 |
11-ste przykazanie wg Terlikowskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-12-2012 21:43 | Małyska (6054 punktów) | 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
10 na 10 | Nie wybierałem czasu , w którym żyję ale muszę zmagać się z tym wszystkim co widzę i słyszę. Jestem pechowcem , mam telewizor. W XXI wieku w zasadzie wszyscy go mają. Mimowolnie oglądam telewizję . Mój pech się potęguje. Trafiłem na program publicystyczny (Kropka nad i 17.12.2012) z udziałem posła Niesiołowskiego i publicysty Terlikowskiego. Prawdziwy hardcore ! Poseł Niesiołowski, chyba wszyscy go znamy, przy p. Terlikowskim objawił się jako wyważony, zdroworozsądkowy i ugodowy przedstawiciel katolickiego społeczeństwa. O tempora, o mores! Do czego to doszło! Niesiołowski barankiem pokoju? Przy Terlikowskim sam Papież byłby zdrajcą ideałów Chrystusa. Zazdroszczę Terlikowskiemu wszechstronnej wiedzy. On wie wszystko o zbawieniu! Nie potrzebni Aniołowie i Archaniołowie. Terlikowski wie kto popełnia grzech i jakiego kalibru. Aborcja, In vitro, dla Terlikowskiego to jak dla mechanika w warsztacie samochodowym wymienić olej. Wie co myśli człowiek i jak ma postąpić. Zna wszystkie grzechy i kary za nie. Prawdziwa wyrocznia. Nie potrzebne już autorytety, eksperci, encyklopedie i nawet encykliki papieskie. Jest Terlikowski! W programie Moniki Olejnik Tomasz Terlikowski powiedział, że”zarówno aborcje w Polsce, jak i masakra w Newton były zabijaniem niewinnych dzieci” Zapytany, co sądzi o dzieciach poczętych poprzez in vitro powiedział, że "to są fantastyczne dzieci, ale metoda poczęcia jest zła". Dlaczego Terlikowski nie wprowadzi 11-go „ Nie będziesz poczynał In vitro” No cóż,dobry Bóg jakoś o tym zapomniał… Fajne wpisy na: panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..#376 -3 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | Głupi ateistyczny tekst. A nauka sama sobie co jakiś czas pokazuje środkowy palec i odkrywa nowe dziedziny i rozwiązania.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#377 12 na 12 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Głupi ateistyczny tekst.OK? > A nauka sama sobie co jakiś czas pokazuje środkowy palec i odkrywa nowe dziedziny i rozwiązania.To się postęp nazywa. Dzięki temu możesz wypisywać swoje głupoty w internecie i tysiące ludzi mogą to przeczytać w ciągu sekund. Dzięki temu średnia życia wydłużyła się w ciągu ostatnich 150 lat prawie trzykrotnie. Dzięki postępowi mamy w końcu społeczeństwa bardziej cywilizowane i mniej wojen. Tam gdzie religianci mieli władzę (średniowieczna Europa) lub mają (Półwysep Arabski i kraje muzułmańskie) panują ciemnota, zamordyzm i strach a postęp i wolność są zwalczane.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
#378 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | . > >>>A może tak w ogóle przestać czegokolwiek zakazywać i odpiórkować się od rozrodczości bliźnich? Nie łaska?> A łaska, byle na własny koszt bliźni by się zajmowali swoją rozrodczością  Właśnie o to chodzi i właśnie dlatego niech Szacowny Święty Kościół i Szanowny Pan do czyiś tyłków i dzieci nie przypier..la. Nie mój biznes co Kościół ze swoimi owieczkami czyni, jak je pasie i strzyże, ale niech nie decyduje za wszystkich. Nie interesują mnie zbyt głupoty wypisywane na katolickich portalach, ale ten nie jest do durni skierowany. Tu trzeba myśleć, a nie powtarzać "księże mądrości". @@@
Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie. . |
#379 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > byle na własny koszt bliźni by się zajmowali swoją rozrodczością  Zaprawdę powiadam wam, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niźli bogatszy wspomoże biedniejszego. |
#380 5 na 5 | -jad- (18783 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Czemu bredni? Ciąża to stan szczególny ale nie choroba przecież.> Nie figuruje w wykazie jednostek chorobowychOtóż to. Czyli twierdzenie, że ciąża nie jest chorobą nie jest bzdurą. Definicje określają ją jako proces fizjologiczny. > ale dlatego, że jest "stanem szczególnym", podlega ścisłej kontroli i zabiegom, które nie są potrzebne osobom zdrowym w potocznym tego słowa rozumieniu.Jak również podlega kontroli, która nie jest potrzebna osobom chorym w każdym tego słowa rozumieniu tylko kobietom będącym w ciąży właśnie. Większość tych badań daje odpowiedź na pytanie czy ciąża rozwija się prawidłowo  > Zwolnienie lekarskie w czasie ciąży można dostać nie z powodu choroby, a zwykłego złego samopoczucia bądź zmęczenia.Zgadza się. Żaden lekarz nie chce brać na siebie odpowiedzialności za ewentualne komplikacje w przebiegu ciąży a tym bardziej za poronienia. Poza tym, ciąża to stan szczególny w którym należą się kobiecie różne względy. > Zresztą "katar" to też nie jest choroba.Oczywiście, że nie. Katar jest choroby objawem. |
#381 -4 na 4 | Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Głupi ateistyczny tekst.> OK?> >A nauka sama sobie co jakiś czas pokazuje środkowy palec i odkrywa nowe dziedziny i rozwiązania.> To się postęp nazywa.Jak zwał tak zwał. Rozumiem też że światłe ateistyczne rządy są w Korei Północnej, w Chinach i na Kubie i.t.p. tolerancyjnych krajach
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > > byle na własny koszt bliźni by się zajmowali swoją rozrodczością  > Zaprawdę powiadam wam, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niźli bogatszy wspomoże biedniejszego.I dlatego rząd chce z nas wszystkich uczynić biedaków ?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#383 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego |
> Rozumiem też że światłe ateistyczne rządy są w Korei Północnej, w Chinach i na Kubie i.t.p. tolerancyjnych krajachA ile razy trzeba tłumaczyć, że to nie są rządy ateistyczne, tylko parareligijne? |
#384 11 na 11 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Jak zwał tak zwał.> Rozumiem też że światłe ateistyczne rządy są w Korei Północnej, w Chinach i na Kubie i.t.p. tolerancyjnych krajachKonowal już to Tobie kiedyś tłumaczono, ale widzę, że religijny mózg tego nie przyjął: Korea Północna, Kuba czy już trochę mniej Chiny mają władzę opartą na wierze i religii. Po prostu wiarę w bogów zamienili na wiarę w swoich przywódców i ich nieomylność. Niczym taka religia nie różni się od katolicyzmu czy islamu, jest tylko innym przedmiot kultu. Ja i zapewne zdecydowana większość użytkowników tego forum woli brać przykład z takich ateistycznych krajów jak Czechy, Szwecja czy Dania.P.S Tylko proszę nie wyskakuj z Hitlerem czy Stalinem, bo to również było tu po tysiąckroć przerabiane.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
#385 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > I dlatego rząd chce z nas wszystkich uczynić biedaków ?Co ma do tego rząd? On i tak zrobi tyle, ile mu podpowiedzą zwierzchnicy gwardii szwajcarskiej. Chodziło przecież o nasze traktowanie rozmnażania się bliźnich - czy czegoś im w tym względzie zakazywać/nakazywać, czy zachować obojętność (niech sobie sami radzą), czy też ew. wspomóc. [W szczególności dziwi stanowisko szefów kościoła, którzy zdają się opacznie interpretować nauki swego guru od wina i miłości bliźniego.] |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | Można też tłumaczyć że 2+2=5 - ale czy to coś zmieni?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | A ja widze że Twój ateistyczny mózg dalej nie może zaakceptować tych prostych faktów.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#388 2 na 2 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > A ja widze że Twój ateistyczny mózg dalej nie może zaakceptować tych prostych faktów.Fakty są takie, że im mniej religijny kraj tym życie w tym kraju lepsze: [Załącznik]Faktem jest też, że kraje takie jak Korea Północna czy Kuba są krajami parareligijnymi. Bogów zastąpili wodzowie i przywódcy narodu, którzy są nieomylni i żądają od ludzi całkowitego poddaństwa. Mój ateistyczny mózg na szczęście nie jest upośledzony religią i potrafi analizować informacje jakie do niego docierają. Nie uznaje żadnych dogmatów i nie przyjmuje prawie nic na wiarę.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Nie uznaje żadnych dogmatów i nie przyjmuje prawie nic na wiarę.Logika stwierdzenia poraża, znaczy się ateista z Ciebie "prawie" całą gębą 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#390 3 na 3 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Logika stwierdzenia poraża, znaczy się ateista z Ciebie "prawie" całą gębą  Ej Konowal, jak to u religianta- zastanowienia brak"Prawie" znaczy, że czasami muszę wierzyć- np. żonie, gdy mi mówi, że mnie nie zdradza  To się zaufanie i współżycie nazywa. Ale najlepsze jest to, że gdy zawiedzie moje zaufanie to mogę bez najmniejszego problemu ją sprawdzić. Czego nie można powiedzieć o wierze w różne śmieszne potworki (Jahwe, Zeus czy Jowisz).
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|