Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytania do niewierzących

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-11-2014 10:44Jacek Przypadek (1069 punktów)Pytania do niewierzących
0 na 2
Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.

Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.

1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#76
02-11-2014 22:06
 Ocena 3 na 5
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi pawel_wr
>>No ale jaki na przykład? Konkretnie.
>Taki, który w sposób naukowy udowodni bezsprzecznie istnienie Boga.

No ale czy potrafisz sobie wyobrazić dowód, który mógłby przekonać Cię, że Bóg istnieje oraz ateizm jest fałszywy? To dość standardowy test teorii - czy poddaje się falsyfikacji, czyli czy można wyobrazić sobie warunki, w których byłaby fałszywa. Pod jakim więc warunkiem uznałbyś, że ateizm jest fałszywy?

bembergiem w berg

#77
02-11-2014 22:06
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości
> Możesz przytoczyć te nauki? Bo mam wrażenie, że trochę jednak zmyślasz.

Czyżbyś nie znał kazań , wywiadów , listów pasterskich
i homilii abp S. Głódzia ?!?!?!

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#78
02-11-2014 22:07
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi kogut59
>>Możesz przytoczyć te nauki? Bo mam wrażenie, że trochę jednak zmyślasz.
>Dyskusja jest zbędna jeśli ty ksiądz tych nauk nie znasz

Trochę znam i dlatego uważam, że zmyślasz.

bembergiem w berg

#79
02-11-2014 22:10
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości

>No ale czy potrafisz sobie wyobrazić dowód,

Proszę przedstaw dowód, że Bóg istnieje oraz dowód, że krasnoludki nie istnieją.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#80
02-11-2014 22:10
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi pawel_wr
>> Możesz przytoczyć te nauki? Bo mam wrażenie, że trochę jednak zmyślasz.
>Czyżbyś nie znał kazań , wywiadów , listów pasterskich
>i homilii abp S. Głódzia ?!?!?!

Słowa Głódzia to trochę za mało. W KK pojawiają się różne głosy - zarówno skrajne, jak i umiarkowane - ale to nie opinie poszczególnych członków są ważne, tylko doktryna.

bembergiem w berg

#81
02-11-2014 22:18
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości

>Słowa Głódzia to trochę za mało. W KK pojawiają się różne głosy - zarówno skrajne, jak i umiarkowane - ale to nie opinie poszczególnych członków są ważne, tylko doktryna.

Czyli bajki o prezerwatywach przez ktore przesiaka HIV sa p*****leniem o szopenie bo doktryna katolicka nic o takim zjawisku nie mowi?

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości

>Słowa Głódzia to trochę za mało. W KK pojawiają się różne głosy - zarówno skrajne, jak i umiarkowane -

Wszyscy wiemy, że polski hierarchicznym kościołem steruje
Tomek Trelikowski. Tylko jego wykładnia jest obowiązująca.

Nadal czekam na przeprowadzony zgodnie z naukową metodologią dowód
na istnienie Boga i nieistnienie krasnoludków.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#83
02-11-2014 22:25
 Ocena 2 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi pawel_wr
>>No ale czy potrafisz sobie wyobrazić dowód,
>Proszę przedstaw dowód, że Bóg istnieje oraz dowód, że krasnoludki nie istnieją.

Zmieniasz temat. Weźmy krasnoludki. Załóżmy, że uważam, że krasnoludki nie istnieją. Pytanie jest takie - co by się musiało zdarzyć, abym uznał, że krasnoludki istnieją? Zdefiniujmy krasnoludka - krasnoludek to humanoidalna istota, której wzrost oscyluje w granicach 10 centymetrów. No więc jeśli spotkam kiedyś człowieka o wzroście 10 centymetrów, to uznam, że krasnoludki istnieją. Ogólniej - definicja określa krasnoludka w terminach empirycznych (wzrost), więc metodą weryfikacji jest zmierzenie.

bembergiem w berg

#84
02-11-2014 22:32
 Ocena 4 na 4
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości

>>Proszę przedstaw dowód, że Bóg istnieje oraz dowód, że krasnoludki nie istnieją.
>Zmieniasz temat. Weźmy krasnoludki. Załóżmy, że uważam, że krasnoludki nie istnieją. Pytanie jest takie - co by się musiało zdarzyć, abym uznał, że krasnoludki istnieją? [...]

A więc nie doczekam się od Ciebie przeprowadzonego zgodnie z wymogami
naukowymi dowodu na istnienie Boga ?

Znasz taki, czy też będziesz się "wymigiwał" sztuczkami
erystyczno-filozoficznymi ?


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#85
02-11-2014 22:33
 Ocena 2 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi pawel_wr
>A więc nie doczekam się od Ciebie przeprowadzonego zgodnie z wymogami
>naukowymi dowodu na istnienie Boga ?

Ok, najpierw przedstaw wymogi naukowe, które muszę spełnić.

bembergiem w berg

#86
02-11-2014 22:34
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi pawel_wr
>Wszyscy wiemy, że polski hierarchicznym kościołem steruje Tomek Trelikowski.

Jakaś teoria spiskowa...

bembergiem w berg

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości
> polskim hierarchicznym kościołem steruje Tomek Trelikowski.
>Jakaś teoria spiskowa...

A dowodu na istnienie Bozi jak nie było, tak i nie ma , i chyba nie będzie.....

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#88
02-11-2014 22:46
 Ocena 5 na 5
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości
>>>No ale czy potrafisz sobie wyobrazić dowód,
>>Proszę przedstaw dowód, że Bóg istnieje oraz dowód, że krasnoludki nie istnieją.
>Zmieniasz temat. Weźmy krasnoludki. Załóżmy, że uważam, że krasnoludki nie istnieją. Pytanie jest takie - co by się musiało zdarzyć, abym uznał, że krasnoludki istnieją? Zdefiniujmy krasnoludka - krasnoludek to humanoidalna istota, której wzrost oscyluje w granicach 10 centymetrów. No więc jeśli spotkam kiedyś człowieka o wzroście 10 centymetrów, to uznam, że krasnoludki istnieją. Ogólniej - definicja określa krasnoludka w terminach empirycznych (wzrost), więc metodą weryfikacji jest zmierzenie.

Dziobak jest ssakiem pomimo, ze sklada jaja. Tak samo 10cm czlowiek moze byc czlowiekiem a nie krasnoludkiem.

Zeby udwodnic istnienie krasnoludka musialbys najpierw znac dokladna definicje tego stworzenia a nie tylko 2 powierzchowne opisy zewnetrznego wygladu

Poza tym 10cm luedzie jak najbardziej istnieja: sa nimi 10cm zarodki, ktore wedlug katolikow i obroncow zycia sa ludzmi juz od poczecia. Czy kazdy 10 cm zarodek majacy humanoidalny wyglad jest wiec krasnoludkiem?

#89
02-11-2014 22:58
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi worek kości

>Ok, najpierw przedstaw wymogi naukowe, które muszę spełnić.

Ojojojoj !

Nie znasz metodologii badań naukowych ?!?!?!?!

Jeśli tak, to nie powinieneś zabierać głosu w żadnym wątku "zahaczającym"
o naukę i wiedzę. np: filozofię , historię ,
biologię , nauki społeczne itp. , itd.

Oczywiście teologia to nie nauka, więc tutaj masz duże pole do popisywania się
swoimi przemyśleniami.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#90
02-11-2014 23:00
 Ocena 2 na 4
worek kości (2937 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi rafal73
>Czy kazdy 10 cm zarodek majacy humanoidalny wyglad jest wiec krasnoludkiem?

Tylko jeśli nosi czerwony kubraczek

bembergiem w berg

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365