Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#286
20-03-2019 08:40
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Sądzisz, że w tym społeczeństwie jesteś ważniejszy od zapisków banksterki?

>Że dla innych liczy się prawda?

>Gdybyś tego nie pojmowal to wyjasniam, w tym spoleczenatwie kazda prawda ma swoja cene. Jesli odpowodnio zaplacisz to czarne zrobi sie biale.

Będzie trudno w tym przypadku mi przypisać winę.

>>To w moim przypadku niemożliwe, trzeba by mieć kartę debetową z wysokim limitem. Jak nie masz debetu to jak możesz mieć długi? Może co najwyżej co nieco odparować z konta
>Aaaa czyli boisz się, wiesz czym to grozi, rozumiesz, że dybia na Ciebie, rozstawiaja swoje sidła, zeby Cię złapać.

Tego typu usługi (i podobne, blik klik, opłata przez SMS i inne takie idiotyzmy, niektóre systemy operacyjne i urządzenia też) są dla analfebytuzującej się skutecznie znacznej części społeczeństwa. Prymitywnej, zabawowej, zapitej, zaćpanej i głupiej. Nie mam zamiaru testować co będzie na sobie. Jak kogoś to bawi (Bitcoin też) niech korzysta. Ja postoje z boku i się pośmieje.

Można korzystać w miarę rozsądnie z tych SMS czy blików ale ja nie widzę powodów żeby sie w to bawić, zastanawiać nad zagrożeniami itp (a blik na moim, Hammerze nie pójdzie z definicji).

Opłatę za telefon można aplikacją.

Można też odebrać maila, wyłuskać pdf z MIME (normalny mailer nie ma automatu), odczytać przelew papierowy w pdf i wpisać (oczywiście xpdf ma kopiowanie obszaru) do banku do aplikacji na Firefox. Robisz to w zasadzie raz (jest usługa pamiętania kontrahenta) więc to żaden problem. Nawet na górce na spacerze z laptopa i GSM (jak nie ma zasięgu). Jak masz szyfrowana partycję, odpowiednio zabezpieczony i testowany Firefox i sensowny OS to w warunkach normalny a nawet niekoniecznie lekko paranoicznych jest to nie do przejścia.

>Ale co za ludzie pozwalają na budowanie pułapek? Kto zgodził się na ten chory świat? Ja?
>A może Ty?
>A może Ty się nie zgodziłes a jedynie przystosowales?

Obecnie wkurza mnie wymuszone przejście z kodów papierowych na SMS w mbank. Skandal jak nic.

>Sądzisz, że do zła należy się przystosować?

Nie.

Ale Ty masz inny problem - spłata długów a nie kraksę bo nie ustawiłeś limitu, OS kupiony na kiepskiej umowie zawalił sprawę i jest problem bo przesłały się na Kajmany oszczędności życia Więc się nie porównujmy. Długi masz realne i w wyniku własnej głupoty. Nie było jakiś działań niewłaściwych z banku.

>Bo ja uważam, że ze złem należy walczyć.

Nieopłacalne w obecnym wariancie.
Plebs chce miec bliki kliki, SMS i inne idiotyzmy. To niech ma. Nie odpowiadam za cały świat. Plebs chce mieć 500+, socjal i darmowe chaty. Niech ma, co za problem?
Mi bachory nie wrzeszczą, wrzeszczeć nie będą nigdy, żona (w dowolnym wariancie też nie

Trzeba sensownie kształtować życie, wiedzieć co interesuje i to realizować na ile to możliwe. A nie robić bład za błędem i jęczeć.

j23a (1186 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Z tą przemocą, chłopie, naprawdę powinieneś skorzystać z pomocy
>> terapeuty. Co post - to grożą ci przemocą.
>Słyszałem, że mrówki chodzą po śladzie węchowym do źródła np. jedzenia. Potem nim wracają np. do mrowiska.
>Gdyby taki szereg mrówek zapętlić, chodziłby w kółko do śmierci głodowej.

To chyba nie jest takie proste z tymi mrówkami (był taki eksperyment?). Bo ślad feromonowy stosunkowo szybko paruje normalnie też (po kilku metrach ruchu mrówki jak nie mniej) i jakoś są mechanizmy (poza namierzania ścieżki zapachowej) które powodują że to działa w ogóle. Przynajmniej tak kiedyś czytałem o świecie zmysłów owadów. Na pewno pszczoły mogą dokonywać przeliczenia pozycji w oparciu o namiar na słońce (w spolaryzowanym UV, była o to kiedyś niezła awantura

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>OK, nie czekam na odpowiedź, kolejne twoje pomysły na uszczęśliwienie ludzkości metodą Pol-Pota mnie nie interesują
>Aha czyli kto dąży do ograniczenia koncentracji własności ten Pol-Pot?
PRZECZYTAJ CO NAPISAŁEM

Powtórzę, to twój system prowadzi do maksymalnej koncentracji własności
Uciekłeś od argumentów
Uciekłeś od pytań

>Bo wolność, szczęście i bezpieczeństwo ludziom przynoszą ludzcy Bogowie?
Ludzie chcą wolności, bezpieczeństwa i szczęścia. Mają swoje plany, marzenia i ambicje
Np robotnik może chcieć mieć motorower. Nowy, a nie używany, w twoim systemie jest to utrudnione, bo od oszczędności trzeba płacić jakiś nieokreślony podatek

>Widzisz jak twoje kłamstwa o tym, że to źle iż świat należy do garstki ludzi wychodzą na wierzch?
chochoł

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>> Przychodzi odpowiedni gosc, odpowiednio Cie krepuje,
>>>> wykreca reke i podajesz mu wszystkie hasla.
>Ależ Ty wiele uwagi poświęcasz negatywom i żadnej pozytywom.

Zdanie wyżej jest twoje. Ja je tylko rozwinąłem.

>Człowiek, który może ukarać drugiego człowieka ma nad nim władzę.

Trudno, żeby się z nim kochał, gdy bilans zysków i strat mu nie wychodzi.

> wierdzisz, ze teraz dobrzy ludzie mają prawo ukarać złych
> a ja twierdzę, że ich władza ma to samo źródło co władza kacykow i
> ci "dobrzy" ludzie nie są żadnym zaprzeczeniem kacykow a jedynie
> ich rozwinięciem, kontynuacja, ewolucja.

Słowa, słowa, słowa. A racjonalne wnioski z lektury twoich 'dowodów': hamerlik-system preferuje ludzi ułomnych moralnie, czyli cwaniaków. To sprawia, że w krótkim czasie dominują resztę normalnych, niezachłannych ludzi.

>Zło można jedynie ograniczyć odbierając mu możliwości rozwoju.

Moja odpowiedź wątek wyżej.

> Twierdzisz, ze jawna, rozporoszona i kryptograficzne zabezpieczona,
> przed nieautoryzowana przez właściciela zmiana, księga kapitału będzie
> przyczyną bezprawia, dominacji i zła wśród ludzi.

Bynajmniej. Uważam, że twój lęk przed obecnym aparatem przymusu doprowadziłby szybko do wynaturzenia społeczeństwa, gdyby funcjonowało wg twoich zasad.

> Ja twierdzę, że jesteś w zupełnym błędzie albo propagujesz
> fałszywe przekonania licząc, że opanują innych dla własnej korzyści.

Pozostawiam to bez komentarza.

> Jestem gotów dowieść tego w eksperymencie publicznie jawnym,
> gdzie każdy składnik księgi kapitału w tym mienie, środki pieniężne
> i użytkownicy będą upublicznieni.

Szkoda, że nie potrafisz odpowiedzieć składnie na proste pytania, za to latami kręcisz i robisz uniki. Być może ten eksperyment nie byłby w ogóle potrzebny. A tak, masz kłopoty nie tylko z pytaniami, ale i z wdrożeniem eksperymentu.

> Otóż można rywalizować ze sobą i tworzyć struktury hierarchiczne
> bez tajemnic a zatem bez kłamstw, oszustw i manipulacji.

Mantra.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#290
20-03-2019 14:35
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Po pierwsze robol nie zginie z głodu jeśli nie kupi nowego motoru lecz używany
Ty też nie zginiesz z głodu, jeśli zamiast luksusowego mieszkania w Berlinie wynajmiesz mniejsze w tańszej dzielnicy, a jednak pisałeś, że to nie wchodzi w grę, bo tam ci dobrze i masz wszędzie blisko

>Bo własność nie jest nadmiernie skoncentrowana?
JEST!!!! a ty chcesz ją skoncentrować jeszcze bardziej
Orwellowska nowomowa

>Ani jej koncentracja nie postępuje dalej?
POSTĘPUJE, a tych chcesz, żeby postępowała jeszcze szybciej

>Ktos może wyraził postulat, który miałby te koncentracje ograniczać?
>Nie!
.. ale ktoś wymyślił postulat, który miałby tę koncentrację wzmóc

>Po prostu elita złapała za mordę roboli i trzyma.
a ty chcesz dodatkowo pozbawić robotników ich praw, żeby ich jeszcze bardziej gnębić
chcesz pozwolić wyrzucać najemców z mieszkań w środku nocy bo właścicielowi mieszkania przestała odpowiadać umowa.
Wytrzeźwiej

>I jak ktoś czegos nie zrobi to nie puści.
Wytrzeźwiej

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

Bądźmy poważni.

Po co mam płacić na jakiegos zbijajcego bąki państwowego policjanta (ktory nawet nie wiadomo czy bedzie do czegokolwiek potrzebny) skoro za mniej niż połowe jego
miesięcznego wynagrodzenia mogę sobie kupić takiego
czarnoprochowego shotguna jak miał ten dziadek pod ladą ?

.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Bądźmy poważni.
>Po co mam płacić na jakiegos zbijajcego bąki państwowego policjanta (ktory nawet nie wiadomo czy bedzie do czegokolwiek potrzebny) skoro za mniej niż połowe jego
>miesięcznego wynagrodzenia mogę sobie kupić takiego
>czarnoprochowego shotguna jak miał ten dziadek pod ladą ?

Problem w tym, że w tak zorganizowanym świecie słaby nie przetrwa więc sam wybierze policję.
A że nie będzie miał z czego zapłacić, bo słabego wszyscy wyzyskuja, to zaproponuje, żeby policja wzięła sobie od Ciebie i jak będziesz się opierał to siłą.

Silni często nie doceniają znaczenia słabych tak jak kapitalisci wierząc naiwnie w swoje nadczlowieczenstwo nie doceniają roboli.

Lepiej wykreować Ci system, który uwzględnia w założeniach rolę wszystkich niż myśleć tylko o sobie. Na myśleniu tylko o sobie jak Szarley czy Jacek Żmija stracisz. Będziesz sądził, że zyskujesz bo robisz innych w konia ale w rzeczywistości przez reakcję innych i ich wybory stracisz.

Chciwy traci 2x

#293
20-03-2019 21:08
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Na myśleniu tylko o sobie jak Szarley

Kto się chujem urodził, ten skowronkiem nie umrze

Ty ciulu.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#294
20-03-2019 21:33
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>Na myśleniu tylko o sobie jak Szarley
>Kto się chujem urodził, ten skowronkiem nie umrze
>Ty ciulu.

Nie ekscytuj się za bardzo, każdy myśli o sobie, lepiej niech Ci przyjdzie na myśl mięso jakim we mnie rzucales.

Różnimy się przekonaniami, wartościami, dazeniami, w twoim świecie, którego nigdy nie zakwestionowales, czuje się okropnie i nie akceptuje go.
Nie chce świata, którego Ty chcesz.

Co mam powiedzieć, że jesteś dobry i sprawiedliwy choć wraz z Jackiem jawicie mi się potwornie?

Siebie samego odbieram pozytywnie, każdy tok robi z wyjątkiem samobójców a Ty jesteś moim wrogiem, moim przeciwnikiem, trucicielem mojego życia, zatem zrozum skąd to.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>Na myśleniu tylko o sobie jak Szarley
>Kto się chujem urodził, ten skowronkiem nie umrze
>Ty ciulu.

Aaaa
I nie mów mi tylko, że nie Ciebie opisuje lecz chochola.
Po tylu latach rozmów znam Cię już tak dobrze, że wiem co pomyślisz zanim jeszcze pomyślisz.
Jesteśmy całkowicie niezgodnymi duszami, ulepieni jeden z gliny materii a drugi z gliny antymaterii. Nie mamy nawet jednej wspólnej cechy. Chcemy dokładnie sprzecznie.
Ty orędownik współczesnego państwa a ja jego przeciwnik.

#296
20-03-2019 22:29
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>...czuje się okropnie i nie akceptuje go.

No. Poza socjalem, kindergeldem i kredytem na ziemie i dom. To akurat akceptujesz/akceptowales.

Nie akceptujesz jedynie splaty kredytu bo pozycza sie cudze ale oddaje swoje 😁😁😁😁😁

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi zeniu73
>>...czuje się okropnie i nie akceptuje go.
>No. Poza socjalem, kindergeldem i kredytem na ziemie i dom. To akurat akceptujesz/akceptowales.
>Nie akceptujesz jedynie splaty kredytu bo pozycza sie cudze ale oddaje swoje 😁😁😁😁😁

Nie akceptuje wszystkiego w pakiecie.

Ale nie obrażam się na świat i nie idę na zatracenie. Raczej staram się świat przejąć i odzyskać.

Wiesz ilu dumnych ludzi obrazonych na niesprawiedliwy świat skończyło pod mostem?
Sadzisz, że ktokolwiek przejmuje się ich poglądami i wyborami kiedy napite oprychy uzuwaja ich w nocy jako worki treningowych.

Biorę Kindergeld i brać będę. Każde EURO.
Przy tym będę szydzil z podatku od chleba pobieranego w Lidlu od biedoty, takze na Kindergeld, nie tylko na doplaty dla banksterki, ile mi tylko Bożek da siły.
😁😁😁😁😁

Taki jestem gdyby kogoś to interesowało.

#298
20-03-2019 23:06
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>Taki jestem gdyby kogoś to interesowało.

Bardzo wiarygodny jako Führer ku nowemu systemowi. Walczcie ze mna i dla mnie ale do czasu ostatecznego zwyciestwa bede korzystal ze znienawidzonego systemu 😂😂😂😂😂

#299
20-03-2019 23:29
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi zeniu73
>>Taki jestem gdyby kogoś to interesowało.
>Bardzo wiarygodny jako Führer ku nowemu systemu. Walczcie ze mna i dla mnie ale do czasu ostatecznego zwyciestwa bede korzystal ze znienawidzonego systemu 😂😂😂😂😂

Zauważ, że jawna, kryptograficznie zabezpieczona księga kapitału o rozproszonym zapisie wyklucza rolę Führera, w społeczeństwie.

Czym miałbym rządzić gdyby własność, pieniądze, podatek były poza moim zasięgiem?
Co dzielić?

Co to za Führer, który nic nie może?

Więc może nie chodzo o to, że będę Führerem ale o to, że Tobie byłoby trochę ciężej ale robolowi lżej?

Nie bój się wysiłku, nie bój się cierpienia bo są podstawą rozwoju. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni - nie czytałeś?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>>>Na myśleniu tylko o sobie jak Szarley
>>Kto się chujem urodził, ten skowronkiem nie umrze
>>Ty ciulu.
>Aaaa
Czytam te popisy kultury osobistej i tak sobie myślę, że skoro mnie się aż tak nie obrywa, to pewnie nie daję z siebie tyle, ile powinnam.

>Po tylu latach rozmów znam Cię już tak dobrze, że wiem co pomyślisz zanim jeszcze pomyślisz.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365