Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opłaty za CO2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-07-2016 12:32Max Golonko (1811 punktów)Opłaty za CO2
PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ...
Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2?
Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki.
Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska.
Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem.
PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów.
A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.


Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga.
Ale to KrK nie przeszkadza.
Ubijają swoje interesy.
Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy.
KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji.

Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać).
Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona.
Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social".
Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn.
Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..
#361
28-07-2016 09:40
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Końcem tej strefy będzie wyczerpanie zapasów papieru toaletowego

#362
28-07-2016 10:00
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Obejrzałem film "Pitbul. Nowe porządki". Wiem, ze to fikcja dla rozrywki ale jednak jakoś tam opisuje wasz ukochany świat kłamstw, tajemnic, agresji a nade wszystko potężnej dominacji człowieka nad człowiekiem.

Jawna księga kapitału jest po to, żeby takiego syfu w ludzkim życiu nie było a wy za wszelką cenę chcecie zachować ten syf.

#363
28-07-2016 10:23
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> opisuje wasz ukochany świat

Nie każdy przejaw bezmyślnej nienawiści warto komentować.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#364
28-07-2016 10:25
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
> Końcem tej strefy będzie wyczerpanie zapasów papieru toaletowego

.. w wersji minimum Krystian bierze odpowiedzialnosć za swędzenie tyłków wolontariuszy


Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
> Tylko we własnym przekonaniu jesteś jednym pracującym
> i masz na utrzymaniu cały świat

Być może to tak właśnie działa: Krystkon kiedyś pasożytował na innych, dziś ma omamy, że inni pasożytują na nim..



Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
A co ty Jacku zechciałbyś zmienić we współczesnym świecie aby jeden człowiek nie poradził okłamać drugiego nawet gdyby tego chciał?
Sadzisz, że zakaz kłamstw znalazł się w dekalogu przypadkiem?
Okłamani nienawidzą kłamców a kiedy ludzie nienawidzą się nie ma między nimi współpracy.

#367
28-07-2016 11:18
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
Niedawno podczas wybierania paczki z paczkomatu zaczepił mnie Żul. Grzecznie poprosił o datek. Powiedziałem zniecierpliwiony, że 2 dni wcześniej dałem jego koledze (siedział obok).
Żul z miejsca wypalił że faceta nie zna choć siedział z nim minutę temu, rozmawiali jak dwaj starzy znajomi. Dalej rozochocony (pewne dlatego, że nie dostał z miejsca bury) zaczął coś nawijać w stylu "psze pana, mam mówić prawdę czy skłamać?". Odpowiedziałem natychmiast
- Skłamać.
Facet uśmiechnął się.
Ludzie kłamią, kiedy czują że da im to jakiś profit. Często też kłamią pod naciskiem, bo się boją m.in. tego, że ktoś dostrzeże ich kłamstwa i ich napiętnuje.

W wersji minimum chciałbym, aby patrzyli dalej na konsekwencje swoich kłamstw, niż tylko za czubek własnego nosa. Chciałbym takiego świata, w którym ludzie nie potrzebują z przyczyn ekonomicznych kłamać, ale również nie potrzebuję kłamać z bojaźni że ktoś "bardziej moralny" ich oceni.
Egoizm i zawiść pewnie dalej będą - no cóż, trudno

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#368
28-07-2016 11:27
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Sadzisz, że zakaz kłamstw znalazł się w dekalogu przypadkiem?

Piszesz o Ósmym Przykazaniu? "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźnemu swemu".
Zgadzam się tu z Georg Christophem Lichtenbergiem, że najniebezpieczniejsze kłamstwa to prawdy nieco zniekształcone.

Np. apropos twojego "Pitbul (..) jakoś tam opisuje wasz ukochany świat kłamstw" - choć to może nie jest nieco zniekształcone, tylko bardzo.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Niejawny kapitał Jacku to zwyczajnie wadliwa zasada społeczna.
Egoizm należy tłumić. Prawidłowe zasady wyzwalają wyższy potencjał współdziałania.

#370
28-07-2016 11:37
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Niejawny kapitał Jacku to zwyczajnie wadliwa zasada społeczna

www.roedl.(*)za_na_spolkach_gieldowych.html

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#371
28-07-2016 11:41
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976

>Niektóre idee nie przechodzą tak po prostu i trzeba je nieco popchnąć:

I h.j że tak powiem. Ile z tego wyżyjesz? A potem co powiesz ludziom? Byle pętak potrafi wyjebać fortepian przez okno ale nie każdy zagra na nim "kawałek" Chopina.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Egoizm należy tłumić. Prawidłowe zasady wyzwalają wyższy potencjał współdziałania

krystkon: Posiadasz moją Ziemię (..) nieprzypadkowo z wielkiej litery. Zabrałeś mi to co należy do mnie.
krystkon: Egoizm należy tłumić.
krystkon: Posiadasz moją Ziemię (..) nieprzypadkowo z wielkiej litery. Zabrałeś mi to co należy do mnie.
krystkon: Egoizm należy tłumić.
krystkon: Posiadasz moją Ziemię (..) nieprzypadkowo z wielkiej litery. Zabrałeś mi..
images.goo(*)Q&safe=active&bih=965&biw=1920



Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#373
28-07-2016 11:47
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Niejawny kapitał Jacku to zwyczajnie wadliwa zasada społeczna.
>Egoizm należy tłumić. Prawidłowe zasady wyzwalają wyższy potencjał współdziałania.

a co tym papierem toaletowym w twojej strefie? będzie?

Jarek,Diana.Junak (695 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
>A o co Ci chodzi ?
>Bo chyba nie o niewolnika, który przykuty do maszyny nadal czeka na wyzwolenie Oranienburga.

Cytuj jakoś poprzednika bo nie rozumiem co i do kogo
Strasznie rozrośnięty ten wątek...

#375
28-07-2016 12:47
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
> a co tym papierem toaletowym w twojej strefie? będzie?

Zmaterializuje go "wyższy potencjał współdziałania", poza tym:




Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365