Racjonalista - Strona głównaDo treści
Umowa w kulturze europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-03-2019 23:00Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Umowa w kulturze europejskiej
Ocena 1 na 1
Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata.

Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam:

Jetzt kostenlos testen
- voller Funktionsumfang
- Testphase endet automatisch
- ohne Angabe von Bankdaten

Co można przetłumaczyć tak:

Wypróbuj za darmo już teraz
- Pełna funkcjonalność
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty:
- Faza testowa kończy się automatycznie
- bez podawania danych banku

Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze?
Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał.

A czy Wy wiecie?
signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
#346
22-03-2019 22:17
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>>Myślę, że tym baranem polechtales racjonalistce.
>>>Czego to się nie robi, żeby Hamerlikowi dokopać.
>>Jego samego raczej nie przebiję, nawet gdybym się starał
>A to jak Ci Krystian dokopywał?
On mi? Nie..

#347
22-03-2019 22:36
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

>Ja też popieram powszechny dostęp do broni ale nie ze strachu przed złodziejami. Gdyby każdy człowiek posiadał spluwe i jeden drugiego wykorzystał, wykorzystany wrócilby by dokonać zemsty.

Nie dostrzegam w tym kontekście istotnej różnicy pomiędzy kradzieżą,
a innym rodzajem oszustwa. Jeżeli jedna ze stron umowy handlowej
nie wywiąże się z warunków umowy, to jest efektywnie
tak jakby jedna ze stron okradła drugą.

>Człowiek zastanowilby się 10x zanim wyzyskalby, oklamalby, oszulalby, zniszczylby innego.
>Rozumiem, że byłoby zdecydowanie bardziej krwawo i że byłby niewinne ofiary ale wolność ma swoja cenę.
>

Kiedyś dało mi do myslenia zapoznanie sie z koncepcją
strategii ewolucyjnie stabilnej, którą stosuje się
w socjobiologii do wyjaśniania zachowan spolecznych
na bazie teorii czysto biologicznych:

pl.wikiped(*)wolucyjnie#Strategia_legalisty

żeby nie dać sobie wejść na głowę,
musisz być cały czas przygotowany do potencjalnego odwetu,
bo zawsze znajdą się tacy, ktorych nic innego nie powstrzyma
przed podporządkowaniem sobie pozostałych ludzi


.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi salek

>>>>>Myślę, że tym baranem polechtales racjonalistce.
>>>>Czego to się nie robi, żeby Hamerlikowi dokopać.
>>> Jego samego raczej nie przebiję, nawet gdybym się starał
>>A to jak Ci Krystian dokopywał?
>On mi? Nie..
To czemu piszesz "jego nie przebiję"?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>>>>Myślę, że tym baranem polechtales racjonalistce.
>>>>>Czego to się nie robi, żeby Hamerlikowi dokopać.
>>>> Jego samego raczej nie przebiję, nawet gdybym się starał
>>>A to jak Ci Krystian dokopywał?
>>On mi? Nie..
>To czemu piszesz "jego nie przebiję"?

W dokonywaniu mi.
Że ponoć ja, np. będąc publicznie szczerym, dokonuje sobie bardziej niż on wzywając mnie.
Bo gdybym wszystko zatail jak mają w zwyczaju i udawał kogoś kim nie jestem, wtedy salek dokopalby mi bardziej niż ja sam sobie.

#350
23-03-2019 13:41
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>>>Czego to się nie robi, żeby Hamerlikowi dokopać.
>>>> Jego samego raczej nie przebiję, nawet gdybym się starał
>>>A to jak Ci Krystian dokopywał?
>>On mi? Nie..
>To czemu piszesz "jego nie przebiję"?
'Błądzić rzeczą jest ludzką, lecz tkwić w błędzie - głupotą'. I to on tak sam - sobie...

#351
23-03-2019 13:44
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Że ponoć ja, np. będąc publicznie szczerym, dokonuje sobie bardziej niż on wzywając mnie.
Nie myl szczerości z głupotą. To raz. Nie myl także mnie z szarleyem. To dwa.

#352
23-03-2019 14:24
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi salek
>>Że ponoć ja, np. będąc publicznie szczerym, dokonuje sobie bardziej niż on wzywając mnie.
>Nie myl szczerości z głupotą. To raz. Nie myl także mnie z szarleyem. To dwa.

Nie mylę.
Kto da początek innej, od tej waszej prymitywnej, kulturze jeśli nie ja?
Duch Święty?

Odmienność wiele kosztuje, kto zdecyduje się zapłacić cenę i zatruć sobie życie?
Ty?

Mniej upokorzenia doznalbym gdybym nie wspomniał o swoim nieaplaconym długu?

Ale nie stworzylbym żadnej podstawy do zmiany i świat dalej krecilby się wg waszych chorych zasad.

A tak coś stworzyłem. Może to niewiele ale już nie jestem taki jak Wy. Już nie jestem do Ciebie podobny, nie działamy tak samo.
To jest zaczatek nowej kultury, co Bóg da, to rozdepcze waszą dziadowska.

#353
23-03-2019 18:51
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>>>Że ponoć ja, np. będąc publicznie szczerym, dokonuje sobie bardziej niż on wzywając mnie.
>>Nie myl szczerości z głupotą. To raz. Nie myl także mnie z szarleyem. To dwa.
>Nie mylę.
Oczywiście, jasieńku.

#354
23-03-2019 19:53
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
>Kto da początek innej, od tej waszej prymitywnej, kulturze jeśli nie ja?
>Duch Święty?
Dzień dobry.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#355
23-03-2019 20:47
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>z czarnoprochową strzelbą

Jeszcze fajniejsze niż strzelby
są takie karabinki rewolwerowe:

www.midway(*)ber-18-barrel-steel-frame-blue

Rozdzielnie ładowana strzelba
jest niepraktyczna, bo wymaga
długiego przeładowania po każdym strzale

Tutaj masz 6 strzałów, a potem można szybko wymienić bęben
na wcześniej przygotowany bęben uzbrojony

Już nie mówiąc o tym, że można dokupić bęben konwersyjny:

www.midway(*)der-revolver-45-colt-long-colt

I używać w tym karabinie normalnej amunicji scalonej .45 LC:

www.midway(*)ound-nose-flat-point-box-of-50

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Kto da początek innej, od tej waszej prymitywnej, kulturze jeśli nie ja?
>>Duch Święty?
>Dzień dobry.
>Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

Są sprzyjający mi ludzie tyle, że niesprzyjajacy mają na razie silne poczucie racji i władzy.

Najgorsze jest to, że kiedy jeden pogląd staje się powszechny wszyscy nabierają chęci i smialosci do atakowania poglądów sprzecznych.

Niewielu obchodzi mój osąd naprzeciw osadu Większości.

Memy kreujące określony typ psyche bronia swojej dominacji w umysłach tak jak geny bronią swojej dominacji w organizmach.

Nie będzie łatwo pokonać/przekonac ludzi, którzy świecie wierzą, że sami są w racji i reprezentuja dobro naprzeciw zła.

Szarley, Jacek, Salek są szczerze przekonani, ze ja jestem ten zły a oni Ci dobrzy.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Widać fascynację bronią wybuchową.
Ciekawe czy jaraja Cię też inne rodzaje broni, np. Nowitschok we flakoniuku perfum.

Strzelam, że nie wzgardzilbys takim przybytkiem. Zawsze może się przydać.

#358
24-03-2019 01:05
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej

Ładowana odprzodowo strzelba ma jeszcze taką wadę, że ciężko ją
rozładować bez oddania strzału,
bo trzeba by wypchać kule z powrotem przez całą długość lufy

A w tym karabinie nie ma problemu,
po prostu wyciągasz bębenek i
rozładowujesz go tak jak przy każdym rewolwerze

.

#359
24-03-2019 07:51
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
Żałosny jesteś

>Najgorsze jest to, że kiedy jeden pogląd staje się powszechny wszyscy nabierają chęci i smialosci do atakowania poglądów sprzecznych.

Przykłada ATAKU:
Cytat:
Jak w twoim systemie wygląda prawo reklamacji żelazka?


>Niewielu obchodzi mój osąd naprzeciw osadu Większości.
... bo uciekasz odo odpowiedzi

>Szarley, Jacek, Salek są szczerze przekonani, ze ja jestem ten zły a oni Ci dobrzy.

Pipcys. Nie jesteś zły. jesteś tylko nieempatycznym hipokrytą, nierozumiejącym nawet własnych słów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#360
24-03-2019 08:51
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Umowa w kulturze europejskiej
> Jacku zmijowaty ale Ty wiedzą chcesz nazwać własne poglądy
> a niewiedzą sprzeczne z twoimi.

Naprawdę to tylko mój pogląd, że kradzież nie popłaca, a biorąc kredyt wypadałoby uczciwie przyglądnąć się własnym możliwościom?
Naprawdę to tylko mój pogląd, że w trakcie kupna działki analizuje się plany zagospodarowania?
Rozpatruje inne oferty działek / ogląda / odrzuca? Przeprowadza negocjacje? Analzuje alternatywne możliwosci przeprowadzeia uzbrojenia?
Analizuje kąty nachylenia stoku? Nośność gruntu, głębokość wód gruntowych, możliwość odprowadzania deszczówki? Analizuje mosty wokół i drogi dla dojazdu 20-40 T samochodów ze zbrojeniem, betonem, piaskiem, klincem, tłuczniem, brukiem, pustakami, dachówką, więźbą itd?
Naprawdę to tylko mój pogląd, że należy wtedy rozważyć plany gminy rozwoju dróg wokół, żeby nie obudzić się z nową drogą ekspresową / autostradą / obwodnicą / łącznicą pod nosem?
Przygląda się drodze dojazdowej do posesji tzn sprawdza jakie są możliwoście jeżdżenia nią: współwłasność, czy użtytowanie wieczyste? Sprawdza alternatywne dojazdy?
To tylko mój pogląd, iż dobrze zweryfikować różne inne zagrożenia typu teren zalewowy, osuwiska itd?
Acha. W takim razie miej własne, sprzeczne 3-godzinne poglądy.

> Wiedzę chcesz innym przekazać taką, żeby innych przekonać do tego
> do czego sam jesteś przekonany.

Czeka czekaj, czyli do czego twoim zdaniem nie jestem przekonany?

>Nosisz w sobie pewną kulturę, wierzysz, że jest najwyższa ale czy na pewno?

Tzn o co chodzi z tym "na pewno"? Czy wierzę?
Nie, nie wierzę. Mnie taka wiara nie jest potrzebna.
To tobie w obecnej opłakanej sytuacji jest.
Po prostu żyję i z tego co widzę wokół wyciągam wnioski, a to z kolei się sprawdza. Jakieś trudne to to nie jest. Po prostu trzeba mieć oczy otwarte idziałać na swoją i innych korzyść.

> Każdy układ, każdy system zbudowany przez ludzi jest najpierw
> pomysłem, ideą zanim stanie się rzeczywistością.

Znów oplatasz.
Jeśli mówisz o swoim systemie, życie, stosunki międzyludzkie na pewno będą w przyszłosci ewoluować. Technologia wszystko b. zmienia. Relacje i sposoby na realizowanie przepływu dóbr będą zapewne inne, niż dziś. Nie sądzę jednak, że będą podobne do twoich fantazji.
Ludzie to zmienią, nie ty sam jeden.

> To nie jest system fikcyjny tylko przyszły

Korzystając z okazji - nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w tym przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności?
Masz jakieś skojarzenia?
W innym wątku opisałem ci sytuację, w której może się to zdarzyć, czyli ktoś może w twoim systemie nie uznać twojej własnośći, choć legalnie płacisz od niej podatek w zasądzonej w bezpośrednim głosowaniu wysokości.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w784457

> Do twojego już przeniknely.

Wczoraj przerzuciłem kilka ton ziemi i zrobiłem jeszcze jedną potrzebną rzecz, później w czynie społecznym zebrałem parę worów śmieci z uroczej ale b. zaśmieconej doliny. Wieczorem wszyscy (kilkadziesiąt osób) paliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. W koło latały psy i dzieci (które m.in. grały w różne gry). Straż Pożarna pokazywała na fantomach pierwszą pomoc. Były także pokazy psów tropiących.
Gdy człowiek robi sobie pauzę od uporczywych myśli, czasem przychodzi powiew świeżego powietrza i umysł łapie wiatr w żagle.
Pozdrawiam

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365