 |
Umowa w kulturze europejskiej Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2019 23:00 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Umowa w kulturze europejskiej
1 na 1 | Kupuje stosunkowo dużo usług internetowych pochodzących z różnych krajów, co najmniej połowę od usługodawców amerykańskich, USA wciąż wiedzie prym w sieci, a resztę z całego świata. Ostatnio akurat testuję dostawców usług telefonii voip. Popróbowałem NEXMO, 3CX i doszedłem do europejskiego SIPGATE gdzie również zrobiłem sobie konto testowe a tam: Jetzt kostenlos testen - voller Funktionsumfang - Testphase endet automatisch - ohne Angabe von Bankdaten Co można przetłumaczyć tak: Wypróbuj za darmo już teraz - Pełna funkcjonalność - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Szczególnie interesujące wydały mi się 2 ostatnie punkty tej krótkiej oferty: - Faza testowa kończy się automatycznie - bez podawania danych banku Pomyślałem - po co ktoś o tym w ogóle pisze? Choć właściwie natychmiast wiedziałem dlaczego ktoś to napisał. A czy Wy wiecie? signup.sip(*)51650170-1705116059.1551650170 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Kolejny argument. Współczesne państwo wciska kit, iż staje w obronie tych, którym się należy, przymuszajac tych, którzy są winni. W propagandzie nie ma mowy, że chodzi o interesy właścicieli. Naiwny, bo nierozwiniety robol, wierzy, że państwo stanie także w obronie jego należności i niepotrzebnie godzi się finansować swoją pracą właścicieli, którzy twierdzą, ze nie mogą zapłacić za pracę od razu, bo nie mają, albo wprost oczekują kredytu wykorzystując swoją dominującą pozycję. Gdyby robol od początku wiedział, że nikt nikogo nie zmusi do zapłaty jego wynagrodzenia, nie wierzylby naiwnie, że po miesiącu pracy dostanie wynagrodzenie tylko poszedłby po wynagrodzenie od razu. Praca od razu, wynagrodzenie od razu a nie żadne po miesiącu od wykonania pracy. I tylko proszę nie tłumacz mi, ze dla robola lepiej kiedy mu płacą po miesiącu, bo będziemy musieli dojść do wniosku, ze byłoby jeszcze lepiej gdyby mu zapłacili po roku albo po 100 latach. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >>1. Strefa jest niedopracowana w każdym elemencie> >Miałbym sam dopracować system stosunków społecznych przewyższający ten kształtowany przez tysiąclecia i to w czasie między 11h pracą wraz z dojazdami i opieką nad 3 z doskoku 4 dzieci?> >Zbudowałem zaledwie fundamentalne podstawy, zacząłem coś co teraz można rozwinąć.> u nas w kraju nie ma wynalazków, nowych idei z powodu przepracowania. Wszyscy WIELCY, nie pracowali, często nie mieli dzieci nawet żon> np Marks nie pracował choć miał żonę, dzieci, ale się nimi nie zajmował> raj (nowyraj), to miejsce gdzie nie ma pracy, jest przyjemność a z niej nowe idee i wynalazki, jak w starożytnej Grecji.> szukanie raju, moim celemOkrągły zapomniałeś, że co poniektórzy nie potrzebują nowych idei, bo juz jest raj a Ty go nie zauważyłeś. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >Czytam te popisy kultury osobistej i tak sobie myślę, że skoro mnie się aż tak nie obrywa, to pewnie nie daję z siebie tyle, ile powinnam.> Widocznie jesteś inteligentnie złośliwym trolem, a nie baranem z problemami, jak przedmówca  > Myślę, że tym baranem polechtales racjonalistce. |
#319 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > > u nas w kraju nie ma wynalazków, nowych idei z powodu przepracowania. Wszyscy WIELCY, nie pracowali, często nie mieli dzieci nawet żon> >raj (nowyraj), to miejsce gdzie nie ma pracy, jest przyjemność a z niej nowe idee i wynalazki, > Okrągły zapomniałeś, że co poniektórzy nie potrzebują nowych idei, bo juz jest raj a Ty go nie zauważyłeś.urodzeni w śmietniku nie widzą syfu, nie czują smrodu wynika to z naszych zdolności adaptacyjnych, które są nieograniczone, większe niż szczurów
szukanie raju, moim celem |
#320 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Szarleyu dałem Ci 1.000.000 argumentów.Raczej milion ucieczek od argumentów www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371Ucieczka przykład oponiarza ucieczka przykład kupna motoroweru - ucieczka > Dam Ci następny.> Umawiasz się z robolem na robote u Ciebie i widzisz, bo jesteś cwany,1 chochoł 2 W twom świecie widzę, bo wiem ile ma na koncie. Orwellowska nowomowa > Skoro jest zdesperowany i pójdzie na wszystko proponujesz mu połowę stawki,chochoł I to mają być argumenta? > W twoim modelu pozostajesz przy swojej umysłowej projekcji i doisz robola z ostatnich soków życiowych.chochoł, w "moim" modelu nie wiem ile ma na koncie, to w TWOIM modelu można go wyzyskać bo cwaniak wie, że robotnik jest zdesperowany > W moim modelu nie wytrzymujesz i zagladasz do księgi kapitału a tam stoi, że robol zarobił przez ostatni miesiąc i wydał 500 zeta a ma sporą rodzinę.I wtedy prawdziwy cwaniak wie, że chłop jest zdesperowany i proponuje mu połowę stawki Orwellowska nowomowa > Kolejny argument.> Współczesne państwo wciska kit, iż staje w obronie tych, którym się należy, przymuszajac tych, którzy są winni.Pipcyc > W propagandzie nie ma mowy, że chodzi o interesy właścicieli. Naiwny, bo nierozwiniety robol,chochoł > Gdyby robol od początku wiedział, że nikt nikogo nie zmusi do zapłaty jego wynagrodzenia, nie wierzylby naiwnie, że po miesiącu pracy dostanie wynagrodzenie tylko poszedłby po wynagrodzenie od razu.1 ... i dostałby mniej o koszta cogodzinnego naliczania wypłaty 2 Rozmawialiśmy o tym. To likwidacja prawa do budowy domów > Praca od razu, wynagrodzenie od razu a nie żadne po miesiącu od wykonania pracy.co w niczym nie zmienia sytuacji robotników > I tylko proszę nie tłumacz mi, ze dla robola lepiej kiedy mu płacą po miesiącu,Nie spotkałem robotnika, który by narzekał że wypłatę bierze miesięcznie Skończ jarać i zapytaj ludzi z którymi pracujesz co o tym sądzą, popukają się czoło > bo będziemy musieli dojść do wniosku, ze byłoby jeszcze lepiej gdyby mu zapłacili po roku albo po 100 latach.Bredzisz Pipcys jak Inuit po samogonie Pracowałem w Syberii, a w tym czasie robotnicy budowali mi dom. Był termin oddania roboty i termin zapłaty ustalone Uciekłeś od odpowiedzi na pytanie JAK mam im płacić co godzinę, skoro pracuję tysiące kilometrów od budowy? Jak ma zapłacić co godzinę kierowca TIRa skoro jest tygodniami w trasie a nawet jak ma zapłacić co godzinę nauczyciel skoro ma lekcje? Lekarz ma co godzinę odchodzić od operacji, żeby sprawdzić jak pracują i co godzinę płacić? UCIECZKA UCIECZKA w debilne argumenta, że powinienem budować dom tam gdzie pracuję, skoro co kilka miesięcy zmieniam miejsce pracy? Twoje argumenta są nieprzemyślanymi "argumentoma" debila Ucieczka chochoł Ucieczka chochoł Ucieczka chochoł Ucieczka chochoł ................
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > Twoje argumenta są nieprzemyślanymi "argumentoma" debilaTwój argument za słusznościa, sprawiedliwościa i dobrodziejstwem przemocy egzekucjnej w stosunkach społecznych, iż robol, który niczego nie ma w tym stałego dochodu CHCE nowy motor jest za to wyjatkowo blyskotliwy. Jaki będzie twój następny wniosek? Skoro robol chce sprzedać swoją nerke to może? Cytat:Konsumpcja jest w Polsce opodatkowana regresywnie, czyli obciąża bardziej biednych, niż bogatych. Dlaczego? Osoby biedne na konsumpcję przeznaczają cały swój dochód, a osoby bogate konsumują tylko część swojego dochodu - tłumaczy w rozmowie z Business Insider Polska Jakub Sawulski, autor badania IBS. Innymi słowy, udział podatku VAT i akcyzy w dochodach niezamożnych Polaków jest stosunkowo wyższy, niż tych bogatych. businessin(*)sce-wieksze-raport-ibs/ynw24zeTo ja jeszcze dodaje od siebie, ze to żaden przypadek. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > W twoim modelu pozostajesz przy swojej umysłowej projekcji i doisz robola z ostatnich soków życiowych.chochoł, w "moim" modelu nie wiem ile ma na koncie, to w TWOIM modelu można go wyzyskać bo cwaniak wie, że robotnik jest zdesperowany Ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#323 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 ucieczka Pobiłeś rekord 48 ucieczka Przykład oponiarza ucieczka Przykład (twój) zdesperowanego robotnika - ucieczka Przykład niemożności budowy domu - ucieczka Przykład (twój) cogodzinnej płacy pracownika - ucieczka > >Twoje argumenta są nieprzemyślanymi "argumentoma" debila> Twój argument za słusznościa, sprawiedliwościa i dobrodziejstwem przemocy egzekucjnej w stosunkach społecznych, iż robol, który niczego nie ma w tym stałego dochodu CHCE nowy motor jest za to wyjatkowo blyskotliwy.Nie pisałem o motorze CHOCHOŁ W Berlinie nie ma "roboli" to twoja konfabulacja Są za to ROBOTNICY, którzy oszczędzają na nowe samochody, a nie na motorowery Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało > Jaki będzie twój następny wniosek?> Skoro robol chce sprzedać swoją nerke to może?W Berlinie nie ma "roboli" to twoja konfabulacja Nikt najarańcu nie musi sprzedawać nerki > Cytat:Konsumpcja jest w Polsce opodatkowana regresywnie, czyli obciąża bardziej biednych, niż bogatych. Dlaczego? Osoby biedne na konsumpcję przeznaczają cały swój dochód, a osoby bogate konsumują tylko część swojego dochodu - tłumaczy w rozmowie z Business Insider Polska Jakub Sawulski, autor badania IBS. Innymi słowy, udział podatku VAT i akcyzy w dochodach niezamożnych Polaków jest stosunkowo wyższy, niż tych bogatych. Orwellowska nowomowa Ty chcesz, żeby tylko biedota płaciła podatki od rowerów > To ja jeszcze dodaje od siebie, ze to żaden przypadek.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Cytat:20 marca majątek Billa Gatesa przekroczył 100 mld dolarów. Założyciel Microsoftu jest drugą współcześnie osobą po Jeffie Bezosie, która osiągnęła taki wynik Gdyby kupił za to pracę robola po $2 na dzień to robol już w 137 milionów lat z tym wyrobilby się tyle, że bez urlopów i chorobowego, bo jeśli to pewnie kilka milionów lat dłużej. Ach wiem, wasze państwo uratuje robola, nakarmi go i ogrzeje, tak jak krowę i nie da mu zdechnac. Potem też wydoi, żeby nie wył z bólu. I jeśli Microsoft rozdaje za darmo Windowsa dla szkol to trzeba go obowiązkowo do programu nauczania w państwowych szkołach wprowadzić, nie jakiegoś tam open source Linuxa napisanego przez społeczność dla wspólnoty lecz program o zaszyfrowanym kodzie, żeby nikt się sytemu tworzyć nie nauczył a każdy jedynie od jego użytkowania uzależnil. Oto wasze idee. Tfuuu. Ta wasza państwowa szkoła to cholerna wylegarnia niewolników. Cwanie to zaplanowaliscie. Głupi Wam nie podskoczy. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371> 49 ucieczkaJaką wartość miałby majatek Gatesa gdyby każdy człowiek miał $100.000.000.000? Odpowiedź. Żadną. Zatem bogactwo Billa wynika stąd, że inni nie mają nic. I na czy bogactwo Billa polega? On decyduje, reszta wykonuje. Kapitał to inaczej władza człowieka nad człowiekiem. Kapitalizm to system hierarchii społecznej, tej samej, którą obserwujemy u innych gatunków społecznych. Prawo własności to zwierzęcy instynkt społeczny homo sapiens. |
#327 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >1. Strefa jest niedopracowana w każdym elemencie> No nie!Ależ tak! > Miałbym sam dopracować system stosunków społecznych przewyższający ten kształtowany przez tysiąclecia i to w czasie między 11h pracą wraz z dojazdami i opieką nad 3 z doskoku 4 dzieci?No to przestań truć! Na tym forum jesteś bez przerwy krytykowany za dziury jakie Twój polecany system posiada. Wynika to jedynie z braku głębokiego zrozumienia tego co proponujesz. Płytkość i powierzchowność. Więc i brak zrozumienia u innych forumowiczów. Nie porwałeś/zachwyciłeś nikogo. Tyle tylko można orzec, iż masz jednak chaos w głowie. Jeśli nie Ty masz opisywać szczegółowo Twój system, to kto? Na tym forum. Jeśli bez przerwy Tobie się zarzuca, iż jest on niedoskonały i zwyczajnie głupi, nonsensowny? Usiądź więc sobie w domu na spokojnie i wypunktuj pierwej założenia do systemu i tak punkt po punkcie omawiaj poszczególne zagadnienia w miarę dokładnie. Po tym publikuj tak, żeby stał się zrozumiałym dla jak największej liczby forumowiczów i przy pozytywnym przyjęciu (oczywiście wątpliwości natychmiast rozwiejesz w dyskusjach), wydaj (nie rozproszoną jak ty nazywasz księgę, bo ja nie znam pojęcia księgi rozproszonej a raczej bliższe mi określenie rozproszonego kapitału, jawnego kapitału) publikację i poczekaj na wysunięcie Twojej kandydatury przez naukowe koła ekonomistów, do nagrody Nobla. Nie. Ty za to lubujesz się w wywoływaniu kontrowersji nie mając praktycznie żadnych uzasadnionych podstaw i ciągniesz te swoje ale...ale...ale...jak drut kolczasty z d.. oj nie, raczej z ucha.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | > >www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371> >49 ucieczka> Jaką wartość miałby majatek Gatesa gdyby każdy człowiek miał $100.000.000.000?50 ucieczka > Kapitał to inaczej władza człowieka nad człowiekiem.sto razy obalona brednia
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej |
> Myślę, że tym baranem polechtales racjonalistce.Czego to się nie robi, żeby Hamerlikowi dokopać. 
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Umowa w kulturze europejskiej | Wenancjuszu wiesz co jest największą wadą mojego modelu? Że inni nie potrafią się w nim odnaleźć. Walczę ze zwyczajami. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|