 |
11-ste przykazanie wg Terlikowskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-12-2012 21:43 | Małyska (6054 punktów) | 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
10 na 10 | Nie wybierałem czasu , w którym żyję ale muszę zmagać się z tym wszystkim co widzę i słyszę. Jestem pechowcem , mam telewizor. W XXI wieku w zasadzie wszyscy go mają. Mimowolnie oglądam telewizję . Mój pech się potęguje. Trafiłem na program publicystyczny (Kropka nad i 17.12.2012) z udziałem posła Niesiołowskiego i publicysty Terlikowskiego. Prawdziwy hardcore ! Poseł Niesiołowski, chyba wszyscy go znamy, przy p. Terlikowskim objawił się jako wyważony, zdroworozsądkowy i ugodowy przedstawiciel katolickiego społeczeństwa. O tempora, o mores! Do czego to doszło! Niesiołowski barankiem pokoju? Przy Terlikowskim sam Papież byłby zdrajcą ideałów Chrystusa. Zazdroszczę Terlikowskiemu wszechstronnej wiedzy. On wie wszystko o zbawieniu! Nie potrzebni Aniołowie i Archaniołowie. Terlikowski wie kto popełnia grzech i jakiego kalibru. Aborcja, In vitro, dla Terlikowskiego to jak dla mechanika w warsztacie samochodowym wymienić olej. Wie co myśli człowiek i jak ma postąpić. Zna wszystkie grzechy i kary za nie. Prawdziwa wyrocznia. Nie potrzebne już autorytety, eksperci, encyklopedie i nawet encykliki papieskie. Jest Terlikowski! W programie Moniki Olejnik Tomasz Terlikowski powiedział, że”zarówno aborcje w Polsce, jak i masakra w Newton były zabijaniem niewinnych dzieci” Zapytany, co sądzi o dzieciach poczętych poprzez in vitro powiedział, że "to są fantastyczne dzieci, ale metoda poczęcia jest zła". Dlaczego Terlikowski nie wprowadzi 11-go „ Nie będziesz poczynał In vitro” No cóż,dobry Bóg jakoś o tym zapomniał… Fajne wpisy na: panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..#196 11 na 11 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Walczy... w sądzie. Cywilizowane metody. O co kaman?"Z powodu publicznego stwierdzenia, że Ikar miał zbyt małe skrzydła by wznieść się w przestworza, co neguje prawdziwość historii o Nim, skazujemy pana/panią na 100 lat pracy w kamieniołomie, popijanie sucharów sokiem z cytryny i czyszczenie toalet własną szczoteczką do zębów." <- Wydanie wyroku za stwierdzenie, że autorzy Biblii byli tacy i siacy brzmi dla mnie równie kuriozalnie  |
| vifix (2315 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Właściwie powinieneś - według takiej optyki - żądać przymusowego odosobnienia i nadzoru prawnego oraz medycznego dla wszystkich ciężarnych, a także comiesięcznych kontroli ginekologicznych dla wszystkich kobiet w wieku płodnym.Mi to niepotrzebne. Wystarczą obecne przepisy z wykreśleniem potencjalnego kalectwa i dzieci gwałcicieli. > Taka ciężarna, gdy niepilnowana, może powziąć całą masę czynności potencjalnie zagrażających wykorzystującemu ją jako inkubator płodowi. Może na przykład ze schodów z desperacji zeskoczyć, albo co. Do kliniki aborcyjnej do jakiegoś cywilizowanego kraju pojechać... Jakieś lekarstwa przeciwreumatyczne spożyć...Jest wiele sposobów na skuteczne pozbycie się dziecka w każdym wieku. Dobry plan załatwia bardzo dużo. > Wszak cóż to za absurdalny pomysł, by kobiety miały prawo decydować o swoich wnętrznościachZ własną wątrobą rób co chcesz. No chyba, że kiedyś zmutujesz w ten sposób, że ta wątroba po 9 miesiącach w jakiś magiczny sposób zacznie żyć własnym życiem. |
#198 10 na 10 | liliac (147340 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Skoro uważasz, że możesz usunąć własną narośl, to nie wiem dlaczego miałabyś nie mieć takiego wyboru niezależnie od wielkości tej narośli.Owszem. Tak długo, jak długo narośl przyrasta do integralnych elementów mojego organizmu. W momencie, gdy staje się odrębnym organizmem, argument o naruszaniu autonomii fizycznej znika. Czytaj może nieco uważniej. Dodatkowo poza wymuszonym prawnie ograniczeniem autonomii fizycznej ciężarnej i przymusowym uwspólnieniem jej narządów pojawia się wymuszanie prawne pozostawania w sytuacji zagrożenia zdrowotnego - aborcja jest bezpieczniejsza dla zdrowia kobiety niż donoszenie ciąży.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny") |
#199 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego |
> Osobiście wybieram świat w którym jest nadreprezentacja rozumu,Hehe to chyba liczysz na jakieś kosmiczne kolonizacje bo nie wiedzę miejsca w tym świecie gdzie byłaby nadinterpretacja rozumu.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#200 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | No to jak spalili wóz TVN-u to też była tylko reakcja??? Toż to jakies kosmiczne BREDNIE.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#201 3 na 3 | vifix (2315 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Owszem. Tak długo, jak długo narośl przyrasta do integralnych elementów mojego organizmu. W momencie, gdy staje się odrębnym organizmem, argument o naruszaniu autonomii fizycznej znika.To w którym momencie, wg, Ciebie, staje się odrębnym organizmem? |
#202 11 na 11 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > A do którego momentu rodzice mogą uśmiercić swego potomka, do np. czasu ukończenia przez niego 18 lat?Nie sądzę byś zauważał jakąkolwiek różnicę w postrzeganiu bólu i posiadaniu samoświadomości pomiędzy przechodzącym w wiek produkcyjny osobnikiem danego gatunku, a tygodniowym glutem w ci... macicy znaczy się. Cierpiącym tak samo śmierć jak ta bakteria 4 milimetry na lewo od Twojego kciuka, którą to zaraz zanihilujesz przy użyciu mydełka kupionego na promocji w Biedronce. Generalnie cała sprawa rozchodzi się o to by - uwaga - zmniejszyć cierpienie tak bardzo jak to się da. Nie o to by ktoś istniał za wszelką cenę, tylko by istniał z godnością. Równie dobrze możemy NAKAZAĆ budowanie domów na piasku albo na terenach zalewowych - przecież w końcu zapewniają one dach nad głową! To są domy, można w nich mieszkać! Tylko że nikt nie pomyśli, że mieszkanie w takim miejscu to nie jest sielanka... Te domy są jak życia ludzkie. Tyle metafory. Osobiście uważam, że jeśli "czyjeś" życie ma być pasmem nieszczęść i cierpień, to lepiej będzie nie istnieć chyba. A jeśli "ktoś" nawet nie zdaje sobie sprawy z tego czy istnieje czy nie, to czy istnieje jakaś różnica? Aha, i mówimy tu o stanie obecnym, a nie "za 40 lat ten żołądź mógłby być wielkim dębem na którym to jakieś dzieci zbudują sobie domek i na nim będzie huśtawka i będzie on dawał cień w upalne dni", bo na ogół argumentacja przeciw brzmi podobnie, na zasadzie "W wieku 40 lat ten człowiek mógłby być wielkim naukowcem i wynaleźć lek na raka"... |
#203 10 na 10 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Nie wiem jak Ty, ale ja byłbym przerażony faktem, że mojej matce nic nie groziłoby za zabicie mnie, gdy byłem jeszcze w fazie embrionalnej, tak jak byłbym przerażony gdyby mojemu sąsiadowi nic nie groziło za wbicie mi noża w plecy.> A jak tam wygląda Twoje przerażenie po pomyśleniu, że twoja siostra która została zamordowana podczas miesiączki Twojej matki, kiedy to ona miała 14 lat, też nie byłaby zachwycona tym faktem, że jej matce nic za to nie groziło? |
#204 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | E tam od razu za całe. Tylko za większość.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#205 11 na 11 | liliac (147340 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Owszem. Tak długo, jak długo narośl przyrasta do integralnych elementów mojego organizmu. W momencie, gdy staje się odrębnym organizmem, argument o naruszaniu autonomii fizycznej znika.> To w którym momencie, wg, Ciebie, staje się odrębnym organizmem?Dziwne pytanie. Choć może powinnam była podkreślić, że o odrębność fizyczną mi idzie, nie genetyczną jedynie. Zatem w momencie, gdy niezbędne do życia przestanie mu być bezpośrednie fizyczne połączenie z narządami innego organizmu żywego. To wyjaśnienie pojawiło się już w zacytowanym przez ciebie fragmencie mojej wypowiedzi.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny") |
#206 1 na 1 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | |
#207 2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | Przecież sama napisałaś, że parę osób się dopuściło. Więc o co chodzi? Chcesz zepchnąć odpowiedzialność z najbliższych na urzędnika?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#208 2 na 2 | vifix (2315 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Dziwne pytanie. Choć może powinnam była podkreślić, że o odrębność fizyczną mi idzie, nie genetyczną jedynie.> Zatem w momencie, gdy niezbędne do życia przestanie mu być bezpośrednie fizyczne połączenie z narządami innego organizmu żywego.Rozumiem. W takim razie aborcja np. w 8 miesiącu ciąży w Twoim idealnym państwie byłaby dozwolona? |
#209 2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > No to jak spalili wóz TVN-u to też była tylko reakcja??? Toż to jakies kosmiczne BREDNIE.-To była akcja. Chyba nic nie zrozumiałeś. Mówię o reakcjach Niesiołowskiego na właśnie takie akcje, oskarżenia o spiski, sprzedawanie Polski, zamachy, o sprzyjanie rządowi przez media takie jak TVN. Wozu TVN-u na pewno nie podpalili zwolennicy Niesiołowskiego.
Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg |
#210 13 na 13 | liliac (147340 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Rozumiem. W takim razie aborcja np. w 8 miesiącu ciąży w Twoim idealnym państwie byłaby dozwolona?W 8 miesiącu ciąży można bez większych szkód dla płodu wywołać po prostu wcześniejszy poród. Nie widzę potrzeby uśmiercania płodu, jeśli nie jest to niezbędne dla oddzielenia go od organizmu kobiety. Przy czym ja naprawdę nie muszę kombinować z idealnym państwem. Rozwiązania np. brytyjskie wydają mi się zasadniczo satysfakcjonujące.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|