 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-03-2013 22:54 | Małyska (6054 punktów) | Maska opadła
22 na 22 | Polscy biskupi rozpoczęli kolejną ofensywę. Tym razem z niezwykłą żarliwością starają się tłumaczyć, niewygodne dla siebie, wypowiedzi nowego papieża. Nie wiedzą jak wybrnąć ze stwierdzenia o "biednym kościele dla biednych". Wiją się jak piskorze i kombinują jak przetłumaczyć papieski język na ten zrozumiały dla wiernych. Tej "mission impossible" podjął się sekretarz Episkopatu bp Wojciech Polak. "Nauczanie papieskie zawsze stanowi drogowskaz i linię przewodnią dla pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Tak było w czasie pontyfikatów poprzednich papieży. Czytamy encykliki papieskie i inne dokumenty, słuchamy homilii, są one inspiracją do podejmowanych działań" - powiedział PAP bp Polak. Dodał także: "Kościół zawsze i w każdym czasie jest wzywany do tego, by być solidarnym z ludźmi ubogimi. Trzeba jednak pamiętać, że Kościół nie jest jedną z wielu organizacji charytatywnych, ale to wspólnota, która przede wszystkim głosi zbawienie ludziom ubogim. Oczywiście, Kościół jest wezwany do niesienia konkretnej pomocy, ale przede wszystkim do głoszenia Ewangelii. Tak więc nie chodzi tylko o zaspokajanie materialnych potrzeb człowieka, bo to robią różne organizacje, niejednokrotnie lepiej niż Kościół".wyborcza.p(*)Polski_Episkopat__Kosciol.htmlBardzo dziękuję panu biskupowi za to oświadczenie. Zrozumiałem , że w zasadzie biskupom wystarczy lektura papieskich homilii i encyklik. Życzę więc miłej lektury. Skoro kościół nie jest organizacją charytatywną to czas go opodatkować jak każdego zwykłego obywatela. Podatnicy też nie są organizacją charytatywną i nie powinni ze swoich podatków fundować biskupom pałaców, limuzyn, wykwintnych trunków i służby. Czcigodni kapłani i kościół są po to by tylko brać i utrzymywać w posłuszeństwie naiwne owieczki, w zamian za obietnice zbawienia! Maska opadła. Polscy biskupi po raz kolejny pokazali hipokryzję i prawdziwą twarz kościoła. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej..#406 -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
> W wyniku apostazji moje dane osobowe winny zostać usunięte z rejestrów organizacji. Wszystkie? Nie ma ta organizacja zachować informacji, że osoba X. Y. została ochrzczona w dniu takim a takim, a w dniu takim a takim wystąpiła z Kościoła? Prawo powinni być równe dla wszystkich, a w takim razie tak drakońskie warunki trzeba postawić wszystkim organizacjom. Bardzo to ułatwi życie osobom, które z jakichś powodów nie chcą pozostawiać po sobie żadnych śladów... Pani żądanie jest więc albo sprzeczne z ideą sprawiedliwości, albo szkodliwe. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | > OK, mogę się zgodzić, by w księdze pozostało imię, nazwisko, data chrztu i data apostazji. Pytałem o to odpowiadając na wcześniejszy post. Dobrze, tylko że komuś innemu te informacje wydadzą się nazbyt szczegółowe. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | |
#409 1 na 1 | szarley (54906 punktów) | Odp: Maska opadła | > Nie ma żadnego obowiązku brania ślubu w wyniku "wpadki". Dzieci z wolnych związków nie są już traktowane jak "bękarty", mają pełnię praw na równi z dziećmi małżeńskimiNiestety nie. w moich oczach niestety , ponieważ jestem zwolennikiem równości obywateli wobec prawa. W Polsce nieśubne dzieci mają pierwszeństwo przy przyjmowaniu do przedszkola, a to już narusza równość |
| szarley (54906 punktów) | Odp: Maska opadła | > ... to jest wyjście. Księgi chrztów niech prowadzi np. USC. A sami niech posługują się tylko spisem parafian...  Nie lubię się nie zgadzać, ale USC powinny prowadzić jedynie państwowe dokumenty (choć państwo nie zarządza USC) |
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Maska opadła | > > ... to jest wyjście. Księgi chrztów niech prowadzi np. USC. A sami niech posługują się tylko spisem parafian...  > Nie lubię się nie zgadzać, ale USC powinny prowadzić jedynie państwowe dokumenty (choć państwo nie zarządza USC) ... luźna propozycja. No i USC podlega pod ustawę o ochronie danych i ich wykorzystaniu. A KRK nie...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
#412 3 na 3 | szarley (54906 punktów) | Odp: Maska opadła | > Nie "macie", tylko "mamy". Zakładam, że wszyscy Forumowicze są ochrzczeni w wierze katolickiej, są więc katolikami, czy tego chcą, czy nie. A jak nie wszyscy, to ogromna większość.Niewielu znam ludzi którzy potrafią tak zniechęcać do chrześcijaństwa jak Ty . Bractwo św. Piusa X, które czasem przywołujesz, uważa że laicyzacji świata należy przeciwstawić katolicką dyscyplinę, czyli posłuszeństwo wiernych duchowieństwu. Coraz mniej ludzi to "kupuje", bo wsród kapłanów panuje moralna zaraza (Siedem grzechów głównych dotyczy głównie księży). Pogódź się z tym, że przynależność do religii staje się kwestią wyboru, a nie przymusu! Katolik, to człowiek który dokonał wyboru, a nie ochrzczony bez pytania o zdanie. Niektórzy na tym forum przywołują "Czechy" jako przykład państwa laickiego. 10% mieszkańców chodzi do kościoła w niedziele, ale prawie wszyscy przystępują do komunii!!!! Dlaczego? Bo w Czeskiej Republice katolicy tak jak i czescy bracia i luteranie są nimi z WYBORU |
#413 1 na 1 | szarley (54906 punktów) | Odp: Maska opadła | > Szkola jest struktura panstwowa. Natomiast KK zwiazkiem, stowarzyszeniem. Ewentualnie struktura panstwa Watykan, ktore nie ma zadnych praw do moich danych.Która szkoła w Polsce jest państwowa???????? |
#414 1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Maska opadła | > albo zmusić prawnie KK do podawania do publicznej wiadomości np. corocznych statystyk uwzględniających takie odróżnienia.Chcesz w ryj kolejny raz? |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła | > > Nie "macie", tylko "mamy". Zakładam, że wszyscy Forumowicze są ochrzczeni w wierze katolickiej, są więc katolikami, czy tego chcą, czy nie. A jak nie wszyscy, to ogromna większość.> Niewielu znam ludzi którzy potrafią tak zniechęcać do chrześcijaństwa jak Ty . Bractwo św. Piusa X, które czasem przywołujesz,Tylko raz i to z uwagi na zamieszczony tam artykuł. > uważa że laicyzacji świata należy przeciwstawić katolicką dyscyplinę, czyli posłuszeństwo wiernych duchowieństwu. Coraz mniej ludzi to "kupuje", bo wsród kapłanów panuje moralna zaraza (Siedem grzechów głównych dotyczy głównie księży).Skąd wiadomo o akurat takiej zależności? Są jakieś badania na ten temat? > Pogódź się z tym, że przynależność do religii staje się kwestią wyboru, a nie przymusu! Katolik, to człowiek który dokonał wyboru, a nie ochrzczony bez pytania o zdanie.W takim razie należy zakazać ślubów katolikom, bo chrzczą oni dzieci bez pytania ich o zdanie. Uwierz Szarleyu, że ludzie są różni i nie dla wszystkich możliwość "wolnego wyboru" musi być priorytetowa. Nie pojmuję, na jakiej podstawie zakładasz uniwersalną ważność tej zasady. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Maska opadła |
Wal, Kiryl. Nie ma to jak siła. Oczywiście - racjonalistycznych argumentów, wysuwanych przez racjonalistycznego inteligenta, samodzielnie myślącego. W narożniku sekunduje Ci p. Bogusławski. |
#417 4 na 4 | szarley (54906 punktów) | Odp: Maska opadła | > > Bractwo św. Piusa X, które czasem przywołujesz,> Tylko raz i to z uwagi na zamieszczony tam artykuł.o jeden raz za dużo > >uważa że laicyzacji świata należy przeciwstawić katolicką dyscyplinę, czyli posłuszeństwo wiernych duchowieństwu. Coraz mniej ludzi to "kupuje", bo wsród kapłanów panuje moralna zaraza (Siedem grzechów głównych dotyczy głównie księży).> Skąd wiadomo o akurat takiej zależności? Są jakieś badania na ten temat?Rozejrzyj się, Nie wiem gdzie mieszkasz, ale spędzam w Polsce kilka miesięcy w roku i to co widzę , słyszę... Duchowieństwu jest bardzo daleko do chrześcijaństwa, o świętości już nawet nie wspominam. > >Pogódź się z tym, że przynależność do religii staje się kwestią wyboru, a nie przymusu! Katolik, to człowiek który dokonał wyboru, a nie ochrzczony bez pytania o zdanie.> Uwierz Szarleyu, że ludzie są różni i nie dla wszystkich możliwość "wolnego wyboru" musi być priorytetowa. Nie pojmuję, na jakiej podstawie zakładasz uniwersalną ważność tej zasady.Rozumiem że ludzie są różni, sam nieraz na tym forum broniłem tezy że świat jest kolorowy, ale nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, dla których nie jest wartością samą w sobie wolność wyboru. Jaki pożytek z katolika, który nie ma żadnej zasługi w tym że jest katolikiem??? tak za niego wybrano, tak go ulepiono? "Jakigoś mie panie Boże stworzół, takigo mie mosz" - żadnej refleksji? |
#418 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Maska opadła | > mam takie przeczucie, że wielość jest wtórna względem jedności (jedyności).Trudno mi to sobie wyobrazić. Wyglądałoby jak rozpad Jedyności ku nieuchronnemu pogorszeniu. Co prawda (z racji wieku) sam takiemu scenariuszowi podlegam, ale w większej skali dzieje się chyba odwrotnie.. [Przykładowo małpoludy, przysłowiowymi gołymi rękoma, zbudowały .. globalną komunikację - tyle że wymagało to kilkuset pokoleń.] > Uważam także, że światem rządzi zasada prostoty, co wskazywałoby na pierwszy scenariusz, a nie drugi.Czy nie powielałoby się w ten sposób błędu starożytnych, którzy z jednego żywiołu próbowali wywodzić pozostałe? Czy nie lepiej syntezować wielości, a zbędne (wydumane) byty - za Ockhamem - pomijać? |
#419 3 na 3 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Maska opadła | > Dla mnie jedyną wątpliwością w tej informacji było te 20 ton. Rabusie nie mają zwyczaju ważyć łupu. Ale ktoś tak wyliczył.> Proszę o konkretną informację, a nie o powtarzanie pomówień.< Proszę nie nazywać pomówieniem czegoś co może pomówieniem nie być.W katolickim wydawnictwie Weltbild, będącym własnością wszystkich diecezji Kościoła Katolickiego w Niemczech, poza diecezją kolońską [Po aferze z ofertą handlową katolickiego wydawnictwa, kard. Kolonii J. Meisner sprzedał udziały swojej diecezji i zarzuca swoim kolegom że w ciągu tygodnia zarabiają pieniądze na tym co w niedzielę na kazaniach piętnują], jest do nabycia poniższa książka:  Na stronie 265 znajduje się opis ołtarza w katedrze w Sevilli wraz z informacją że do jego ozdoby zużyto 2,4 t złota, pochodzącego z Mexico i Peru. www.weltbi(*)/buch/spanien.html?wea=8002019Mam nadzieję że zadośćuczyniłem twej prośbie.
Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll |
| Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Maska opadła | . > Wal, Kiryl. Nie ma to jak siła. Oczywiście - racjonalistycznych argumentów, wysuwanych przez racjonalistycznego inteligenta, samodzielnie myślącego.> W narożniku sekunduje Ci p. Bogusławski.Niech się Szanowny Pan pociesza, że ma Pan cokolwiek mądrego do powiedzenia: www.racjon(*).php/s,557342/z,0/d,24#w559299 i ma prawo do zamykania ust swoim interlokutorom. Ponadto - warto tu zaznaczyć - że używając nawet wulgaryzmów - można pozostawać kulturalnym człowiekiem, a używając tylko słów najpiękniejszych - wulgarnym chamem. www.racjon(*).php/s,557342/z,0/d,22#w559107I w takich chamskich odzywkach i prymitywnych ocenach - w stosunku do wszystkich Pańskich oponentów - Pan tu przoduje. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|