Racjonalista - Strona głównaDo treści
11-ste przykazanie wg Terlikowskiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-12-2012 21:43Małyska (6054 punktów)11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
Ocena 10 na 10
Nie wybierałem czasu , w którym żyję ale muszę zmagać się z tym wszystkim co widzę i słyszę. Jestem pechowcem , mam telewizor. W XXI wieku w zasadzie wszyscy go mają.
Mimowolnie oglądam telewizję . Mój pech się potęguje. Trafiłem na program publicystyczny (Kropka nad i 17.12.2012) z udziałem posła Niesiołowskiego i publicysty Terlikowskiego. Prawdziwy hardcore ! Poseł Niesiołowski, chyba wszyscy go znamy, przy p. Terlikowskim objawił się jako wyważony, zdroworozsądkowy i ugodowy przedstawiciel katolickiego społeczeństwa. O tempora, o mores! Do czego to doszło! Niesiołowski barankiem pokoju? Przy Terlikowskim sam Papież byłby zdrajcą ideałów Chrystusa. Zazdroszczę Terlikowskiemu wszechstronnej wiedzy. On wie wszystko o zbawieniu! Nie potrzebni Aniołowie i Archaniołowie. Terlikowski wie kto popełnia grzech i jakiego kalibru. Aborcja, In vitro, dla Terlikowskiego to jak dla mechanika w warsztacie samochodowym wymienić olej. Wie co myśli człowiek i jak ma postąpić. Zna wszystkie grzechy i kary za nie. Prawdziwa wyrocznia. Nie potrzebne już autorytety, eksperci, encyklopedie i nawet encykliki papieskie. Jest Terlikowski!
W programie Moniki Olejnik Tomasz Terlikowski powiedział, że”zarówno aborcje w Polsce, jak i masakra w Newton były zabijaniem niewinnych dzieci”
Zapytany, co sądzi o dzieciach poczętych poprzez in vitro powiedział, że "to są fantastyczne dzieci, ale metoda poczęcia jest zła".
Dlaczego Terlikowski nie wprowadzi 11-go „ Nie będziesz poczynał In vitro”
No cóż,dobry Bóg jakoś o tym zapomniał…

Fajne wpisy na:
panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..
#16
17-12-2012 23:36
 Ocena 1 na 5
worek kości (2937 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi rafal73
>>W którym miejscu KK walczy z wolnością słowa?
>>
>Pani Rabczewska mogła na własnej skórze przekonać się w jaki sposób krk walczy z wolnością słowa.

Walczy... w sądzie. Cywilizowane metody. O co kaman?


bembergiem w berg

#17
17-12-2012 23:37
 0 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi rafal73
>Wolność słowa to jedno a chęć palenia na stosie to całkiem inna kwestia.

Zaiste, jakie to pocieszające, że niektórzy tutejsi racjonaliści są tacy spostrzegawczy

>Poza tym pojęcie "wolność słowa" z twoich ust to istny kabaret.

Bo, gdyż, ponieważ?


bembergiem w berg

#18
17-12-2012 23:38
 Ocena 2 na 2
Tohver (1287 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi worek kości
>To w jakim sensie wolność słowa jest dla KK zagrożeniem?

A jakieś przeprosiny za bezczelną próbą włożenia w moje usta czegoś czego nie powiedziałem? Bez tego nie mogę uznać, że dyskusja potoczy się dalej na sensownym poziomie i nie mam zamiaru jej kontynuować. No chyba, że na prawdę nie jesteś w stanie ogarnąć jednego prostego zdania. Wtedy w sumie też nie ma po co tego ciągnąć.

#19
17-12-2012 23:41
 Ocena-1 na 5
worek kości (2937 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Selanos
>>Wolność słowa to dla ciebie zagrożenie dla wolności i normalności? Nieźle.
>Oczywiście, że nie. Niech sobie Terlik mówi co tylko zechce. Problemem jest to, że Terlik tworzy wokół siebie sektę która ma na celu jeszcze większe ograniczenie wolności w tym i tak już mocno sfatygowanym kraju. Dlatego uważam, że powinniśmy z Terlikiem walczyć. W granicach prawa oczywiście.

No ba, dyskutujmy. Chociaż tak przeglądam ten wątek i przeglądam i jakoś nikt z Terlikiem nie polemizuje, każdy by go tylko kneblował. A jego teza jest dość prosta - uśmiercanie płodów obciążonych chorobami genetycznymi, szczególnie zespołem Downa, w późnych ciążach, jest zabijaniem dzieci i odbywa się to na skalę znacznie większą, niż to co się wydarzyło w Newtown. I jakoś nikogo to nie obchodzi. Terlik mówi mniej więcej tyle, że te późne aborcje są złe. Jak chcesz wykazać się polemiką, udowodnij, że te aborcje są jednak dobre.


bembergiem w berg

#20
17-12-2012 23:43
 Ocena 2 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Sobieski20
>Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).

Wcale nie dostał.

>Jeśli nie będzie nikogo kto rozjedzie te kłamliwe argumenty ciętą ripostą to niedługo tacy jak on dojdą do władzy.

No, aż jestem ciekawy tych rozjeżdżających argumentów.

bembergiem w berg

#21
17-12-2012 23:45
 Ocena 1 na 3
worek kości (2937 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Tohver
Błagam o wybaczenie. Co więc ma Pan na myśli twierdząc, że wolność słowa zagraża KK?


bembergiem w berg

#22
17-12-2012 23:46
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi worek kości

>Bo, gdyż, ponieważ?

Udowadniasz to każdego dnia.
Idąc przykładem twojego kościoła nie muszę udowadniać aksjomatu o komiczności sentencji "wolność słowa" z twoich ust.
Dowodem na prawdziwość mojego aksjomatu jesteś ty

q.e.d.

#23
17-12-2012 23:48
 Ocena 2 na 2
Małyska (6054 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Sobieski20
>Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).
Oj! Z tego co wiem to w rzeczywistości komitet noblowski miał na pieńku z Hitlerem. W listopadzie 1936 r. pokojową nagrodę Nobla otrzymał Carl von Ossietzky (1889-1938), niemiecki dziennikarz i pacyfista, więziony przez nazistów w obozach koncentracyjnych. Werdykt doprowadził Hitlera do furii. Popraw jeśli sie mylę.

#24
17-12-2012 23:49
 0 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi rafal73
Ach, te racjonalistyczne adpersonalizmy - czuję się zniszczony. Idę teraz podumać nad swą aksjomatyczną egzystencją.

bembergiem w berg

#25
18-12-2012 00:02
 Ocena 3 na 5
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi worek kości
>Ach, te racjonalistyczne adpersonalizmy - czuję się zniszczony. Idę teraz podumać nad swą aksjomatyczną egzystencją.
>
bembergiem w berg


I po co mnie oszukujesz? Jedyną rzeczą nad którą będziesz dumał to chęć zastąpienia kodeksu karnego katolickim szariatem
Dopiero jak za samą myśl o aborcji czy wilgotnej pochwie będzie kara co najmniej chłosty to będziesz zadowolony.
Bo przecież wiadomo, że tylko bóg ma prawo do stanowienia prawa
A że krk=bóg więc .......

#26
18-12-2012 00:14
 Ocena 12 na 12
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi worek kości
No rzeczywiście pamięć mi już szwankuje, był tylko nominowany. Przepraszam

Co do riposty to wystarczy zacytować Tomasza z Akwinu: "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów."

Pan Terlikowski buduje swoje poglądy na zabobonach prymitywnych pasterzy owiec z przed tysięcy lat. Na podstawie tych zabobonów próbuje podważa argumenty naukowców i oczekuje ujęcia tych swoich urojeń w prawie, zmuszając wszystkich (bez względu na to czy wieżą w jego urojenia czy nie) do przestrzegania tego religijnego prawa. Kościół i jego orędownicy mylili się w wielu sprawach w przeszłości (ziemia jednak jest okrągła).

#27
18-12-2012 00:21
 Ocena 7 na 7
MarcinK (9189 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi worek kości
> Terlik mówi mniej więcej tyle, że te późne aborcje są złe.

Eeee tam. Terliczek znowu zabłysnął genialnym bon motem:

Cytat:
Zabijanie dzieci nienarodzonych to zabijanie dzieci narodzonych - dodał.


Po prostu cudne - tylko podziwiać

wiadomosci(*)tml#BoxWiadTxt?lokale=katowice

#28
18-12-2012 00:29
 Ocena 1 na 1
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Małyska
>>Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).
>Oj! Z tego co wiem to w rzeczywistości komitet noblowski miał na pieńku z Hitlerem. W listopadzie 1936 r. pokojową nagrodę Nobla otrzymał Carl von Ossietzky (1889-1938), niemiecki dziennikarz i pacyfista, więziony przez nazistów w obozach koncentracyjnych. Werdykt doprowadził Hitlera do furii. Popraw jeśli sie mylę.

Nie mylisz się, przepraszam, pomieszało mi się, był tylko nominowany.

#29
18-12-2012 00:29
 Ocena 7 na 9
farmer (22440 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi worek kości

> Terlik mówi mniej więcej tyle, że te późne aborcje są złe. Jak chcesz wykazać się polemiką, udowodnij, że te aborcje są jednak dobre.

A wspomniał coś o tym że:
W 2011 roku, nietrzeźwi użytkownicy dróg uczestniczyli w 4 972 wypadkach drogowych, z czego w 3 893 wypadkach byli zarazem sprawcami, w zdarzeniach tych zginęło 450 osób a 4 820 osób zostało rannych.

Wspomniał coś o tym by w te "wasze" święta nie ochlać się jak świnia i co gorsza nie próbować kierować potem pojazdem bo to może doprowadzić do śmierci "bliźniego lub bliźnich". Wspomniał coś by nie brać przykładu z biskupa bo nie każdy ma takie "wtyki".

I dlaczego wyceniasz czyjąś ciążę na dobro i zło. Wiesz coś o tym? Czy tylko widziałeś.
Wiesz co czuje matka bo to pytanie chyba do niej.


#30
18-12-2012 00:35
 Ocena 1 na 1
mayolina (2278 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Sobieski20
>Adolf Hitler zdobył władze w demokratycznych wyborach (dostał nawet pokojową nagrodę nobla).
Widzę, że poprawiłeś, więc cofam co napisałam. Zostawiam jednak wyniki googlowych wyszukiwań:

A tak swoją drogą, to w google wpisałam hasło hitler, nobel i prize...i pierwszy wynik w którym potwierdzano fakt otrzymania nagrody nobla przez Hitlera jest.... forum chrześcijańskie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365