Racjonalista - Strona głównaDo treści
11-ste przykazanie wg Terlikowskiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-12-2012 21:43Małyska (6054 punktów)11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
Ocena 10 na 10
Nie wybierałem czasu , w którym żyję ale muszę zmagać się z tym wszystkim co widzę i słyszę. Jestem pechowcem , mam telewizor. W XXI wieku w zasadzie wszyscy go mają.
Mimowolnie oglądam telewizję . Mój pech się potęguje. Trafiłem na program publicystyczny (Kropka nad i 17.12.2012) z udziałem posła Niesiołowskiego i publicysty Terlikowskiego. Prawdziwy hardcore ! Poseł Niesiołowski, chyba wszyscy go znamy, przy p. Terlikowskim objawił się jako wyważony, zdroworozsądkowy i ugodowy przedstawiciel katolickiego społeczeństwa. O tempora, o mores! Do czego to doszło! Niesiołowski barankiem pokoju? Przy Terlikowskim sam Papież byłby zdrajcą ideałów Chrystusa. Zazdroszczę Terlikowskiemu wszechstronnej wiedzy. On wie wszystko o zbawieniu! Nie potrzebni Aniołowie i Archaniołowie. Terlikowski wie kto popełnia grzech i jakiego kalibru. Aborcja, In vitro, dla Terlikowskiego to jak dla mechanika w warsztacie samochodowym wymienić olej. Wie co myśli człowiek i jak ma postąpić. Zna wszystkie grzechy i kary za nie. Prawdziwa wyrocznia. Nie potrzebne już autorytety, eksperci, encyklopedie i nawet encykliki papieskie. Jest Terlikowski!
W programie Moniki Olejnik Tomasz Terlikowski powiedział, że”zarówno aborcje w Polsce, jak i masakra w Newton były zabijaniem niewinnych dzieci”
Zapytany, co sądzi o dzieciach poczętych poprzez in vitro powiedział, że "to są fantastyczne dzieci, ale metoda poczęcia jest zła".
Dlaczego Terlikowski nie wprowadzi 11-go „ Nie będziesz poczynał In vitro”
No cóż,dobry Bóg jakoś o tym zapomniał…

Fajne wpisy na:
panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..
#376
09-01-2013 11:47
 Ocena-3 na 3
Konowal (6291 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Mateusz Kożuch
Głupi ateistyczny tekst. A nauka sama sobie co jakiś czas pokazuje środkowy palec i odkrywa nowe dziedziny i rozwiązania.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#377
09-01-2013 12:24
 Ocena 12 na 12
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
>Głupi ateistyczny tekst.

OK?

>A nauka sama sobie co jakiś czas pokazuje środkowy palec i odkrywa nowe dziedziny i rozwiązania.

To się postęp nazywa. Dzięki temu możesz wypisywać swoje głupoty w internecie i tysiące ludzi mogą to przeczytać w ciągu sekund. Dzięki temu średnia życia wydłużyła się w ciągu ostatnich 150 lat prawie trzykrotnie. Dzięki postępowi mamy w końcu społeczeństwa bardziej cywilizowane i mniej wojen.
Tam gdzie religianci mieli władzę (średniowieczna Europa) lub mają (Półwysep Arabski i kraje muzułmańskie) panują ciemnota, zamordyzm i strach a postęp i wolność są zwalczane.

Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

#378
09-01-2013 14:14
 Ocena 9 na 9
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
.
>>>>A może tak w ogóle przestać czegokolwiek zakazywać i odpiórkować się od rozrodczości bliźnich? Nie łaska?
>A łaska, byle na własny koszt bliźni by się zajmowali swoją rozrodczością
Właśnie o to chodzi i właśnie dlatego niech Szacowny Święty Kościół i Szanowny Pan do czyiś tyłków i dzieci nie przypier..la.

Nie mój biznes co Kościół ze swoimi owieczkami czyni, jak je pasie i strzyże, ale niech nie decyduje za wszystkich. Nie interesują mnie zbyt głupoty wypisywane na katolickich portalach, ale ten nie jest do durni skierowany. Tu trzeba myśleć, a nie powtarzać "księże mądrości".

@@@


Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie.
.

#379
09-01-2013 15:42
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
> byle na własny koszt bliźni by się zajmowali swoją rozrodczością
Zaprawdę powiadam wam, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niźli bogatszy wspomoże biedniejszego.

#380
09-01-2013 20:07
 Ocena 5 na 5
-jad- (18783 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Meretseger
>>Czemu bredni? Ciąża to stan szczególny ale nie choroba przecież.
>Nie figuruje w wykazie jednostek chorobowych

Otóż to. Czyli twierdzenie, że ciąża nie jest chorobą nie jest bzdurą. Definicje określają ją jako proces fizjologiczny.

>ale dlatego, że jest "stanem szczególnym", podlega ścisłej kontroli i zabiegom, które nie są potrzebne osobom zdrowym w potocznym tego słowa rozumieniu.

Jak również podlega kontroli, która nie jest potrzebna osobom chorym w każdym tego słowa rozumieniu tylko kobietom będącym w ciąży właśnie. Większość tych badań daje odpowiedź na pytanie czy ciąża rozwija się prawidłowo

>Zwolnienie lekarskie w czasie ciąży można dostać nie z powodu choroby, a zwykłego złego samopoczucia bądź zmęczenia.

Zgadza się. Żaden lekarz nie chce brać na siebie odpowiedzialności za ewentualne komplikacje w przebiegu ciąży a tym bardziej za poronienia. Poza tym, ciąża to stan szczególny w którym należą się kobiecie różne względy.

>Zresztą "katar" to też nie jest choroba.

Oczywiście, że nie. Katar jest choroby objawem.

#381
10-01-2013 09:31
 Ocena-4 na 4
Konowal (6291 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Mateusz Kożuch
>>Głupi ateistyczny tekst.
>OK?
>>A nauka sama sobie co jakiś czas pokazuje środkowy palec i odkrywa nowe dziedziny i rozwiązania.
>To się postęp nazywa.
Jak zwał tak zwał.
Rozumiem też że światłe ateistyczne rządy są w Korei Północnej, w Chinach i na Kubie i.t.p. tolerancyjnych krajach

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi setarkos
>> byle na własny koszt bliźni by się zajmowali swoją rozrodczością
>Zaprawdę powiadam wam, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niźli bogatszy wspomoże biedniejszego.
I dlatego rząd chce z nas wszystkich uczynić biedaków ?


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#383
10-01-2013 10:19
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal

>Rozumiem też że światłe ateistyczne rządy są w Korei Północnej, w Chinach i na Kubie i.t.p. tolerancyjnych krajach
A ile razy trzeba tłumaczyć, że to nie są rządy ateistyczne, tylko parareligijne?

#384
10-01-2013 10:25
 Ocena 11 na 11
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
>Jak zwał tak zwał.
>Rozumiem też że światłe ateistyczne rządy są w Korei Północnej, w Chinach i na Kubie i.t.p. tolerancyjnych krajach

Konowal już to Tobie kiedyś tłumaczono, ale widzę, że religijny mózg tego nie przyjął:
Korea Północna, Kuba czy już trochę mniej Chiny mają władzę opartą na wierze i religii. Po prostu wiarę w bogów zamienili na wiarę w swoich przywódców i ich nieomylność. Niczym taka religia nie różni się od katolicyzmu czy islamu, jest tylko innym przedmiot kultu.
Ja i zapewne zdecydowana większość użytkowników tego forum woli brać przykład z takich ateistycznych krajów jak Czechy, Szwecja czy Dania.
P.S
Tylko proszę nie wyskakuj z Hitlerem czy Stalinem, bo to również było tu po tysiąckroć przerabiane.


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

#385
10-01-2013 23:48
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
>I dlatego rząd chce z nas wszystkich uczynić biedaków ?
Co ma do tego rząd? On i tak zrobi tyle, ile mu podpowiedzą zwierzchnicy gwardii szwajcarskiej.
Chodziło przecież o nasze traktowanie rozmnażania się bliźnich - czy czegoś im w tym względzie zakazywać/nakazywać, czy zachować obojętność (niech sobie sami radzą), czy też ew. wspomóc.

[W szczególności dziwi stanowisko szefów kościoła, którzy zdają się opacznie interpretować nauki swego guru od wina i miłości bliźniego.]

Konowal (6291 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Meretseger
Można też tłumaczyć że 2+2=5 - ale czy to coś zmieni?


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Mateusz Kożuch
A ja widze że Twój ateistyczny mózg dalej nie może zaakceptować tych prostych faktów.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#388
11-01-2013 10:24
 Ocena 2 na 2
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
>A ja widze że Twój ateistyczny mózg dalej nie może zaakceptować tych prostych faktów.
Fakty są takie, że im mniej religijny kraj tym życie w tym kraju lepsze:
[Załącznik]
Faktem jest też, że kraje takie jak Korea Północna czy Kuba są krajami parareligijnymi. Bogów zastąpili wodzowie i przywódcy narodu, którzy są nieomylni i żądają od ludzi całkowitego poddaństwa.
Mój ateistyczny mózg na szczęście nie jest upośledzony religią i potrafi analizować informacje jakie do niego docierają. Nie uznaje żadnych dogmatów i nie przyjmuje prawie nic na wiarę.


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

Konowal (6291 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Mateusz Kożuch
> Nie uznaje żadnych dogmatów i nie przyjmuje prawie nic na wiarę.
Logika stwierdzenia poraża, znaczy się ateista z Ciebie "prawie" całą gębą

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#390
11-01-2013 10:51
 Ocena 3 na 3
Mateusz Kożuch (2120 punktów)Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
W odpowiedzi Konowal
>Logika stwierdzenia poraża, znaczy się ateista z Ciebie "prawie" całą gębą

Ej Konowal, jak to u religianta- zastanowienia brak
"Prawie" znaczy, że czasami muszę wierzyć- np. żonie, gdy mi mówi, że mnie nie zdradza To się zaufanie i współżycie nazywa. Ale najlepsze jest to, że gdy zawiedzie moje zaufanie to mogę bez najmniejszego problemu ją sprawdzić. Czego nie można powiedzieć o wierze w różne śmieszne potworki (Jahwe, Zeus czy Jowisz).


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365