronnej wiedzy. On wie wszystko o zbawieniu! Nie potrzebni Aniołowie i Archaniołowie. Terlikowski wie kto popełnia grzech i jakiego kalibru. Aborcja, In vitro, dla Terlikowskiego to jak dla mechanika w warsztacie samochodowym wymienić olej. Wie co myśli człowiek i jak ma postąpić. Zna wszystkie grzechy i kary za nie. Prawdziwa wyrocznia. Nie potrzebne już autorytety, eksperci, encyklopedie i nawet encykliki papieskie. Jest Terlikowski! W programie Moniki Olejnik Tomasz Terlikowski powiedział, że”zarówno aborcje w Polsce, jak i masakra w Newton były zabijaniem niewinnych dzieci” Zapytany, co sądzi o dzieciach poczętych poprzez in vitro powiedział, że "to są fantastyczne dzieci, ale metoda poczęcia jest zła". Dlaczego Terlikowski nie wprowadzi 11-go „ Nie będziesz poczynał In vitro” No cóż,dobry Bóg jakoś o tym zapomniał… Fajne wpisy na: panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..#16 1 na 5 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >W którym miejscu KK walczy z wolnością słowa?> >> Pani Rabczewska mogła na własnej skórze przekonać się w jaki sposób krk walczy z wolnością słowa.Walczy... w sądzie. Cywilizowane metody. O co kaman?
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Wolność słowa to jedno a chęć palenia na stosie to całkiem inna kwestia.Zaiste, jakie to pocieszające, że niektórzy tutejsi racjonaliści są tacy spostrzegawczy  > Poza tym pojęcie "wolność słowa" z twoich ust to istny kabaret.Bo, gdyż, ponieważ?
bembergiem w berg |
#18 2 na 2 | Tohver (1287 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > To w jakim sensie wolność słowa jest dla KK zagrożeniem?A jakieś przeprosiny za bezczelną próbą włożenia w moje usta czegoś czego nie powiedziałem? Bez tego nie mogę uznać, że dyskusja potoczy się dalej na sensownym poziomie i nie mam zamiaru jej kontynuować. No chyba, że na prawdę nie jesteś w stanie ogarnąć jednego prostego zdania. Wtedy w sumie też nie ma po co tego ciągnąć. |
#19 -1 na 5 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Wolność słowa to dla ciebie zagrożenie dla wolności i normalności? Nieźle.> Oczywiście, że nie. Niech sobie Terlik mówi co tylko zechce. Problemem jest to, że Terlik tworzy wokół siebie sektę która ma na celu jeszcze większe ograniczenie wolności w tym i tak już mocno sfatygowanym kraju. Dlatego uważam, że powinniśmy z Terlikiem walczyć. W granicach prawa oczywiście.No ba, dyskutujmy. Chociaż tak przeglądam ten wątek i przeglądam i jakoś nikt z Terlikiem nie polemizuje, każdy by go tylko kneblował. A jego teza jest dość prosta - uśmiercanie płodów obciążonych chorobami genetycznymi, szczególnie zespołem Downa, w późnych ciążach, jest zabijaniem dzieci i odbywa się to na skalę znacznie większą, niż to co się wydarzyło w Newtown. I jakoś nikogo to nie obchodzi. Terlik mówi mniej więcej tyle, że te późne aborcje są złe. Jak chcesz wykazać się polemiką, udowodnij, że te aborcje są jednak dobre.
bembergiem w berg |
#20 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).Wcale nie dostał. > Jeśli nie będzie nikogo kto rozjedzie te kłamliwe argumenty ciętą ripostą to niedługo tacy jak on dojdą do władzy.No, aż jestem ciekawy tych rozjeżdżających argumentów.
bembergiem w berg |
#21 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | Błagam o wybaczenie. Co więc ma Pan na myśli twierdząc, że wolność słowa zagraża KK?
bembergiem w berg |
#22 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego |
> Bo, gdyż, ponieważ?Udowadniasz to każdego dnia. Idąc przykładem twojego kościoła nie muszę udowadniać aksjomatu o komiczności sentencji "wolność słowa" z twoich ust. Dowodem na prawdziwość mojego aksjomatu jesteś ty  q.e.d. |
#23 2 na 2 | Małyska (6054 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).Oj! Z tego co wiem to w rzeczywistości komitet noblowski miał na pieńku z Hitlerem. W listopadzie 1936 r. pokojową nagrodę Nobla otrzymał Carl von Ossietzky (1889-1938), niemiecki dziennikarz i pacyfista, więziony przez nazistów w obozach koncentracyjnych. Werdykt doprowadził Hitlera do furii. Popraw jeśli sie mylę. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | Ach, te racjonalistyczne adpersonalizmy - czuję się zniszczony. Idę teraz podumać nad swą aksjomatyczną egzystencją.
bembergiem w berg |
#25 3 na 5 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Ach, te racjonalistyczne adpersonalizmy - czuję się zniszczony. Idę teraz podumać nad swą aksjomatyczną egzystencją.> bembergiem w bergI po co mnie oszukujesz? Jedyną rzeczą nad którą będziesz dumał to chęć zastąpienia kodeksu karnego katolickim szariatem  Dopiero jak za samą myśl o aborcji czy wilgotnej pochwie będzie kara co najmniej chłosty to będziesz zadowolony. Bo przecież wiadomo, że tylko bóg ma prawo do stanowienia prawa  A że krk=bóg więc .......  |
#26 12 na 12 Sobieski20 (1136 punktów) (zablokowany) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | No rzeczywiście pamięć mi już szwankuje, był tylko nominowany. Przepraszam Co do riposty to wystarczy zacytować Tomasza z Akwinu: "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." Pan Terlikowski buduje swoje poglądy na zabobonach prymitywnych pasterzy owiec z przed tysięcy lat. Na podstawie tych zabobonów próbuje podważa argumenty naukowców i oczekuje ujęcia tych swoich urojeń w prawie, zmuszając wszystkich (bez względu na to czy wieżą w jego urojenia czy nie) do przestrzegania tego religijnego prawa. Kościół i jego orędownicy mylili się w wielu sprawach w przeszłości (ziemia jednak jest okrągła). |
#27 7 na 7 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Terlik mówi mniej więcej tyle, że te późne aborcje są złe.Eeee tam. Terliczek znowu zabłysnął genialnym bon motem: Cytat:Zabijanie dzieci nienarodzonych to zabijanie dzieci narodzonych - dodał. Po prostu cudne - tylko podziwiać wiadomosci(*)tml#BoxWiadTxt?lokale=katowice |
#28 1 na 1 Sobieski20 (1136 punktów) (zablokowany) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).> Oj! Z tego co wiem to w rzeczywistości komitet noblowski miał na pieńku z Hitlerem. W listopadzie 1936 r. pokojową nagrodę Nobla otrzymał Carl von Ossietzky (1889-1938), niemiecki dziennikarz i pacyfista, więziony przez nazistów w obozach koncentracyjnych. Werdykt doprowadził Hitlera do furii. Popraw jeśli sie mylę.Nie mylisz się, przepraszam, pomieszało mi się, był tylko nominowany. |
#29 7 na 9 | farmer (22440 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego |
> Terlik mówi mniej więcej tyle, że te późne aborcje są złe. Jak chcesz wykazać się polemiką, udowodnij, że te aborcje są jednak dobre.A wspomniał coś o tym że: W 2011 roku, nietrzeźwi użytkownicy dróg uczestniczyli w 4 972 wypadkach drogowych, z czego w 3 893 wypadkach byli zarazem sprawcami, w zdarzeniach tych zginęło 450 osób a 4 820 osób zostało rannych. Wspomniał coś o tym by w te "wasze" święta nie ochlać się jak świnia i co gorsza nie próbować kierować potem pojazdem bo to może doprowadzić do śmierci "bliźniego lub bliźnich". Wspomniał coś by nie brać przykładu z biskupa bo nie każdy ma takie "wtyki". I dlaczego wyceniasz czyjąś ciążę na dobro i zło. Wiesz coś o tym? Czy tylko widziałeś. Wiesz co czuje matka bo to pytanie chyba do niej. |
#30 1 na 1 | mayolina (2278 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).Widzę, że poprawiłeś, więc cofam co napisałam. Zostawiam jednak wyniki googlowych wyszukiwań: A tak swoją drogą, to w google wpisałam hasło hitler, nobel i prize...i pierwszy wynik w którym potwierdzano fakt otrzymania nagrody nobla przez Hitlera jest.... forum chrześcijańskie. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|