Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#466
26-03-2019 20:47
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>1 Jest w nich oświetlenie odpowiadające normom, jeśli nie to PODAJ ADRES TEJ FABRYKI
>W przypadku jednych społeczeństwo angażuje się w budowę szklanych wież

Podaj adres tej fabryki
Ucieczka

>a dla drugich konstruuje blaszaki z oświetleniem jak w kurniku albo chlewiku?
Podaj adres tej fabryki najarany debilu

2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa CIULU
Podaj adres tej fabryki
Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#467
26-03-2019 21:15
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>>1 Jest w nich oświetlenie odpowiadające normom, jeśli nie to PODAJ ADRES TEJ FABRYKI
>>W przypadku jednych społeczeństwo angażuje się w budowę szklanych wież
>Podaj adres tej fabryki
>Ucieczka

Pod każdym większym miastem a już szczególnie w specjalnych strefach ekonomicznych.

Ja nie mam nic przeciw wzrostowi produkcji ani zaangażowaniu ludzi w pracę ale nie po to, żeby wszystko przejęli cwaniacy i podporzadkowali swoim perwersyjnym potrzebom całe społeczeństwo.

Ja już Ci próbowałem wytłumaczyć ale Ty tego nie zrozumiałeś.
Ty sądzisz, że już jest slusznie, dobrze i sprawiedliwie. Ty w to wierzysz i dlatego kiedy ja protestuję to przechodzi twoje pojęcie, bo Ty analizujesz to jeszcze raz i Ci jeszcze raz wychodzi, że wszystko jest w porządku, ze Ty tego właśnie chcesz.

A wraz z tym czego chcesz, chcesz także postępu koncentracji własności. A ja tego nie chcę. Dlatego dla nie mnie jest niesłusznie, niedobrze i niesprawiedliwie.

Mamy sprzeczne wizje świata. Nie jesteśmy z jednej gliny.

#468
26-03-2019 21:16
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>>1 Jest w nich oświetlenie odpowiadające normom, jeśli nie to PODAJ ADRES TEJ FABRYKI
>>>W przypadku jednych społeczeństwo angażuje się w budowę szklanych wież
>>Podaj adres tej fabryki
>>Ucieczka
>Pod każdym większym miastem

Podaj adres tej fabryki
Ucieczka

>a dla drugich konstruuje blaszaki z oświetleniem jak w kurniku albo chlewiku?
Podaj adres tej fabryki najarany debilu
Ucieczka

2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa CIULU
Podaj adres tej fabryki
Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#469
26-03-2019 21:47
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa CIULU

Jest wolność!
Wolność od własności.
Wolność od własnego domu.
Wolność od wlasnego miejsca.
Wolność od własnych decyzji.
Wolność od własnych wyborów.
Wolność od własnej nadziei.
Wolność od własnej przyszłości.
Pełna wolność!

Stanalbys przy taśmie, od której nie wolno byłoby Ci odejść, nawet gdyby ta się zatrzymała?
Bo gdybyś nie stanął lecz wyszedł to dlaczego inni zostają?
Bo tego chcą?

Nie!
Zostają, bo agresywne dziady nad nimi dominują.
Bo zdominiwani stracili godność człowieka.

Zaproponowałem Ci jawne posiadanie i podatek od własności w miejsce podatku od chleba, żeby rozproszyć choć trochę władzę nad robolami, żeby choć trochę pozwolić im się usamodzielnić i rozwinąć.

I co?
I jajco!

Dziadostwo nie odpuści.
Tu się po dobroci nic nie da, tu sie da tylko po złości - jak w dżungli.

#470
26-03-2019 21:54
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa CIULU

Ale nie martw się Szarleyu wasi zadowoleni i spełnieni na taśmach robole nie ulegną żadnym frustracjom. Dobrobyt im na to nie pozwoli.

Nie wolno Wam tylko wywołać kryzysu. To macie jednak opanowane do perfekcji i żadnego kryzysu już nigdy nie będzie, bowiem nastał raj.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi salek

>>>>Intencja dokopania i bez tej pewności zachodzi.
>>>Rozumiem, że czytanie intencji odbywa się telepatycznie i wątpliwości są wykluczone.
>>Jeśli nie jest się baranem z problemami, to raczej się ogarnia, że lżenie autora w jego wątku nie pozostawia wątpliwości co do intencji krytykującego.
>Ech, żebyż to jeszcze było lżenie..
Dla barana z problemami może i nie jest.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Zauważyłem tylko, że sobie pochlebiasz.
Pochlebiasz sobie, że zauważyłeś.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi j23a

>nie pisz mi że w Finlandi czy gdzieś są z tym bankomaty

Wszędzie są z tym bankomaty. U mnie gotówka za
BTC wychodzi z dowolnego bankomatu, nawet
w soboty, swieta i niedziele niehandlowe.

Chcesz wiedziec w jaki sposob uplynnic BTC tak
zebys odebrał gotowke w dowolnym bankomacie ?

Wchodzisz na strone localbitcoins.com, znajdujesz polską oferte
kupna BTC za wyplate gotowki w bankomacie BLIKiem, wysylasz
swoje BTC na konto escrow serwisu, od sprzedawcy
dostajesz kod z ktorym idziesz do pierwszego
lepszego bankomatu i wyplacasz gotowke.
Nawet nie musisz miec wlasnego konta w banku.

Najlepszy sposob jezeli chcesz uplynnic swoje BTC a przy tym:

1. Nie pozostawic zadnych sladow w systemie bankowym

2. Nie zdradzac swojej tozsamosci i nie pokazywac nikomu
swojego dokumentu zniewolenia

3. Nie spotykac sie osobiscie ze sprzedawcą (bo to zawsze
jest bardziej niebezpieczne, a poza tym sprzedawca wiedziałby
jak wygladasz i mogliby cię znaleźć)

.

szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa
>Jest wolność!
>Wolność od własności.
>Wolność od własnego domu.
Skończ jarać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#475
27-03-2019 07:14
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi szarley
>>>2 nie ma fabryk, z których nie można wyjść! Nie ma niewolnictwa
>>Jest wolność!
>>Wolność od własności.
>>Wolność od własnego domu.
>Skończ jarać

Kiedy robol z waszych specjalnych stref ekonomicznych, wysp podatkowych, które mają pomóc zachodnim koncernom zaorać lokalną przedsiębiorczość i skoncentrować wszelką własność w jednych, obcych rękach, dostając minimalną krajową, kupi sobie wreszcie dom?

Kiedy weźmie w filii zachodniego, globalnego banku 40-letni kredyt?

Ale to nie będzie jego dom tylko banku, którego nie spłaci, bo z czego kiedy mu na jedzenie nie wystarcza a jeszcze kryzys się nie zaczął i kiedy już się zacznie to leci na pysk z roboty a komornik fanty mu z domu wynosi i o zgodę nie prosi.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Ciekwym, gdzie zauważyłaś "faktyczność" bicia.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Pochlebiasz sobie, że zauważyłeś.

Czy aby? Na Twoim miejscu sprawdzilbym, czy nie jesteś w tym osamotniona..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#478
27-03-2019 08:24
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Kiedy robol z waszych specjalnych stref ekonomicznych,
Chłopie OBUDŹ SIĘ!

1 W "moim" świecie robotnicy oszczędzają na nowe samochody, a ty twierdzisz, że są batogami pędzeni do niewolniczej pracy
Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało
GDZIE WIDZIAŁEŚ TYCH PRZYKUTYCH DO MASZYN "ROBOLI"?
GDZIE DO K.....?

2 Owszem, występują patologie, istnieją, nie podważam tego, ale nie jest lekarstwem na to ani proponowana przez ciebie likwidacja prawa do urlopów, ani proponowane przez ciebie zwolnienie właściciel fabryk od podatków

OBUDŹ SIĘ!

>Kiedy weźmie w filii zachodniego, globalnego banku 40-letni kredyt?
Weźmie, spłaci i MA DOM
Nie brałem kredytu w globalnym banku, tylko w spółdzielczym, którego istnienei ty w najaranym zwidzie podważasz
Ty wziąłeś, przepuściłeś i mieszkasz w najmowanym luksusowym mieszkaniu

Użalasz się, że zlicytowano ci ziemie?
Ile jej kupiłeś zwolenniku jawności?
Ile zapłaciłeś zwolenniku jawności?
Jaki miałeś wkład własny zwolenniku jawności?

>Ale to nie będzie jego dom tylko banku,
OBUDŹ SIĘ!
Wziąłem kredyt, zbudowałem dom spłaciłem, dom jest mój a nie banku najarańcu
PRACOWAŁEM i mam
ty wydajesz na narkotyki i od roboty się trzymasz z daleka, bo "dziady wymagają przychodzenia na 6" a to jest "dominacja"

>którego nie spłaci, bo z czego kiedy mu na jedzenie nie wystarcza
Skończ pyerdolić. Komu w Berlinie nie starcza na jedzenie?
Masz dochód na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, każdy w "moim" świecie i w moim kraju z takim dochodem buduje dom, a ty jedynie użalasz się że musisz płacić VAT. Więcej masz Kindergeldu, niż płacisz VATu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#479
27-03-2019 08:24
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> Złożone korzyści bardzo ciężko dostrzec i zrozumieć. Gdyby
> to było łatwe nasi dziadowie nie musieliby się mordować na polach walki.

Doprawdy nie wiem, jaki zysk widzisz w zabranianiu ludziom dochodzenia swoich praw.
Doprawdy nie pojmuję, jaki zysk widzisz w promocji cwaniactwa.
Doprawdy nie rozumiem, jaki zysk widzisz w niepewności jutra (społeczność może na twojej działce uchwalić budowę spalarni śmieci, lub po prostu podwyższyć ci podatki i będziesz musiał wszystko sprzedać, albo tobie sprzedadzą).
Przy tym punkcie paradoks: nieustannie narzekasz, że żyjesz całe zycie w wynajmowanym mieszkaniu "właściciel którego nawet nie znam z imienia i nazwiska może mnie w kazdej chwili wyrzucić".. a promujesz system, w którym wyrzucić będzie cie mogła społecznoś: dla kaprysu, tudzież namówona przez spryciarza.

Zasite pan, panie Krystkon pełen jest zagadek i paradoksów.
Mam wrażenie, że nawet tobie trudno dostrzec i zrozumieć 'złożone korzyści' Hamerlik-raju..

> Ty też tak rozumujesz, że jak zrobisz robola w konia to zyskasz,
> bo wypijesz jego soki życiowe i pochloniesz jego energię.

Chochoł.

> Nie potrafisz zrozumieć, że gdybyś pozwolił mu się rozwinąć we
> współdziałaniu zyskałbys 10x więcej.

Mam wielu znajomych robotników i rolników (też członków rodziny).
Sam zresztą jestem robotnikiemn, tyle że umyslowym.
W czym dokładniej wg ciebie go 'hamuję', możesz wyjaśnić? Porozmawiajmy.

Ale najpierw odpowiedz. Pytanie powtarzam 12 raz. 11 razy nie raczyłeś odpowiedzieć.
Czy można wiedzieć z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności?
W innym wątku opisałem sytuację, w której może się to zdarzyć, czyli ktoś (zbiedniały lub niezbyt pracowity rolnik) może w twoim systemie nie uznać twojej własności, choć legalnie płacisz od niej podatek w zasądzonej w bezpośrednim głosowaniu wysokości.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w784457


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#480
27-03-2019 08:31
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> Czy wiesz, że w niektórych fabrykach nie wolno odejść od taśmy
> nawet gdy ta się zatrzyma i trzeba przy niej stać nawet wtedy gdy
> ty sobie patrzysz kawę czy herbatę?

Naprawdę sądzisz, że nie wiem?
Jasne, ubolewam nad tym, tak nie powinno być.
Jakie widzisz rozwiązanie? Twój system już omówiliśmy. Jakie rozwiązanie jeszcze?

Jak odpowiesz, powiem ci jedną rzecz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365