 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-03-2013 22:54 | Małyska (6054 punktów) | Maska opadła
22 na 22 | Polscy biskupi rozpoczęli kolejną ofensywę. Tym razem z niezwykłą żarliwością starają się tłumaczyć, niewygodne dla siebie, wypowiedzi nowego papieża. Nie wiedzą jak wybrnąć ze stwierdzenia o "biednym kościele dla biednych". Wiją się jak piskorze i kombinują jak przetłumaczyć papieski język na ten zrozumiały dla wiernych. Tej "mission impossible" podjął się sekretarz Episkopatu bp Wojciech Polak. "Nauczanie papieskie zawsze stanowi drogowskaz i linię przewodnią dla pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Tak było w czasie pontyfikatów poprzednich papieży. Czytamy encykliki papieskie i inne dokumenty, słuchamy homilii, są one inspiracją do podejmowanych działań" - powiedział PAP bp Polak. Dodał także: "Kościół zawsze i w każdym czasie jest wzywany do tego, by być solidarnym z ludźmi ubogimi. Trzeba jednak pamiętać, że Kościół nie jest jedną z wielu organizacji charytatywnych, ale to wspólnota, która przede wszystkim głosi zbawienie ludziom ubogim. Oczywiście, Kościół jest wezwany do niesienia konkretnej pomocy, ale przede wszystkim do głoszenia Ewangelii. Tak więc nie chodzi tylko o zaspokajanie materialnych potrzeb człowieka, bo to robią różne organizacje, niejednokrotnie lepiej niż Kościół".wyborcza.p(*)Polski_Episkopat__Kosciol.htmlBardzo dziękuję panu biskupowi za to oświadczenie. Zrozumiałem , że w zasadzie biskupom wystarczy lektura papieskich homilii i encyklik. Życzę więc miłej lektury. Skoro kościół nie jest organizacją charytatywną to czas go opodatkować jak każdego zwykłego obywatela. Podatnicy też nie są organizacją charytatywną i nie powinni ze swoich podatków fundować biskupom pałaców, limuzyn, wykwintnych trunków i służby. Czcigodni kapłani i kościół są po to by tylko brać i utrzymywać w posłuszeństwie naiwne owieczki, w zamian za obietnice zbawienia! Maska opadła. Polscy biskupi po raz kolejny pokazali hipokryzję i prawdziwą twarz kościoła. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej..#346 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Maska opadła | > Czyli: racjonalistyczny tumiwisizm.Zwij to Pan, jak Pan chcesz. Rzeczywiście, jeśli chodzi o pretensje KK do mojej osoby, można mówić o zwisaniu. Natomiast zupełnie mi nie zwisają społeczne (a także polityczne, prawne i ekonomiczne) konsekwencje takich pretensji. |
#347 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Maska opadła | > Chrzest w wieku świadomym? To może i obywatelstwo? Ktoś przecież może sobie nie życzyć sobie być obywatelem takiego kraju jak np. Polska.To proste - składasz w odpowiednich organach dokument, w którym zrzekasz się obywatelstwa. Vide Konstytucja RP, art. 34 p. 2. Analogicznie można by było zrzec się chrztu. Prawda? > Co z dziećmi z małżeństw mieszanych?Jak dorosną, to wybiorą. Proste. > Nie można cofnąć chrztu nie z przyczyn teologicznych, tylko gramatycznych, tak jak nie można cofnąć bitwy pod Grunwaldem.Hi, hi!  |
#348 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Maska opadła | > Chrzest w wieku świadomym? To może i obywatelstwo? Ktoś przecież może sobie nie życzyć sobie być obywatelem takiego kraju jak np. Polska. Co z dziećmi z małżeństw mieszanych? ... a mało było, jest i będzie takich przypadków gdy dziecko (po osiągnięciu odpowiedniego wieku) samo wybiera sobie obywatelstwo? Nawet u mnie w rodzinie jest taki przypadek gdzie rodzice maja obywatelstwo polskie a dziecko obywatelstwo niemieckie. I żadne "oświadczenia woli rodziców" nie są brane pod uwagę, wiążące jest tylko oświadczenie dziecka. > Nie można cofnąć chrztu nie z przyczyn teologicznych, tylko gramatycznych, tak jak nie można cofnąć bitwy pod Grunwaldem. ... jeżeli tylko względy gramatyczne to dlaczego jest taki problem z wykreśleniem z "księgi chrztów"? Dlaczego KRK rozciąga skutki chrztu na całe życie, nawet wtedy gdy ktoś dokonał "aktu apostazji"?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Maska opadła | > > Chrześcijanin = ten, kto został ochrzczony. Jak można manipulować tą liczbą? Powtarzam, żądanie cofnięcia chrztu jest niedorzeczne. To, że zostałeś ochrzczony jest takim samym faktem, jak to, że np. liceum X ukończyłeś w roku 2005. Jak zamierzasz to cofnąć? Przyjdziesz to dyrektora i powiesz: "proszę mnie skreślić z listy maturzystów"? ... a dlaczego nie? Jeżeli tylko dyrektor uzna moje żądanie to będę traktowany jakbym nigdy nie zdawał matury. Skutki związane z maturą zostaną anulowane. A w KRK tak się nie da... > >A myślenie żydowskie - że Żydem jest każdym każdy, kto ma matkę Żydówkę? Zgodnie z prawem halachicznym jest Żydem, czy tego chce, czy nie. Jakoś nie słyszałem o żadnej racjonalistycznej krucjacie przeciwko Halasze, no ale może rzutki p. Tabisz coś zorganizuje i opisze np. w "Gazecie Wyborczej", albo p. Agnosewicz w "Nie" J. Urbana. Jeżeli walczymy z religią jako taką (jako fałszem i zabobonem), to siłą rzeczy walczymy i z judaizmem i jego obyczajami, czyż nie? ... jak na razie walczę z tym co mnie, i moich bliskich, przyjaciół, znajomych dotyczy. Jak spotkam Żyda który będzie potrzebował mojej pomocy w walce z Hallach, to będę walczył i z judaizmem...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
#350 2 na 2 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Maska opadła | Zanioslam pare lat temu oswiadczenie o apostazji na swoja parafie. Ksiadz dal mi do zrozumienia, ze oni i tak zrobia co chca - beda zbierac moje dane itp. Powiedzial, ze niemozliwe jest usuniecie ich z dokumentow. Ale (tego nie powiedziall wprost) dalej je beda gromadzic - i co im zrobie? Nie chcial dac mi zadnego potwierdzenia, ze taki akt zlozylam. Po dluzszych pertraktacjach zgodzil sie na podpis na kopii dokumentu apostazji. Wzor dokumentu sciagnelam z apostazja.pl. Nie otrzymalam zadnej odpowiedzi. Po jakims czasie wyslalam zapytanie (listem poleconym) co dalej z moja apostazja. Do tej pory zadnej odpowiedzi. Chetnie bym zamiescila akt apostazji z podpisem ksiedza, ale niestety mam go w kraju. |
#351 5 na 5 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Maska opadła | Chrzest powoduje, ze dane delikwenta na zawsze pozostana do dyspozycji KK.To tak, jakby rodzice kupili dziecku kanarka, i Zwiazek Hodowcow Kanarkow roscil sobie dozywotnie prawo do jego (dziecka) danych osobowych. |
#352 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Maska opadła | . > Ksiądz dal mi do zrozumienia, ze oni i tak zrobią co chcą - będą zbierać moje dane itp. Powiedział, ze niemożliwe jest usuniecie ich z dokumentów. Ale (tego nie powiedział wprost) dalej je będą gromadzić - i co im zrobię? Nie chciał dać mi żadnego potwierdzenia, ze taki akt złożyłam. Po dłuższych pertraktacjach zgodził się na podpis na kopii dokumentu apostazji.Opisuje Pani precyzyjnie katolicką moralność w praktyce. Dokładnie potwierdzają ją wypowiedzi pana Elaspa, a jeszcze niedawno pana Bieleckiego. Broni tej moralności i mentalności jak potrafi pan Brzostowski, a z ukrycia im klika forumowa "klika parafian". Na to jeszcze się nakłada swoista "logika katolika": > Nadal usiłuje Pan upchnąć swoją wiarę w nauce. Założenie to nie wiara. W takim razie ja zakładam, że istnieje Bóg.Jedna granica dla wszystkich ciągów odpowiedzi na pytanie "dlaczego":
Dlaczego A? Bo B. Dlaczego B? Bo C. Dlaczego C? Bo D. Dlaczego..., dlaczego... = Bo istnieje X.
Hipoteza: jest jeden i tylko jeden taki X dla wszystkich ciągów jak powyżej (Bóg). Właśnie to przypuszczenie to wiara. Kto ma dowód, ten już nie wierzy, tylko wie. Kto przyjmuje jedną granicę = wierzy w istnienie Boga (powyższym rozumieniu). Kto sądzi, że punktów skupienia jest wiele (albo nie ma ich wcale) = nie wierzy w istnienie Boga. Osobiście jestem przekonany, mam takie przeczucie, że wielość jest wtórna względem jedności (jedyności). Uważam także, że światem rządzi zasada prostoty, co wskazywałoby na pierwszy scenariusz, a nie drugi.> Dlaczego A? Bo B. Dlaczego B? Bo C.A i B nie muszą być konkretnymi rzeczami lub zdarzeniami, mogą być mnogościami rzeczy lub zdarzeń. Tak więc jeżeli A = zdarzenie, to B może oznaczać ogół zdarzeń, o których należy wspomnieć w odpowiedzi na pytanie "dlaczego zaszło A?" (a więc niejako bezpośrednio odpowiedzialnych za zajście A). Nigdzie tak nie powiedziałem, nigdzie Boga nie wtykam.No i wieczne pretensje do racjonalizmu i do racjonalistów - tak ogólnie: Proszę czytać uważnie i nieco wniknąć w moje słowa powyżej, gdyż nie piszę ani bez zastanowienia, ani dla zabawy.Oraz do racjonalistów tak poszczególnie: Nie wystawiacie sobie Panowie najlepszego świadectwa takimi wpisami. Chyba lepiej jednak trzymać nerwy na wodzy.Tak, wszyscy pisząc wystawiamy sobie świadectwo i dlatego nikt bardziej nas nie skompromituje niż uczynimy to sami. Czego forumowi katolicy są ewidentnym przykładem. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#353 1 na 1 | Grey (2102 punktów) | Odp: Maska opadła | > Z jednej strony mówi Pani, że chrzest nie ma dla Pani znaczenia, z drugiej ma wielką Pani pretensję do Kościoła o to, że dzieci są chrzczone. Dlaczego ma Pani pretensję o rzecz, która może (i jak rozumiem: powinna być) zupełnie bez znaczenia dla dorosłego człowieka?Chrzest rzeczywiście nie ma znaczenia dla osoby niewierzącej. Mnie chodzi o metodę liczenia wiernych. To jest fałszowanie danych wykorzystywane do propagandy i naciągania społeczeństwa. Ktoś to ładnie ujął na pastaforum: "nie lubię kiedy ktoś się na mnie powołuje bez mojej zgody. Niezależnie czy to jakaś sekta, bank, czy osoba prywatna. Nie życzę sobie tego i mam prawo domagać się oczyszczenia z pomówień" |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Naprawdę - z całym szacunkiem - nie macie Panie innych problemów? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Takim osobom potrzebny jest psycholog albo "racjonalista.pl". |
#356 -2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
> ... jeżeli tylko względy gramatyczne to dlaczego jest taki problem z wykreśleniem z "księgi chrztów"? Dlaczego KRK rozciąga skutki chrztu na całe życie, nawet wtedy gdy ktoś dokonał "aktu apostazji"?... Dlatego, że nie można wykreślić tego, co miało miejsce. Chrzest jest zdarzeniem, które miało miejsce,a nie procesem, który trwa i który można przerwać. Podawałem przykład ze szkołą. Czy przyjdzie Pan do macierzystego liceum z prośbą o wykreślenie z listy maturzystów? No jak Pan to sobie wyobraża? Poziom irracjonalizmu u polskich racjonalistów laickich osiąga stan alarmowy. |
#357 1 na 1 | Grey (2102 punktów) | Odp: Maska opadła | > Nie można cofnąć chrztu nie z przyczyn teologicznych, tylko gramatycznych, tak jak nie można cofnąć bitwy pod Grunwaldem.No, wiadomo, że co się stało, to się nie odstanie. Czasu nie można cofnąć. Ale też nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby ktoś, kto nie chce być katolikiem, po prostu nim nie był. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | Przyjdziesz to dyrektora i powiesz: "proszę mnie skreślić z listy maturzystów"? > ... a dlaczego nie? Jeżeli tylko dyrektor uzna moje żądanie to będę traktowany jakbym nigdy nie zdawał matury. Skutki związane z maturą zostaną anulowane. A w KRK tak się nie da...Na jakiej podstawie miałby uznać Twoje żądanie? Jak będziesz argumentować? Proszę o wyjaśnienie. > Jak spotkam Żyda który będzie potrzebował mojej pomocy w walce z Hallach, to będę walczył i z judaizmem... Okaże się. Czekam na protest "Racjonalisty" w sprawie uboju rytualnego. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Czy nie dokonuje Pani zbyt daleko idącego uogólnienia? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | > >> Chrzest rzeczywiście nie ma znaczenia dla osoby niewierzącej.> Mnie chodzi o metodę liczenia wiernych. To jest fałszowanie danych wykorzystywane do propagandy i naciągania społeczeństwa. Przecież łatwo odróżnić w statystykach "ochrzczonych" od "wiernych" lub od "apostatów", albo zmusić prawnie KK do podawania do publicznej wiadomości np. corocznych statystyk uwzględniających takie odróżnienia. Zdaje się, że PO miała "nie klękać przed księdzem", więc wystarczy zgłosić się do niej z tą sprawą i załatwione. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|