Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#1
04-03-2019 19:58
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
>- Faza testowa kończy się automatycznie
>- bez podawania danych banku

>Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
>Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A dlaczego akurat w kulturze europejskiej ?

Wezmy to co napisales w innym watku:

Cytat:
Tym różnią się amerykańskie serwisy od europejskich, co warto podkreślić, że europejscy dostawcy usług zawsze próbują robić użytkowników w konia.
Za Netflix nie zapłacisz to wyłącza Ci dostęp.
Kupisz usługę w Europie to jak w banku masz automatyczne przedłużenie umowy w ogolnych warunkach umowy jak nie wypowiesz jej w odpowiednim czasie i odpowiedniej formie i za miesiąc firme windykacyjna w domu.


To nie jest tak do konca prawda jeżeli chodzi o tego Netflixa.

W Netflixie tez jest mozliwosc wyprobowania uslugi przez miesiac za darmo.

Jednak kazdy uwazny czytelnik regulaminu zwroci uwage na punkt 2.3:

2.3. We will charge your Payment Method for your monthly membership fee at the end of the free trial period unless you cancel your membership prior to the end of the free trial period. To view the monthly membership price and end date of your free trial period, visit our website and click the "Billing details" link on the "Account" page.

Co oznacza, ze jezeli przed uplywem miesiaca, samodzielnie nie wypiszesz się, to z automatu przejdziesz na normalną subskrypcje i zostaniesz obciazony oplatą za pierwszy miesiac natychmiast po zakonczeniu testu.

sam bym tego nie zauwazyl, gdyby nie to, ze podpietą karte doladowuje bitcoinem i zawsze dopiero chwile przed tym jak chce cos kupic i nie mieli z czego sciagnac.
(polecam takie rozwiazanie do czasu az uslugodawcy nie zaczna bezposrednio akceptowac BTC, chociaz przy voip juz pewnie wielu akceptuje)


.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
A gdy nie dali rady ściągnąć, czy dostałeś po 15 dniach wezwanie do zapłaty pod groźbą przymusowej egzekucji?

Bo jeśli nie dostałeś to poznaj europejską kulturę.

Choc zależność jest taka, że im bardziej na Wschód tym więcej grozb i przemocy w stosunkach społecznych a zatem więcej robienia bliźniego w bambuko.

#3
04-03-2019 21:47
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>A gdy nie dali rady ściągnąć, czy dostałeś po 15 dniach wezwanie do zapłaty pod groźbą przymusowej egzekucji?

No nie, ale mam inna historie: na allegro kiedys jak nie oplacilem 23zł prowizji od sprzedazy to dostawalem maile, ze podadzą mnie do firmy windykacyjnej xD Zaniepokoilem sie, ze mi przy okazji konto zablokują, a towar mi sie tam dobrze sprzedawal, wiec w koncu im to 23 zł zaplacilem.

#4
04-03-2019 22:16
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>A gdy nie dali rady ściągnąć, czy dostałeś po 15 dniach wezwanie do zapłaty pod groźbą przymusowej egzekucji?
>Bo jeśli nie dostałeś to poznaj europejską kulturę.
>Choc zależność jest taka, że im bardziej na Wschód tym więcej grozb i przemocy w stosunkach społecznych a zatem więcej robienia bliźniego w bambuko.

Jak juz mowilem, ja nie uwazam, ze nie nalezy dotrzymywać umow.

Wrecz przeciwnie, uwazam ze umow powinno sie dotrzymywac, tylko
ze system oparty na sądach i przemocy nie sprzyja temu !


Co zrobisz jesli trafisz w sadzie na cwaniaka ktory nie przyzna sie, ze zawarł umowe ? Jak to udowodnić ? Nie da się tego zrobić, a wiec gdyby system dzialal zgodnie z zalozeniami bylby nieskuteczny w kwestii egzekwowania umow. Nie dosc ze nie dostaniesz zwrotu pieniedzy to jeszcze poniesiesz koszty sadowe i / lub koszty na poczet proby egzekucji (ktora np. i tak jest bezskuteczna, bo gosciu zwial za granice zeby nie wywiazac sie z umowy)

Dlatego panstwa i sądy cywilne powinny zostac calkowicie zlikwidowane i w ich miejsce powinien powstac SYSTEM ZAWIERANIA UMOW OPARTY O REPUTACJE UZYTKOWNIKOW. Czyli rozwiazanie praktycznie darmowe (wiec nie trzeba placic podatkow), odporne na korupcje i nepotyzm i sprawiajace, ze uzytkownicy sami beda chcieli dotrzymywać umow, bo inaczej stracą reputacje (przed zawarcie umowy musisz sie tylko upewnic czy reputacja drugiej strony transakcji jest wieksza niz potencjalny zysk z oszustwa, nikomu sie nie oplaca innych oszukiwac, bo wiecej zarobią prowadzac biznes dalej lub uczciwie sprzedajac reputacje innym uzytkownikom).

To juz zresztą zaczyna dzialac w praktyce, prosze bardzo:

cyfrowaeko(*)wszy-zdecentralizowany-market/

bitcoin.pl(*)ficjalnie-otwarty-dla-biznesu/

.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Dlatego panstwa i sądy cywilne powinny zostac calkowicie zlikwidowane i w ich miejsce powinien powstac SYSTEM ZAWIERANIA UMOW OPARTY O REPUTACJE UZYTKOWNIKOW.

Nie mogę.
I Ty jeszcze nie poparles mojego modelu?

Podpowiem Ci jak ograniczyć cwaniaków zerujacych na wynaturzonym przymusie państwowym. Należy zabezpieczyć kryptograficznie świadectwa własności i środki pieniężne tak, żeby nikt z ludzi nie potrafił ich siłą Ci odebrać.

System reputacji czy inne rozwiązanie to już rzecz wtórna, pierwotna jest taka, że nikt nie da rady zastosować przemocy.

Sądzisz, że allegro nie poradziloby sobie bez groźby przemocy egzekucjnej?
Po prostu stworzyloby 4x lepsze usługi po 4x niższej cenie i zrobiliby się tak atrakcyjni dla Ciebie, że zaplacilbys kasę dobrowolnie, żeby mieć tylko dostęp do usług.

Są jednak tacy, którzy wierzą, że bez wzajemnych gróźb nastapilby Armagedon.
I Ci ludzie niestety aktualnie panują.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Amerykanie zrozumieli coś, czego Europejczycy nie dają rady. Wyłapia klienta na 3 miesiące, potem zrobi sobie 4 miesiące przerwy, potem wróci na 5 miesięcy, potem znowu zrobi sobie przerwę i przez 5 lat będą mieli zadowolonego klienta na 2 lata, który opowie wszystkim, że Netflix jest super.

Europejczycy wierzą, że jak zrobią człowieka w konia na 200 EUR to chwyca Pana Boga za nogi a w rzeczywistości tworza sobie wroga, który nigdy do nich nie wróci i już zawsze będzie uważał ich za złodziei.

#7
05-03-2019 08:24
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>A gdy nie dali rady ściągnąć, czy dostałeś po 15 dniach wezwanie do zapłaty pod groźbą przymusowej egzekucji?
>No nie, ale mam inna historie: na allegro kiedys jak nie oplacilem 23zł prowizji od sprzedazy to dostawalem maile, ze podadzą mnie do firmy windykacyjnej xD

I to jst możliwe bo mają dane dokładne.

> Zaniepokoilem sie, ze mi przy okazji konto zablokują, a towar mi sie tam dobrze sprzedawal, wiec w koncu im to 23 zł zaplacilem.

1. Na Allegro masz umowę ogólną jak zakładasz konto, nie płacisz za konto tylko za transakcje i to jest dużo szersze ogólnie w sensie prawnym (mi. oparte o prawodawstwo ogólne RP) niż zakup strumienia danych.

2. Ja się tam szybko z Netflix wypisałem i nie zamierzam wracać nigdy. Jakieś niejasne te zasady. Ogólnie z definicji nie uznaje żadnych SMS opłat itp. tylko przelew w sensie klasycznym.

#8
05-03-2019 08:38
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Podpowiem Ci jak ograniczyć cwaniaków zerujacych na wynaturzonym przymusie państwowym. Należy zabezpieczyć kryptograficznie świadectwa własności i środki pieniężne tak, żeby nikt z ludzi nie potrafił ich siłą Ci odebrać.

Przecież ten Twój śmieszny system odbiera środki jak przekroczysz swoje 2 pensje
O właśnie, a jak wybieram gotówkę to co ? Jakieś zapisy i śledzenie są?
Tam w ogóle w KrystkonRaju jakaś gotówka jest?

>System reputacji czy inne rozwiązanie to już rzecz wtórna, pierwotna jest taka, że nikt nie da rady zastosować przemocy.

Dostajesz wezwanie do zapłaty z groźbą egzekcji, z banku kasy nie pobierzesz jako gotówki ? Tam się jakoś automatycznie wtedy zastrzega czy co (nie wiem bo nie miałem
komornika nigdy) ?

Albo ogólnie zawsze (jak ja) wybierasz gotówkę po wypłacie, przynajmniej znaczącą część i już

Od czasu Netflixa i później uszkodzenia się karty do bankomatu dostałem nauczkę co jest do zabawy a co na poważnie.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi j23a
>Przecież ten Twój śmieszny system odbiera środki jak przekroczysz swoje 2 pensje

Niczego nie odbiera.
Jest limit oszczędności związany z wartością opodatkowanej własności.

Kiedy nie masz opodatkowanej wlasnosci nie możesz zgromadzić też środków pieniężnych. Możesz zarobić miliony ale nie możesz ich oszczędzić tylko musisz je wydać.

Pieniądz służy wyłącznie wymianie praw własności i niczemu innemu.
Pieniądz absolutnie nie służy gromadzeniu wartosci. Gromadzenie oszczędności pieniężnych bez potrzeby wymiany własności jest wynaturzeniem istoty pieniądza.

#10
05-03-2019 16:43
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>Przecież ten Twój śmieszny system odbiera środki jak przekroczysz swoje 2 pensje
>Niczego nie odbiera.
>Jest limit oszczędności związany z wartością opodatkowanej własności.

Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową

>Kiedy nie masz opodatkowanej wlasnosci nie możesz zgromadzić też środków pieniężnych.
Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową

Robotnik zarabia 3 000 złotych a motorower kosztuje 7 000
Robotnik NIE MA PRAWA w twoim systemie zaoszczędzić
NIE MA PRAWA KUPIĆ MOTOROWERU

>Pieniądz absolutnie nie służy gromadzeniu wartosci. Gromadzenie oszczędności pieniężnych bez potrzeby wymiany własności jest wynaturzeniem istoty pieniądza.
Oto wielka tajemnica wiary Hamerlika

Tylko nie pipc, że ten robotnik ma najpierw kupić wrotki, sprzedać, kupić hulajnogę, sprzedać, kupić rower, sprzedać, kupić motorower, bo na każdej transakcji STRACI

Pieniądz służy także do gromadzenia oszczędności panie magistrze ekonomii
A żeby nie leżał bezczynnie wymyślono banki, które udzielają kredytu
Tylko że ty pożyczyłeś pieniądze z banku na zakup niemożebnie drogiej działki a potem zacząłeś czytać książeczkę o filozofii i postanowiłeś nie spłacać i... nienawidzisz banków


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#11
05-03-2019 18:03
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi j23a

>>>A gdy nie dali rady ściągnąć, czy dostałeś po 15 dniach wezwanie do zapłaty pod groźbą przymusowej egzekucji?
>>No nie, ale mam inna historie: na allegro kiedys jak nie oplacilem 23zł prowizji od sprzedazy to dostawalem maile, ze podadzą mnie do firmy windykacyjnej xD
>I to jst możliwe bo mają dane dokładne.

Oczywiscie ze jest mozliwe, ale czy jest oplacalne, gdy
mamy do czynienia z cwaniakiem majacym wszystko w dupie ?

Cwaniak sie w sadzie i tak nie przyzna, ze zawarl umowe
i bedzie sie od wszystkiego odwolywal, a windykator zarobi jeszcze
od cwaniaka dodatkowo pozew za nekanie i bezpodstawne pomowienia. To jest
wasz swiat ktory nie promuje uczciwych ludzi chcacych odzyskac naleznosci
tylko wlasnie cwaniakow !
Nie ma nadziei na odzyskanie tych 23 zl, bo niestety
cwaniak nie posiada formalnie zadnych ruchomosci ani nieruchomosci, ktore daloby sie
zajac i nie mozna ustalic z czego sie utrzymuje.

Koszty egzekucji i ta znacznie przewyzszaja 23 zl, bo nawet bez posrednictwa firmy
windykacyjnej w tym e-sadzie zaplacisz przynajmniej 30 zl za samo zlozenie pozwu. A
gdzie tu koszty dalszego toku sprawy, w tym koszty komornicze ? I nie ma zadnej gwarancji, ze to 23 zl + koszty uda sie odzyskac. Moim zdaniem (w waszym swiecie) gra nie warta swieczki.

Wasz ukochany system po prostu nie spelnia swojej roli, bo górą nie jest
ten kto jest uczciwy, tylko ten kto lepiej zna prawo. Powoduje to ogromne
marnotrastwo zasobów ludzkich, bo bardziej się opłaca poświęcać mase energii na studiowanie prawa, niż na normalny wkład w rozwój gospodarki, przekladajacy sie na dobrobyt innych ludzi. Ile energii zostaje w ten sposob bezpowrotnie zmarnowane (w gospodarce waszego systemu) latwo obliczyc sprawdzajac ile zarabiają wszysycy prawnicy.

.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>marnotrastwo zasobów ludzkich

Kłamstwo i przemoc im poplaca.

Ci ludzie nie mogą pojąć, że uczciwa praca i dobra współpraca przyniosą im 100x wiecej korzyści niż zrobienie bliźniego na 200 EUR w konia. Oni wierzą święcie, że warto być cwanym i tylko cwaniaków cenią, gardząc każdym kto cwany nie jest.

#13
05-03-2019 18:20
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> To jest
>wasz swiat ktory nie promuje uczciwych ludzi chcacych odzyskac naleznosci
>tylko wlasnie cwaniakow !
Nie ma nadziei na odzyskanie tych 23 zl, bo niestety
>cwaniak nie posiada formalnie zadnych ruchomosci ani nieruchomosci, ktore daloby sie
>zajac i nie mozna ustalic z czego sie utrzymuje.

Co na to organizatorzy internetowych zbiórek? Najpopularniejszą witryną crowdfundingową jest amerykański Kickstarter, który od problemu umywa ręce, a pełną odpowiedzialność za projekty zrzuca na ich założycieli. Poszkodowani, sprawiedliwości mogą domagać się w sądzie, ale nie robią tego zbyt często - dla wielu odzyskanie pięćdziesięciu czy stu dolarów nie jest warte zawalenia się papierami i spotkania z sędzią.

www.newswe(*)kickstarter-newsweekpl/w1h29z6

Krystian? Czy wy z Nieba piszecie? Bo tu na ziemi to Krystian nie ma zaufania do nikogo i szyfruje klucz (szyfruje....w snach)

#14
05-03-2019 18:29
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
> Czyli odbiera! Skończ z tą nowomową

Żeby komus zabrać, ktoś wpierw musi mieć.
Mój model nie dopuszcza do tego, żeby mieć ponad limit. To znaczy, że albo wydajesz kasę pozwalając innym wyswiadczyc pracę i zarobić albo Leżysz, nic nie robisz i kupujesz tyle ile potrzebujesz, żeby pozwolić innym wyswiadczyc pracę i zarobic.

Twoje oszczędności pieniężne to dlug innych ludzi. Rozumiem, ze chcialbys innych w dlugach pograzyc i uczynic z nich swoich niewolnikow ale mój model ma do tego nie dopuścić.

>Robotnik NIE MA PRAWA w twoim systemie zaoszczędzić

Ma 400 Godzinek, a jak zacznie nabywac opodatkowana wlasnosc, rowniez wiecej.

>NIE MA PRAWA KUPIĆ MOTOROWERU
Kto mu zabroni.

>Oto wielka tajemnica wiary Hamerlika

Zgadza się, wierzę we wszystko co propaguje. Gdybym w to nie wierzył, nie glosilbym, że to jest dobre

>Tylko nie pipc, że ten robotnik ma najpierw kupić wrotki, sprzedać, kupić hulajnogę, sprzedać, kupić rower, sprzedać, kupić motorower, bo na każdej transakcji STRACI

MA i niczego nie straci. Coś albo wartość ma albo jej nie ma. Moze kupic motorower uzywany nie musi nowego.

>Pieniądz służy także do gromadzenia oszczędności panie magistrze ekonomii

W waszym chorym świecie. Czego konsekwencją jest patologiczna koncentracja kapitału a w efekcie także rozpad społeczeństwa.

>A żeby nie leżał bezczynnie wymyślono banki, które udzielają kredytu

Kreacja waszego pieniadza poprzez prywatne banki kosztujacego lichwe nie tylko prowadzi do patologicznej koncentracji wlasnosci ale jeszcze angazuje polowe ludzkisci w wypelnianie kwitow na ludzi.

>Tylko że ty pożyczyłeś pieniądze z banku na zakup niemożebnie drogiej działki a potem zacząłeś czytać książeczkę o filozofii i postanowiłeś nie spłacać i... nienawidzisz banków
Każdy wykluczony społecznie człowiek to strata, bez wzgledu na to jak do wykluczenia dochodzi.
Juz wkrotce wykluczycie spolecznie znaczna czesc ludzkosci i ta obroci sie przeciw Wam.
Nie postanowiłem nie spłacać. To stało sie niemozliwe. Gdybym mógł żyć w waszym świecie jak człowiek a nie jak hodowlane zwierzę protestowalbym? Przeciw czemu?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi farmer
>Krystian? Czy wy z Nieba piszecie? Bo tu na ziemi to Krystian nie ma zaufania do nikogo i szyfruje klucz (szyfruje....w snach)

Zgadza się, nikomu nie ufam a już na pewno nie innym ludziom, ludzie to nie są przyjazne istoty.

I tworzę model, w którym czlowiek posługujący się kryptograficznie zabezpieczonymi swiadectwami wlasnosci i środkami pieniężnymi nie potrzebuje nikomu zaufać a jednocześnie może świadczyć sobie wzajemnie z innymi.

Obowiązuje proste zasady.
Nikomu nie udostępniasz własnego klucza szyfrujacego abyś samodzielnie panował nad własnym mieniem.
Sprzedajesz świadczenia i własność wyłącznie za kasę a nie za obietnice kasy.
Nie używasz przemocy przeciw innym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365