 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#46 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Tłumacząc na polski : mam prawo zabrać twoją własność, choć uczciwie> na nią zapracowałeś Skończ z orwelowską nowomową, nazywaj rzeczy po imieniuPrzyglądając się temu bliżej: dajesz sobie prawo do zabrania jej, jeśli nie jest jawna i opodatkowana oczywiście nie ma znaczenia kto ją zbudował i w jakim pocie czoła. Innymi słowy, hamerlik-raj zakłada coś w rodzaju konkwisty (zaboru) zasobów poza jego opodatkowaną bazą. A w wersji minimum: nie bierze się pod uwagę zadnego właściciela. Budowniczy nie jest na niej szanowany, jeśli jej nie opodatkował i nie ujawnił. Nie ma na posesji żadnych praw.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#47 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > dlaczego ktoś ma mnie nienawidzić.To proste. Gdyż wiedziesz u siebie spokojne życie, a nawet chwilami jesteś szczęśliwy w swoim zadbanym sadzie. Ustawiłeś się. Nie każdy umiał kiedyś tak o to wszystko zadbać, jak ty.. Dlatego sprawiedliwość nakazuje, żebyś był obiektem zawiści, a nawet byś cierpiał. Skracając wywód do konkluzji: Swoją dbałością o siebie i bezpośrednie otoczenie.. zasłużyłeś na cierpienie. Cwaniaku. Nieboracy i prymitywi górą!! 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności.> Tłumacząc na polski : mam prawo zabrać twoją własność, choć uczciwie na nią zapracowałeś> Skończ z orwelowską nowomową, nazywaj rzeczy po imieniuPo to nowa strefa, żebyś w starej został sobie ze swoją własnością. W nowej ma wydarzyć się kreacja wszystkiego od podstaw. Nic od Ciebie nie chcę i tylko też nie chcij nic ode mnie abyśmy nie mieli ze sobą nic wspólnego. |
#49 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > też nie chcij nic ode mnie abyśmy nie mieli ze sobą nic wspólnegoCo się stanie, jeśli ktoś w środku twojej strefy, na swojej ujawnionej i opodatkowanej działce wybuduje za uczciwie zarobione pieniądze i w pocie czoła nieujawniony i nieopodatkowany dom? Napisałeś, że nie uznasz niejawnej i nieopodatkowanej własności. To tylko słowa. Jakie są tego nieuznawania konkretne i mierzalne konsekwencje?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#50 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Nic od Ciebie nie chcę (..) abyśmy nie mieli ze sobą nic wspólnego.Po co w takim razie piętnujesz cudze domniemane narzekanie? K H-K: "potem będzie tylko narzekanie - co Ci ludzie nas tak nienawidzą".
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#51 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Nic od Ciebie nie chcę (..) abyśmy nie mieli ze sobą nic wspólnego.> Po co w takim razie piętnujesz cudze domniemane narzekanie?> K H-K: "potem będzie tylko narzekanie - co Ci ludzie nas tak nienawidzą".To był żarcik. Przecież Wy nigdy nie narzekacie a zawsze jedynie szydzicie. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Jakie są tego nieuznawania konkretne i mierzalne konsekwencje?Nie podejmę się egzekucji takiej własności. Nie skonstruuje broni i nie użyje jej, żeby tej własności bronić. Nikogo nie przekonam, że taka istnieje wprost przeciwnie, kiedy ktoś inny skonstruuje broń i zamierzy jej użyć żeby jej użyć w obronie niejawnej i nieopodatkowanej własności, będę starał się go powstrzymać. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > dlaczego ktoś ma mnie nienawidzić.> To proste. Gdyż wiedziesz u siebie spokojne życie, a nawet chwilami jesteś szczęśliwy w swoim zadbanym sadzie.> Ustawiłeś się.> Nie każdy umiał kiedyś tak o to wszystko zadbać, jak ty..> Dlatego sprawiedliwość nakazuje, żebyś był obiektem zawiści, a nawet byś cierpiał.> Skracając wywód do konkluzji:> Swoją dbałością o siebie i bezpośrednie otoczenie.. zasłużyłeś na cierpienie. Cwaniaku. Nieboracy i prymitywi górą!!  Nie Jacku. Po prostu władza kosztuje dobrobyt poddanych i nie można zachować władzy kiedy poddani cierpia. Władza jest dla poddanych a nie dla władcy. Nie wolno uznać niczyjej nadrzednosci bez własnych korzyści. Rozumiesz już? Klasa kapitalistów to klasa ludzi rządzących społeczeństwem i ich obowiązkiem jest rządzić dla roboli a nie dla siebie samych. Żaden robol bez mienia nie powinien uznać cudzej niejawnej i nieopodatkowanej własności, bo jeśli to zrobi zadziała na własną szkodę. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Budowniczy nie jest na niej szanowany, jeśli jej nie opodatkował i nie ujawnił. Nie ma na posesji żadnych praw.No tak, bowiem uznanie niejawnej i nieopodatkowanej własności jest poważna wadą stosunków społecznych, która ostatecznie prowadzi do katastrofy społecznej. Czy nadal nie rozumiecie, że ludzkie wojny tocza się na tle władzy człowieka nad człowiekiem, czego najbardziej znanym przejawem jest własność? |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Spróbuj pomyśleć i wyjaśnić mi, dlaczego ktoś ma mnie nienawidzić.> Niestety znów postawiłeś chochołaOdpowiedź jest bardzo prosta, z powodu dominacji. Tłumaczyłem Ci już, ze jest taka granica koncentracji własności, po przekroczeniu której przywództwo społecznie zmienia się w dominację a współpraca społeczna w spoleczne pasożytnictwo. Kiedy zgromadzicie już wszytko a biedota wszystko utraci rozwinie się między wami wzajemna wrogość i nie pomogą tłumaczenia, że to sprawiedliwe i sluszne, że Ci się wszystko należy. Nikt tych tłumaczeń nie będzie wtedy już słuchał, bo jeśli będzie to zwyczajnie zginie wyzyskany na śmierć. Obaj dobrze wiemy, że ludzkiej chciwości nie ma końca i ze nadmiar władzy zawsze oznacza katastrofę dla poddanego. Kto chce przetrwać nie może dopuścić do rozwinięcia się nad nim zbyt potężnej władzy. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności.> >Tłumacząc na polski : mam prawo zabrać twoją własność, choć uczciwie na nią zapracowałeś> >Skończ z orwelowską nowomową, nazywaj rzeczy po imieniu> Po to nowa strefa, żebyś w starej został sobie ze swoją własnością.> W nowej ma wydarzyć się kreacja wszystkiego od podstaw.> Nic od Ciebie nie chcę i tylko też nie chcij nic ode mnie abyśmy nie mieli ze sobą nic wspólnego.ALEŻ JA NICZEGO DO CIEBIE NIE CHCĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Tłumaczyłem Ci już, ze jest taka granica koncentracji własności, po przekroczeniu której przywództwo społecznie zmienia się w dominacjęa ja ci tłumaczyłem i nawet wyliczyłem, że twój system skoncentruje własność jeszcze bardziej Ucieczka > Kiedy zgromadzicie już wszytko a biedota wszystko utraci..Chochoł
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Kiedy zgromadzicie już wszytko a biedota wszystko utraci..> ChochołCzy którykolwiek ze sklepów w twojej wsi i jej otoczeniu należy jeszcze do jakiegoś człowieka z twojej wsi i jej otoczenia? Pisząc otoczenie nie mam na myśli japiszonow z wieży w stolicy. Bo jeśli tak, zaproponuj mu, żeby zwinal interes puki nie utonął w długach. Wokół takie oranie biedoty, takie wyszukiwanie jest z resztek mienia a Ty - chochol? Za co biedota kupi wkrotce produkcję globalnych koncernów skoro już nic jej nie pozostanie? Nie kupi? |
#59 -1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > ALEŻ JA NICZEGO DO CIEBIE NIE CHCĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nie chciej też aby obowiązywały mnie ustanowione, przez tajnie wybranych, przez Was, prawodawcow, prawa. I jeśli zechcesz grozić karą, za niespełnianie twojej chciwości, to groz swoim kolesiom nie mnie. Jackowi możesz, jadowita żmija zawsze się obroni. |
#60 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>Kiedy zgromadzicie już wszytko a biedota wszystko utraci..> >Chochoł> Czy którykolwiek ze sklepów w twojej wsi i jej otoczeniu należy jeszcze do jakiegoś człowieka z twojej wsi i jej otoczenia?Tak. Są sklepy prywatne są i spółdzielcze To w twoim systemie wszystkie sklepy będą miały jednego właściciela nie rozumiesz? Bo nie czytasz argumentów Uciekasz od argumentów. zachowujesz się jak orwellowskie świnie > Bo jeśli tak, zaproponuj mu, żeby zwinal interes puki nie utonął w długach.to w twoim świecie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|