 |
11-ste przykazanie wg Terlikowskiego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-12-2012 21:43 | Małyska (6054 punktów) | 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego
10 na 10 | Nie wybierałem czasu , w którym żyję ale muszę zmagać się z tym wszystkim co widzę i słyszę. Jestem pechowcem , mam telewizor. W XXI wieku w zasadzie wszyscy go mają. Mimowolnie oglądam telewizję . Mój pech się potęguje. Trafiłem na program publicystyczny (Kropka nad i 17.12.2012) z udziałem posła Niesiołowskiego i publicysty Terlikowskiego. Prawdziwy hardcore ! Poseł Niesiołowski, chyba wszyscy go znamy, przy p. Terlikowskim objawił się jako wyważony, zdroworozsądkowy i ugodowy przedstawiciel katolickiego społeczeństwa. O tempora, o mores! Do czego to doszło! Niesiołowski barankiem pokoju? Przy Terlikowskim sam Papież byłby zdrajcą ideałów Chrystusa. Zazdroszczę Terlikowskiemu wszechstronnej wiedzy. On wie wszystko o zbawieniu! Nie potrzebni Aniołowie i Archaniołowie. Terlikowski wie kto popełnia grzech i jakiego kalibru. Aborcja, In vitro, dla Terlikowskiego to jak dla mechanika w warsztacie samochodowym wymienić olej. Wie co myśli człowiek i jak ma postąpić. Zna wszystkie grzechy i kary za nie. Prawdziwa wyrocznia. Nie potrzebne już autorytety, eksperci, encyklopedie i nawet encykliki papieskie. Jest Terlikowski! W programie Moniki Olejnik Tomasz Terlikowski powiedział, że”zarówno aborcje w Polsce, jak i masakra w Newton były zabijaniem niewinnych dzieci” Zapytany, co sądzi o dzieciach poczętych poprzez in vitro powiedział, że "to są fantastyczne dzieci, ale metoda poczęcia jest zła". Dlaczego Terlikowski nie wprowadzi 11-go „ Nie będziesz poczynał In vitro” No cóż,dobry Bóg jakoś o tym zapomniał… Fajne wpisy na: panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej..#91 2 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Ile razy mozna powtarzac ta bzdure?Którą bzdurę? > Plemnik wykazuje przemiane materii, porusza sie nawet intensywnie - czyli zyje.No.
bembergiem w berg |
#92 4 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >W którym miejscu KK walczy z wolnością słowa?> Sprawdź to na mszy.Wątpię by jakiś ksiądz, gdy mu się ktoś wtrąci w odprawianą uroczystość, zrobił się nagle chętny do dyskusji.
bembergiem w berg |
#93 4 na 4 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Sory, ale dalej nie rozumie sugerujesz, że wdrażając system laicki czy ateistyczny to będzie gnębienie obywateli?> >Po za tym w Polsce prezydentem jest Komorowski, a nie przywódca Korei pł> Dobra, wiedzę, że nie umiesz odpowiadać na pytania więc uproszczę  > Zakładam, że jesteś PRZECIWNY polityce represji w korei płn, pytam się więc co robisz w tej sprawie oprócz gadania?> A co mnie Korea obchodzi? Ja jestem na swoim podwórku i moje podwórko mnie interesuje. |
#94 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Twierdząc, że "wolność słowa może być zagrożeniem dla kościoła" mam na myśli to, że są w kościele (rozumianym jako wspólnocie) ludzie, którzy uważają osoby otwarcie wyrażające swoje opinie w ramach przysługującej im wolności słowa za zagrożenie dla kościoła. Przykładem mogą być choćby reakcje na tzw. billboardy ateistyczneA czy szanowny Pan zgadza się również i z tym, że są w KK ludzie, którym zupełnie nie przeszkadzają billboardy ateistyczne? No bo jeśli tak, to znaczyłoby to, że w KK obowiązuje pluralizm poglądów i postaw - przynajmniej jeśli chodzi o wiernych. Pozostaje pytanie, czy doktrynalnie KK jest przeciwny wolności słowa? Jakieś współczesne dokumenty kościelne na ten temat może Pan spotkał, encykliki, listy papieskie, cokolwiek?
bembergiem w berg |
#95 3 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Worku czy w związku z tym co napisałeś możemy zakładać, że twój groteskowy bóg nie wiedział co stwarza i potrzeba mu podparcia autorytetem nauki, żenujące...Nie kumam, z tego co słyszałem, Tomasz z Akwinu nie jest Bogiem.
bembergiem w berg |
#96 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Samo publiczne przyznanie się do bycia ateistą jest piętnowane. Inne.No daj spokój, serio? > Dla czego nie zostało podane do publicznej wiadomości, że Brunon Kwiecień jest praktykującym katolikiem i, że inspiruje się Janem Pawłem ll.Nie wiem, może to nie miało nic do rzeczy? Słowo daję, nie pamiętam, żeby JP2 zorganizował jakiś zamach bombowy. > Dla czego kościołowi wolno obwiniać ateistów za całe zło świata,A niedawne filmy Dawkinsa mówią, że to religia jest źródłem wszelkiego zła. Zdaje się, że obie strony mają skłonności do przesady. > a kiedy Nergal czy Doda wypowiadają swoje zdanie to są piętnowani?Zostali pozwani do sądu i to nie przez papieża, tylko samozwańczego anty-sekciarza Nowaka. Metody cywilizowane, a że prawo jest jakie jest, miej o to pretensje do rządu.
bembergiem w berg |
#97 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Dające wolną rękę jednym, a zamykające usta innym.Uroki demokracji. Pretensje kieruj do rządu.
bembergiem w berg |
#98 2 na 2 | vifix (2315 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > A co mnie Korea obchodzi? Ja jestem na swoim podwórku i moje podwórko mnie interesuje.Zakładam wiec, że sprzeciwiasz się dyskryminacji ojców w polskich sądach. Co robisz w tej kwestii oprócz gadania? |
#99 5 na 5 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Dające wolną rękę jednym, a zamykające usta innym.> Uroki demokracji. Pretensje kieruj do rządu.> bembergiem w bergRozmodlonego rządu. |
#100 5 na 5 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >A co mnie Korea obchodzi? Ja jestem na swoim podwórku i moje podwórko mnie interesuje.> Zakładam wiec, że sprzeciwiasz się dyskryminacji ojców w polskich sądach. Co robisz w tej kwestii oprócz gadania?Nie jestem ojcem. |
#101 2 na 2 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego |
> A niedawne filmy Dawkinsa mówią, że to religia jest źródłem wszelkiego zła.Nic takiego nie mówią.Wystarczy je obejrzeć aby się przekonać. > Zdaje się, że obie strony mają skłonności do przesady.Tym razem jedna.Kościelna. |
#102 2 na 2 | vifix (2315 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Zakładam wiec, że sprzeciwiasz się dyskryminacji ojców w polskich sądach. Co robisz w tej kwestii oprócz gadania?> Nie jestem ojcem.To ja już nic nie rozumiem. Czemu więc się czepiasz, że ktoś tylko gada o tym, że jest przeciwko aborcji? |
#103 1 na 1 | Lodowy (1486 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > Samo publiczne przyznanie się do bycia ateistą jest piętnowane.Bez przesady, tak źle jeszcze nie jest. |
#104 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | . > No, nie używa się tego SŁOWA. To ciekawy problem - jak to słowa kształtują rzeczywistość - ktoś nazwie coś inaczej i od razu przysługują temu inne prawa...Gdyby to nie było tak ważnym, to Kościół nie nazywał by zarodka człowiekiem, a płodu dzieckiem. Są to właśnie manipulacje słowami dla zniekształcania rzeczywistości. Np. dzieci - to nazwa wywodząca się od dojenia, a trudno doić przed narodzinami. Zaś kościelny pogląd, że dusza ludzka zostaje stworzona bezpośrednio przez Boga w chwili poczęcia rozpowszechnił się od ogłoszenia przez papieża Pius IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. w roku 1854. Dopiero papież Pius XII w roku 1960 zlikwidował canon nr 20 "Sicut ex" mówiący o tym, że o dzieciobójstwie można mówić tylko, gdy płód jest ukształtowany.(Por. J. T.Noonan, dz. cyt i O. Nawrot Nienarodzony na ławie oskarżonych, Wyd. A. Marszałek, Toruń 2007 s. 166.)Ot zwyczajna kościelna manipulacja słowami pod potrzeby chwili.@@@ . |
#105 3 na 3 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: 11-ste przykazanie wg Terlikowskiego | > >Samo publiczne przyznanie się do bycia ateistą jest piętnowane. Inne.> No daj spokój, serio?Ile można wałkować jeden i ten sam temat i czemu tacy jak Ty udają, że nie ma problemu na każdy argument jesteście głusi. > >Dla czego nie zostało podane do publicznej wiadomości, że Brunon Kwiecień jest praktykującym katolikiem i, że inspiruje się Janem Pawłem ll.> Nie wiem, może to nie miało nic do rzeczy? Słowo daję, nie pamiętam, żeby JP2 zorganizował jakiś zamach bombowy.Nic do rzeczy? A może chodziło o to, żeby znowu nie było tematu ataki na kościół? Ja też nie pamietam > >Dla czego kościołowi wolno obwiniać ateistów za całe zło świata,> A niedawne filmy Dawkinsa mówią, że to religia jest źródłem wszelkiego zła. Zdaje się, że obie strony mają skłonności do przesady.No, bo są. Moja religia moja wiara to jedyna słuszna droga. Moja religia jest najbardziej tolerancyjna i miłosierna, pod warunkiem że jesteś wyznawcą tej samej religii co ja. > >a kiedy Nergal czy Doda wypowiadają swoje zdanie to są piętnowani?> Zostali pozwani do sądu i to nie przez papieża, tylko samozwańczego anty-sekciarza Nowaka. Metody cywilizowane, a że prawo jest jakie jest, miej o to pretensje do rządu.> bembergiem w bergReprezentanta strony katolickiej, lub raczej interesów kościoła katolickiego. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|